|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dokumentacija za dečji dodatak
20.2.2010 14:22:08   
BabyG
Evo i moja prva tema. user posted image Ovih dana pokušavam da sakupim dokumentaciju za dečji dodatak, ali nemam pojma gde šta treba da se izvadi. user posted image Da li bi neko mogao da mi pomogne oko ovog problemčića?! user posted image Gde se vade navedena dokumenta i šta znači 'iz mesta rođenja i mesta prebivališta', pošto ni mm ni ja nismo iz NS-a, ali živimo ovde i lične karte nam se vode na NS.

* potvrda o prihodima u tri meseca koji prethode mesecu podnošenja zahteva za sve članove porodičnog domaćinstva (neto prihodi);
* potvrda o katastarskim prihodima u prethodnoj godini za sve članove porodičnog domaćinstva (iz mesta rođenja i mesta prebivališta);
* poresko uverenje iz mesta prebivališta o imovinskom stanju domaćinstva;
* dokaz o nezaposlenosti (uverenje Republičkog fonda za tržište rada i fotokopija radne knjižice);
* školske potvrde za decu osnovnoškolskog i srednjoškolskog uzrasta, odnosno potvrda nadležne zdravstvene ustanove o razlozima za neredovno školovanje;
* dokaze o činjenicama u vezi nepokretnosti, kao i stambenog prostora (izvod iz zemljišnih knjiga – vlasnički list, ugovor o kupovini nepokretnosti, rešenje o porezu, uverenje Republičkog geodetskog zavoda, ugovor o korišcenju stana i dr.);

Hvala unapred! user posted image
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Dokumentacija za dečji dodatak
20.2.2010 15:18:45   
sanji
BabyG jel skupljaš dokumenta za dečiji ili roditeljski dodatak???
To su dve različite stvari!


_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu BabyG)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Dokumentacija za dečji dodatak
20.2.2010 16:06:42   
BabyG
Za roditeljski sam predala pre neki dan, sad skupljam za dečji.

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Dokumentacija za dečji dodatak
20.2.2010 18:47:13   
Anoniman
Dečiji dodatak - potrebna dokumentacija KLIKNI

(odgovor članu BabyG)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Dokumentacija za dečji dodatak
20.2.2010 23:30:27   
BabyG
Videla sam to. Znam koja je potrebna dokumentacija, ali nemam pojma gde se to vadi... user posted image Hvala u svakom slučaju! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Dokumentacija za dečji dodatak
21.2.2010 19:01:01   
sanji
* potvrda o prihodima u tri meseca koji prethode mesecu podnošenja zahteva za sve članove porodičnog domaćinstva (neto prihodi);
---PIO- penziono-invalidsko
* potvrda o katastarskim prihodima u prethodnoj godini za sve članove porodičnog domaćinstva (iz mesta rođenja i mesta prebivališta);
---opština u Novom Sadu i u mestu rođenja bez obzira đto su vam lične karte iz NS.a
* poresko uverenje iz mesta prebivališta o imovinskom stanju domaćinstva;
---PU obično ima u opštini odeljenje koje izdaje ovakve potvrde
* dokaz o nezaposlenosti (uverenje Republičkog fonda za tržište rada i fotokopija radne knjižice);
---biro rada
* školske potvrde za decu osnovnoškolskog i srednjoškolskog uzrasta, odnosno potvrda nadležne zdravstvene ustanove o razlozima za neredovno školovanje;
---škola ako imaš decu u školi ili obdanište ako su obdaništu ili ništauser posted image
* dokaze o činjenicama u vezi nepokretnosti, kao i stambenog prostora (izvod iz zemljišnih knjiga – vlasnički list, ugovor o kupovini nepokretnosti, rešenje o porezu, uverenje Republičkog geodetskog zavoda, ugovor o korišcenju stana i dr.);
---katastar (pitaj u opštini gde je to)

Nadam se da sam ti bar malo pomogla! Pre nego što kreneš u pohod raspitaj se dobro da li imaš pravo na dečiji dodatak pošto je glavni uslov da imate primanja po članu domaćinstva ispod pet i po hiljada. Da ne juriš bezveze! user posted image user posted image user posted image user posted image
Srećno!!!


