|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
1.4.2009 12:35:54   
Anoniman
Upis đaka u prvi razred osnovnih škola u Srbiji počinje u sredu, 1. aprila, i zvanično će trajati do kraja juna, rečeno je u Ministarstvu prosvete.

Roditelji koji svoje prvake ipak ne uspeju da upišu do tog roka, moći će to da urade do početka nove školske godine, 1. septembra, rečeno je agenciji Beta u resornom ministarstvu.
Dodatni rok za upis pre svega će važiti za onu decu koja iz bilo kog razloga neće uspeti da na vreme završe obavezni pripremni predškolski program koji traje šest meseci.
Naredne školske godine u školske klupe po prvi put će sesti oko 78.000 đaka, a otprilike isto toliko prvaka bilo je i prošle godine.
Ove godine u školu se upisuju deca rođena između 1. marta 2002. i 1. marta 2003. godine.
Pored dece uzrasta između šest i sedam godina, u prvi razred mogu da se upišu i mlađa deca, ali ako prođu test kod psihologa.





Potrebna dokumenta
-potvrda o završenom pripremnom, predškolskom programu
-krštenica
-prijava mesta stanovanja
-lekarsko uverenje (deca idu na preglede kod pedijatra, specijaliste za otorinolaringologiju, očnog lekara i logopeda, a očekuje ih i testiranje kod školskog psihologa)

Izvor. blic.rs

< Poruku je uredio Nada RR -- 20.8.2012 21:25:25 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Upis prvaka od 1.4.2009.
1.4.2009 12:37:16   
Anoniman
Ja sam se malo zbunila, jel krštenica isto što i izvod iz matične knjige rođenih?
A kako se onda zove papir kojim se dokazuje da je dete (čovek) kršeno u crkvi? Ja taj papir zovem krštenica. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Upis prvaka od 1.4.2009.
1.4.2009 13:18:37   
eugenija
Verujem da je zabuna neka..... Sigurno se mislilo na Izvod iz matične knjige rođenih (rodni list) koji je obavezan.


Krštenica se dobija u crkvi i nema veze sa upisom prvaka, niti sam igde čula da je to iko tražio u školi..


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Upis prvaka od 1.4.2009.
1.4.2009 13:20:39   
eugenija
A ova prijava mesta stanovanja, recimo to ovde isto ne tražimo... Roditelju damo jedan upitnik koji on popuni i upiše adresu, broj telefona, e.mail adresu, podatke o roditeljima/starateljima i posebne napomene o detetu (levoruk, ima tikove, muca, ili bilo kakvu drugu napomenu)

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Upis prvaka od 1.4.2009.
1.4.2009 13:25:07   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: eugenija

Verujem da je zabuna neka..... Sigurno se mislilo na Izvod iz matične knjige rođenih (rodni list) koji je obavezan.


Krštenica se dobija u crkvi i nema veze sa upisom prvaka, niti sam igde čula da je to iko tražio u školi..



Pa ja pomislih: Šta ako dete nije kršteno - ne može da ide u školu? user posted image

Prijava mesta stanovanja... nemam pojma. user posted image  Mi smo za luku vadili onu prijavu boravišta... moraš dete da prijaviš u policiji kada se rodi, ne znam dal na to misle i ovde? user posted image

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Upis prvaka od 1.4.2009.
1.4.2009 13:30:10   
eugenija
Ne znam za Srbiju, znam kako je kod nas...
Glupo mi da škola ne veruje roditelju gde mu dete stanuje, a glupo mi i da roditelj slaže adresu (mislim zašto?).. U Upitniku za roditelje sve lepo stoji.
Šta će prijava boravišta kao dokaz..

Najbolje nazvati školu i pitati...


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Upis prvaka od 1.4.2009.
2.4.2009 15:58:26   
Anoniman
Nazvaću za 4 god kada dođe red na to! user posted image

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Upis prvaka od 1.4.2009.
2.4.2009 16:00:58   
eugenija
Pazi šta si reklauser posted image

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Upis prvaka od 1.4.2009.
3.4.2009 0:33:55   
kumara
I ja izvod iz maticne knjige rodjenih zovem krstenica... krace je user posted image Verovatno je i autor clanka to mislio. user posted image

Ima i na RR clanak o tome - Počeo upis đaka prvaka KLIK

Tu bas pise izvod iz maticne knjige rodjenih.

