|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 24 [25] 26   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
24.8.2020 15:23:39   
jess021
Mame, treba mi savet, mislim da je za ovu temu.

Od drugarice beba, 5 meseci, sluzave stolice vec vise od mesec dana. Rađena koprokultura na gljivice, bakterije, viruse. Krv iz vene na pkm, negativno na alergije, rađen uz stomaka, menjana dohrana, sve ok. Pedijatar kaze nema vise ideja, idu opet kod gastro, bili su vec kod neke koja im je rekla da promene dohranu. Imate li ideju sta je uzrok? 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Iscrpljena)
Direktna veza do poruke: 601
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
24.8.2020 23:19:36   
Misha i Ljisha
A jesu probali dohranu koja je za bebe sa alergijom? Moraju neko vreme to davati cini mi se da je Rosita rekla minimum dve nedelje da bi se video napredak. 


(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 602
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
24.8.2020 23:26:12   
Mirko Svirko
Jess, mpj sin je imao takve stolice. Isli u MedilekTim.

Pili smo neki sirup 7 dana mislim da je bio Orvagil ali po recepturi gastro. Pa su nam po njegovoj recepturi napravili u apoteci. Ali moj sin je tada imao godinu dana koliko se secam.. pogledacu papire sutra.Znam da je sirup bio toliko gadan da ja nisam mogla da ga pijem. Na silu sam mu davala bukvalno.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 603
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
25.8.2020 7:34:05   
jess021
Ljiso, mislim da jesu, sad pije, cini mi se, Hipp Combiotic.


Mirko, a sta je bio uzrok?, 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 604
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
25.8.2020 8:22:33   
Iscrpljena
Nesto smeta crevima....zato je sluz. 

Mi.imamo dve godine i jos istrazujemo sta joj smeta. Analiza na proteine km iz krvi me znaci 100% da je tacna kod tako male dece. Moze biti lazno neg. Rezultat. A i ima puno vrsta proteina i ne moze na sve da se uradi. Tako su nama objasnili doktori. Zasto ne probate ADC Aptamil? Trebao bi gastro da vam preporuci mleko. Idite opet kod nje ilipotrazite drugo misljenje.
@Mirko,i mi smo od gastro dobili Orvazil,stvarno je odvratan. Mozda nam.je malo sredio stomak. Ali imamo jos bolove i zadrzava stolicu zbog tih bolova. Znaci da je nesto u rektumu. :(

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 605
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
25.8.2020 9:41:42   
milicicak

IZVORNA PORUKA: jess021

Ljiso, mislim da jesu, sad pije, cini mi se, Hipp Combiotic.


Mirko, a sta je bio uzrok?, 



Hipp combiotik nije mleko za alergicnu decu. Za njih je Novalac Alernova AR ili Aptamil ADC, oba hidrolizati i oba podjednako groznog ukusa.
Sluzava stolica ne mora da bude od alergije na pim ali ke jedan od znakova

Test na pkm kod tako male dece je notorno nepouzdan, negativan rezultat ne mora ništa da znači

< Poruku je uredio milicicak -- 25.8.2020 9:43:48 >

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 606
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
25.8.2020 9:48:43   
Mirko Svirko


user posted image

Ali sada vidim 2,5 god je imao. Ali tada smo resili sve probleme. Ove analize koje smo radili sve su bile ok. 

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 607
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
15.9.2020 13:09:36   
BiljaFilip
Moj sincic koji ce napuniti sutra 16 meseci ima atopicnu kozu  plasila sam se da ne odreaguje na belance i na kravlje mleko kad uvedemo, srecom nije. 