_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu BabyG)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Dokumentacija za dečji dodatak
21.2.2010 21:23:10   
BabyG
Hvala puno draga! user posted image Mnooogo si mi pomogla! user posted image  user posted image

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Dokumentacija za dečji dodatak
30.3.2010 15:31:38   
afrodita
Da li neko zna koliki mora da bude
ukupan mesečni prihod po glavi domacinstva
da bi se ostvarilo pravo na deciji dodatak?user posted image

(odgovor članu BabyG)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Dokumentacija za dečji dodatak
10.5.2010 15:59:00   
afrodita
* poresko uverenje iz mesta prebivališta o imovinskom stanju domaćinstva;


i iz mesta rodjenja!

treba oko 20tak papira
i za decu da nisu poreski obvezniciuser posted image


Prosek primanja po clanu domacinstva ne sme biti veci od 5500
a deciji dodatak po detetu iznosi 1800 din
a katastarski prihodi da ne prelaze 114 din
user posted image


(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Dokumentacija za dečji dodatak
6.8.2010 20:01:22   
BabyG
Imam jedno pitanje! Je l' postoji olakšavajuća okolnost a podstanare?! I ako postoji, kakav 'dokaz treba?!

_____________________________

Konačno sam shvatila zašto imam par kilograma više nego pre par godina. Kako
starimo postajemo sve teži. To je zato što imamo sve više znanja u
našim glavama. Dakle ja nisam debela, nego inteligentna!

(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Dokumentacija za dečji dodatak
9.8.2010 9:42:41   
ivaj
Vidim da ovde slabo ko svraca ali mozda mi neko pomogne-da li ima sanse da podnosim zahtev za decji dodatak ako smo mm i ja prijavljeni na razlicitim adresama?
Dete i ja smo jos uvek prijavljeni kod mojih zato sto nema nikakve sanse da se prijavim na novu adresu zbog nekih papira koji nisu regulisani.
I ako moze,kakva je onda procedura?Pretpostavljam da se onda 'racunaju' i moji kad se odredjuje onaj cenzus?

(odgovor članu BabyG)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Dokumentacija za dečji dodatak
2.9.2010 13:57:47   
dragana1774
Najbolje ti je da pozoves Sekretarijat za socijalnu zastitu gde se inace i predaju zahtevi za deciji, roditeljski i ostale dodatke. Tel. centrale je 2688-655, slobodno pitaj, mogu da te povezu sa pravnikom koji ce ti dati odgovore na sva pitanja.

Pozdrav

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Dokumentacija za dečji dodatak
2.9.2010 13:59:08   
ivaj
Hvala draganauser posted image

(odgovor članu dragana1774)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Dokumentacija za dečji dodatak
2.9.2010 14:02:47   
dragana1774
Nema na cemu, i ja upravo radim na decijem dodatku user posted image

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Dokumentacija za dečji dodatak
17.12.2010 17:43:38   
ivaj
Treba mi vasa pomoc.Ovih dana treba da predamo papire za roditeljski dodatak pa hocu da pokusam da podnesem zahtev i za deciji.
Vecinu papira imam,samo mi nije jasno gde vadim ovo poresko uverenje iz mesta prebivalista i da li nam trebaju potvrde o katastarskim i neto prihodima,posto smo muz i ja nezaposleni.I ako treba,gde se vadi?

