|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Grad-raspust
7.5.2011 16:26:00   
jelena038
Jeste li i vi imale gradove u koje ste redovno odlazile na raspuste, kod tetaka, baka, deka i sl. i koji su to gradovi bili?

Interesuje me i imaju li vasi klinci takve gradove u koje odlaze na obavezna letovanja, ili zimovanja, i ako su mali, sta mislite, koji ce to gradovi, ili gradici biti?

Mene vezu prelepe uspomene na Arandjelovac, gde su mi baba, deda, dve tetke, stric.. Nekako su su se djuture osamdeset_ih iz PR odselili svi tamo, i posto svi imaju decu nasih godina, bili su to nezaboravni raspusti.

Moj klinac redovno, sada vec uveliko i sam, ide kod mojih u Nis, tamo ima dve rodjene tetke i lom bozji rodbine, a cesto odemo i u grad mojih raspusta, jer tamo ima sestru svog uzrasta user posted image

Gde vi raspustujete?

Mozete da kacite i slike iz tog perioda, ako zelite, ja obozavam stare slike user posted image


< Poruku je uredio jelena038 -- 7.5.2011 16:29:43 >


_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Grad-raspust
8.5.2011 14:04:44   
mmms
Moja cerkica ide u Al kod mojih preko leta i zimi malo naravno sa nama i vec se navikla i jedva ceka iako ima samo 3god.Sad ce da ide sa tetkom posto ja necu moci zbog bebe i bas je srecna pogotovo sto ce da putuje avionom,vec smo isli na letovanje jednom avionom i to joj se urezalo u pamcenje.
Meni je sva rodbina skoro u istom gradu tako sam preko leta ne racunajuci letovanja bila kuci.

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Grad-raspust
8.5.2011 14:13:37   
LillyT
Letnji raspust smo provodili kod tetke na moru (Žaborić, mestašce kod Šibenika). Ona je živela na 100m od plaže, majko moja, kako je meni lepo bilo tamo. Brat i ja dođemo čim nam se završi škola (strpaju nas u voz i dođemo sa tetkinim sinom i njegovom ženom) i onda se krajem avgusta vratimo sa roditeljima. Ja sam uvek plakala i nisam htela da idem kući, stalno sam pravila planove da ostanem tamo da živim.
Deo zimskog raspusta sam porovodila na selu, tamo su živele tetke i baka (Jaša Tomić, selo na samoj granici sa Rumunijom), tamo smo se klizali po zaleđenom Tamišu, jeli vruć hleb i gledali crtać na jutranjem programu (i brat i ja sam ustajali kao vampiri).
Sve u svemu, lepo mi je bilo i uvek sam volela da idem. Eto, i moja L je već počela da odlazi na "raspuste"...


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu mmms)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Grad-raspust
8.5.2011 14:29:05   
Verus
Letovali smo mama, tata i ja u Makarskoj svake godine, i odlazili i u Igrane. Bilo je bas jako lepo...u CG sam bila samo 2x cini mi se...

Ostatak leta bih provodila u selu Ecka, na domak Zrenjanina kod tetke i tece i sestre.  Bilo mi je jako lepo.  Sestra bi me uvece vodila u kafic i bila sam sva bitnauser posted image   Tece i tetke vise nema, i bas mi tesko pada kad odem sad tamo...posto vec 12 godina nisam u Srbiji, a kad su umrli nisam mogla otici na sahranu, uvek nekako, u svojoj glavi volim da mislim da samo trenutno nisu kuci, i da cu ih opet, jednom videti...

Kao mala uvek sam isla na neke ekskurzije, Goc, Donji Vakuf, Testera..bas mi je bilo lepo detinjstvo...Sada imam osecaj kao da je to bio neki drugi zivot....

Planiram Helenu da saljem tako negde...ako ostanem ovde slacu je u SR kod baka i deka, a ako budem tamo, ici ce i ona u Ecku kod tetke i kod sestre (moja sestra ima cerkicu-H sestru)...

