|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   "Mama, boli me zub!"
7.5.2009 8:35:04   
Anoniman
Pre koji dan mi je došao Luka sa rečenicom "Mama, boli me zub!". user posted image  Pitala sam koji, pokazao je nazad, pogledala - ništa nisam videla, pa sam mislila "Verovatno raste 5-ica." Posle nekoliko sati mi je opet rekao da ga boli zub, bila tu jedna poznanica, pita ga ona koji, kaže prednji. user posted image  Više nije spominjao.
Razmišljala sam da se možda setio... pre par meseci je dadilja operisala zub. user posted image  
Nismo bili kod zubara.
Jel njih sa nepune 3 god može da boli zub? Mislim, verovatno može, ali zar mogu to tako da preciziraju "Boli me zub!" user posted image  Ili je ipak veća verovatnoća da je negde čuo pa interpretirao?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: "Mama, boli me zub!"
7.5.2009 15:06:54   
Anoniman
može boliti zub naravno....
mada je kod tvog Luke najvjerovatnije izmišljotina...čuo nekad kako se neko žali pa i on odlučio malo da se požali

ne bi bilo loše kad ti krenes nekad kod zubara da ga povedes sa sobom da vidi kako to izgleda ... ja svoju cerku vodim stalno sa sobom kad ja idem ...pa se onda i ona uvali malo u stolicu i zine zubaru pa joj malo pogleda bisere user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: "Mama, boli me zub!"
7.5.2009 15:11:40   
Anoniman
Moje dete je zimus boleo zub, u stvari njega su boleli zubi!(tad jos nije napunio tri godine) Inace je u isto vreme bio i prehladjen, pa sam ga vodila lekaru i pitala za savet. Kaze da je od upale grla mozda dobio i upalu desni, ali dete ne zna da precizira sta ga tacno boli, pa kaze da su zubi. Proslo je sa prehladom i svi zubici su mu zdraviuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: "Mama, boli me zub!"
8.5.2009 9:08:30   
Anoniman
Joj, Lenkec, nemoj da ga ja vodim kod zubara - pobeći će glavom bez obzira kada bude video moj strah. user posted image

A to oko preciziranja bola, ni ja sa 28 godina ne znam da ga preciziram. Odem kod zubara i kažem: Boli me neki zub dole desno. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: "Mama, boli me zub!"
9.5.2009 17:55:26   
eugenija
Tasho, da li se još Luka žali na zubić?

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   [Obrisana poruka]
29.5.2009 12:00:34   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: "Mama, boli me zub!"
5.10.2009 21:29:46   
Anoniman
Evo jedan video KLIK

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: "Mama, boli me zub!"
6.10.2010 8:13:52   
Jeca*
jutros mi se Luka žali da ga boli zub (recimo dole desno trojka). Pogledam, nema ništa vidno. Pre neki dan je izmedju trojke i dvojke imao komadic hrane pa sam to skinula cetkicom kad smo prali zube, ali nisam gulila niti su mu sad otecene desni...ne znam. Bas sam se zabrinula. Kad sam mu jutros prala zube bunio se. Ne da mi četkicom da predjem. E sad, da li je to možda preosetljivost desni, slinav je, kaslje, pije aerius, mozda u okviru svega toga ili....
joj samo se molim Bogu da mu se nije pokvario vec zubic user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: "Mama, boli me zub!"
6.10.2010 12:02:26   
Anoniman
Jeco a je l su mu izašle petice? Neša je tako kukao da ga boli zub, i pokazivao na četvorku, a izlazila mu je petica, izašla je posle dva dana, i isto sam muku mučila da mu operem celu tu stranu viliceuser posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: "Mama, boli me zub!"
6.10.2010 12:05:27   
Jeca*
pa pre nedelju dana se žalio da ga boli a petica mu je izbijala i onako je delić mesa bio preko zuba, a recimo da je 80% zuba probilo...znate kako to izgleda? I tad kad smo prali zube bilo je malo krvi kad je pljunuo, prepala sam se, ali sam onda skontala da je to od tog parčenceta mesa, valjda se odlepilo pri pranju. E sad, i pokazuje mi trojku koja je na toj strani vilice....moguće da ga još muči ta petica user posted image  ja se sve nadam da je to. Pazi, mi redovno peremo zube ujutru i uveče. Luka jede slatkiše, ali ne neumereno. Jedino me muči što se uveče uspavljuje mlekom, posle pranja zuba (to nikako da izbacimo), ali nije ni prvi ni poslednji klinac koji tako...pa nije mu se valjda već pokvario zub user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: "Mama, boli me zub!"
6.10.2010 12:11:43   
Anoniman
Tako se i Neša uspavljuje, i često noću pije razblaženi sok, koji iako nema dodatnog šećera, ipak ima voćnog šećera. Ali ja nikada nisam brinula zbog toga, čak mi je moja bivša zubarka rekla da to nije ništa strašno...mislim, glupo zvuči, ali postoji masa rositelja koja deci ne pere zube uopšte, pa deca imaju zdrave zube. A i ako se pokvario, mada čisto sumjam, sasvim sigurno nisi ti kriva, nego verovatno genetika, ili ko zna šta.
A meni to liči na našu situaciju sa peticom, isto je ostao komadić mesa preko zuba i bolelo ga je danima.
A iz mog nedavnog iskustva izbijanja umnjaka, mogu samo da kažem, sirota naša dečica, mene je zub boleo dve nedelje nakon što je izašao, i ne samo zub, nego cela vilicauser posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: "Mama, boli me zub!"
6.10.2010 12:16:06   
Jeca*
Joj Nedjo ulepšala si mi dan time što si me malko utešila...od jutros se sekiram. Iz tvojih usta u Božije uši user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: "Mama, boli me zub!"
6.10.2010 12:49:10   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: "Mama, boli me zub!"
6.10.2010 21:57:08   
Anoniman
Mogao je i čuti od nekoga to "boli me zub"... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: "Mama, boli me zub!"
6.3.2015 22:50:13   
mila83
Moze biti i jedno i drugo..i imitacija da je dete culo od nekog a i stvarno da ga boli zub ili desni...Milica kada mi se zalila,pogledala sam i odvela za svaki slucaj kod zubara.Imala je mali karijes na petici koji je zubarka skinula.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: "Mama, boli me zub!"
10.3.2015 15:14:03   
acalukic
naravno da moze, mog unuka je boleo zub sa nepunih 2,5 i imao je pokvaren od mleka