Iskreno se nadam da ce neko ko ima 'iskustva' videti ovo moje pitanjeuser posted image

(odgovor članu dragana1774)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Dokumentacija za dečji dodatak
18.12.2010 10:08:17   
ivaj
Da li je moguce da niko sa foruma ne prima deciji dodatakuser posted image

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Dokumentacija za dečji dodatak
12.1.2011 12:33:31   
Anoniman

Edit: Dižem temu

< Poruku je uredio Lilly RR -- 12.1.2011 12:59:39 >

(odgovor članu ivaj)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Dokumentacija za dečji dodatak
5.9.2011 18:09:31   
Crvenkapa85
sa obzirom da mi plata kasni 2 meseca,suprugova isto ja resih da podnesem zahtev za deciji....elem imam jedno pitanje ,ako izvadim potvrdu iz katastra da niko od nas nema nista na sebe da li su mi potrebne i ove dve stavke???

* poresko uverenje iz mesta prebivališta o imovinskom stanju domaćinstva;
* dokaze o činjenicama u vezi nepokretnosti, kao i stambenog prostora (izvod iz zemljišnih knjiga – vlasnički list, ugovor o kupovini nepokretnosti, rešenje o porezu, uverenje Republičkog geodetskog zavoda, ugovor o korišcenju stana i dr.);


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Dokumentacija za dečji dodatak
5.9.2011 18:38:45   
Mivica
Pre dve godine kada sam ja predavala trebalo je sve to pojedinačno. Jer, ma koliko se nama činilo da su te stvari povezane, oni su nekako našli način da ih razdvoje i sve dodatno zakomplikuju.

_____________________________

"Zeko, zeko, zeko...
tape meke...gude usi...lep...
zeko, zeko, lep!" :)

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Dokumentacija za dečji dodatak
5.9.2011 18:44:02   
Crvenkapa85
i naravno oderu za te takse koje su obavezne...grrrrrrrrr

(odgovor članu Mivica)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Dokumentacija za dečji dodatak
5.9.2011 18:50:22   
Mivica
Joj, veruj mi da se ne sećam, ali i mene to čeka uskoro, pa ću pisati.


_____________________________

"Zeko, zeko, zeko...
tape meke...gude usi...lep...
zeko, zeko, lep!" :)

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Dokumentacija za dečji dodatak
5.9.2011 21:30:14   
ivaj
IZVORNA PORUKA: Crvenkapa85

sa obzirom da mi plata kasni 2 meseca,suprugova isto ja resih da podnesem zahtev za deciji....elem imam jedno pitanje ,ako izvadim potvrdu iz katastra da niko od nas nema nista na sebe da li su mi potrebne i ove dve stavke???

* poresko uverenje iz mesta prebivališta o imovinskom stanju domaćinstva;
* dokaze o činjenicama u vezi nepokretnosti, kao i stambenog prostora (izvod iz zemljišnih knjiga – vlasnički list, ugovor o kupovini nepokretnosti, rešenje o porezu, uverenje Republičkog geodetskog zavoda, ugovor o korišcenju stana i dr.);



Potrebno ti je ovo prvo uverenje i njega vadis u poreskom,a sve ovo sto si navela kao drugu stavku dobijas u toj potrvdi iz katastra.Znaci u katastru zavrsavas sve,na jednom papiru su svi dokazi pa ti ne trebaju ugovori i sl.
Posle ides u poresko i vadis potvrdu za sve clanove domacinstva.
Vodi racuna i u katastru-svuda navodis i muza i decu.

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Dokumentacija za dečji dodatak
5.9.2011 22:12:06   
Crvenkapa85
znaci prvo u katastar zasve clanove pa u poresko???leleeeeeeeeee izgubicu se u opstini

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Dokumentacija za dečji dodatak
6.9.2011 12:30:56   
Crvenkapa85
izvod iz katastra je bio sasvim dovoljan....elem,koliko im treba da posalju resenje?

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Dokumentacija za dečji dodatak
6.9.2011 19:21:51   
ivaj
Nama su rekli cekacemo najduze dva meseca.
Resenje je stiglo za malo vise od mesec dana.
Tako da necete bas dugo cekati,azurni su sto se toga tice.

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here