|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kucni budzet
27.7.2009 7:02:48   
Anoniman
Ne znam da li je ovo dobro mesto za ovakvu temu, ali ako nije znam da ce je izmestiti tamo gde treba, jer sam trazila po forumu, ali nisam nasla nista slicno.
Da li neko prati svoj kucni budzet pomocu kompjuterskog programa i ima li neko iskustva sa time?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Kucni budzet
27.7.2009 11:32:41   
Anoniman
Niko?! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Kucni budzet
27.7.2009 11:35:19   
Lu
Mene baš zanima..čekam odgovoreuser posted image
Ja inače kad vidim da mi novac brzinom svjetlosti nestaje onda se sjetim pa uzmem papir i olovku da vidim gdje sam sve potrošila,toliko o mojoj organizacijiuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Kucni budzet
27.7.2009 11:37:43   
Delijagirl
Pa mi imamo u excelu napravljeno tabelo kucnih prihoda i odhoda. Tj ono na sta smo potrosili pare, cime smo platili, ako i koliko mozemo da ustedimo ovaj mesec, ... 

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Kucni budzet
27.7.2009 11:42:40   
Anoniman
Uh, mi nikako da izadjemo iz finansijske dubioze od kad smo pravili svadbu u maju, i cim stigne uplata, spiskamo je dok kazes keks zbog silnih dugovanja, i onda kuburimo do kraja meseca... user posted image
Zato me bas ova tema zanima, tj. sta drugi razmisljaju o tome i kakva su im iskustva! A da, mi pritom za sad, dok ne izgradimo sprat kod njega, zivimo kod mene i tate u velikom stanu, sto znaci da smo postedjeni kirije i barem pola mesecnih racuna... user posted image

(odgovor članu Delijagirl)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Kucni budzet
27.7.2009 11:48:37   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: lu

Mene baš zanima..čekam odgovoreuser posted image
Ja inače kad vidim da mi novac brzinom svjetlosti nestaje onda se sjetim pa uzmem papir i olovku da vidim gdje sam sve potrošila,toliko o mojoj organizacijiuser posted image


isto user posted image
user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Kucni budzet
27.7.2009 11:55:07   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

IZVORNA PORUKA: lu

Mene baš zanima..čekam odgovoreuser posted image
Ja inače kad vidim da mi novac brzinom svjetlosti nestaje onda se sjetim pa uzmem papir i olovku da vidim gdje sam sve potrošila,toliko o mojoj organizacijiuser posted image


isto user posted image
user posted image


sve ovo ...samo što ne smijem uzeti papir i olovku da sračunam jer bi me najvjerovatnije hitna iznijela

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Kucni budzet
27.7.2009 11:55:24   
Rivana
mi trosimo vise nego sto zaradimo a ne znam kako nam to uspeva user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Kucni budzet
27.7.2009 12:02:28   
Anoniman
Ja ne vodim svoju kutju...pa ne rachunam troshkove kuce...ali moje da...

Pogotovo dok sam radila i imala svoj rachun...pa sam lepo sve kuckala koliko i gde sam potroshila...i chime sam platila....pa na kraju meseca izvadim izvod...pa proveravam jel sve u redu... a inache...unapred planiram vecinu kupovina...pa sam obichno kad dobijem platu kupila sve shta moram...a onda do kraja meseca za shta bude... tako i sad radim...znam shta mi treba i shta je prioritet...pa kad skupim dovoljno para...kupujem redom...pa koliko dotekne...user posted image

Naravno...imam impulse kada kupim neshto neplanirano...i onda se grizem jer nisam uspela da se suzdrzim...user posted image

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Kucni budzet
27.7.2009 12:05:52   
Delijagirl
Ma mene najvise iznervira sto vredno stedim ceo mesec da kupim vise taj bracni krevet i ormane i da sredim vise to skladiste od spavace sobe pa se na kraju nesto pokvari u stanu pa moram to onda da popravim i naravno potrosim pare. I nikako nemogu da shvatim kako je gazda ubacio samo jedan ogroman plakar i malu komodicu u stan. 

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Kucni budzet
27.7.2009 12:20:52   
Anoniman
Eeee, Delija to je ono sto izgleda nas pojede - neplanirani troskovi, a i sve one gluposti i sitnice na koje svakodnevno odu pare (grickalice... sladoledi... kozmetika...) user posted image
Ajmo da napravimo mali testic ili kako bi ga vec nazvali, ako se slazete i ako vam nije glupo da to radimo ovde (a i ako nam se moderatori slazu user posted image ):
da popisemo plan mesecne potrosnje onako ugrubo, pa da komentarisemo o tome, sta mislite? Ja ne mogu da pocnem, jer nikako da napravim taj plan, al ako neko vec ima, bilo bi super da postavi... a, sta kazete?

