|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Uzimanje otisaka
27.7.2009 11:35:41   
Jeca*
haha...naziv teme je malo zbunjujuć ali nisam znala kako da sročim user posted image
naime, o čemu je reč. Pošto je u subotu mojoj bebi prvi rođendan user posted image  ja sam odlučila da mu nekako uzmem otisak šakice i stopala da mu ostane kao uspomena kolicni je bio kad jednog dana poraste vejiiiiki user posted image
i sve je bilo ok dok nisam počela da mozgam KAKOuser posted image
Kupim glinu u knjizari (sad ima da se kupi u boji user posted image ). Kupim plavu i belu...mesila sam, umazala se sva, ali nisam uspela da mu uzmem otisak u glini jer treba jak pritisak i ona prosto nije zgodna za to, a i plasim se da bi vremenom pukla ili sl.
kupim temperu, namazem Luki rukicu pa nogicu, mi se skroz umazemo user posted image  medjutim ni to nije idealno jer ne mogu da ga nateram da spusti rukicu ili stopalo a da ne umaze papira skroz, sve iskaplje, skupi sakicu i sl
onda sam smozgala da bih mogla da kupim onaj jestiv sprej kojim prskaju torte (da ne bih dete otrovala nekom hemijom) i da mu stavim rukicu na beli papir, poprskam sprejom okolo i onda bi samo ostao trag na mestu šakice. Super, zar ne? Ali sprej ne mogu nigde da nadjem da kupim user posted image  ni u zdravim hranama, ni u hipermarketima...user posted image user posted image user posted image
i sad sam opet na početku...kako da to uradim? a zao mi je da odustanem jer mi je mnogo slatko da to ima kao uspomenu

ima li neko nešto da doda? neku novu ideju? user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Uzimanje otisaka
27.7.2009 11:41:36   
afrodita
user posted image user posted image user posted image user posted image dodjite kod mene ja cu vam uzeti otiske
samo nemojte to raditi sa sprejem za tortuuser posted image user posted image user posted image
smesno mi zato sto sam juce dobila jedan sms user posted image
Moji klinci imaju otiske kod obe bake u betonu, danas
obozavaju da stavljaju svoje stopalo na to malouser posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Uzimanje otisaka
27.7.2009 11:44:26   
Jeca*
pa da....ja sam  molila tashu da ti piše sa pitanjem GDE DA NADJEM SPREJ user posted image user posted image
nema ga nigde!
gde sad da nadjem beton??? user posted image
daj nesto sto mogu da izvedem u kucnoj varijanti

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Uzimanje otisaka
27.7.2009 11:45:55   
Lu
Ja sam uzela glinolin, kad se razvalja valjkom izgleda kao plastelin,stavim rukicu,lagano pritisnem i ostavim da se osuši.
Stvrdne se kao gips,ako misliš objesiti na zid odmah napravi i malu rupicu na vrhu!

(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Uzimanje otisaka
27.7.2009 11:47:40   
Jeca*
pa da...to je glina...ja valjala valjala i nisam uspela, nekako je tvrdo, i kad pokusam da mu stavim rukicu jedva da se vidi trag. Morala bih bas da stisnem...a zao mi ga user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Uzimanje otisaka
27.7.2009 11:50:51   
Lu
Meni nije bilo toliko tvrdouser posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Uzimanje otisaka
27.7.2009 11:56:21   
Anoniman
ja sam imala nakav bijeli prah koji se smućka sa mlakom vodom (jel to glina?) i bude mekano skroz i treba mu 24 h da se stvrdne 

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Uzimanje otisaka
27.7.2009 12:18:03   
Jeca*
evo sad sam ga umazala u moj tečni puder i ostavismo otiske po belom papiru. Videću hoće li se to osušiti i skoriti user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Uzimanje otisaka
27.7.2009 12:32:10   
Anoniman
bravo za ideju Jeco user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Uzimanje otisaka
28.7.2009 16:52:02   
Jeca*
Hvala user posted image
ali NAŠLA sam najbolje rešenje!!! Otišla sam u radnju koja ima fotokopir mašinu (sticajem okolnosti naš kum radi tamo) i fotokopirala sam Lukine dlanove i stopala user posted image user posted image user posted image
supeeeeeeeeer je ispalo user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Uzimanje otisaka
29.7.2009 8:07:02   
Anoniman
user posted image

Aj stavi slikice!

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Uzimanje otisaka
29.7.2009 13:41:10   
Jeca*
Hoću, za koji dan, posle rodjendana, kad sve lepo aranžiram i uramim user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Uzimanje otisaka
29.7.2009 22:42:05   
sonja999s
jao divna ideja
to za prvi rodjendan je super
mi smo malom uzeli otisak nogice sa temperom
a rukicu nismo mogli posto nije hteo da je ispruzi,
cini mi se da je imao nesto vise od 2 meseca tada

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Uzimanje otisaka
29.7.2009 22:49:15   
Jeca*
Ja isto imam u Radosnici i stopalo i šakicu. Imao je 13 nedelja. Tada smo to uradili onim jastučetom za pečat (plavo mastilo), ali jedva sam oprala Luku user posted image  zato sam sad tražila "bolje" rešenje. I ovo toplo preporučujem user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu sonja999s)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Uzimanje otisaka
30.7.2009 8:56:30   
Anoniman
Ja sam u radosnicu iscrtala i ruku i nogu, prosto naslonila, i olovkom oko noge/ruke.

