|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dete više ne želi da ide na trening
5.12.2009 23:30:18   
Tatamata
Dete vas je nedeljama ubeđivalo da ga upišete na kurs stranog jezika, plivanje, tenis ili u muzičku školu, a sad odjednom čini sve kako bi izbeglo odlazak na čas ili trening. Možda je umorno (to je česta pojava u ovo doba godine), ali možda je posredi i prolazni gubitak samopouzdanja ili volje. Evo šta o tome misli francuski psiholog Kristin Brine.

Pročitajte više…
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Dete više ne želi da ide na trening
5.12.2009 23:33:14   
Anoniman
Ja sam trenirala rukomet i prestala (a sad se mnoooogo kajem) zbog nekih guski,ma nisam mogla da ih svarim a nisu mi se ni gledale!

(odgovor članu Tatamata)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Dete više ne želi da ide na trening
5.12.2009 23:51:48   
Modessty
Mislim da smo negde već pisale o ovoj temi.

Sa ovim se slažem: "Pomozite mu da povrati samopouzdanje i stavite mu do znanja da ga podržavate u onome što radi. Ponudite se da odete sa njim na trening, da ga odvezete u muzičku školu, porazgovarajte sa trenerom/nastavnikom."

Na žalost nema mnogo roditelja koji shvataju koliko deci znači njihova podrška kada su vanškolske aktivnosti u pitanju.

Kada je reč o sportu:

Nisam za to da roditelj prisustvuje svakom treningu, ali povremeno pojavljivanje detetu mnogo znači. Naročito ako roditelj pohvali njegov napredak i trud.
Svi mi imamo svoje "žute minute". Imaju ih deca. I njima treba "dozvoliti" da budu umorna ili da im se jednostavno tog dana ne ide na trening. Dopustite detetu da se odmori i propusti trening ili dva, ali na sledeći trening idite zajedno. Detetu treba vaša podrška i malo ohrabrivanja da nastave dalje.

Imam 32 godine i čak i danas mi je žao što me moji roditelji nikada nisu "uživo" videli kako radim aikido user posted image . Možda se i to desi jednog dana user posted image


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Tatamata)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Dete više ne želi da ide na trening
2.6.2014 22:17:42   
New Mom
Kaca je u septembru krenula na balet. Njena zelja. Nisam imala nista protiv, videla sam priliku da malo sredi drzanje.
Casovi su bili kod nje u vrticu. Bila je medju 3 najmladje devojcice pa sam cesto sedela ispred i cekala je, njoj je znacilo da zna da sam tu.
Tokom casova se zdruzila sa jednom devojcicom (ispostavilo se posle da znamo joj mamu pa se sve to i uvecalo druzenje). A onda je u februaru ta drugarica prestala da ide. Kaca je isla jos mart i deo aprila, svaki naredni odlazak je bio sve mucniji (nije htela da udje, ili nece da igra itd.), da bi na kraju rekla da se "umorila od baleta i da nece da ide vise".
Cinjenica je da nece jer ta devojcica ne ide. Iako idu neke bas iz njene grupe, nije joj dovoljno.
Meni jako zao jer nekad je bas tuzna sto ne ide, al kad se pokrene ta tema, odmah se opet povuce.

Bojim se da ne bude od onih koji lako dizu ruke.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Dete više ne želi da ide na trening
3.6.2014 1:19:00   
vikiveki
Jao i meni je ovo problem,jer i moji još nikako da se pronađu u nekom sportu ili nečemu da treniraju.Kako reče NM izgleda su moji jedni od onih koji lako odustaju,pokušavam na sve načine da ih animiram ali ne uspevam

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Dete više ne želi da ide na trening
3.6.2014 7:09:58   
Misha i Ljisha
Ma nemaju oni pojma jos uvek sta zele. Bitno je ne forsirati. Ja bar eto to tako gledam. Meni je zao mog malog komsije jer on vise ne zeli da ide na plivanje a roditelji ga forsiraju (dete ima 10 godina). Mrsav je ko grana, ne daju mu da jede pre treninga a on jadan gladan i ma svasta. Ide silom. Kod njega se sigurno nece javiti druga zelja za drugim sportom. A da je odustao mozda bi mu se nesto drugo vise svidelo pa bi na tome i ostao. Sve sto je prisila je za decu strasno opterecenje. Ako hoces hoces ako neces ne moras. Pronacice se oni vec u necem mozda nece biti vrhunski sportisti ali ce biti neki umetnici ili ko zna. Treba im dozvoliti da istrazivaju i ako zele ponuditi.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Dete više ne želi da ide na trening
3.6.2014 7:52:27   
vikiveki
M i Lj znam ja to i ne forsiram ih, ali ne sastave nigde ni 3 meseca,nije meni zbog određenog sporta, meni je važno da imaju malo neku rekreaciju.Ne mogu da ih nateram da izađu napolje da se igraju,dok su bili manji više su bili napolju kako su veći sve manje,samo bi gledali TV i komp.A u periodu razvoja jako je bitna ta fizička aktivnost,da se rekreiraju,trče...Borbu vodim sa ćerkom jer neće ništa da trenira a ovamo kuka kako je debela,a iz kuće bagerom treba da je iznosim user posted image da bi izašla napolje