(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 608
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
2.1.2021 11:09:38   
lenina_mama
Drage mame, nova sam na ovom forumu pa evo da podelim i ja moje iskustvo. Moja beba ima malo vise od 3,5 meseci i ima atopijski dermatitis koji se pojavio otprilike pre mesec dana. Od nedavno je pocela da kaki penasto i to je ono sto me je jako uplasilo pa smo je odveli kod lekara alergologa i ustanovljeno je da je alergicna na proteine mleka i grinje. Izbacila sam sve mlecno od tad ali ona ima i dalje penaste stolice. Da li je neko imao slicno iskustvo sa takvim stolicama?
Hvala unapred na odgovoru ☺️


(odgovor članu BiljaFilip)
Direktna veza do poruke: 609
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
22.2.2021 11:43:47   
marinamakkica
Morala sam ovako ne znam kako drugacije da ostavim komentar 😄 zanima me ko je prosao test opterecenja laktozom da mi napise kako to izgleda i da li se ostaje u bolnici? Sa 5m smo zavrsili u bolnici 12 dana beba povracala sumnja na infekciju creva pa uvuceno crevo na hiljade hirurskih pregleda i svako je samo potvrdio da je infekcija u pitanju hiljade ultrazvukova smo prosli i na kraju gastro sumnja na alergiju pkm hteli da ukinu dojenje ali sam ja nastavila narednih 4 meseci da dojim uz dijetu i bebi je bilo ok prihvatila je lepo alernovu i dalje je pije i jede lepo voce povrce meso zitarice gluten sam uvela kroz psenicni griz i zumance smo vec uveli.  Sada ima 10,5m. Od decembra nismo isli na kontrolu zbog korone ali kazu da nema potrebe jer pre godinu dana nece raditi analize.


(odgovor članu lenina_mama)
Direktna veza do poruke: 610
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
23.2.2021 8:42:22   
marinamakkica
Da li je jos aktivna tema? Volela bi da se jave mame koje su pre pisala o svojim iskustvima da cujem kako dalje ide. 😄


(odgovor članu marinamakkica)
Direktna veza do poruke: 611
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
23.2.2021 9:40:37   
bubulence
Zasto prekidati dojenje, bas naprotiv, sto duze dojiti uz korigovanu ishranu. 

Ja se sada vec i ne sećam detalja. Mislim da smo test radili sa 11 meseci. Mada smo i pre toga znali da ima alergiju jer se i od kapi obicnog ad mleka (bebelac, novalac i ako se dobro secam NAN) jako osipala.

(odgovor članu marinamakkica)
Direktna veza do poruke: 612
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
23.2.2021 10:06:11   
marinamakkica
Ja sam dojila do 9m. Jako sam smrsala jer sam 4m bila na dijeti pa sam morala da prekinem. Nadam se da ce neko odgovoriti kako izgleda taj test i da li se ostaje u bolnici jer se jezim ostajanja. Mi ipak nismo sigurni da li je stvarno alergija jer od 5m sam ja bila na dijeti a ona kad je krenula sa ishranom nista mlecno nije probala.


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 613
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
23.2.2021 10:07:06   
marinamakkica
Koliko vi imate sad? Jel prosla alergija?


(odgovor članu marinamakkica)
Direktna veza do poruke: 614
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
23.2.2021 11:19:53   
milicicak
Moje starije dete je dva puta bilo na testu opterećenja, prvi out sa godinu dana kad je slvno pala (osula se od kapi mleka na uglu usne) i drugi out sa 6,5 godina kad je slavno položila, odnosno popila je sve količine do 100ml mleka bez reakcije.


Prvi put smo radili na Institutu, drugi put u Tiršovoj. U oba slučaja je procedura ista, treba uput za dnevnu bolnicu ali nije praksa da se ostaje u bolnici, sve se završava za taj jedan dan.
Počinje se sa kapi mleka u uglu usne, pa se čeka neko vreme, pa 1ml, 5ml, 10ml, 20ml, 50ml i 100ml. Dete prate između doza i ako nema reakcije raluna se da je alergija prošla. Ako ima reakcije posle neke od doza test se obustavlja, dete prati i daju lekovi ako je potrebno.

(odgovor članu marinamakkica)
Direktna veza do poruke: 615
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
23.2.2021 11:30:44   
bubulence
Mi nismo ostajali u bolnici. Ona sada ima 6 god, alergija je prosla malo posle drugog rodjendana


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 616
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
24.2.2021 8:49:06   
marinamakkica
Hvala na odgovoru. 😊 a tad kad niste prisli test kakva je bila reakcija? Jel ste isli i sl dan na kontrolu ili samo taj dan? 


