|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Zaposljenje stranca u Srbiji!
23.10.2009 10:49:33   
Delijagirl
IZVORNA PORUKA: Delijagirl

Dobro jutro zene :)

Znate sta mene zanima jer ima neko neke veze sa ministarstvom rada tj sa nacinalnim uradom za zaposljavanje posto mene moja firma napokon hoce da zaposli pa smo i ja i moj sef u potpunom hausu jer neznamo sta nam treba a da dodam na uradu naravno niko nista nezna ili ih mrzi da mi objasnjavaju... Anyone?



Dakle ako neko jos nezna ja sam iz slovenije i imam slo drzavljanstvo a udata sam za srbina od 29.jula (ako to igra neki ulog)

< Poruku je uredio Tasha RR -- 23.10.2009 10:53:09 >


_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Zaposljenje stranca u Srbiji!
23.10.2009 12:22:11   
Rivana
a jel imas srpsko drzavljanstvo nasu licnu kartu itd....? Ako imas nase dokumente procedura je ista kao i za sve prilikom zaposljavanja bar mislim da je takouser posted image

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Zaposljenje stranca u Srbiji!
23.10.2009 12:25:09   
Delijagirl
Pa nemam ja nista od toga. Cak nemam ni sredjeno boraviste nego trebam da ulazim i izlazim svaka tri meseca jer za boravistnu vizu traze dokaz da primas prihode. To je ona fora sta je pre kokoska ili jaje...

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Zaposljenje stranca u Srbiji!
23.10.2009 12:26:13   
Rivana

IZVORNA PORUKA: Delijagirl

Pa nemam ja nista od toga. Cak nemam ni sredjeno boraviste nego trebam da ulazim i izlazim svaka tri meseca jer za boravistnu vizu traze dokaz da primas prihode. To je ona fora sta je pre kokoska ili jaje...

U bre ja sam mislila kad si se udala da si dobila papire nase, e bas glupo sad ne znam kako to ide za strance user posted image

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Zaposljenje stranca u Srbiji!
23.10.2009 12:38:55   
Delijagirl
Ma zbog glupih kineza koji su se ranije udavali i zenili zbog papira tu granicu su digli na 3 godine. Ja dobijem sa udajom pravo da trazim stalno nastanjenje ali to stalno nastanjenje mi podrazumeva brdo papira medju kojima mi traze i potvrdu da imam prihode za zivot i da sam sredila zdravstveno osiguranje. E sad za potvrdu da dobijem pare odnosno da cu biti zaposlena to sada sredujemo a zdr. osiguranje su mi tamo rekli da moram da imam ili posao ili da sam student ili da imam sredjenu boravisnu vizu.

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Zaposljenje stranca u Srbiji!
23.10.2009 12:41:37   
Rivana

IZVORNA PORUKA: Delijagirl

Ma zbog glupih kineza koji su se ranije udavali i zenili zbog papira tu granicu su digli na 3 godine. Ja dobijem sa udajom pravo da trazim stalno nastanjenje ali to stalno nastanjenje mi podrazumeva brdo papira medju kojima mi traze i potvrdu da imam prihode za zivot i da sam sredila zdravstveno osiguranje. E sad za potvrdu da dobijem pare odnosno da cu biti zaposlena to sada sredujemo a zdr. osiguranje su mi tamo rekli da moram da imam ili posao ili da sam student ili da imam sredjenu boravisnu vizu.


E bas ga zakomlikovase, glupi propisi.

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Zaposljenje stranca u Srbiji!
23.10.2009 12:49:35   
LillyT
A bas sam se pitala ko to od stranaca zeli da rado ovde user posted image

U principu, to bi najbolje bilo da proveris sa knjigovodjom, jer je procedura prijave radnika obican papiroloski posao. Sta ti imas od nasih papira (LK, boravisnu dozvolu)? Zdravstveno ce ti uplacivati firma (bar tako treba da bude). Pogledacu bas po papirima sta su meni sve od podataka trazili. Mislim da tvoj slucaj nema veze sa Zavodom za zaposljavanjem, nego sa tvojim boravkom ovde (znaci, prijava u policiji i dobijanje dokumenata). Bilo kako bilo, bar 3kg papira ti ne ginu user posted image


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Zaposljenje stranca u Srbiji!
23.10.2009 13:03:58   
Delijagirl
Stalno nastanjenje stranaca

