|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Bromergon
11.4.2009 0:58:53   
Anoniman
Na rr.hr sam našla debatu o ovom leku, nisam baš shvatila najbolje u kom kontextu, valjda vezano za zaustavljanje mleka, mada ono što sam našla govori kontra...

Bromokriptin djeluje kao agonist dopaminskih receptora u sre­dišnjem živčanom sustavu. Koči izlučivanje luteotropnog hormo­na prolaktina iz prednjega režnja hipofize. Ne utječe na izlučivanje drugih hormona hipofize, osim u bolesnika s akromegalijom, kojima smanjuje povišenu koncentraciju hormona rasta. Djeluje neposredno na stanice koje izlučuju prolaktin i posredno tako što podražuje dopaminske receptore i ubrzava oslobađanje PIF-a (Prolactin Release Inhibiting Factor). Bromo­kriptin nema neželjene učinke estrogena. Normalizira funkciju jajnika, odnosno endokrini odnos između jajnika i hipofize. Njime se može spriječiti ili zakočiti fiziološka laktacija, a mogu se liječiti i patološka stanja koja su posljedica povišene razine prolaktina. Pri parkinsonizmu bromokriptin djeluje kao agonist na postsi­naptičke dopaminske receptore nigrostrijatuma i limbičkog sustava. Smanjuje tremor, rigidnost, akineziju i posturalne pore­mećaje pri parkinsonizmu.

Preosjetljivost na ergot-alkaloide. U ranoj trudnoći ne treba primjenjivati Bromergon. Ne smije se uzimati zajedno s hormonskim kontraceptivnim sredstvima.
Izvor: tegobe.com

  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Bromergon
11.4.2009 8:00:07   
Natasajvc
Kada sam 1998. na porodjaju izgubila bebu user posted image , dobila sam Bromergon, da zaustavim laktaciju.

_____________________________

Moje ljubavi najvece
Tara, Tijana, Sanja, Nenad i Rada

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Bromergon
11.4.2009 10:46:56   
NadaR
Moja kuma ja dobila BROMOKRIPTIN da zaustavi mlijeko posto nije nesto bilo u redu i beba nije mogla sisatiuser posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Natasajvc)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Bromergon
11.4.2009 10:48:57   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Njime se može spriječiti ili zakočiti fiziološka laktacija, a mogu se liječiti i patološka stanja koja su posljedica povišene razine prolaktina.


Super što sam ja slepa i sve vreme čitam NE može, a piše MOŽE... Jao koji sam debil! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Bromergon
11.4.2009 11:28:55   
Anoniman
Ja sam pila Bromokriptin. Tri meseca po porodjaju sam utvrdila da bolujem od hipotireoze i da treba da pocnem da pijem hormone. Posto beba nije navikla da ja pijem te hormone posojala je opasnost da dobije Bazedovljevu bolest(hipertireozu). Ja sam odlucila da prestanem da dojimuser posted image pa je mleko trebalo nekako zaustaviti! Pila sam ove tablete 2 puta dnevno, a bilo mi je jako lose od njih. Mleko je stalo za nekih nedelju dana. Nisam smela za to vreme da praznim dojke ni da pijem puno tecnosti, jer to podstice lucenje mleka. One su se polako smanjivale i praznile same od sebe, a gde je to mleko otislo nemam pojmauser posted image

Bilo mi je muka od tih tableta i imala sam jake vrtoglavice. Sve mi se mracilo pred ocima kad Bromokriptin pocne da deluje. Jedva sam cekala da sve prodje.
Sto se tice grudi nisam sa njima imala problema, mleko se povuklo i kao da nikad nisam ni dojilauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Bromergon
20.11.2010 19:23:30   
MASHKA
od ponedeljka treba da krenem sa bromokriptinom pa me interesuje da li se te nus-pojave javljaju zavisno od količine mleka? manje mleka - manje nus-pojava i obratno? plašim se jer ja imam baš puno mleka...user posted image
i nije valjda da ne smem da se izmuzavam dok ga pijem?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Bromergon
21.11.2010 14:48:40   
MASHKA
evo sad mi doktorka reče da je obavezno izmuzavanje za vreme tog leka ali je ne pita jel smem da ga dajem bebi?

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Bromergon
21.11.2010 17:07:12   
Anoniman
Kad sam ga ja pila, rekli su mi da ne smem to mleko da dajem bebi, mada ja sam ga i pila jer moje dete nije htelo moje mleko, pa mi to nije bilo vazno.

(odgovor članu MASHKA)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Bromergon
21.11.2010 19:46:43   
Tara

IZVORNA PORUKA: MASHKA

evo sad mi doktorka reče da je obavezno izmuzavanje za vreme tog leka ali je ne pita jel smem da ga dajem bebi?


NIKAKO NE SMES DA DAJES BEBI MLEKO DOK PIJES BROMOKRIPTIN, on se 100% izlucuje putem mleka,
moj savet , tj savet koji sam ja dobila dok sam pila bromokrriptin, je da prvo 2 dana uzimas cetvrtinu , pa 3 i 4 dan polovinu,
pa 5. 6 dan po jednu na dan i onda 10 dana po 2 na dan , tako je meni lekar savetovao da sprecim nus pojave.
Ja sam ga umesto 2 na dan , pila samo uvece jer sam bila mnoooogo malaksala dok sam ga uzimala, posle mi je i drugarica koja je ginekolog rekla da nema potrebe po 2 na dan .

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Bromergon
21.11.2010 20:24:24   
MASHKA
hvala puno  user posted image

(odgovor članu Tara)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Bromergon
24.11.2010 13:24:41   
MASHKA
a koliko tečnosti smem dnevno da popijem?

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Bromergon
5.12.2010 21:42:33   
MASHKA
evo ja da se javim da sam pri kraju sa bromokriptinom i da ga dobro podnosim. imam samo blage vrtoglavice i ništa više a mleko se dosta smanjilo ali ga još uvek ima. u početku sam se izmlazavala a sada više ne pa ne znam da li dobro radim?

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Bromergon
6.12.2010 16:22:31   
Didy
Ja sam ga pila kad sam imala neki hormonski poremećaj još pre 10 godina. Meni je prolaktin bio jako visok i zbog toga sam imala neredovne menstruacije. Pila sam ga 3 meseca, ne sećam se nikakvih nuspojava. Posle su mi se menstruacije ustalile, ali su se javili neki odlivi i još neke sitnije komplikacije. Doktori su sumnjali da je od bromergona, ali niko nije mogao sa sigurnošću da tvrdi.
Ali sad kad malo mućnem glavom... Šta mislite da li je moguće da sam imala nedovoljnu količinu mleka dok sam dojila zbog bromergona koji sam pila 8 godina pre trudnoće? U teoriji bi moglo biti...

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 13
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here