|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Proširene vene u trudnoći
30.3.2009 9:01:05   
Anoniman
Jeste dobile prošrene vene u trudnoći?

Meni su pred kraj trudnoće ispucali kapilari na stopalima... baš je gadno izgledalo (meni... ostali su tvrdili da preterujem), sada nije tako gadno, mada ja i dalje vidim. user posted image
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Proširene vene u trudnoći
11.6.2009 18:30:06   
nina83
 Na desnoj nozi imam prosirene vene vec nekoliko god. Cak sam htela da ih operisem, ali su mi lekari rekli da nije preporucljivo pre trudnoce, jer se tada pogorsa stanje..
Pre ovih vrucina nisam osetila razliku, ali sada kako su noge pocele da oticu, vena me na d. nozi zaboli posle duzeg sedenja ili lezanjauser posted image Planiram posle porodjaja da operisem.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Proširene vene u trudnoći
12.6.2009 2:11:40   
Verus
uf ovo me najvise i plasi od sve te trudnoce.  Imala tromb, pa me brine da me opet ne daj BOZE to ne udari....inace i ja imam te kapilaricice, i jednu vidljivu venu iza kolena.. IMala sam dopler sada u NS i hvala bogu sve dobro izgleda, valjda ce se drzati tako!

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Proširene vene u trudnoći
26.6.2009 12:13:42   
Brand new mama
Moram da pitam, jer mi se cinilo da sam ja skoro jedina sa takvim problemcicima( kad niko ne pise sem Tase). Meni su su i pre tri meseca pojavili, ne popucali, vec, otkud znam- samo su se jako pokazali, kapilari na nogama. Tada sam nesto dugo hodala i stajala i dodjem kuci, a list mi sa unutrasnje strane kao da me neko udario- plave se kapilari. Pitala sam doktorku, jer moja mama i baka imaju bas velike probleme sa venama, a ona mi je rekla da to sto ja imam nema veze, vec da mi je krv "  jurnula" gore i tako rasirila kapilare. Da li postoji sansa da se to malo smanji posle porodjaja ili cu da provedem zivot u visokim cizmamauser posted image

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Proširene vene u trudnoći
26.6.2009 12:34:00   
Anoniman
Ne razumem se... Ne znam.

Eh kada bi meni nestali ovi kapilari. Inače imam lepu nogu, sviđa mi se kako izgleda u špicastim cipelama na štiklu, ali šta vredi kada su me napali ovi kapilari. user posted image

(odgovor članu Brand new mama)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Proširene vene u trudnoći
26.6.2009 12:35:39   
tomic
Pa i meni se vide kapilari po stopalima.. Isto.

_____________________________

nadja, mamina lepotica!

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Proširene vene u trudnoći
26.6.2009 15:57:51   
Brand new mama
Ma, ako nista, postoji onaj puder za kamuflazuuser posted image  Vi imate srece pa je na stopalima, ja cu morati cele noge da premazem ako nastavi ovako. Jedan izlazak- jedno pakovanje... Ili da se pojavljujem u javnosti samo zimiuser posted image

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu tomic)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Proširene vene u trudnoći
27.10.2009 13:46:07   
Verus
Ja cu morati da radim do kraja u trudnoci, pa se pitam:  koliko vas ima iskustva sa venama u trudnoci?  Sta mogu da uradim pored mazanja gelom da ublazim i sprecim vene? (imam kapilara i jednu venu iza kolena)?  SVAKI savet je dobro dosao....ja bih pre da sprecim nego da lecim, a porodicno imam sklonost pa eto, kontam da imam sansu da mi se to desi kasnije u trudnoci.  Helpuser posted image

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Proširene vene u trudnoći
27.10.2009 13:51:53   
Trcosava
Verus, ja imam proširene vene od 13-te godine, sa 20 su mi radili sklerozaciju vene i evo iznesoh trudnoću skoro do kraja, nisam imala nešto problema, nisam se mazala nikakvim gelovima (preporučivali su mi ih ranije, i pre sklerozacije - varokopax B - ma ništa nije pomagalo)
jedino što ja primećjem je da mi se pojavi na listu jedna vena kad se inače malo ugojim, pa sam pre trudnoće gledala da održavam kako tako neku odreženu kilažu.
Sad u trudnoći se nisam toliko ugojila pa nisam imala problema. Mislim da je sve individualno, koliko nam nasleđe daje (moja pokojna baka je imala problema sa venama, tetka mi frizer - noge su joj modre, mama mi ima trombozu - aaa jel može neka da se pohvali sa ovakvim nasleđem? user posted image )

a da, savet nevezano za trudnoću - nemoj mnogo da prekrštaš noge, kada sediš gledaj da ti uvek noge budu podignute, makar na krevet, ako ne na neki jastučak - naravno koliko situacija dozvoljava. Ne znam čime se baviš i koji ti je posao, ako je pak onaj gde se sedi - nađi neku staru kutiju, napuni je starim papirima i na njoj drži noge. Ili jednostavnije kupi ono za držanje nogu. Ako ti je posao - šetnja - onda za vene ne bi trebao da bude problem, problem je ako dugo STOJIŠ u jednom mestu.


