|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Beba kod oftamologa
26.1.2009 18:43:40   
andrijana
Kako oftamolog pregleda bebu? Da li je to uopste izvodljivo? Mislim,kako kad beba ne ume da bude mirna i sve bi da dohvati?


< Poruku je uredio andrijana -- 26.1.2009 18:44:26 >


_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Beba kod oftamologa
26.1.2009 19:22:47   
Anoniman
Krmeljive okice i očni lekar KLIK

(odgovor članu andrijana)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Beba kod oftamologa
26.1.2009 19:25:47   
andrijana
Nema ona takav problem. Valjda hoce da provere koliko vidi,kako prati,nemam blege veze....user posted image

_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Beba kod oftamologa
26.1.2009 19:31:45   
Anoniman
Pisala je lu o tome da joj je rečeno da detetov vid može da se proveri tek kada dete nauči da čita jer u suprotnom ne znam kako bi ti reklo dal je na onoj tabli slovo A ili Z... Ono što mogu da provere (a možeš i ti) je dal prati. Stavi kažiprst ispred njenog lica i polako pomeraj levo-desno. Bar ja kontam da je to - to što se tiče tako malih beba. user posted image

(odgovor članu andrijana)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Beba kod oftamologa
26.1.2009 19:45:35   
andrijana
Ona sve zivo perati,nista ne propusta. Kad cuje nekoga da prica,u stanju je da ostavi sisanje da bi videla ko je i sta kaze,pa i ona komentarise. user posted image

_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Beba kod oftamologa
27.1.2009 8:31:02   
Jeca*
U poslednjem broju časopisa MAMA ima tekst o tome. Piše da dete treba voditi na obavezna 3 pregleda kod oftamologa:
1. u toku prve godine
1. izmedju treće i četvrte
3. pred polazak u školu

piše dabebi stave kapi u oči za širenje zenica i pregledaju aparatima. Da nije bolno za bebu jedino je teško ukrotiti dok stave kapi.

(odgovor članu andrijana)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Beba kod oftamologa
27.1.2009 8:42:43   
Anoniman
Ja jesam Luku vodila kod oftamologa zbog tih suženih suznih kanala... mislim da sam o tome pisala u gore pomenutoj temi. Nisu mu stavljali kapi, samo su ga gledali na onaj aparat... znate ono "tu stavi bradu i nasloni čeli, pa ti lampicom sijaju u oko. Ne znam dal tim mogu odrediti i dal beba ima dioptriju. user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Beba kod oftamologa
27.1.2009 9:03:54   
Jeca*
Pa mogu, kažem ti, evo piše u tekstu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Beba kod oftamologa
27.1.2009 9:20:24   
Anoniman
user posted image  Pa malo mi je rano... malko sam se zadržala sinoć duže budna, a nisam visila na RR (dal verujete????) user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Beba kod oftamologa
27.1.2009 10:02:18   
Lu
Ja sam vodila malog oftamologu sa 6 mjeseci zbog sumnje u strabizam.
Odredili su mu i dioptriju,doduše samo je nosio naočale kao prevenciju zbog strabizma.
A zašto ti Andrijana njega vodiš,po savjetu pedijatra ili si ti nešto primijetila?



_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Beba kod oftamologa
27.1.2009 10:06:11   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lu

A zašto ti Andrijana njega vodiš,po savjetu pedijatra ili si ti nešto primijetila?




nju user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Beba kod oftamologa
27.1.2009 10:12:49   
Lu
Jao oprosti Andrijanauser posted image
Ja navikla u muškom roduuser posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Beba kod oftamologa
27.1.2009 12:22:24   
andrijana
Savetovala nam je deciji neurolog. Isli smo da proverimo refleks automatskog hoda,sve je u redu,ali nas je ipak poslala kod oftamologa,fizijatra i na EEG.

