|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dva termina za porođaj ?!
25.10.2010 13:34:53   
Capa
Evo, o čemu se radi. Nakon prošlog ultrazvuka, skontala sam da postoje dva termina na nalazu ( jedan prema datumu poslednje menstruacje, a drugi po ultrazvučnim nalazima ). Pošto kod dr idem za dvadesetak dana tek( a tada ću ga pitati sigurno ), šta vi mislite ? Jel to tako svima piše ?
Izvinjavam se svima ako je pitanje BAŠ glupo ...........user posted image
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Dva termina za porođaj ?!
25.10.2010 13:37:40   
indy_25
I meni je isto tako.

(odgovor članu Capa)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Dva termina za porođaj ?!
25.10.2010 13:40:07   
Anoniman
I meni , po UZ 18 novembar , po menstr . 23 novembar . 

(odgovor članu indy_25)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Dva termina za porođaj ?!
25.10.2010 13:43:02   
LillyT
Nama je babica na vežbama rekla da se u praxi kao najtačniji termin pokazao onaj sa prvog UZ-a.
Meni je termin bio omašen, računali su mi 8.4., ja sam se porodila 3.4. a beba je tek tada ušla u deveti mesec. Računali su po menstr.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Dva termina za porođaj ?!
25.10.2010 13:43:13   
*Alexx*
Meni je na nalazu uvek pisao jedan termin. Međutim, prvi put je bilo izračunato po menstruaciji, i tada je bio 21. avgust. Kasnije, po UZ je bio promenjen termin na 15. avgust.
Ja sam se porodila 22. avgusta, indukovano.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Dva termina za porođaj ?!
25.10.2010 13:59:18   
Capa
Uf, sad mi je lakše...
Ja sam totalno bila zbunjena oko toga. Meni je po menstruaciji termin 25.april, a po ultrazvuku 19.april...
Kapiram ja da su ti termini okvirni, ali se glupo osećam kada me neko pita kad to je termin, a navodim dva ... ( malo me čudno gledaju )


(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Dva termina za porođaj ?!
25.10.2010 14:02:51   
Anoniman
po uz 7,po menstruaciji 23.

(odgovor članu Capa)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Dva termina za porođaj ?!
25.10.2010 14:07:45   
Capa
Kod mene je razlika nedelju dana, ali vidim da ima i vas kod kojih je veća razlika ...
Nisam sigurna kako da računam u kom sam mesecu. Sad sam valjda ušla u četvrti user posted image ?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Dva termina za porođaj ?!
25.10.2010 14:10:28   
anyushka
Ja nemam različite termine, ali imam različite nedelje trudnoće, prema menstruaciji i gestacionom dobu. Tako npr. na prošlom UZ, ja u 33+4, a bebac u 34+6. Verovatno se po tom drugom datumu računa 2. termin.

(odgovor članu Capa)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Dva termina za porođaj ?!
25.10.2010 14:26:44   
mikica sa
cao capa

ja i ti smo tu negdje po terminima user posted image .
do zadnje kontrole vodili su me kao da mi je termin . 28.04.2011. godine a sad na zadnjem UZ mi je dr rekao da su malo omasili (molim te lijepo) tako da su po velicini bebe zakljucili da je ipak termin 23.04. tako da me to malo zbunilo ali valjda ce tako i biti,nemam pojma...znaci,ja sam sad u 15.nedelji ako opet nesto kod dr ne iskrsne 09.11.kad imam kontrolu i najvjerovatnije AC user posted image

(odgovor članu Capa)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Dva termina za porođaj ?!
25.10.2010 14:35:41   
Capa
Nisam jedina zbunjena, jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee user posted image
Super što smo tu negde po terminima, ko zna, možda se i porodimo istog dana user posted image
Inače, moj doktor se nešto oko tih termina ni ne cima, njemu je bitno da on sve parametre pogleda koji su mu bitni, a, iskreno, ja kada čujem da je nalaz savršen, nekako zaboravim da pitam da mi pojasni situaciju oko termina ....


(odgovor članu mikica sa)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Dva termina za porođaj ?!
25.10.2010 14:58:42   
mikica sa
jupiiiiiiiiiiiii

da, u pravu si, najvaznije je da je dobro...mada je mene moj dr zbunio jer je zbog AC mi vadio krv na neke analize koje su se pokazale malo povisene a onda opet na kraju je ispalo sve u redu user posted image  moja bebica obozava kao i ja da pajki na stomaku,tako da mislim da ce biti malo tesko odrediti pol osim ako to AC ne pokaze...

kao sto kazes, ko zna, mozda se i porodimo isti dan user posted image  ej, to bi bilo super, odjednom nas nema na RR i opet dodjemo sa radosnim vijestima user posted image

(odgovor članu Capa)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Dva termina za porođaj ?!
25.10.2010 15:46:59   
Capa
A šta je AC ? Jel bi to svi trebalo da rade ?