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Grad-raspust
8.5.2011 16:31:41   
azdajica75
Divne osamdesete,moji raspusti u osnovnoj školi.Čim se završi škola sestra i ja prvo mesec dana u Slavoniju,jedno selo 20-ak km od Osijeka,kod tatinih.Tu budemo mesec dana,a za tih mesec dana mama i tata dođu da nas obiđu dva puta.Onda krajem jula na more,Tučepi ili Petrovac u CG(hotel Rivijera obavezno).Na moru ostanemo dve nedelje.U povratku kod maminih u Doboj.Kući se vratimo koji dan pred početak školske godine.
Zadnji put sam ovako letovala 91.Onda je došao rat pa je naša rodbina "letovala" kod nas dve,tri godine!!Posle više nikad nije bilo isto!Mogla bih zaplakati svaki put kada se setim tih divnih trenutaka.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Grad-raspust
8.5.2011 18:35:54   
jelena038
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

diiiivnooo!!! volela bih da i nasi klinci mogu kao mi nekad!

a sto se mora tice, mi smo uvek letovali u CG, ali meni ta letovanja nisu nista posebno znacila, nikad nisam bila luda za morem, uvek sam vise volela obilaske rodbine, valjda sto na moru nije bilo dece koju poznajem, a i starci su uvek bili za vratom user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu azdajica75)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Grad-raspust
18.5.2011 9:19:04   
vukosava

IZVORNA PORUKA: jelena038

Jeste li i vi imale gradove u koje ste redovno odlazile na raspuste, kod tetaka, baka, deka i sl. i koji su to gradovi bili?

Interesuje me i imaju li vasi klinci takve gradove u koje odlaze na obavezna letovanja, ili zimovanja, i ako su mali, sta mislite, koji ce to gradovi, ili gradici biti?

Mene vezu prelepe uspomene na Arandjelovac, gde su mi baba, deda, dve tetke, stric.. Nekako su su se djuture osamdeset_ih iz PR odselili svi tamo, i posto svi imaju decu nasih godina, bili su to nezaboravni raspusti.

Moj klinac redovno, sada vec uveliko i sam, ide kod mojih u Nis, tamo ima dve rodjene tetke i lom bozji rodbine, a cesto odemo i u grad mojih raspusta, jer tamo ima sestru svog uzrasta user posted image

Gde vi raspustujete?

Mozete da kacite i slike iz tog perioda, ako zelite, ja obozavam stare slike user posted image



moji omiljeni raspusti su bili kod babe i dede u Beski. tamo mi je cela mamina familija tako da nas je bilo bas dosta dece slicnih godista

mojoj ce biti to putovanje za Srbiju. imacu i ja raspust od 3 meseca pa cemo zajedno

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Grad-raspust
18.5.2011 9:20:34   
vukosava
mada moja porodica je veoma rastrkana pa je tu obavezno bio i Nis, Tivat i Beograd

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Grad-raspust
18.5.2011 10:31:46   
Anoniman
Slike na zalost nemam uopste iz perioda pre srednje skole , a isla sam svaki raspust pa i pre nego sto sam posla u skolu kod svoje bake u Sabac user posted image   Secam se prkosa , sladoleda tigar , gugutki iz parka preko puta moje bake , i dan danas kad ih cujem setim se upravo nje user posted image Tamo sam bila ceo raspust , imala sam svoju najbolju drugaricu Tanju s kojom sam se volela, tukla i skidala gola user posted image Na Savi sam naucila i da plivam , na tvrdjavi sam naucila da balansiram i padnem sa nje a da ne polomim noge user posted image Baka me prutom terala da jedem , jos uvek je tamo mala serpica sa belom radom u kojoj mi je pekla jaje na oko user posted image Kad je umrla nisam duuugo htela da idem tamo , proteklih par godina odlazim , tamo mi je tetka sa dva odrasla brata , vodim i Andreja obozava da ide tamo i zakopava cigle po dvoristu a Petra je nedavno puzala po betonu i pipnula zemlju prvi put u svom zivoticu bas u mom Sapcu user posted image