_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Beba kod oftamologa
27.1.2009 12:58:06   
Lu
Pa vjerojAtno se želi uvjeriti da je sve uredu,a valjda je i pravo vrijeme za to ako ona kažeuser posted image
Uglavnom oftamolog u ranoj dobi može otkriti dali postoji strabizam (razrokost).
Mog Roka i neki dan na liječničkom pregledu za vrtić pedijatrica gleda i kaže sumnjivo joj okice stoje,kad sam joj ispričala sve kaže pa jeste vidi se da ima širok korijen nosa,tako da nemora biti ništa.
Nije ti zgoreg ni da se i ti uvjeriš da je sve okuser posted image

< Poruku je uredio lu -- 27.1.2009 12:59:02 >


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu andrijana)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Beba kod oftamologa
24.6.2013 4:26:20   
Zemunka85
Ja moju ceru sutra definitivno vodim kod oftalmologa i to je razlog mojoj nesanici. Ne smem ni da zamislim kako ce to da izgleda. Uopste ne znam gde je navukla strah, tako mala, kao da ima lose iskustvo, ili .. jednostavno takvo dete .. ali ona uzasno lose reaguje na lekare. Generalno ne voli i ne da da se cacka po njoj. Puna usta zuba, izbijaju 4ke, umirem od zelje da vaidim i pipnem sta se tu desava, ma nema sanse. Usi da joj ocistim, takodje. Krmeljice, isto. I ona se ja jako plasim sutrasnjeg pregleda. To ce biti lampicom, cini mi se. Kako? Kako? Kako? Pa ona urla kada joj DR otvara usta. Ne smem ovo ni da zamislim kako ce izgledati.
Inace, ona nenormalno mnogo trlja oci. Vec me i brine i nervira. U vid, hvala Bogu ne sumnjam. Sta vise, svaki dan se iznenadjujem koliko dobro vidi. Krmeljice nema. Pa sta je onda? Idemo da vidimo da nije alergija neka, ili mi pade na pamet cak eserihija, jer je imala u urinu do juce. Kako ce bris da uzmu? NE ZNAM! To mi je i palo na pameti i evo, ne mogu da spavam...

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Beba kod oftamologa
24.6.2013 10:17:08   
ivaMark
Zemunka... nadam se da nije alergija u pitanju.. a razumem te potpuno sto brines oko nacina uzimanja brisa...
naime, moja beba ima vodenu cistu na oku user posted image
od rodjenja joj je to oko bilo krmeljivo nekih 15 dana... kada je to proslo, primetila sam cistu... vodili smo je kod oftamologa i rekao je da uglavnom pucaju same od sebe, da pratim a ako ne nestane sama-morace da se busne iglom...IGLOM, bebi od dva meseca???

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Beba kod oftamologa
24.6.2013 13:27:14   
Zemunka85
Ajoj. Ma bolje od dva, nego preko 6m veruje. Mnogo je teze, mnogo su svesniji.

Mi smo danas preziveli. Ne znam kako.
Bilo je pretesko.
Vristala je, vristala. Uralala. Bacala se, uvijala.
I to je pocelo samo jer sam trebala da joj fiksiram glavu, da bi samo oci pratile lutkicu. Vec je tu nastao haos,
Obrisu posle da ne pricam.

Sestra drzi glavu, muz noge, ja ruke, ona stisla oci DR ne moze da otvori .. ma haos, ali hvala Bogu, proslo. Rez za dva dana.
On meni bas nista nije rekao, da l sto nije uspeo da je pregleda, mada gledao je lampicom iz daljine, da l sto je sve ok.
A mozda je i rekao ali toooliko brzo prica da ga nisam nista razumela.

Mada ne znam ni sta bi mi rekao, to sve izgleda skroz normalno, samo sto se cesto cese. Razaznala sam savet da brisem okice fizioloskim :D. Eto,
Samo jos da nema i bakterija, pa neka se cese, sta cu joj ...

Inace bas me sestra pita gde je navukla toliki strah, da li je bila u bolnici. Nije hvala Bogu. Takvo dete.

