|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
31.12.2019 16:10:01   
veselicaa


Drage naše trudnice, nastavljamo razgovor ovde.

Uživajte i družite se!

Vašu trudnoću možete pratiti na Ringeraji na sledeće načine:
-u kalendaru trudnoce Klik
-putem mail-a Klik

Procitajte i zanimljive clanke o trudnoci:

-rast ploda po nedeljama Klik
uobicajeni pregledi i analize u trudnoci Klik
-tumacenje ultrazvucnih nalaza u trudnoci Klik


Za trudnice pred porodjajem imamo :
-spisak porodilista u Srbiji Klik

Nakon porođaja vidimo se u temi spisak spisak RR mama

Ne zaboravite da konkretna pitanja o zatrudnjivanju, trudnoći, bebama, deci, porodici itd. postavljamo u za to otvorene teme.
Zbog toga preporucujemo da procitate opsta pravila koristenja foruma Klik
Ako ta pravila budu kršena,chat teme ćemo zatvarati .

Javite se moderatorima ili administratoru putem privatne poruke kada ima nekih promena oko termina, da redovno ažuriramo spisak .


Spisak trudnica:



06.02.2020. Bojana05 user posted image user posted image

24.04.2020. blizanac2 user posted image








< Poruku je uredio veselica RR -- 25.1.2020 21:52:02 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
31.12.2019 16:14:18   
veselicaa
Ako niste na spisku javite mi termin u pp ili ovde da vas ubacimo.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
31.12.2019 21:18:00   
Bebana17
Drage moje, deca su malo zivnula, poceli su da jedu i da se igraju, lekici izgleda deluju. Pored longacefa primaju i neki kortikosteroid, da se spasu kaslja. Kaze mi muz da dolaze sestre sa drugih odeljenja da ih vide i upoznaju, rasculo se da su tu neki slatki blizanci pa su postali atrakcija. Svaki dan ih pregleda minimum dva doktora i rade im analize. Leukociti pali na normalno, longacef radi svoj posao. Samo da budu dobro, pilici mamini.

Ja sam fasovala pored svega i bol u desnoj polovini glave, zubi, uho, oko, sve me boli, valjda me drmnula promaja, jer mnogo cesto luftiram kucu zbog bolesti, a pre dva dana sam to radila posle pranja kose i eto ti bolova. Kasalj i curenje nosa ne posustaju, bas dugo traje sve ovo...Ali, proci ce i ovo. A sada da vam pozelim najbolje zdravlje i puno srece i ljubavi, da uzivamo sa svojim porodicama u 2020-oj godini, i sve naredne godine... Srecno nam bilo!!!😘

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
31.12.2019 21:43:13   
Bojana05
Divne vesti ,Bebana😍😍🤗🤗🤗samo da su zdravo!!! Bice to sve dobro cim je odmah krenulo na bolje od lekova🥰🥰 Drage zene zelim vam od svega srca zdravlja,ljubavi,sloge i mira a ostalo ce doci i samo😍😍 Srecna Nova godina!!!💕💕💕

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
31.12.2019 23:47:56   
Beca.t
To Bebana!!!! Ide na bolje!!! Samo jos ti da ozdravis.
Devojke, srecna vam Nova Godina!!! Zelim vam puno zdravlja, srece, ljubavi, zive i zdrave bebe i lake porodjaje!!! 🎅🎅🎅

(odgovor članu Bojana05)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
1.1.2020 12:36:50   
blizanac2
Divno Bebana! Drage zene, zelim vam zdravlje, puno zdrave, dobre i vesele decice! Budite lepe i nasmejane! Ljubim vas! 💞💞💞


(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
1.1.2020 22:06:06   
Beca.t
Drage mame, mozete li mi reci gde se nose papiri za otvaranje porodiljskog, 27. Marta? Mislim da sam sve nabavila, pa bih otisla sledece nedelje. I kada onda stize resenje i uplata?
Hvala 

(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
3.1.2020 0:41:49   
Bebana17
Beco, to je kancelarija u prizemlju, cim udjes ides desno, cini mi se broj 35, mozes da pitas portira na ulazu, mislim da se tu ili odmah kancelarija pored predaje i za roditeljski dodatak. Pise krupnim slovima kod svake kancelarije gde se sta predaje. A kako su tebi tvoji u firmi tako rano izradili resenje o odsustvu zbog porodiljskog, to moze samo uz doznaku od dr-a da urade? Meni jos uvek nisu prosledili moji iz firme resenje, pa ne mogu da idem da predam. Porodiljsko mi je otvoreno od 03.januara.


