|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Bilirubin
7.2.2011 17:06:50   
pepino
Od silnih nalaza koje je mm radio,vise-manje upucene ste kroz sta sve prolazimo....Trenutno je pod terapijom-Pronizon,jutros bio na kontrolu,slikao je opet pluca,navodno ide na bolje,pod terapijom ce biti jos najmanje 2 mjeseca pa polako smanjivati dozu,on se bolje osjeca,ali i dalje kaslje i ima povremeno bolove...
Ali da se vratim temi,pred kontrolu je radio krvnu sliku,i jos par nalaze,sve je u sustini ok sem Bilirubina Totalnog koji mu je  36.6 (3.000-21.00) i Bilirubin direktni mu je na granici 8.5 (0.000-8.500)

Zna li iko nesto o tome vise,ja po nesto procitala,ima veze sa jetrom i zuci,on mora nalaz ponoviti opet za 2 nedelje,pa cemo vidjeti,postoji mogucnost da bude sve ok,ali on vec duze vrijeme ima ruznu boju u licu-crn,zut,nekada kao modar itd...
Postoje osobe koje cijeli zivot imaju povisen Bilirubin,to nije opasno,naziva se Gilbertov sindrom,pazi se malo ishrana i to je to,on ne zna da li je ovo prvi put prisutno jer nikada nije ni provjeravao
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Bilirubin
7.2.2011 17:08:16   
pepino

Bilirubin je krajnji produkt razgradnje proteina koji sadrže hem. Oko 80 % bilirubina nastaje razgradnjom hemoglobina iz eritrocita (nakon 120 dana života eritrocita u krvi) u retikuloendotelnom sistemu (RES). Preostalih 20 % dnevno stvorenog bilirubina nastaje iz prethodnika eritrocita u koštanoj srži (neefikasna eritrocitopoeza) i drugih hem proteina (mioglobin, citohromi, katalaza). Bilirubin se metaboliše u jetri i izlučuje u žuči.

Akumulira se u krvi kada postoji oštećenje jetre, zapušenje žučnih puteva ili povećano razaranje crvenih krvnih zrnaca. Određivanje bilirubina ima veliki značaj u diferencijalnoj dijagnostici žutica. U hemolitičkoj žutici gotovo sav bilirubin je u slodobodnoj formi. Kod opstruktivne žutice je uglavnom u konjugovanoj formi.

Kada se vek eritrocita približi kraju, posle približno 120 dana, te postanu previše lomljivi da bi mogli opstati u cirkulaciji, [/link]njihova membrana puca, a oslobođeni hemoglobin fagocituju tkivni makrofagi u čitavom organizmu. Uvučen unutra, hemoglobin se prvo cepa na globin i hem, pa se tada hemoglobinski prsten otvara i daje slobodno gvožđe koje se prenosi krvlju transferinom i lanac od četiri pirolska jezgra koji služi kao supstrat iz kojeg će se eventualno formirati bilirubin.

Prvo jedinjenje koje nastane je biliverdin, ali se on brzo redukuje u slobodni bilirubin koji se postepeno otpušta iz makrofaga u plazmu. Međutim, slobodni bilirubin se odmah veže veoma jako sa albuminom iz plazme, te se tako vezan transportuje putem krvi i intersticijalne tečnosti. Normalne i snižene vrednosti bilirubina
Za svega nekoliko sati, slobodni bilirubin se apsorbuje kroz ćelijsku membranu hepatocita i u tom procesu se oslobađa iz veze sa plazmatskim albuminom, a vrlo brzo posle toga gotovo 80% se konjuguje sa glukuronskom kiselinom i formira bilirubin-glukuronid, oko 10% sa sulfatima te nastaje bilirubin sulfat, a ostalih 10% se veže s velikim brojem drugih jedinjenja. U ovim formama se bilirubin izlučuje procesom aktivnog transporta u žučne kanaliće.

Normalne vrednosti u krvi: 3-30 mikromola/L

Mali porast ukazuje na izmenjenu funkciju jetre. Uzroci povišenja mogu biti dugotrajno lečenje nekim lekovima (tetraciklini, antiinflamatorni lekovi), postojanje kamena u žuči ili virusna upala - [link=http://www.stetoskop.info/Hepatitis-A-bolest-prljavih-ruku-4375-s1-content.htm]hepatitis A
, hepatitis B i hepatitis C). Retko je povišen i u drugim slučajevima abnormalnosti enzimskog sistema u organizmu, kao i kod dugotrajnog gladovanja ili nedovoljnog unosa hranljivih materija.

Snižene vrednosti nemaju dijagnostički značaj.
Izvor:Stetoskop


(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Bilirubin
26.11.2011 16:52:20   
Suncicabg
Moja sestra ima malo povisen bilirubin... predstave nemam sta je to i koliko je opasno. Tipa ako je gornja granica 20 njoj je 21, nesto, nemam ispred sebe rezultate, ali verujem da nije strasno obzirom da je malo povisen u odnosu na gornju granicu.
Sta utice na njega?

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Bilirubin
16.1.2021 11:55:57   
mati
Radila sam ks, sve dobro, ali bilirubin granica je 21, a moj 23,6.
To je bilo u ponedeljak. I dr mi je rekao da do petka budem na dijeti da bi ponovila. Međutim, imala sam neodlozne obaveze, i nikako nisam mogla da budem na korigovanoj ishrani, tako da danas i sutra moram da pripazi da bi u ponedeljak ponovila.
Da li se neko razume, imao sličan problem? Nabavila sam domaću surutku, to mi rekao dr, i pijem, ali ne znam ima li šanse da se za dva dana ishranom spusti.
Jel imate neki predlog, šta još spušta bilirubin?

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Bilirubin
16.1.2021 13:15:01   
Ivanka 75
Mati, gledaj da odmaras do ponedeljka sto vise i da naspavana odes da das KS. Bez gazirqnog i brze hrane, sto vise tecnosti, riba, mahunarke... 


(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Bilirubin
16.1.2021 17:28:46   
mati
Ivancice, to do juče popodne nije bilo moguće.
Ali mislim da je sve oko praznika, i malo više masnoće, slatkiša... Do sada mi je ks uvek bila dobra na sistematskom, ali nikad nisam radila posle praznika. Uopšte nisam očekivala da će to da zezne, više sam sumnjala na druge preglede.
Sutra cu privatno da odradim samo bilirubin, da znam da li da idem u ponedeljak ili odložim. Ako radi nešto.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Bilirubin
16.1.2021 18:15:11   
Ivanka 75
Zato ti i kazem odmaraj do ponedeljka, to bi trebalo da pomogne. 


(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 7
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here