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Grad-raspust
18.5.2011 10:32:38   
Anoniman
A na more smo isli u Pulu , u prolece u Topusko , tamo su moji imali vikendicu .. 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Grad-raspust
18.5.2011 11:04:51   
Didy
Kakava divna tema!user posted image
Ja sam raspuste provodila na dosta mesta. Deda i baka su mi živeli u jednom selu kod Bačke Palanke (Tovariševo) i tu sam provodila neko vreme raspusta. Tamo su mi dolazila i braća iz Novog Sada i bilo bi nam lepo, jer smo se družili i sa ostalim rođacima, ali bi meni vrlo brzo tamo sve dosadilo. Valjda zato što sam bila jedina devojčica (11 braće iz šire familije i ja jedina devojčica), pa su me njihove "muške" igre smarale.user posted image Volela sam baku i ukus njene kuhinje, volela sam da spavam sa njom i to su mi najlepše uspomene odatle. Ti njeni mirisi i toplina.user posted image
Volela sam da idem i u Deronje kod sestre, ali tamo bih ostajala samo nekoliko dana.
Zimi bih išla kod strica u Novi Sad, oni bi me vodili na bazen, u bioskop, u pozorište... Bilo je zanimljivo, ali ne toliko da bih dugo ostajala.
Najlepši provod bi bilo letovanje u Sutomoru. Moj deda tamo ima vikendicu i brat i ja smo ostajali celo leto. Odemo sa dedom i bakom, onda dođe tata, pa mama i na kraju se sa njima vratimo kući krajem avgusta. Išli smo svake godine, kao i ostali vikendaši, pa nas je bilo puno koji smo se družili i iščekivali svakog leta, a u međuvremenu dopisivali. I obavezno vozom. I sad sanjam vozove kao poludela, najčešće od svega. Nagoveštavaju mi da je došlo vreme da malo dignem sidro i krenem u svet da se švrćkam user posted image .To je bio raj na zemlji. Zato sam i ostala luda za morem i uvek ga željna.
Kad je počeo rat, drugi deda mi se vratio iz Hrvatske i otišao da radi u Kragujevac, pa sam znala da idem kod njega. Posle se oženio ženom iz Vrnjače Banje, pa nam je i to postala česta luka. Deda, teta (tako smo je zvali), dedin "reno" i ja. Bilo je ludo, pogotovo što mom dedi uopšte nije bilo teško da sedne u auto i da nas vozi na kraj sveta ako treba.user posted image Sad često idem u Vrnjačku Banju kod njega na grob. To su sad već neke druge emocije prožete divnim uspomenama.
Odlazili bismo i u Kruševac kod mamine drugarice s fakulteta svakog leta na par dana, a onda bi oni dolazili kod nas. I to su bile divne uspomene.
Prava avantura mi je bila otići u drugu ulicu kod tetke i starijih sestara, koje su me vodile kao klinku sa sobom u grad, na druženja, pravile predstave, takmičenja i ostale budalaštine sa mnom. To je bila moja luka i u dobrom i u zlu i ostala najčvršća veza i danas.user posted image
Sve u svemu, nisu mi ti gradovi značili koliko ljudi u njima. I ti trenuci koji su hrana za ceo život.user posted image

< Poruku je uredio Didy -- 18.5.2011 11:05:26 >


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Grad-raspust
18.5.2011 13:02:54   
lanajelena
Kao mala svaki slobodan dan (vikend)sam provodila u Rumenci kod sestre,na duze sam isla kod babe i dede u BG,puno vremena sam provodila u Backoj palanci(tu sam vec bila malo veca) jel sam vam rekla da su odande najlepsi momci user posted image  a Didy a a ?user posted image ...inace dok mi je tata bio ziv ceo letnji rapust smo znali da provedemo na moru od prvog do poslednjeg dana(mada je to nekad bilo i smarajuce cak imam i sliku ispisanu kamenjem hocu kuci user posted image )
sve u svemu najlepse doba user posted image

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Grad-raspust
18.5.2011 21:48:54   
Didy
Haha, Lanajelena.user posted image Otkrij mi tajnu - Ko su bile tvoje tajne simpatije, možda sam nekad poželela i da te namlatim na ulici.user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Grad-raspust
19.5.2011 8:13:33   
lanajelena
user posted image user posted image imala sam nekoliko pretecih poziva odande,mozda si ti bila jedna od njih user posted image user posted image

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Grad-raspust
19.5.2011 11:28:31   
Didy
user posted image user posted image Onda ništa. Kod mene je bilo samo oči u oči.user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Grad-raspust
10.6.2013 23:44:21   
Maraj
kod bake i deke

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Grad-raspust
21.8.2013 14:43:16   
Olga75
jao kako je ovo divna tema , nisam je videla pre user posted image
ja sam svaki raspust imala protokol : prvo nedelju dana kod majke i dede na salas , onda kod bake i dede u Tutin pa dodju mama i tata pa idemo na Supetar na Brac i onda jos nedelju kod majke i dede
a zimi nedelju u Tutin i onda zimski matine user posted image
moja zvercica jos nema rutinu za raspust ali tu je negde user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Grad-raspust
21.8.2013 14:53:18   
dunja RR

Mene rasplaka ova tema ..divne zaista ..pišem kasnije, i ja sam imala divno detinjstvo sa puno putovanja i obilaska familije širom cele bivše Juge, mislim da sam zato danas nepopravljivi avanturista koji čezne za porodicom.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Grad-raspust
21.8.2013 14:56:25   
Peace*
Као мала, свако лето смо летовали у Червару, Истра. Дииивно. Нисам била тамо од '89. user posted image Прелепе успомене.