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: "Mama, boli me zub!"
10.3.2015 17:46:35   
veselicaa
Uvek kada se pozale da ih boli zub,treba ih odvesti kod zubara,mozda je nesto ozbiljno.Cak i ako se ne vidi kvar,treba odvesti dete da ga pregleda zubar i vidi da li je sve u redu.

(odgovor članu acalukic)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: "Mama, boli me zub!"
10.3.2015 18:00:47   
mila83
Slazem se.Naravno,kod manje dece je to teze utvrditi da li se samo igra ili je ozbiljno,ali vremenom upoznate svoje dete i znate koliko je ozbiljno i primeti se da li ono nesto trpi.Zato cika zuba sve proveri user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: "Mama, boli me zub!"
10.3.2015 19:10:59   
veselicaa
Mozda ih ponekad bole i desni,a ne zub ali deca ne mogu da razlikuju.U svakom slucaju odlazak zubaru je jedino ispravno,a treba ih voditi i kada se ne zale na bol,da se naviknu da su pregledi potpuno normalna stvar.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: "Mama, boli me zub!"
10.3.2015 19:18:41   
Bibilib
Tacno se vidi kad dete folira a kad ga stvarno boli,moj Marko je dva puta spomenuo tokom jela da ga je zaboleo zub (taj sto je tek poceo da se kvari iako je tackica u pitanju) a dr.je potvrdila ... da je poceo da se kvari....

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: "Mama, boli me zub!"
22.12.2016 10:04:14   
Anck Su Nmaun
Svaki put kad je rekla uglavnom je nesto i bilo, uglavnom kod H

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: "Mama, boli me zub!"
22.12.2016 10:22:30   
Mala Elena
Moja to nekad spomene ,od kad sam joj rekla da mene bole desni i vadila umnjak ... ali nije joj nista.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: "Mama, boli me zub!"
7.3.2018 12:23:30   
Dora89
Ista priča, kad čuje od nekog. Za bilo koju žalbu deteta na bol, ono što me je iskustvo naučilo, pitajte još par puta isto pitanjr u razmacima od minut-dva. Sumnjivo je ako svaki put navodi isto mesto. Moje dete izmenja sve zube i sve delove stomaka. user posted image Inače, možda raste zub. Na kvar posumnjajte ako je tokom više dana isti zub, a ništa ne raste u blizini.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: "Mama, boli me zub!"
19.10.2023 10:02:55   
nata11
Da li postoji neki sprej/pasta koji olaksa bol kod dece?

Dok dete ne stekne poverenje u zubara.

_____________________________





(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: "Mama, boli me zub!"
19.10.2023 12:19:48   
dunja RR
Nato, ne znam za sprej, ja sam promenila zubarku za M, tj vratila sam je kod stare, jer u međuvremenu se Savina prva dr vratila sa dugogodišnjeg bolovana, i M su stavili kod nje, a nikako nije htela sa tom dr da sarađuje. Vratli smo se kod mlađe dr, koja ima fenomenalan pristup, priča sa decom na njihovom nivou, pravi se da su dok joj popravlja zub (jedan mali kvarić smo imali) zajedno u crtaću i da su usta nešto drugo a ne usta i zubi.

I na kraju izvadi punu kutiju igračkica, dete ima pravo da izabere jednu (mislim a su igračkice donosili stari pacijenti, sve su neke unikatne kojih više nema u prodaji, ali mnogo slatke, ima svakakvih.

Dr je u domu zdravlja inače.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here