< Poruku je uredio Trcosava -- 27.10.2009 13:54:47 >

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Proširene vene u trudnoći
27.10.2009 13:55:16   
cicko
Draga Verus, pored mazanja gelovima, mozes olaksati stanje tako sto ces kupiti elasticne carape. Ja sam kupila dokolenice, letos i zaista mi puno znace. Cak mi ni noge ne oticu toliko od kad ih nosim. Jedina bitna stvar je da ih navuces ujutro pre nego sto ustanes iz kreveta. Imas ih razlicite elasticnosti (dena) u apotekama.


IZVORNA PORUKA: Verus RR

Ja cu morati da radim do kraja u trudnoci, pa se pitam:  koliko vas ima iskustva sa venama u trudnoci?  Sta mogu da uradim pored mazanja gelom da ublazim i sprecim vene? (imam kapilara i jednu venu iza kolena)?  SVAKI savet je dobro dosao....ja bih pre da sprecim nego da lecim, a porodicno imam sklonost pa eto, kontam da imam sansu da mi se to desi kasnije u trudnoci.  Helpuser posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Proširene vene u trudnoći
27.10.2009 13:58:27   
Trcosava
IZVORNA PORUKA: cicko

Draga Verus, pored mazanja gelovima, mozes olaksati stanje tako sto ces kupiti elasticne carape. Ja sam kupila dokolenice, letos i zaista mi puno znace. Cak mi ni noge ne oticu toliko od kad ih nosim. Jedina bitna stvar je da ih navuces ujutro pre nego sto ustanes iz kreveta. Imas ih razlicite elasticnosti (dena) u apotekama.



cicko blago tebi, meni svaka dokolenica se useče u nogu (ta koja mi je problematična) i otekne mi i boli posle. A one duge čarape ne znam koliko bi smela da nosi, jer što više dena to veći pritisak, jedino ako su počeli da prave i za trudnice pa na stomak onda ne pretiskaju toliko. Ranije sam kupovala te duge u Dr. Scholl-ovoj radnji, mislim da su bile SanaGens čarape

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Proširene vene u trudnoći
27.10.2009 14:03:05   
cicko
Jesu, ima ih, ali su puno skuplje. Ja imam prosirene vene samo na potkolenicama tako da nisam htela da kupujem hulahopke vec samo dokolenice. Ponekad se i meni malo useku,ali ih ja s vremena na vreme pomeram koji milimetar gore ili dole. Sta cu, nema druge...user posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Proširene vene u trudnoći
27.10.2009 14:06:21   
Trcosava
Aha, e pa super...ja sam na kraju izdržavala nekako na poslu, a ako baš vidim da mi otekne noga, onda kad dođem kući uvijem u elastični zavoj.

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Proširene vene u trudnoći
27.10.2009 14:11:44   
Verus
Trcosava, pa pisala sam bas gore da sam pre dve godine imala tromb posle operacije kolena....znaci nista vezano za vene tada-e sad, za sada sam OK, a i hvala bogu bice hladno-pre 2 godine sam  nosila te carape do kolena, i problem mi je bio sto su spadale tokom dana, pa su mi se nekako i usekle u nogu....i ja sam kontala ako bude da se razvije nesto gore, operisacu kasnije u zivotu....moj tata ima problema, a mama bas nista!  Da poludis.  Posao mi je nekad sedenje nekad stajanje, trudim se kada stojim da se podizem na prste i tako pokrecem cirkulaciju....e sad sto se tice tezine, uf tu ce biti malo problema, jer sam vec imala oko 5,6 kg viska kada sam se ugojila.  Sad stvarno vodim racuna, jedem zdravo 3 puta na dan sa 2 male uzine (voce ili maaali sendvic posle posla), pa valjda necu jos vise nabaciti.   Hvala vam drage!  Lakse mi je kad znam da nisam jedina....

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Proširene vene u trudnoći
27.10.2009 14:12:40   
Verus
cicko, a i ti stojis na poslu dugo koliko se secam?  Zar ti vene ne mogu biti izgovor da dobijes lakse to bolovanje??  Vuci koju kod kartu mozes iz rukava...

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Proširene vene u trudnoći
27.10.2009 14:21:27   
Trcosava
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Trcosava, pa pisala sam bas gore da sam pre dve godine imala tromb posle operacije kolena....znaci nista vezano za vene tada-e sad, za sada sam OK, a i hvala bogu bice hladno-pre 2 godine sam  nosila te carape do kolena, i problem mi je bio sto su spadale tokom dana, pa su mi se nekako i usekle u nogu....i ja sam kontala ako bude da se razvije nesto gore, operisacu kasnije u zivotu....moj tata ima problema, a mama bas nista!  Da poludis.  Posao mi je nekad sedenje nekad stajanje, trudim se kada stojim da se podizem na prste i tako pokrecem cirkulaciju....e sad sto se tice tezine, uf tu ce biti malo problema, jer sam vec imala oko 5,6 kg viska kada sam se ugojila.  Sad stvarno vodim racuna, jedem zdravo 3 puta na dan sa 2 male uzine (voce ili maaali sendvic posle posla), pa valjda necu jos vise nabaciti.   Hvala vam drage!  Lakse mi je kad znam da nisam jedina....