(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
3.1.2020 0:51:14   
Beca.t
Bebana, meni dala dr u Dz jos pre mesec dana sve doznake, kaze da ne bih dolazila ponovo. Tako da sam predala doznake za porodiljsko firmi na uvid da bi videli, a oni mi izdali resenje. Ne znam koliko ranije mogu da odem, mislila sam cak i sutra ali mi krece porodiljsko od 12.1. Kaze mi Kuma da moze 7 dana ranije, mozda onda odem u ponedeljak ili sredu. Hvala Bebana! 
Pa tebi za koji dan krece porodiljsko, zasto ti jos nisu dali u Dz doznake?! Sta cekaju, da se porodis..pa dovoljno je sto moramo same u 9. mesecu da idemo u grad i dostavljamo papire.
Kako su decica? Ti?

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
3.1.2020 6:58:59   
Bebana17
Dao mi je dr doznake 28-og decembra, poslala sam ih za NS (tamo mi je sediste firme), sad dok oni ne urade resenje, pa da dostave meni, razvuci ce se to samo tako. Ja cu sve spremiti, pa ce neko vec odneti, ako ne budem mogla ja. Resenje bude obicno isti mesec cim predas, a isplata od sledeceg meseca. 

Blizanci danas idu na duze u Institut, doktori ce da procene da li se skidaju ili ostaju na longacefu, i ostali, a najmladji mi od juce ima visoku temperaturu, plasim se da je pokupio od bate i seke. Vodimo ga danas kod pedijatra, pa cemo videti sta dalje. Nigde kraja ovim bolestima... I ja jos uvek kasljem, nadam se da ce uskoro prestati. 

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
3.1.2020 10:15:30   
Beca.t
Bas ta papirologija oko Nove Godine, valjda ce da stignu sve da zavrse.
A joj, sada i malac zakacio...bez veze. Mozda prodje lakse nego blizanci. I moja cera pocela da kaslje mnogo i nos se otvorio, i to onaj zreo kasalj. Ne znam sta je ovo, ali kao da nam u vazduh pacaju bacile. Videcu kako ide a ako bude moralo, onda kod dr. Dajem joj sirup, pije vec duze za imunitet i stavljamo fizioloski. 
A ti, jesi bolje? Jel imas nesto zakazano za porodjaj ili jos ne? Ja idem 10og kod dr, mislim da ce mi tada reci planove.

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
3.1.2020 20:42:06   
Bojana05
Uh Bebana ne znam kako izdrzavas...mene je bas uhvatila muka vise od virusa...muz mi zaradio upalu pluca,ne dize se,jutros sam vodila decu na kontrolu kao bolje su i evo veceras ova starija opet temperaturu😭😭😭ja ne znam gde cu pre i kome koju terapiju da dam😂😂molim Boga da se ne zarazim a tako sam iscrpljena da je bukvalno vucem po kuci... radila briseve pre neki dan,sve je u redu,posle praznika idem opet na kontrolu i na prvi CTG...sve me zivo boli,i razmisljam da sledece nedelje vec pripremim torbu za bolnicu😄😄samo da mi ozdrave svi da mogu na miru da odem a i na miru da se vratim s bebcem a ne u kucu punu virusa😱bebac je inace vrlo aktivan i sad je to vec postalo pomalo neprijatno ali opet sam zahvalno sto ne moram da se mislim i brojim pokrete i udarce,aktivan je non stop,dusica🥰🥰🥰zelim nam svima brz oporavak i makar malo odmora u ovoj zavrsnici😘😘

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
3.1.2020 22:10:35   
Beca.t
Bila sam danas u 27.marta i vrlo brzo predala papire, nije problem predati ranije. Kazu resenje stize na kucnu adresu za mesec dana a onda isplata od 20-25. u mesecu. Pretpostavljam sledeceg meseca.
Moja cera kaslje, slinavi...jos je nisam vodila kod dr, videcu kako ce biti sutra. Isla je danas sa mnom u grad i smetala joj je magla i smog...bas neko tesko vreme.
Ajde da deca brzo ozdrave!!! I svi koji su bolesni.
Ljubim vas! 

(odgovor članu Bojana05)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
4.1.2020 12:55:34   
Bebana17
Beco, super sto si predala papire, ja nisam ni blizu toga, zbog ovih mojih iz firme sto se razvlace kao creva. 

Bojana, razumem te savrseno, bas je strasno kad su svi bolesni, ne daj Boze da se i ti razbolis. Ja sam i dalje bolesna, nadam se da ce uskoro da prodju. Deca piju antibiotike, dobili su nove terapije, nikad kraja...