(odgovor članu Delijagirl)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Kucni budzet
27.7.2009 12:36:00   
Anoniman
Pa ja sam odavno kod sebe uvela to da se maksimalno suzdrzavam od kupovine grickalica, vode sokova i ostalih gluposti dok sam u shetnji....znachi sve shto ne moram ne  kupujem....
E sad primera radi....kupim vodu aqua viva sa ukusom breskve 50-60 dinara...kesica cipsa 80 dinara, zvake 50 dinara sladoled 120-150 dinara ...grubo sabrano 250-300 dinara...za nishta....e kad mi je to doshlo iz dupeta u glavu...prestala sam da kupujem gluposti...jer za te pare mogu da kupim neku letnju majichicu.... (kupila sam nedavno ukupno 3 majice po 150 dinara...pantalone za 600 i to od para koje sam sakrila od sebe)

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Kucni budzet
27.7.2009 12:55:28   
Anoniman
I kad saberemo koliko nam dnevno ode na te gluposti - ku kuuuuuuuu!!!
Jel ima ko tabelu?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Kucni budzet
27.7.2009 13:01:50   
Rivana
ja nemam tabelu jer bih se onesvestila da imam user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Kucni budzet
27.7.2009 13:03:00   
Anoniman
Pa ja nemam tabelu...ali imam sve u glavi user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Kucni budzet
27.7.2009 13:07:26   
Anoniman
A da li si voljna da prebacis to na papir, tj. komp? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Kucni budzet
27.7.2009 13:11:11   
Anoniman
Jedno vreme su nam sve pare stajale na gomili u jednoj koverti. Zar nismo već negde pisale o svemu ovome?
Onda smo zaključili da pare nestanu brzinom svetlosti pre sledeće plate.
Onda smo napravili još jednu kovertu u koju smo ceo jedan mesec skupljali sve fiskalne račune... došli do zaključka da većinu novca proteramo kroz guzicu (da izvinete).
Onda je meni pala roletna, i napravila sam gomilu koverti, u koje novac svakog prvog (kada legne plata) rasporedim (tačno znam u koju kovertu koliko para ide), od onda sve ide kao po loju. Od plate ne možemo da uštedimo, tako da štedimo od extra poslova (o tome sam već pisala negde, da sem redovnog, imam i honorarni posao). MM sklanja po malo od plate, pa uštedi svaki put za registraciju auta i kasko, kako ne bismo dobili fras kada na to dođe red.

Dakle imam koverte:
- hrana
- spremačica
- cigarete
- goviro
- stan
- master card
- lap top
- mobilni i internet
- ostatak.

Sada sve funkcioniše savršeno.

< Poruku je uredio Tasha RR -- 27.7.2009 13:13:52 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Kucni budzet
27.7.2009 13:18:46   
Anoniman
Tasho, dobra ti ta ideja! A jel te ne tera kad odes do prodavnice da uzmes nesto vise od predvidjenog?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Kucni budzet
27.7.2009 13:22:26   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Trinny

A da li si voljna da prebacis to na papir, tj. komp? user posted image


Pa dala sa primer u prethodnoj poruci.... Ali isto tako ja neznam tachno koliko para ode na kucu...pogotovo sad kad ja ne zaradjujem... znachi imam iskljuchivo svoje lichne troshkove... ali i to sam svela na minimum user posted image

Moja shtednja se svodi na samokontrolu...nishta drugo ne pomaze...mogu ja imati 500 koverti...ako nemam samokontrolu da iz koverte za hranu ne kupim cipele user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Kucni budzet
27.7.2009 13:24:18   
barbara
ja ne vodim racuna koliko sam potrosila ovaj mesec a ni moj muz!protezem se onoliko koliko sam duga i tako da uvek ispadne taman!ali najveci deo potrosimo na hranu i pice!obadvoje smo gurmani i volimo lepo i dobro da jedemo i ne zalimo dati pare na to!a od pica najvise pijemo kolu,tj svakodnevno jer mi je i suprug antialkoholicar tako da popijemo po dve kole u proseku za jedan dan!bez kole i keksa mm ne moze da zivi a ja bez kole i cipsauser posted image

_____________________________

David mamin unjavac!!!!!!!!!!!!!

Slogom rastu male stvari,a neslogom i najvece se raspadaju!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Kucni budzet
27.7.2009 13:24:31   
Anoniman
E stvarno Tasho, jel imas samokontrolu da ne potrosis na neplanirano?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Kucni budzet
27.7.2009 13:54:19   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Trinny

Tasho, dobra ti ta ideja! A jel te ne tera kad odes do prodavnice da uzmes nesto vise od predvidjenog?


user posted image  Rodiš dete i gledaš brzinom svetlosti da pokupuješ najneophodnije i da bežiš napolje.
Šalu na stranu, imam tačnu putanju u prodavnici, Luka stalno pakuje u kolica, ja izbacujem, i ne stižem da uzmem bilo šta. Inače, ne volim da trošim pare, prilično sam velika stipsa user posted image , tako da: ne, ne kupujem neplanirane stvari (ne računam čokoladnu baninicu ili pez bombone).

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Kucni budzet
27.7.2009 13:55:39   
Anoniman
Recimo, nikada, ALI NIKADA ne bih izvukla iz koverte za hranu i kupila cipele.
Prosto, neću kupiti cipele ako u koverti "ostatak" nema dovoljno para da kupim cipele i živim dalje normalno. Koverta "ostatak" je za sitne užitke.

< Poruku je uredio Tasha RR -- 27.7.2009 14:01:17 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Kucni budzet
27.7.2009 14:35:14   
Anoniman
E pa Tasho, svaka ti cast inda na tome! user posted image Ja jos uvek ne mogu da se lupim po rukama kad krenem na nesto neplanirano, a i ne toliko potrebno! Uh, uh, tu treba trening!
Evo jutros sam rekla idem po hleb samo, i kupih novine i banane pride...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Kucni budzet
27.7.2009 14:37:28   
Anoniman
user posted image  Ja novine čitam na netu (kada već plaćam net), a banane... pa ok, omakne se i meni po nekada.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here