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 617
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
4.6.2021 10:21:25   
Guja
Kod mene je slicna situacija. Imam bebu od 4,5 meseca, vec nekih mesec dana su joj sluzave i tecne stolice. S obzirom da je beba prelezala koronu sa tri meseca, pedijatar je tome prepisivao takve stolice, ali sad je vec dosta vremena proslo. Par puta sam nasla koncice krvi u stolici, pa sam je dala na analizu ali nema ni bakterija ni virusa ni gljivica. Drugi pedijatar mi je predlozio da izbacim mlecne proizvode, ali vidim da nije ni blizu upucen kao majke sa ovog foruma. Inace moja beba ima grceve od starta koji su sad vise u vidu tvrdog stomaka. Na dojci se cesto uvija i vrti. Bude raspolozena pola sata posle podoja onda krece tvrd stomak i nosanje.
Kako su se vase bebe ponasale? Ja sam vec nedelju dana izbacila mp, i planiram da joj uvodim cvrstu hranu koja ce se nadam se pomoci.
Da li da je vodim kod GE? Inace jje lepo napredovala.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 618
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
28.10.2022 9:26:54   
Peace*
Baš davno nisam pisala.
Ustvari nema ništa novo.
Treba da uradimo sve proteine mleka, jer test na kazein pokazuje nisku alergiju na kazein (a on je imao anafilaksu na kazein), ali test na mleko pokazuje visoku alergiju na mleko. Ne sećam se ni kada smo radili te testove, ima godinu dana sigurno. Dr je predložila da uradimo onda sve proteine, jer možda više nije kazein problem već neki drugi protein.

Ustvari se javljam da vam kažem da sam odlučila da ga pustim sa školom u Prag na ekskurziju 5 dana.
Ovo je prvi put da nisam uspela da stupim u kontakt sa hotelom, i da ću se uzdati u njegovo znanje o alergiji sa kojom živi od rođenja (12 godina).
Išao je već na višednevne ekskurzije, pokazao je da tamo obraća pažnju šta mu je u tanjiru kada posluga pomeša tanjire. Jelovnike sam uvek dogovarala sa hotelom, i ekskurzije su bile u Srbiji.
Baš sam bila u dilemi, a onda sam se set__ila da je mene mama pustila sa školom u Pariz kada sam imala 13g, a bila sam ozbiljan astmatičar. Sećam se da mi je rekla "Moraš da naučiš da živiš sa svojom bolešću bez mene jer mene neće uvek biti". Jasno se sećam da mi je to rekla.
Naravno, ja ću obaviti razgovor sa nastavnikom koji vodi ekskurziju, predala sam spisak zabranjenih namirnica agenciji preko koje idu, staviću ga na terapiju Aeriusom preventivno, ide sa njima dr.

< Poruku je uredio Peace* -- 28.10.2022 9:33:54 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 619
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
28.10.2022 10:13:42   
Sanjica26 RR
Svaka čast Peace na hrabrosti. Vec je veliki, pa ce voditi racuna o tome kao sto jeste vodio. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 620
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
13.3.2023 14:31:44   
Peace*
IZVORNA PORUKA: Peace*
Ustvari se javljam da vam kažem da sam odlučila da ga pustim sa školom u Prag na ekskurziju 5 dana.
Ovo je prvi put da nisam uspela da stupim u kontakt sa hotelom, i da ću se uzdati u njegovo znanje o alergiji sa kojom živi od rođenja (12 godina).
Išao je već na višednevne ekskurzije, pokazao je da tamo obraća pažnju šta mu je u tanjiru kada posluga pomeša tanjire. Jelovnike sam uvek dogovarala sa hotelom, i ekskurzije su bile u Srbiji.
Baš sam bila u dilemi, a onda sam se set___ila da je mene mama pustila sa školom u Pariz kada sam imala 13g, a bila sam ozbiljan astmatičar. Sećam se da mi je rekla "Moraš da naučiš da živiš sa svojom bolešću bez mene jer mene neće uvek biti". Jasno se sećam da mi je to rekla.
Naravno, ja ću obaviti razgovor sa nastavnikom koji vodi ekskurziju, predala sam spisak zabranjenih namirnica agenciji preko koje idu, staviću ga na terapiju Aeriusom preventivno, ide sa njima dr.