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
4.1.2020 13:42:55   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: Bebana17

Beco, super sto si predala papire, ja nisam ni blizu toga, zbog ovih mojih iz firme sto se razvlace kao creva. 

Bojana, razumem te savrseno, bas je strasno kad su svi bolesni, ne daj Boze da se i ti razbolis. Ja sam i dalje bolesna, nadam se da ce uskoro da prodju. Deca piju antibiotike, dobili su nove terapije, nikad kraja...

Valjda ce vise da ti zavrse ti iz firme papire pa da predas ili muz, ne ceka se dugo tamo.
Ajde vise sva deca da ozdrave! A ti draga Bebana da budes bolje da mozes opusteno da odes na porodjaj. I mi bili kod dr, inhalacije 2× na dan, kaze dr da je ok ali da joj olaksamo iskasljavanje. A bolesne dece koliko hoces. Pun dom zdravlja! 


(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
5.1.2020 12:23:42   
Bebana17
Ja sam jutros ustala u sest ujutru, stomak me boleo, uzela da doruckujem u sedam i posle par zalogaja sam povracala. Ne znam zasto i otkud to, molim Boga da je to samo usamljeni slucaj i da to nije neki novi virus sto me napao. 

Decica su bolje, osim najmladjeg koji je i nocas imao temperaturu 39,5 a kad nema temperature visoke on se super ponasa. Kako ste vi?

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
5.1.2020 14:30:03   
Bojana05
Nadam se iskreno da ti je samo od umora,dosta je bilo vise virusa!!!! Kod nas krene na bolje pa ova starija opet dobila temp😫😫evo dve noci ali samo uvece pred spavanje i posle nista...u petak sam ih vodila na kontrolu(bas pre te temp)i kao mnogo su bolje iako kaslju i samo da im nastavim sa inhalacijama jos 3-4 dana....ne znam,evo nigde ne izlazimo,nikog ne gledamo,dzaba i izolacija i sve izgleda....ja cu sledece nedelje na kontrolu i posle jednom nedeljno na CTG...jos samo da pokupim svu dokumentaciju i torbu da spakujem....pravo da vam kazem da mi nije svejedno iako jedva cekam da bebac stigne 😄😄trudim se da ne razmisljam o poradjaju previse,beba mora napolje pa sta bude😂😂valjda ce biti dobro☺️☺️Kako su ostale,nema Blizanac vec neko vreme....

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
5.1.2020 15:34:17   
Beca.t
Bebana valjda je nesto prolazno, ovo je haos sa virusima. Devojke sam da izdrzimo jos malko! 
Bojana, drz se draga i ja se trudim da ne razmisljam o porodjaju...mada lose spavam poslednjih dana...
Gde su nam trudnice, Blzanac mozda otisla na medeni mesec 👌
Ikimama i Zemumka su pred ili oko termina, mozda su se porodile, ko bi to znao...

(odgovor članu Bojana05)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
6.1.2020 9:33:08   
blizanac2
Gde ste zenske? Evo mene, dobro sam, nista mi ne fali 😂, muz mi ne radi pa se samo volimo i uzivamo. 🥰

Sta je bre ovo sa virusima? Bebana kako su deca? Kako ste ostale? Ja dosla jutros da radim ogtt, jedva prezivljavam, bilo mi je loseee ali suzdrzah se da ne povratim. 🙊

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
6.1.2020 9:35:46   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: blizanac2

Gde ste zenske? Evo mene, dobro sam, nista mi ne fali 😂, muz mi ne radi pa se samo volimo i uzivamo. 🥰

Sta je bre ovo sa virusima? Bebana kako su deca? Kako ste ostale? Ja dosla jutros da radim ogtt, jedva prezivljavam, bilo mi je loseee ali suzdrzah se da ne povratim. 🙊



Divnooo!!! I treba da uzivate! ❤❤❤
Javi rezultate ogtt. 
Meni se nesto stomak spustio,  bas mi je tesko da set_am, kaze mi sestra da moram sa se skrasim. U petak kontrola pa cu da cujem dalje instrukcije.