Članom 39. Zakona o kretanju i boravku stranaca regulisano je pitanje stalnog nastanjenja stranca u našoj zemlji. U skladu sa navedenim, stalno nastanjenje može se odobriti strancu:

* kome je neko od članova uže porodice (bračni drug, dete, roditelj) državljanin SCG ili stranac kome je odobreno stalno nastanjenje;
* koji je u braku sa državljaninom SCG;
* koji je jugoslovenskog porekla;
* koji je u našoj zemlji uložio sredstva radi obavljanja privredne ili druge delatnosti;


Izuzev navedenog, stalno nastanjenje može se izuzetno odobriti i drugim strancima.

U skladu sa navedenim potrebno je da nadležnom organu unutrašnjih poslova po mestu boravka, strani državljanin podnese zahtev za odobrenje stalnog nastanjenja. Uz zahtev potrebno je dostaviti:

* važeću putnu ispravu;
* dve fotografije formata 4x3cm;
* uverenje o zdravstvenom stanju;
* svedočanstvo ili drugi dokument o stručnoj spremi (overen prepis ili prevod);
* izvod iz matične knjige rodjenih (overen prepis ili prevod);
* izvod iz matične knjige venčanih (overen prepis ili prevod);
* prijavu stana (područne policijske uprave, policijske stanice i policijske ispostave);
* dokaz da ima obezbeđena sredstva za izdržavanje.

Prekopirano sa sajta mup-a srbije.

To mi treba za stalno nastanjenje. A u principu mom sefu je advokat rekao da on mora da mi napise potvrdu da hoce da me zaposli pa onda ja sa tim odem na taj zavod na gund... nekom vencu i tamo mi izdaju radnu knjizicu sto meni deluje suvise lako. Ne ide to tako brzo ipak. Inace moram da im prokomentarisem ko ima pravo stalnog nastanjenja. Pise jugoslovanskog porekla ali kada sam ja to trazila da mi objasne jer meni je normalno da smo svi ko smo bili rodjeni u bivsi sfrj jugoslovanskog porekla i prema tome bi bez braka trebala da dobijem stalno nastanjenje oni su meni objasnili da to ipak nije tako i da se tu podrazumevaju drzavljani srpskog porekla. Tj da su ti otac, majka srbski drzavljani.
Takodje imas zakon po kome svaki stranac koji boravi u srbiji vise od 48 sati mora da bude prijavljen na policiji i to je zakon iz 1945 po kome ja nisam stranac user posted image ali ajde nek sluze na onim obrazcima za prijavu

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Zaposljenje stranca u Srbiji!
23.10.2009 19:07:22   
LillyT
Potrebno je da se popune svi obrasci (mogu da pogledam tacno kako se sta popunjava), kupis radnu knjizicu i prvo na Gundulicev venac (I sprat). Onda sa sve tim papirima ides u PIO u Nemanjinoj, salteruse znaju da budu odvratne, ali ima i finih. I na kraju ides da sredis zdravstveno (zavisi gde ti se nalazi firma, mi smo u Starom gradu). Tu ti daju zdravstvenu knjizicu i to je to. Ako imas srece, cela procedura traje oko 2 sata, preporucujem laganu setnju od jednog do drugog mesta. Znam ovu proceduru, volim da prijavljujem/odjavljujem radnike kada je lepo vreme, prosetam, pojedem sladoled, a radno vreme tece.......


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Zaposljenje stranca u Srbiji!
23.10.2009 20:09:33   
Trcosava
ooo sunac li ti tvoj DG

pa što me ne pita.... ja sad više nisam u kontaktu sa ljudima na Gunduliću...tamo sam nekad radila, a Srbija ima divan zakon - osim zdravstva i prosvete nisi dužanda raspisuješ konkurs za radno mesto ako već imaš kandidata, bio stranac ili ne. Dakle ništa čudno u tome što je taj advokat rekao tvom poslodavcu.
Lilly - da li mi veruješ da ja niti jednom nisam išla za zdravstvenu niti u PIO, to je sve završavalo kadrovsko, a radna knjižica se koliko ja znam popunjava u opštini? Osim ako se nešto do sada nije promenilo.... Ali koleginica je prošle godine negde u novembru ja mislim završila višu i išla je u opštinu da joj upišu dokvalifikaciju. Naravno ako si ti u toku (kažeš da prijavljuješ i to) onda povlačim ono što sam rekla.