Prvo ova lagana tema - sve je prošlo ok. U hotelu nije jeo ništa jer nije uspeo na engleskom da se dogovori sa poslugom (jer posluga ne zna engleski), a nastavnika nisu mogli da uhvate ni za glavu ni za rep. Sreća, imao je gooooomilu posne plazme u koferu, praznih kifli koje je poneo iz NS, jeo je u Meku. Kako mu je bilo? Ekstra! Hoće da ide ponovo? Naravno da hoće.


IZVORNA PORUKA: Peace*

Baš davno nisam pisala.
Ustvari nema ništa novo.
Treba da uradimo sve proteine mleka, jer test na kazein pokazuje nisku alergiju na kazein (a on je imao anafilaksu na kazein), ali test na mleko pokazuje visoku alergiju na mleko. Ne sećam se ni kada smo radili te testove, ima godinu dana sigurno. Dr je predložila da uradimo onda sve proteine, jer možda više nije kazein problem već neki drugi protein.


A sadaaaaa - ta na na naaaaaa, Marko više nije alergičan na kazein već na surutku!

Dr kaže da se u ishrani ništa ne menja - ne jede mlečno, a meni sad ništa nije jasno, jer, surutka je tečni deo mleka (čini 20%), a kazein gušći (80%). Kako čitam, on bi ustvari mogao jesti tvrde sireve. Zna li neko nešto o svemu ovome?

Zanimljivo je da ima još gomilu sitnih alergija, dr kaže da to ignorišem, a ustvari su to sve namirnice na koje se on već žalio da ga svrbi jezik od njih.





< Poruku je uredio Peace* -- 13.3.2023 14:32:47 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 621
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
17.3.2023 8:11:42   
milicicak
Ako nije alergičan na kazein u teoriji može da jede tvrde sireve. On je veliki sad, pa možeš i da probaš sa manjim količinama. U svakom slučaju možeš prvo da probaš sa kozijim tvrdim sirom pa da vidiš za dalje

< Poruku je uredio milicicak -- 17.3.2023 8:13:04 >

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 622
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
28.10.2023 10:55:56   
Srecko47E
Moje dete je negativno na proetin kravljeg mleka,ali ocigledno je da mu nesto smeta.
Usla sam bas da prelistam i pokrenem temu,mozda se neko javi sa slicnim iskustvom.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 623
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
30.10.2023 8:26:25   
Peace*
Ja bih mođda mogla da dam neke ideje, međutim ne znam koliko je dete, kako znate da nije protein kravljeg mleka, šta znači "nešto mu smeta"?

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 624
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
30.10.2023 10:21:50   
Srecko47E
Vodimo dnevnik od momenta uvodjenja nemlecne ishrane,dan danas.
Dete 3 godine.
Belezim sve sto pojede,ali ne mozemo da uklavirimo.

Menjamo gastro svakako,naredni mesec.

Radjen je test putem krvi na Torlaku,jer Tirsova insistira na rezultatima sa Torlaka,iskljucivo.


Nesto smeta-zbnaci da dete izadje iz remisije i dijareja krene.
I traje.
Nedostaje mu nekoliko kg za njegov uzrast i tako.Mogu do sutra.

Gastro,sto privatno,sto drzavno-nezainteresovani.


Tokom dojenja-nista mlecno nisam uzimala,razlike nije bilo.

Njemu smeta pavlaka,npr.
Mleka koristimo biljna,jogurt voli,grcki jogurt.


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 625
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  22 23 24 [25] 26   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 24 [25] 26   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
OJED I OSIP: KAKO LEČITI, A KAKO SPREČITI?
Posle nekoliko dana ovog kombinovanog tretmana (pranje, sušenje i mazanje, uz redovno menjanje pelena), kod većine beba ...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here