(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
6.1.2020 9:41:53   
blizanac2
Trudimo se bas, sad bar mozemo kako hocemo. 😊

Trudi se da odmaras sto vise, sigurno nije lako. Ne znam jel nosite pojaseve za nisko nosenje? Preporucila mi ga je jedna dr, kaze cisto da podigne muskulaturu radi lakseg kretanja i manjeg bola u ledjima. Meni je nekako od jednom porastao stomak, a ova moja balerina se ne smiruje. 😍 Isla sam da radim briseve jer sam prosli put imala candidu, sad je hvala Bogu sve ok, pa me je tada dr pregledala i kaze da je sve u redu, grlic kako treba pa sam se odmah rasteretila. Imala sam par nekih bas teskih dana, posle vencanja i te frke, valjda sam samo bila premorena, ali sam se bila bas uplasila. 

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
6.1.2020 10:10:13   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: blizanac2

Trudimo se bas, sad bar mozemo kako hocemo. 😊

Trudi se da odmaras sto vise, sigurno nije lako. Ne znam jel nosite pojaseve za nisko nosenje? Preporucila mi ga je jedna dr, kaze cisto da podigne muskulaturu radi lakseg kretanja i manjeg bola u ledjima. Meni je nekako od jednom porastao stomak, a ova moja balerina se ne smiruje. 😍 Isla sam da radim briseve jer sam prosli put imala candidu, sad je hvala Bogu sve ok, pa me je tada dr pregledala i kaze da je sve u redu, grlic kako treba pa sam se odmah rasteretila. Imala sam par nekih bas teskih dana, posle vencanja i te frke, valjda sam samo bila premorena, ali sam se bila bas uplasila. 



Ne nosim pojas, dr mi nije rekla da nosim nisko..mali sada imam utisak da polako idemo na dole, sto je i ocekivano, usla u 9. Mesec😀 
Super za briseve! I da, cim se preforsiramo, odmah nam bude lose...zato, polako ali ti si sada u najlepsem periodu i zato uzivaj!  Jel ste u Bgu? Vec sam te to pitala, jer imam utisak da si bila negde preko...ili sam ja pobrkala loncice..trudnicki mozak 😀

(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
6.1.2020 10:14:06   
blizanac2

Joooj pa vi ste blizu da se konacno upoznate i mazite. 🥰 Ne nosim ni ja nismo, nego kao eto malo da olaksa kad poraste stomak.. Da znas da tek sada uzivam, nema mucnina, nema onog probadanja koje je bas dugo trajalo. Sad sam malo anemicna, probacu sa alt_ernativom, plasim se gvozdja zbog stolice i mucnina. 🙊 U bg-u, dr mi je u visegradskoj. Trudnicki mozak je cudo 😅
IZVORNA PORUKA: Beca.t



IZVORNA PORUKA: blizanac2

Trudimo se bas, sad bar mozemo kako hocemo. 😊

Trudi se da odmaras sto vise, sigurno nije lako. Ne znam jel nosite pojaseve za nisko nosenje? Preporucila mi ga je jedna dr, kaze cisto da podigne muskulaturu radi lakseg kretanja i manjeg bola u ledjima. Meni je nekako od jednom porastao stomak, a ova moja balerina se ne smiruje. 😍 Isla sam da radim briseve jer sam prosli put imala candidu, sad je hvala Bogu sve ok, pa me je tada dr pregledala i kaze da je sve u redu, grlic kako treba pa sam se odmah rasteretila. Imala sam par nekih bas teskih dana, posle vencanja i te frke, valjda sam samo bila premorena, ali sam se bila bas uplasila. 



Ne nosim pojas, dr mi nije rekla da nosim nisko..mali sada imam utisak da polako idemo na dole, sto je i ocekivano, usla u 9. Mesec😀 
Super za briseve! I da, cim se preforsiramo, odmah nam bude lose...zato, polako ali ti si sada u najlepsem periodu i zato uzivaj!  Jel ste u Bgu? Vec sam te to pitala, jer imam utisak da si bila negde preko...ili sam ja pobrkala loncice..trudnicki mozak 😀



(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
6.1.2020 10:16:46   
Beca.t
Prirodno ces tesko uspeti, beba vuce dosta. Topla preporuka je globifer forte, nit je tezak, niti utice na stolicu, sve je krajnje normalno da sam ja prezadovoljna. Pitaj dr i u apoteci.
Uzivaj maksimalno!!!!

(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
6.1.2020 10:19:38   
blizanac2
Za njega sam dobila preporuku od jedne dr, ali mi znaci iskustvo. Onda cu odmah njega da uzmem i da se ne mucim. Ti odmaraj koliko god mozes! Ljubim vas sve 💞


(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Porođajna priča: Moja beba je imala moždan...
Mali Tim je bio dugo očekivano dete. Svi smo mu se radovali, i mama i tata, kao i njegova starija sestra Tia.
Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here