p.s. zar na I spratu Gundulića nije prijava/odjava radnika? Ako se dobro sećam, u prizemlju su bili ''savetodavci'', pto bi DG išla sama da se prijavi?? Ili se opet nešto promenilo na Gunduliću? user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Zaposljenje stranca u Srbiji!
23.10.2009 21:06:11   
SUPER MAMA
Evo i ja sam stranac u R.Srbiju, udata sam za Srbina i vec dve godina smo u braku i trece godine kako obnavljam vizu i privremeni bravak sam ostvarila na osnovu braka a tek sledece godine za stalno nastanjenje.A do tada imam pravo da zivim normalno i da radim u ovoj zemlji kao i svaki gradzanin R.Srbije, jedino nemam pravo na glas, sto i iskreno me nezanima.
Kada sam se udala odma sam promeneli sva dokumenta od pasosa licne karte iz Makedonije na novo ime i prezime i s tim prvo prevela diplomu pa ona izvadila sam radnu kjizicu i zaposlila sam se najnormalno i prijavili su me.
Jedino sto u pocetku moj muz je za mene garantovao u smislu finansiski da ima me izdrzava i imala sam zdravstveno osiguranje od njega.
Sledece godine treba da podnesem za stalno nastanjenje i samim stim da dobijem licnu kartu za strance koja se ceka do mesec dana.A zatim imam pravo odma da podnesem zahtev za drzavljanstvo R.Srbije, ali ovo ne vazi za sve strance jedino imaju prednost makedonske drzavljane, tako su meni objasnili i u roku od 6 meseci moraju da mi odgovoredali cu dobiti drzavjanstvo.
A sto se tice zaposljenja nije bilo nikakvih problema, zaposlili su me i prijavili sasvim normalno kao i svaki gradzanin R.Srbije.


(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Zaposljenje stranca u Srbiji!
23.10.2009 21:49:41   
LillyT
Pazi, ako gazda hoce da je prijavi, potrebno je da potpisu ugovor (to je jos jedan od potrebnih dokumenata) i nema potrebe da uopste objavi konkurs za novog radnika. U radnoj knjizici u opstini upisujes strucnu spremu, ne znam da li mora licno da se to obavi. Na Gundulicevom je na prvom spratu prijava/odjava, a ja koliko sam skontala DG hoce da se prijavi tj. gazda ce je prijaviti.
Veruj mi da i danas zavrsava to kadrovska sluzba, ali nas ima jako malo (klasicna privatna firma u Srbiji, citaj uzas i robovanje), tako da sefica admisnistracije to radi, ja volim da izlazim iz kancelarije kada je lepo vreme, cak sam nosila i neke paipre u poresku sluzbu (samo da ne sedim unutra)


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Zaposljenje stranca u Srbiji!
23.10.2009 22:09:16   
Delijagirl
Meni je sada drug koji ima firmu otprilike objasnio kao moj sef mora da razpise konkurs ali ga odmah zavrsava tipa izabrali smo kandidata i posle posalje na zahtev za misljenje ovog zavoda tipa da mene treba zbog ovog i ovog razloga (to je kod mene sto je potrebno znanje slovenackog jezika) i sta se onda desava izgubila sam se... user posted image Fora je u tome sto neznam kako su slovenija i srbija u vezi zaposljavanja radnika jer npr. bosnjacima, crnogorcima i makedoncima pa cak i hrvatima je to sve puno lakse dok meni bas i nije cak se svi nabrojeni mogu smatrati domacim studentima dok ja nemogu npr. A sad da me neko pogresno ne razume. A koji k**** hrvat ima vise prava nego ja??? To mi za zivota nikad nece biti jasno. 