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Beba kod oftamologa
24.6.2013 15:53:28   
cockic
zemunka ima dece koja ne vole bilo ko da ih cacka.moj sin je vristao do skoro trece godine,kod odlaska lekaru.dok njegova dr.nije krenula pecate da mu lupa na rucicu.i onda saradjuje.ali on ne voli ni pozorista,ma nista gde su neki ljudi u kostimima.a lena vristi isto kod dr.to samo sto udjemo u ordinaciju,ne mora ni da je pipne.mi jesmo bile u bolnici imala je 8 dana,nema pojma nista o tome.tako da ne znam odakle im strahovi.ali prodju samo strpljenje.odlazak kod ocnog,logopeda,zubara sa petrom jos nisam bila.zubara ima i u vrticu.a ostalo nemam pojma.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Beba kod oftamologa
12.7.2014 13:14:54   
JAmy
Ima li iko od vas iskustva sa titranjem okica kod bebe,tzv nistagmus?Beba ima tek 10 dana od prvog dana sam primijetila intezivno titranje ocima cas u lijevo cas u desno,dok strabizam skoro i da nema.Sada je to vec manje izrazeno,skoro je neprimjetno,ima normalne pokrete i kada skrene pogled u stranu desi se jedan ili dva trzaja jako kratko i brzo...Jako sam zabrinuta,znate li nesto o ovome?Jos je rano za oftalmologauser posted image

_____________________________

"Ako odustanete od pobjede, a da nikada ranije niste pobjedjivali, ostacete ono sto ste i ranije bili- gubitnik. - Skot Pek"

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Beba kod oftamologa
12.7.2014 20:57:20   
zeksi
Neznam nista o ovome, ali sam htela da kazem da nije rano za pregled kod oftalmologa, jer moje dete ide kod oftalmologa maltene od samog redjenja, jer je prevremeno rodjeno dete i imao je preglede jos dok je bio u inkubatoru.

(odgovor članu JAmy)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Beba kod oftamologa
14.7.2014 12:05:43   
ivaMark
Naravno da nije rano. Bolje potraziti strucnu pomoc na vreme.

Nama je cistica pre mozda mesec dana pukla user posted image

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu zeksi)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Beba kod oftamologa
14.7.2014 13:00:50   
JAmy
ivaMark...user posted image
Zvala sam pedijatra i objasnila o cemu se radi,a on mi se slatko nasmijaouser posted image
Ili ne smatra da imam razlog za strah ili me nije dobro razumio...
Kaze da za takve ''teske'' dijagnoze nema osnova (jos uvijek),i da treba da sacekam da prodje taj novorodjenacki period nakon koga se vecina nepravilnosti spontano dovede u red.Za pregled ocnih zenica,kapaka,roznjace,itd itd svakako nije rano,ali za ovo jeste jer se radi o poremecenoj funkciji pokreta bez anatomskih promjena oka,a kad je beba tek rodjena tesko se razlikuje fiziolosko od patoloskog... Eto,ostaje mi samo da se nerviram i da cekam,a svaki put kad uhvatim taj trzaj preznojim se od muke...user posted image
Nadam se da ce se neko javiti ko je imao iste sumnje,da me malo utjesi,iskustvo majki me vise smiruje nego doktorska nagadjanja...

_____________________________

"Ako odustanete od pobjede, a da nikada ranije niste pobjedjivali, ostacete ono sto ste i ranije bili- gubitnik. - Skot Pek"

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Beba kod oftamologa
13.10.2019 22:17:23   
nata11
Da li se bebe salju kod oftamologa i kako taj pregled izgleda? Kako naterati bebu od 3m da mirno gleda u lampicu, aparat?
Ja ne znam da li umisljam ali cini mi se da I sire otvara levo oko.  Kod dr idemo za nedelju dana pa cu spomenuti.. 😩Ona sve prati, vidi i velicinu suvog grozdja, nema promena u ponasanju, tv nam radi stalno ali ga gleda mozda 15-20 min ujutru dok se obucem i spremim mleko.  Inace joj je van vidnog polja.Da li je neko imao slicno iskustvo? 

_____________________________





(odgovor članu JAmy)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Beba kod oftamologa
13.10.2019 22:40:39   
vonavoj
Nato,ocni misici se razvijaju do 6og meseca. Mala je jos. A tv joj ne moze stetiti u tom periodu,]pogotovo ne toliko,a i duze.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Beba kod oftamologa
13.10.2019 22:42:17   
vonavoj
Inace i moj M je imao jedno oko vece,bilo je vidljivije. Ali mu je glava bila asimetricna,i celo,obraz..cim je poceo da sedi sve je nestalo.Inace i mm ima jedno manje oko,to samo na slikama vidimo.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here