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Dete više ne želi da ide na trening
3.6.2014 7:59:18   
Misha i Ljisha
hahah viki ... e da uradih ti onaj zadatak sa objasnjenjem tek jutros sinoc sam bila koma. sto se tice cerke a ti mudro zbori i stalno kvocaj kad bude starija da ce zeleti na dijetu a to nije zdravo. Tralala... Ma bicikl je zakon za sve. Ne mora nuzno sport, nek se vozika sa drugaricama, tako sam ja svaki dan prelazile bar 6 km biciklovima i to je nama bio sport.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Dete više ne želi da ide na trening
31.3.2017 10:37:43   
IvanaSK RR
Kod nas nema odmaranja dva, tri treninga... Treninzi su tri puta i na to se ide. Ako ne zeli da ode na neki trening, bice ispisan. Ne mislim da je to mnogo i da mu treba odmor.
Sin je veliki zaljubljenik u fudbal i nije se desavalo da nece da ide. A i objasnili smo mu kad ne pozeli da ide na trening, onda vise nema treninga.
Jedino sto bi on na neki jos sport, rukomet, kosarku... Ali mi ne možemo da postignemo ni finansijski i fizički. A i smatram da bi tada to bilo vec previse sporta, naročito sto on dosta vremena i napolju provodi (kad ne uci user posted image )

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Dete više ne želi da ide na trening
31.3.2017 10:41:36   
Sanjica26 RR
Mon j se desi da negoduje i da nece na ples. Samo zbog toga sto joj kazemo da pre plesa mora da dremne.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Dete više ne želi da ide na trening
31.3.2017 10:41:39   
Anck Su Nmaun
Imala je i T momenata kad vise nije zelelaa. Malo smo razgovarali i prodje je.
Vise je vuce da ide negde gde su drugari iz vrtica 😋

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Dete više ne želi da ide na trening
31.3.2017 11:01:57   
IvanaSK RR
Da, i sinu se desilo pre neki dan, ostao bi napolju jer mu dolazi drugar iz skole. Samo sam mu rekla da razmisli o tome.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Dete više ne želi da ide na trening
31.3.2017 11:31:11   
Anck Su Nmaun
A tek H..nju drzi nesto dva meaeca i cao
Ali kod nje nema razgovira ona u plac..i ne prestaje. Tako da sad nista trenutno nw trenira.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Dete više ne želi da ide na trening
8.10.2021 9:50:39   
Dragica Draga
Probali smo nekoliko stvari i mene je tako to nerviralo kad kazu da nece vise da treniraju nesto.. Posle sam shvatila da ne treba tsko da razmisljam. Neka ih, neka probaju sto vise stvaei, u necemu ce se vec naci.
S

Trenutno zbog korone nista ne treniraju, ja ss plasim... Zatvoren prostor, koliko oni to redovno dezinfikuju... Ali traze nesto, nesto cemo sad vec videti.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Dete više ne želi da ide na trening
8.10.2021 12:06:57   
flamingos
Tako u treba.Dete samo treba sa odlući šta će da trenira.Mi smo tu da podržimo i posavetujemo.I mi prekinuli košarku,a baš mi žao.Nastavnik fizičkog oduševljen time kako Anđela dobro igra košarku.


(odgovor članu Dragica Draga)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Dete više ne želi da ide na trening
9.10.2021 8:35:25   
Dragica Draga
Slazem se.
Treba ih usmeravati ali nikako forsirati

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Dete više ne želi da ide na trening
16.10.2021 19:49:57   
flamingos
Meni je žao što je Anđela prekinula sa košarkom.Ali,nije želela zbog korone.Taman lepo trenirala.Neka su živi i zdravi.


(odgovor članu Dragica Draga)
Direktna veza do poruke: 17
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here