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Zaposljenje stranca u Srbiji!
23.10.2009 22:18:54   
SUPER MAMA
Draga moja meni je jos prvi put kada sam podnosila za privremeni boravak i vizu kod inspektorke za strance receno da najvise problema imaju Slovenci kada je rec boravljenje u Srbiji a najlakse makedonci.Ja najiskrenije ti kazem da mene su me prijavili najnormalnije.Izvadila sam sam radnju knjizicu jedino sam morala da napravim prevod diplomi o srednjoj strucnoj spremi a zatim i o visokoj strucnoj spremi.A sto se tice strudiranja ja sam htela da nastavim postdiplomske studije ovde u BG i tretiraju me ko strani student pa zato cu sacekati da dobijem drzavljanstvo pa onda na posdiplomske studije.
A ti imas problem jer nemas vizu i privremeni boravak na osnovu baraka.Zar tvoj suprug nemoze da garantuje za tebe da moze da te finansiski izdrzava.Moj suprug u pocetku je za mene garantovao da moze da me izdrzava i imala sam i zdravstveno osiguranje na osnovu njega.Meni to malo me buni.Po pitanju toga pravila su ista i za kinezi i za makedonci za bilo koga.

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Zaposljenje stranca u Srbiji!
23.10.2009 22:22:27   
Delijagirl
Pa hteli smo medjutim nemoze posto njega i dalje vode kao studenta i on takodje posto je stariji od 26 nemoze da bude na zdravstvenom preko majke i svasta nesto tako da sad hocu ja da "dobijem" posao pa potom zdravstveno pa potvrdu da zaradujem pa da i njega prijavim bar na zdr. preko sebe. 

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Zaposljenje stranca u Srbiji!
23.10.2009 22:25:05   
SUPER MAMA
Joj ti stvarno imas veliki problem.Zato i ti izlazis na svaka tri meseca van drzave i vracas se nazad.
Jedini moj savet jeda se obratis ambasadi, da ti olaksaju jer zato su tu.Meni moja ambasada je puno pomogla.

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Zaposljenje stranca u Srbiji!
23.10.2009 22:28:13   
Delijagirl
A sto se tice studiranja ja nemam blage veze od cega zavisi... ja imam 2 drugarice hrvatice koje imaju samo hrv. drzavljanstvo. Nit su im roditelji srbi nit nista i one su jedna je upisala medicinski a druga valda pravo il nesto tako i obe su bile primljene na budzet!!! Iako i med i prava svake godine imaju ne visak NEGO VISAK studenata. A ja kada sam bila kod marice (cini mi se da se tako zena zove)  na veterinarskom ona je meni u principu rekla da nema boga da me prime na budzet i da me smatraju kao domaceg studenta iako ima jos slobodnih mesta za to iako ja uradim one prijemne 100%... Sto je meni pomalo nelogicno ali ajde... 

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Zaposljenje stranca u Srbiji!
23.10.2009 22:30:10   
Delijagirl
IZVORNA PORUKA: SUPER MAMA

Joj ti stvarno imas veliki problem.Zato i ti izlazis na svaka tri meseca van drzave i vracas se nazad.
Jedini moj savet jeda se obratis ambasadi, da ti olaksaju jer zato su tu.Meni moja ambasada je puno pomogla.



Realno to i razmisljam da idem tamo pa da pitam ima li posla za mene i da me oni zaposle pa mi se onda izvinte na izrazu jebe. Takodje sam razmisljala da nekako pokusavam da smuljam preko bivse televizije novinarsku akreditaciju ali neznam dal mi ona onda donosi i zdr. i sve ostalo... A to mislim da nikako ne donese :( tako da opet corak ...


_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Zaposljenje stranca u Srbiji!
23.10.2009 22:30:21   
SUPER MAMA
Ovo prvi put cujem od tebe DG.Da hrvati ovde se upisuju kao domaci studenti i to na budzet.Stvarno sam se iznenadila.

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Zaposljenje stranca u Srbiji!
23.10.2009 22:34:21   
SUPER MAMA
Bolje se obrati ambasadi jer oni zato su zaposljeni i rade zbog nas.meni je ambasada u jednu priliku i dala i pravni zastupnik jer mi je bio potreban i nista nisam platila, naravno kada moji roditelji pljacaju da rade tu.
A obecali su mi i bolji posao pa cu videti sta ce da urade.
Slobodno se obratiambasadi.

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Zaposljenje stranca u Srbiji!
23.10.2009 22:40:30   
Delijagirl
IZVORNA PORUKA: SUPER MAMA

Ovo prvi put cujem od tebe DG.Da hrvati ovde se upisuju kao domaci studenti i to na budzet.Stvarno sam se iznenadila.