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Uzimanje otisaka
4.3.2010 15:20:01   
Lu
IZVORNA PORUKA: Jos malo pa mamica

Evo nasih otisaka broj -12 
user posted image



_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Uzimanje otisaka
4.3.2010 15:25:01   
Lu
IZVORNA PORUKA: Lu RR

Ja sam uzela glinolin, kad se razvalja valjkom izgleda kao plastelin,stavim rukicu,lagano pritisnem i ostavim da se osuši.
Stvrdne se kao gips,ako misliš objesiti na zid odmah napravi i malu rupicu na vrhu!


Marinče,evo kako sam ja uradila a neki dan u vrtiću su radili tako što su zamutili obični gips i stavili u plastične tanjuriće i onda otisnuli rukice,kada se osušilo obojili su jednom bojom udubljenja a drugom površinu,super je ispalo staviću slikicu da vidite.
Inače,super im je ideja plastični tanjirići,dobiješ lijep oblik baš da se objesi na zid,eh da i rupicu ostaviti naravnouser posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Uzimanje otisaka
4.3.2010 15:44:58   
*Alexx*
Lu, a kakvi su to plastični tanjirići? Meni treba to podrobno objasniti user posted image A kako se taj gips skida sa ruku posle? Samo se opere ili?

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Uzimanje otisaka
4.3.2010 15:51:08   
Lu
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Lu, a kakvi su to plastični tanjirići? Meni treba to podrobno objasniti user posted image A kako se taj gips skida sa ruku posle? Samo se opere ili?

Oni jednokratni od tanke plastike,oni se lako odvoje od gipsa, a rukice samo opereš valjdauser posted image
Ro je došao kući čistih rukica baš bi se tete maltretirale sa njia toliko da je kompliciranouser posted image
Ja došla u vrtić a oni (djeca) sjede na hodniku ispred njih stolovi i prodaju svoje radove,ove otiske i neke crteže koje su radili rukama sa temperama i za taj novac će kupiti sebi igračke u vrtić,zamisli kako su slatki a tako su radili i čestitke za Božić i N. godinu i prodavali pa kupili igračke,kako su bili oduševljeniuser posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Uzimanje otisaka
4.3.2010 15:55:11   
SUPER MAMA
Divna ideja.Jeco svakati cast.
Sad samo da vidim kako da joj uzmem otisak.Mi imamo od gipsa jer sa dve nedelje je morala da nosi gipseve  na nogice koje se sjtavljaju i skidaju, i sada kad vidim kolko joj bila mala nogica.Jooojjjj....


(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Uzimanje otisaka
4.3.2010 16:05:18   
viking
Joj, duše slatke, pa kako da im ne daš celu platu za te crteže?!

IZVORNA PORUKA: Lu RR

Ja došla u vrtić a oni (djeca) sjede na hodniku ispred njih stolovi i prodaju svoje radove,ove otiske i neke crteže koje su radili rukama sa temperama i za taj novac će kupiti sebi igračke u vrtić,zamisli kako su slatki a tako su radili i čestitke za Božić i N. godinu i prodavali pa kupili igračke,kako su bili oduševljeniuser posted image



_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Uzimanje otisaka
26.4.2010 14:30:54   
usamljena
Mi smo napravili otisak noge posto je sa rukom bila misija nemoguce. Kad god bi stavila ruku ona bi pocela grciti prstice po glini i tad nastaje haos! 

_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Uzimanje otisaka
26.4.2010 14:43:18   
Jeca*
zato je fotokopir mašina super rešenje user posted image user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Uzimanje otisaka
26.4.2010 16:43:07   
Delijagirl
Eto ovde na jednom sajtu ima cak kompletice za to ...
Neznam kolko cete razumeti jer je na slo user posted image ali tu sam da prevedem user posted image
Ima i za mame da naprave odtisak svog stomaka i svaka moguca cuda :D

KLIK

< Poruku je uredio Delijagirl -- 26.4.2010 16:44:10 >


_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Uzimanje otisaka
28.5.2010 23:44:14   
Tufna
A ja bas veceras uzela otisak mojoj cici user posted image user posted image user posted image jeste da nije godisnjica al' nema veze! Dugo sam razmisljala cime da joj namazem nogice. Prva pomisao ruz, zatim puder, kecapuser posted image na kraju je pobedio cokoladni preliv! Sad imamo oba stopala u radosnici. To cu sigurno uraditi i sa godinu dana, al' mi krivo sto se nisam toga setila kad smo izasle iz porodilista. Kad je tufnica imala 2.475kg. Kako su to male stopice bileuser posted image user posted image


_____________________________

"AKO SI BOGAT SAMO ONIM STO LOPOVI MOGU UKRASTI I MOLJCI POJESTI, SA CIM CES OSTATI, AKO LOPOVI ZBILJA UKRADU I MOLJCI POJEDU?" - Vladika Nikolaj Velimirovic

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Кажњавање деце
пеперутка16

Да ли подржавате кажњавање деце млађе од седам година или сте више за:

премлаћивање (20%)

казна без цртаних филмова (20%)

разговор (60%)


Ukupan broj glasova: 5

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here