jojo sorry Verus, to mi promaklo
ako je sve ok na dopleru, proveravaj s vremena na vreme i možeš ovo što je cicko rekla, ali znam da mama kako otvori oči obuva specijalne čarape i do uveče ih ne skida. Ako je SanaGens počeo da pravi čarape za trudnice (one duge) potraži ih. ŠTo se tiče dokolenica, već sam rekla, plus meni je cela desna noga problematična, a vena na kojoj su mi radili sklerozaciju je tačno iza kolena bila, pa se to ''širi'' i na butinu i ispod na list...
Kako god, ostaje ti sve ono što sam ti rekla kad si kući - nogicu na krevet, po mogućstvu na neki jastučić (da bude malo više) i da...još jedna stvar - kvalitetna obuća. Od kako sam počela da nosim cicbanove cipele (''ciciban'' - ''the next'' kolekcija za mlade) zimi - ne osećam nikakav problem u nogama. KAd stojiš ili tako na prstiće ili malo mrdaj u mestu (mama je radila u apoteci, pa je redovno ''cupkala'' kad radi sa pacijentima user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Proširene vene u trudnoći
27.10.2009 14:25:21   
Verus
Trcko, radila sam dopler u NS ovog leta i sve je bilo ok...on je rekao da su ti kapilari i ta vena iza kolena problem povrsnog sustava krvnih sudova....dubinski su bili ok, iako je tromb bio  u dubokoj veni (dobro pa sam ziva, ne dam se ja zilavkouser posted image )....eto jedino sto hoce ovde je da me stave na heparin kroz trudnocu, cisto da ne dobijem opet tromb....a ja na svoju ruku cu to da pocnem u 6 ili 7 mesecu....osecam se ok pa valjda necu nesto zeznuti....
Nosila sam Dansko klompe (poljske) koje su anatomske i super za stajanje, a i sada nosim neke anatomske sto sam kupila u NS.  Eto, trudim se da budem sto dobrauser posted image   Hvala trcosava!!!

< Poruku je uredio Verus RR -- 27.10.2009 14:27:01 >

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Proširene vene u trudnoći
27.10.2009 14:28:56   
Trcosava
user posted image nema na čemu, to je ono što ja znam i što meni pomaže (i mami) žilavko ne daj se - će bude sve ok

za lekove ne znam ništa, verujem da su dali ono što sme u trudnoći (mama je pila neki jako dugo i sad je sve ok, na pola godine radi dopler)

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Proširene vene u trudnoći
27.10.2009 14:29:23   
cicko
Ma kakvi, boli ih uvo! Mozda bih eventualno mogla dobiti kao neko lakse radno mesto, ali i tada bih bila na nogama po ceo dan.
Tako ti lepo kupi hulahopke za trudnice, mazi se gelovima, ne prekrstaj noge, a kad god mozes podigni ih na nesto da se odmore. Mozes i dok stojis uraditi koju vezbicu za vene- podignes se na prste, pa se spustis i tako par puta, ili malo hodaj na petama malo na prstima. Meni puno znaci i kada za vreme tusiranja noge naizmenicno polivam toplom i hladnom vodom (tusiranje nogu zavrsis sa hladnom).
Izvinjavam se, mozda sam pisala malo nabacano...user posted image


IZVORNA PORUKA: Verus RR

cicko, a i ti stojis na poslu dugo koliko se secam?  Zar ti vene ne mogu biti izgovor da dobijes lakse to bolovanje??  Vuci koju kod kartu mozes iz rukava...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Proširene vene u trudnoći
27.10.2009 14:33:17   
Verus
nisi sve sam razumela! Divne steuser posted image

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Proširene vene u trudnoći
23.3.2011 14:45:38   
Anoniman
Zna li neko da li se sme mazati hepatrombin gel za prosireme vene u trudnoci? Ja sam ih sad dobila i pocele su me boleti user posted image , pa me ovo interesuje.

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Proširene vene u trudnoći
23.3.2011 16:50:17   
azdajica75
Hepatrombin sme da se koristi u trudnoći,ja koristila celu trudnoću,po preporuci ginekologa.Mada,on samo malo olakšava i hladi noge,nema neki konkretan doprinos kod vena u trudnoći!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Proširene vene u trudnoći
23.3.2011 19:49:31   
Anoniman
Hvala Azdajice. Pocecu da mazem pa makar me samo malo ohladilo user posted image

(odgovor članu azdajica75)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Proširene vene u trudnoći
26.3.2011 15:17:53   
nencydrew
A meni se kod grudi i stomaka ispod kože nazire splet venauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Proširene vene u trudnoći
11.5.2011 11:59:58   
Anoniman
ima li neko problema sa izrazenim venama u intimnom podrucju? user posted image
polusavam da nadjem da li se negde pisalo o tome, ali ne uspevam. . .nisam valjda jedina. user posted image

(odgovor članu nencydrew)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here