|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Priprema za trudnocu
26.5.2011 18:54:18   
MaDi
Postavila sam novu temu,ako ima nesto slicno ovome prebacite je...

Apel za sve devojke i zene,buduce majke...


Imam 27 god,cerkicu od 7 god...sad planiram drugo dete(velika razlika u godinama iz dva razloga ,tezak porodjaj i cerkica je iz prvok braka)

Pre mesec dana sam otisla kod ginekologa na pregled...Kad sam usla u ordinaciju njegovo pitanje je bilo ZBOG CEGA STE DOSLI,KOJI PROBLEM IMATE. Rekla sam da nemam nikakvih problema vec sam samo dosla da se preventive radi pregledam i odradim sve briseve da vidim da li je sve ok,da li se kojim slucajem nesto treba leciti jer zelim da u skorije vreme pocnem da radim na drugoj bebi...njegov odgovor je bio U POSLEDNJIH 5 GODINA OD KAD JA RADIM OVDE VI STE PRVA OSBA KOJA JE SA TIM RAZLOGOM DOSLA,MNOGE DOLAZE ILI KAD IMAJU NEKE PROBLEME ILI KAD VEC OSTANU TRUDNE PA SE ONDA LECE...

Ono sto zelim da kazem je da kod nas devojke i zene ne vode mnogo racuna o svom zdravlju,cekaju uvek sve u zadnji cas ,mnoge simptome sakrivaju i zanemaruju,a nisu svesne koje posledice mogu da budu... Meni Hvala Bogu je sve ok i mogu da pocnem polako da planiram bebicu...

Isto tako kada kazu da svaka zena bar 2 puta treba da ode kod ginekologa to 2 puta je bas minimalno...najbolje je ici 4 puta,zima,prolece,leto i jesen...jer svaka od nas moze odvojiti pola sata za odlazak kod ginekologa... Zivot je jedan,iskoristite ga i umnozite ga...

_____________________________

Kad nekog voliš...
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Priprema za trudnocu
29.5.2011 3:25:27   
vukosava
e vreme pocnem da radim na drugoj bebi...njegov odgovor je bio U POSLEDNJIH 5 GODINA OD KAD JA RADIM OVDE VI STE PRVA OSBA KOJA JE SA TIM RAZLOGOM DOSLA,MNOGE DOLAZE ILI KAD IMAJU NEKE PROBLEME ILI KAD VEC OSTANU TRUDNE PA SE ONDA LECE...

Ono sto zelim da kazem je da kod nas devojke i zene ne vode mnogo racuna o svom zdravlju,cekaju uvek sve u zadnji cas ,mnoge simptome sakrivaju i zanemaruju,a nisu svesne koje posledice mogu da budu... Meni Hvala Bogu je sve ok i mogu da pocnem polako da planiram bebicu...


e show. ja idem uvek 2x godisnje. preventivno

(odgovor članu MaDi)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Priprema za trudnocu
3.6.2011 8:34:18   
MaDi
i ja idem bar 2 puta... ali ima mnogo zena/devojaka koje ne idu,a nisu svesne koje posledice mogu da budu ako se ne kontrolisu...

_____________________________

Kad nekog voliš...

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Priprema za trudnocu
22.6.2011 14:45:12   
Anoniman
Ovo je odlična tema i ja bih je okačila na RTS 1, i vrtela umesto naših glupih političara da vidi Srbija gde je. Mnoge devojke i žene (sexualno aktivne) ne znaju šta je Clamidimija, a još manje da bi trebale raditi 1 godišnje briseve na cl,mikopl,ureopl, upravo da se ne bi desila posle neka komplikacija. Ja kad god odem u dz kod ginekologa čekaonica prazna. Ja sam zabezeknuta koliki je slab odziv žena na redovne preglede. Neke ne idu ni po 3,4 godine. Posle kuku što se baš njima to dogodilo. Totalno smo ne upućena, ne obrazovana i ne zdrava nacija!

(odgovor članu MaDi)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Priprema za trudnocu
26.6.2011 16:25:17   
MaDi
Imam drugaricu koja ima 32godine,naravno sex aktivna,a NIKADA nije bila kod ginekologa. Milion puta sam joj rekla da mora da ide i molila je ,ali ne, kaze ona NISTA ME NE BOLI. Pa zar treba nesto da zaboli??? A ima milion bolesti koje nemaju simptome...zene mi nisu jasne ,mnoge potrose vreme i novac na sminke,kreme,krpice a nemaju vremena za sebe za svoje zdravlje...Onda isto iz prica sa nekim mamama dolazim do saznanja da dok nisu ostale u drugom stanju nisu posecivale ginekologa,ako bi neki problemcic imale same bi na svoju ruku kupovale vaginalete i kao lecile se...a i nakon porodjaja nemaju bas naviku da idu na preventivni pregled...Da trebalo bi na Tv-u da se vise prica o tome i da se te uspavane zene probude i pocnu da misle na sebe...jer zdravlje je najvece bogastvo!

_____________________________

Kad nekog voliš...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Priprema za trudnocu
26.6.2011 18:39:03   
Anoniman
A šta ćeš. Neke ne možeš ni puškom naterati da odu kod ginekologa, što je jako sramota!

(odgovor članu MaDi)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Priprema za trudnocu
1.8.2011 13:15:42   
Anoniman
Papa odlična, UZ dojki odličan, sad još samo da ostanemo trudni user posted image  

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Priprema za trudnocu
5.8.2011 8:34:56   
MaDi
lepo lepo... sa srecom... user posted image

_____________________________

Kad nekog voliš...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Priprema za trudnocu
12.8.2011 0:49:37   
tijana86
Zenskice mozda sam promasila temu , ali zelim da se posavetujem sa vama . Posto ste mi vi jos uvekjedine i najbolje drugarice. Da li da krenem da radim na drugoj bebi i ako sam na dijeti ili da sacekam da skinem sav visak pa tek onda ? Pitam zato sto mislim da ce biti dug put do druge bebe pa nevezano sto sa na dijeti da se aktiviram okbebe ! Sta vi mislite???

_____________________________

Vukasin i Bogdan moj zivot , moja sreca , moj razlog da se ujutru probudim !

(odgovor članu MaDi)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Priprema za trudnocu
13.8.2011 11:04:08   
tijana86
IZVORNA PORUKA: tijana86

Zenskice mozda sam promasila temu , ali zelim da se posavetujem sa vama . Posto ste mi vi jos uvekjedine i najbolje drugarice. Da li da krenem da radim na drugoj bebi i ako sam na dijeti ili da sacekam da skinem sav visak pa tek onda ? Pitam zato sto mislim da ce biti dug put do druge bebe pa nevezano sto sa na dijeti da se aktiviram okbebe ! Sta vi mislite???
Niko da mi da neki savet?? user posted image


_____________________________

Vukasin i Bogdan moj zivot , moja sreca , moj razlog da se ujutru probudim !

(odgovor članu tijana86)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Priprema za trudnocu
13.8.2011 11:42:45   
degu
Tijanice sve zavisi kakva ti je dijeta, važno je da uzimaš dosta vitamina, a mislim da nema veze to što si u fazi mršavljenja, možda se user posted image ne zakači odmah, a ako se zakači, prestani sa dijetom.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu tijana86)
Direktna veza do poruke: 11
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Retke bolesti deca češće nasleđuju od oca
Greške u očevoj DNK mogu biti uzročnici retkih bolesti kod dece, jer se upravo od očeva nasleđuje četiri puta više novih...
Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here