(odgovor članu mikica sa)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Dva termina za porođaj ?!
25.10.2010 16:25:14   
mikica sa
to je amnio centeza, odnosno uzimanje uzorka plodove vode pomocu jedne sprice nalik na injekciju...vrsi se ubodom preko stomaka,sto se bola tice isto je kao kad ti vade krv user posted image
ja hocu to da uradim jer spadam u starije rotkinje posto imam preko 30 godina,a istovremeno zelim da znam i da je sa mojom bebom sve u redu jer tako mogo saznati da li ima,ne daj Boze, Daunov ili Edvardsov sindrom i jos puno toga. to ne moraju svi da rade,individualno je.

(odgovor članu Capa)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Dva termina za porođaj ?!
25.10.2010 16:42:20   
Capa
Hvala ti na objašnjenju ...
Sada mi je jasno, nego bilo me je zbunilo jer meni to moj dr nije ni spominjao.

(odgovor članu mikica sa)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Dva termina za porođaj ?!
5.11.2010 22:06:38   
New Mom
VTP u odnosu na datum poslednje menstruacije je orjentir, ali kao tačnije se uzima u obzir onaj koji je odeređen UZ u prvom trimestru. Nekad nisu isti i/ili redovni ciklusi i/ili ovulacije, a UZ pokazuje napredovanje ploda. Takođe, kako trudnoća napreduje teže je odrediti VTP, jer plod različitom brzinom napreduje, neki dobija više neki manje.


Meni je po menstruaciji VTP bio 9.maj, po UZ 14.maj, a porodila sam se 15.-og.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Capa)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Dva termina za porođaj ?!
5.11.2010 22:13:22   
sneza24
Meni je po menstruaciji bio 08.09. a po UZ 12.09.
Porodila sam se 25.08.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Dva termina za porođaj ?!
5.11.2010 22:18:31   
Daca88
Termin po zadnjoj menstruaciji je bio 23.07.
Termin po UZ je bio 20.07.
Porodila sam se 06.07.
Bila sam tada 37+4
17 dana pre predviđenog termina po menstruaciji i 14 dana pre termina po UZ
Pošto sam zajuser posted image oba termina kažu da je ovulacija bila ranije jer beba je bila skroz zrelauser posted image

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Dva termina za porođaj ?!
5.11.2010 22:36:29   
choopa choops
[Odgovori na poruku]

Meni su uvijek svi gledali kao mjerodavan onaj od poslednje menstruacije. A ovo po UZ bi se mijenjalo od pregleda do pregleda, jer beba jedan mjesec napreduje vise, jedan manje, jedan put dr vidi ovako, drugi put onako...Zato je zadnja menga zakon user posted image (naravno ukoliko su relativno redovne).


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Dva termina za porođaj ?!
25.12.2010 20:01:14   
Brana
I ja sam imala dva termina, termin po UZ je bio 2 nedelje ranije a po ciklusu 2 nedelje kasnije,i porodila sam se po terminu po UZ!user posted image

_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Dva termina za porođaj ?!
27.8.2012 8:12:00   
zvrk.mrvica
DA obnovimo temu...
I meni je termin po M za 7 dana manji od termina po UZ ..
Termin po uz za 7 dana kasnije od termina po M , neki me dr vode po terminu M a neki po UZ..
Pa sad...

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Dva termina za porođaj ?!
27.8.2012 8:35:02   
tijatija
Ovde kod nas u CG ima isto dva termina ali dr. bez obzira na termin po UZ gledaju termin po poslednjioj m. Ja sam tako rodila sa jednom 9 dana posle a sa drugom 13 dana. Da su mi gledali po UZ porodili bi me dosta ranije

(odgovor članu zvrk.mrvica)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Dva termina za porođaj ?!
27.8.2012 8:35:13   
New Mom
Pisala sam gore, ja sam u prvoj trudnoći imala tako odstupanje (po m.09.05., po UZ 14.05.), uvek su gledali UZ kao merodavno. Porodila sam se inače 15.05.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu zvrk.mrvica)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Dva termina za porođaj ?!
27.8.2012 8:58:24   
zvrk.mrvica
Znaci najmjerodavniji je onaj po UZ

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Dva termina za porođaj ?!
27.8.2012 9:13:11   
Janncica
ja samo i imam taj po uz...posto nisam imala redovne mestruacije. Da gledamo po menstrusciji,to je 5 nedelja ranije nego po uz.user posted image
a doktori se svaki put zacude...uh...kao da sam jedina.
a u prvoj trudnoci mi je beba bila manja po uz za dve nedelje od menstruacije,a rodila se nedelju dana pre termina po menstruaciji jer sam imala visok pritisak.user posted image
tako da sam ja skroz zbunjena u ovoj trudnoci i uplasena sto se toga tice.Tako neke glupe strahove imam vezano za termin.. bas bezveze.

(odgovor članu zvrk.mrvica)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Porođajna priča: Moja beba je imala moždan...
Mali Tim je bio dugo očekivano dete. Svi smo mu se radovali, i mama i tata, kao i njegova starija sestra Tia.
Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here