Моја деца немају тако нешто за лето, иако, ево, већ трећу годину летујемо на истом месту, у истом апартману, но, мислим да већ следеће године нећемо тамо.

Ипак, од када имам децу, скоро сваки први мај смо провели у Пешти. Па би се то могло назвати неким "ритуалом". Ипак, рекла бих да немају оно што сам ја имала. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Grad-raspust
21.8.2013 23:03:50   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: jelena038

Jeste li i vi imale gradove u koje ste redovno odlazile na raspuste, kod tetaka, baka, deka i sl. i koji su to gradovi bili?



Ja ću navesti gradove i sela, po meni neizostavna, a tako mi danas nedostaju ..

Kada dođe raspust, pre "letovanja/more/planina", obavezno se išlo na selo/grad, i to 4 mesta odakle su naše babe i dede (po mami i po tati). Neretko i sva 4 sela za jedno leto:

Brodac kod Bijeljine (Bosna), babino (po tati) mesto rođenja, uglavnom smo išli ili porodično ili sa babom. (baba i deda su bili razvedeni), divno imanje, jahali konje .. porodica
Kučevo, babino (po mami) mesto rođenja, vašari, dobra klopa, porodica ...
Draževac kod Aleksinca, dedino (po tati) mesto rođenja, paprike, topli ljudi, topla pogača..porodica
Petrovac na Mlavi, dedino (po mami) mesto rođenja, breskve, ležaljka u bašti, pecanje ..porodica

Uživancija svuda, SA PORODICOM!

Od svega još samo u Brodac idem jednom godišnje, i to na jedan dan, na slavu sela - Petrovdan.

U Kučevu i Petrovcu nisam bila oko 16 godina, mada su me pozvali sledeći vikend na Homoljske motive (stigao mi ujak iz Beča, pa je trenutno u Kučevu), i baš mi se ide! Nadam se i da hoću, ali biće emocija sigurno ..

U Draževac nažalost nisam išla od kako je deda umro (13. godina), a sam dedom sam redovno išla, od detinjstva,


Zatim, Vrnjačka Banja, svaka zima prvih 15 godina mog života SVAKA zima, uglavnom sa dedom, čini mi se jednom sa tatom. Te najlepše zime smo provodili u banji sa našim dedom (suze sada same cure user posted image )i leti smo porodično bili nekoliko puta (MUP-ov hotel Partizanka, danas Promenada). Otišla sam pre par godina, odvela muža, i pokazala mu svaki kutak hotela gde smo se igrali kao klinci, čak sam mu pokazala i gde živi "OKO"buhahhaha user posted image . Naravno i banju koju mnogo volim, rečicu, izvore, zamak Belimarković ..

Zlatibor (Leti, opet MUP-ov hotel Narcis), uživancija. Prijateljstva započeta tamo, u detinjsvu, i dalje negujem.

Bečići (pogađate, MUP-ov hotel user posted image , Beograd), svake treće godine otprilike, predivna plaža, uživancija uvek. Volela sam Bečiće, pa čak i Budvu, tada. Bila je toneka druga priča, i grad za uživati, tada!

Plitvička jezera ( glupo mi da ponavljam, ali da, MUP-ov hotel, tj. odmaralište user posted image , ne sećam se imena), najlepše mesto na koje je moja noga kročila.

Pula, babin brat je tamo živeo. Tata nas ubaci u kola (naš FOKI, folcika), pa zapalimo duž hrvatske obale, preko Plitvica do Pule, divota!


Detinjstvo je mom bratu (starijem) i meni bilo predivno, dok mlađi brat ništa od toga nije video, osim Bečiće jednom kada je imao 3 godine.

Ako Bog da da imam decu, neće imati ništa od ovoga, nažalost ..


< Poruku je uredio dunja RR -- 21.8.2013 23:07:50 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Grad-raspust
8.6.2017 11:58:41   
Anck Su Nmaun
Ja sam stalno isla kod sestre u Zemun, i ostalo mi je u jako lepom secanju. Naravno obilazile smo citav Bg.
Moja deca idu u Vrbas za raspuste i produzene vikende user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 21
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...
5 dobrih razloga da spasite brak
U braku nije lako. Puno je kompromisa, problema, napetih situacija, ali i lepih, nežnih trenutaka koji odagnaju loše dan...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here