< Poruku je uredio Lenka RR -- 3.4.2009 0:34:42 >

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Upis prvaka od 1.4.2009.
3.4.2009 7:18:10   
Anoniman
A kako zoveš ono što ti izdaju u crkvi da si krštena? user posted image

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Upis prvaka od 1.4.2009.
3.4.2009 16:29:47   
kumara
Pa krstenica iz crkve. user posted image Mnogo manje koristim taj termin jer mi treba samo ako nekog vencavam, a to nije tako cesto (ti si mi bila poslednja user posted image ). Tako da nema zbunjivanja.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Upis prvaka od 1.4.2009.
3.4.2009 16:38:08   
Mikica2
Ove  godine i nas to ceka! Sistematski pregled smo vec odradili a 14.4. idemo u skolu kod pedagoga!



user posted image

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Upis prvaka od 1.4.2009.
3.4.2009 16:39:59   
kumara
Jao super!!! Cestitamo!!!

(odgovor članu Mikica2)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Upis prvaka od 1.4.2009.
3.4.2009 16:44:46   
Mikica2
user posted image

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Upis prvaka od 1.4.2009.
6.5.2010 9:46:48   
MAYA B.
DA LI MOZDA IMATE NEKI TEST ZA UPIS U PRVI RAZRED ILI KAKO ON IZGLEDA...HVALA    user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Upis prvaka od 1.4.2009.
6.5.2010 10:08:47   
Anoniman
KLIK - ima u ovoj temi

(odgovor članu MAYA B.)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Upis prvaka od 1.4.2009.
17.3.2011 14:39:35   
Vučko.ba.
sutra će mi učiteljica iz vrtića dati papir na kojem stoji šta nam sve treba za upis u školu.... joj počelo je user posted image ... Bože dragi ko da sam je juče rodila

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Upis prvaka od 1.4.2009.
17.3.2011 14:40:18   
Ana RR
user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Vučko.ba.)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Upis prvaka od 1.4.2009.
17.3.2011 14:40:23   
Rivana
Koje je to godiste user posted image

(odgovor članu Vučko.ba.)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Upis prvaka od 1.4.2009.
17.3.2011 14:41:42   
Vučko.ba.
2005. Rivana ...sad će napuniti 6 godina ako Bog da

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Upis prvaka od 1.4.2009.
17.3.2011 14:42:37   
Rivana
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

2005. Rivana ...sad će napuniti 6 godina ako Bog da

ajoj, ko da je juce bila 2005 godina...

< Poruku je uredio Rivana -- 17.3.2011 14:43:36 >

(odgovor članu Vučko.ba.)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Upis prvaka od 1.4.2009.
17.3.2011 14:46:00   
liliana
Vučko, čestitam  vam upis-malo unapred, ali Bože moj!!!
user posted image user posted image user posted image user posted image

Mislim da bi moderatori trebali izmeniti naziv teme, npr. u Upis u školu ili nešto tome slično (datum je malo bajatuser posted image )

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Upis prvaka od 1.4.2009.
17.3.2011 14:46:39   
Vučko.ba.
znam ... čovječe vrijeme leti mi starimo i eto tako ti je to...al zao mi ...uvijek mi na um padne ona "Pjesma đaka prvaka" od Ćopića


p.s. Nek neko od moderatora promijeni naslov u upis prvačića, bez datuma i godine user posted image

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 23
   [Obrisana poruka]
17.3.2011 14:46:42   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Vučko.ba.)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Upis prvaka
17.3.2011 14:47:51   
Vučko.ba.
Gagi...drugo dijete mašala čestitam ...jel ti lakše, jer si već jednom predeverala ???

< Poruku je uredio Ana RR -- 17.3.2011 14:49:11 >


_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







HOROSKOP: Kako se slaže tvoj, sa znakom tv...
Može li kompatibilnost znakova zodijaka odrediti odnos majke i deteta? Kažu da su ovo kombinacije koje se najbolje slažu...
Pepeljuga ( srpska narodna bajka)
Bajke i pripovetke za decu na Ringeraja.rs



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here