|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Školska torba može biti opasna (za kičmu)
28.4.2009 10:47:04   
Anoniman
Vaš đak prvak kreće u prvi razred. Ima oko 20 kilograma, prosek za prvake je od 19 do 28 kilograma, i treba da svakog dana do škole nosi torbu koja je u proseku teška oko četiri kilograma.
 
U ovom textu KLIK, možete detaljnije pročitati o tome kako izabrati školsku torbu.
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Školska torba može biti opasna (za kičmu)
13.5.2009 9:28:31   
Anoniman
Gledam jutros jednu devojčicu, torba joj visi do ispod guzice, a u širinu je dva puta deblja nego sama devojčica. user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Školska torba može biti opasna (za kičmu)
14.7.2015 21:50:09   
Bibilib
Mi smo se vec obezbedili rancem sa šinom za kicmu pa se nadamo da ce biti od koristi,obzirom da se nose sve knjige u skoli...
Mada podrazumeva se da ce svaka majka svom prvaku pomoci oko nosenja torbe...user posted image

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Školska torba može biti opasna (za kičmu)
14.7.2015 22:13:01   
mila83
Ja sam se upravo ovim tekstom rukovodila kada smo nabavljali torbu, tj.poslala sam link svojoj sestri koja je Milici kupila torbu za 7.rodjendan. Jako koristan tekst !

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Školska torba može biti opasna (za kičmu)
15.7.2015 0:17:42   
aleksandrici
Preteske su im torbe.I da li svakog dana treba nositi sve knjige.?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Školska torba može biti opasna (za kičmu)
15.7.2015 0:24:25   
Kata90
Bogami su preteske torbe,jedna cura ovde kod nas u ulici biciklom ide u skolu jer joj tako lakse nositi...nece busom,kad se setim i moja je torba bila teska kad sam bila djak,ali ne toliko.....

_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu aleksandrici)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Školska torba može biti opasna (za kičmu)
15.7.2015 0:24:34   
amdn
pa kad nose sto kg teske knjige, mislim da nosenje i vezbanki i knjiga i citanki sad preterano,
doduse jos nemam djaka pa ne znam, al kadi vidim decicu na ulici sa ogromnim rancevima a oni malecni, bas mi bude tesko

(odgovor članu aleksandrici)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Školska torba može biti opasna (za kičmu)
15.7.2015 8:20:15   
vikiveki
Školske torbe jesu preteške za decu,i zato i dolazi tako rano do nepravilnosti u rastu i razvoju kičme,sve više je mladih sa deformitetima kičme.I ja sam se rukovodila prethodnim tekstom pri izboru torbe za decu i toga se držim još uvek kada im kupujem torbe ne samo onu za 1. razred

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu amdn)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Školska torba može biti opasna (za kičmu)
19.10.2016 23:27:32   
dijana1*
Vuk je birao torbu za skolu. Ima anatomski ulozak za ledja ali meni je sama po sebi celika i teska. Posto mu ja nosim torbu do skole bilo mi je bitno samo da se njemu svidja. Par puta je on trazio da je nosi ali kada je stavi sav se pogrbi i ruzno hoda, bas se muci a u njoj ima pernicu, 1 svesku, vodu i uzinu.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Školska torba može biti opasna (za kičmu)
8.3.2018 5:40:50   
Dora89
Da, verujem, ono je strašno! U moje vreme bilo je dovoljno poneti po svesku za svaki predmet. Jedino onda da, se krene sa ormarićima, kao u Americi. Ovo nije normalno.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Školska torba može biti opasna (za kičmu)
8.3.2018 6:06:43   
Anck Su Nmaun
Preteska, srecom pa.je ostavlja u skoli a i mi je vozimo.

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Školska torba može biti opasna (za kičmu)
8.3.2018 6:12:33   
Jekica86
Bas preteruju sa knjigama. Pa torba ne moze biti laksa.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Školska torba može biti opasna (za kičmu)
11.12.2019 21:16:28   
flamingos
Naravno da može biti opasna za kičmu,teška kao tresak.Nosim joj ja do škole,kada idemo pešaka,da se iskrivi dete.Bolje moja kičma da steada nego njena.


(odgovor članu Jekica86)
Direktna veza do poruke: 13
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







HOROSKOP: Kako se slaže tvoj, sa znakom tv...
Može li kompatibilnost znakova zodijaka odrediti odnos majke i deteta? Kažu da su ovo kombinacije koje se najbolje slažu...
Prelepa GRČKA imena ZA DEČAKE
Grčka je zemlja sa drevnom kulturom, bogovima i mitološkim bićama, koja nam je dala i prelepa ženska i muška grčka imena...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here