Pa i meni je to nelogicno SKROZ ali eto kazem ima ih nekoliko takvih kolko sam ja cula... Bilo mi nelogicno dok nisam procitala knjigu hrvati u svetlu istorijske istine ( mislim da sam dobro rekla) od autora psunjskog po kome su zaista pravi hrvati samo oni koji su neznam koje i koje godine ziveli samo u zagrebu i okolini a sve ostalo su bili srbi koje su na takav i ovakav nacin pokatolicili i pribrojili ih u registru pa ako je to neko u ministarstvu procitao jasno mi je user posted image Eto malo za salu...


_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Zaposljenje stranca u Srbiji!
23.10.2009 22:42:58   
SUPER MAMA
Dobra si Delijagirluser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .Samo nemoj se nervirati.Sve ce se srediti.

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Zaposljenje stranca u Srbiji!
23.10.2009 22:44:06   
Urbana
IZVORNA PORUKA: Delijagirl

Pa hteli smo medjutim nemoze posto njega i dalje vode kao studenta i on takodje posto je stariji od 26 nemoze da bude na zdravstvenom preko majke i svasta nesto tako da sad hocu ja da "dobijem" posao pa potom zdravstveno pa potvrdu da zaradujem pa da i njega prijavim bar na zdr. preko sebe. 


Ako dobro shvatam, tvoj muz je student i zvanicno nezaposlen, sto ce reci da on ne moze finansijski da garantuje za tebe, samim tim tvoja dozvola za boravak se dovodi u pitanje.
A ako si ti nasla posao, onda papirologija ne bi trebala da bude problem, jer onda dobijas dozvolu za boravak na sebe po osnovu posla i samim tim dalje mozes regulisati i zdravstveno osiguranje. Pretpostavljam da su zakoni po tom pitanju svuda isti i tu ne bi trebalo da bude nesto nejasno.
Ako dobro shvatam ti ustvari boravis na osnovu turisticke vize user posted image ?

To sto nameravas da uradis je sasvim logicno resenje.

Zelim ti puno uspeha



_____________________________

Zdravo zivi, puno radi, ne zavidi i ne kradi.

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Zaposljenje stranca u Srbiji!
23.10.2009 22:49:34   
Delijagirl
Urbana ja ustvari boravim na osnovu dozvoljenog boravka 90 dana i svakih 90 dana moram da udjem i izadjem i da se smaram oko toga user posted image Inace nije problem ali sad neznam dal ce mi na zavodu za zaposljavanje gde trebaju da daju to neko misljenje da smaraju oko toga sto nemam sredjen boravak i naravno kolko ja znam iako dobim i misljenje i ugovor i svasta nesto posle kada podnosim zahtev za boravak ja moram da ne radim u to vreme jer sam zvanicno u prekrasaju. Ali meni drug kaze da to svi znaju da se tako radi dok se ceka papire ali da niko ne proverava. A i kako ce mene da proveravaju dal ce da sedi pored mene 24 sata dnevno i slusa moje razgovore po telefonu user posted image

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu Urbana)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Zaposljenje stranca u Srbiji!
24.10.2009 11:57:31   
Trcosava
Jebem ti vrzino kolo.
@ urbana - da bi mogli uredno da je prijave - mora da ima ili boravak ili državljanstvo (znam to zasigurno jer je moja bivša firma zaposlila jednog bosanca, s tim da je fora sa bosancima - postoji opcija dvojnog državljanstva pa je njima još lakše)

@DG - u slučaju da se zakon nije promenio (a koliko ja znam nije) NE MORA da raspisuje konkurs, osim ako ne spada pod zdravstvo i prosvetu.
a što se tiče studenata i upisivanja na fax - mislim da je ista fora kao i sa xy bosanaca tj pričom o dvojnom državljanstvu. Znam da moja majka sad može da dobije hrvatsko državljanstvo jer je njena majka rođena u hrvatskoj (tamo je baba, sada već pokojna živela nekih 5 god)
Fora sa slovencima je ja mislim samo zbog EU, ali nisam sigurna. Jer meni su prvo rekli da ne postoji šansa da ja imam dvojno državljanstvo sa zemljom koja je u EU, no moj drug je uspeo da dobije rumunski (valjda) pasoš i da zadrži srpski.... što i ja nameravam da odradim (zbog ''nekretnina'' koje ima moja majka, a njoj pa rekli da strancu - pa makar joj i rođena ćerka bila)

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here