|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Nega dečije kosice
1.5.2011 10:59:27   
Shishica
Da li ste ih i kad sisali? Kako ste to izveli? Kakva im je kosa posle toga bila kad je rasla?
Kako je negujete?
Kakve frizurice pravite?
Moze i po koja fotografija user posted image

< Poruku je uredio Lu RR -- 1.5.2011 11:25:21 >


_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Nega dečije kosice
1.5.2011 11:06:54   
VVVV
Jao, moja ima tek godinu dana, ali ima kose, uh, bas mnogo. Sisam je (tj. pokusavam) jos od 6 meseci, jer je pocela da dobija infekcije na ocima.
Sisanje mi je najtezi deo brige od detetu. Ne mogu da joj pridjem makazama, otima se vrti glavom, hvata za malaze, uzas! Pola sata mi treba samo da joj kako tako odsecem siske.
A i pranje kose je katastrofa, posto od fena dobija histericne napade, cesljanje i brisanje ne podnosi. A kosica joj je vec do ramena. Jedva cekam da malo poraste, pa da shvati da to nije nista strasno, ili da bar mogu da je osisam na kratko :)

< Poruku je uredio Ana RR -- 1.5.2011 11:37:03 >

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Nega dečije kosice
1.5.2011 11:13:10   
Anoniman
Probacu da vam objasnim kako da najlakse detetu isecete siske (vazi i za vas :))

Lepo ih pocesljajte ravno, pa skupite na sredini kao da hocete da vezete repic. Uvrtite nekoliko puta, ispravite prema nosu i samo secnite taj pramencic na duzinu koju zelite. Makaze vam bukvalno trebaju na par sekundi a posto je decija kosa mekana, mozete uzeti i neke manje one zatupljene

< Poruku je uredio Ana RR -- 1.5.2011 11:36:39 >

(odgovor članu VVVV)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Nega dečije kosice
1.5.2011 11:18:17   
Lu
A Shishice što nam razdvoji djevojčice i dječake, pa i moj dečko ima frizuricu, nisu baš svi ošišani "pod vojnički"  user posted image user posted image

< Poruku je uredio Ana RR -- 1.5.2011 11:36:19 >


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Nega dečije kosice
1.5.2011 11:22:11   
azdajica75
Divna tema!
Moja starija ćerkica je rođena sa puno kose,danas ima skoro 7,5 godina i nikada je nismo ošišali onako za pravo,samo skraćivali .Nekako joj je kosa uvek bila lepa,gusta,do 4 godine imala je lokne,one prave,lepe,dečije,a onda je kosa počela da joj se ispravlja,sada je blago talasasta.Inače ima prirodno plavu kosu,leti malo posvetli i bude kao šatirana,a do pola leđa joj je.Prava devojčica.
Ova mala..mali bata,ćelavac,nazad rupa od ležanja,smešna je sva..ali još je mala,videćemo!

< Poruku je uredio Ana RR -- 1.5.2011 11:35:56 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Nega dečije kosice
1.5.2011 11:24:47   
Lu
Ja ću da podsjetim da imamo i temu DECA I FRIZER
a ovdje možemo da pričamo o njegi kosice i frizuricamauser posted image

< Poruku je uredio Lu RR -- 1.5.2011 11:25:40 >


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu azdajica75)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Nega dečije kosice
1.5.2011 11:33:24   
majathegreat
Mali Mišu hvala na savetu. Ja baš danas hoću da joj skratim šiške prvi put. Preko očiju su joj, a nema šanse za šnalice jer će ih skidati. Imali smo jedan bodić sa mašnicom koju je odmah počupala, kao i neki cvetić sa hulahopkica, tako da za nas takve stvari nisu bezbedne. Inače kosa joj se kovrdža, kao i moja.

< Poruku je uredio Ana RR -- 1.5.2011 11:35:41 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Nega dečije kosice
1.5.2011 11:35:52   
Lu
A kojim šamponom perete kosicu?
Ja sam donedavno R prala sa kupkom kojom ga i tuširam, a nedavno sam otkrila šampon onaj sa štrupfovima, shauma koji sadrži i regenerator, kako od njega bude mekana kosica i miriše divno user posted image
Sad mu perem svako drugo veče a prije sam svako veče, ima kosicu do ramena i šišamo se jednom mjesečno kod frizerke oduvijek, nisam nikada imala hrabrosti ni umijeća da to sama radimuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Nega dečije kosice
1.5.2011 11:58:59   
azdajica75
IZVORNA PORUKA: Lu RR

A kojim šamponom perete kosicu?
Ja sam donedavno R prala sa kupkom kojom ga i tuširam, a nedavno sam otkrila šampon onaj sa štrupfovima, shauma koji sadrži i regenerator, kako od njega bude mekana kosica i miriše divno user posted image
Sad mu perem svako drugo veče a prije sam svako veče, ima kosicu do ramena i šišamo se jednom mjesečno kod frizerke oduvijek, nisam nikada imala hrabrosti ni umijeća da to sama radimuser posted image


Ovo mi koristimo,već godinama,i najviše mi se sviđa narandžasti user posted image !

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Nega dečije kosice
1.5.2011 12:11:40   
mmms
Moja cerkica ima 3 god.i nikad je ja nisam sisala, uvek frizerka, prvi put sa godinu dana i tad je frizerka bila kod nas kuci suprug je animirao raznim igrackama ja drzala a frizerka sisala tako da je samo malo plakala.Sledecih nekoliko puta je isla u salon sa jednim od nas dvoje pa se prvo mi sisamo ili ja feniram ona gleda pa onda ona i nikad ne place.
Kosica nam je dugacka,peremo je ili dzonson samponom ili bekutan,mada sam imala problem da je racesljam jer je kosica kovrdzava na krajevima,trazila sam neki balsam za decu i nisam mogla da nadjem do skoro dok mi nisu rekli da u avonu narucim balsam deciji na prskanje koji se posle pranja stavlja i ne ispira i mogu da vam kazem da je fenomenalan.
Ja sam PROTIV susenja kose fenom deci jer je ostecuje dosta,mi se okupamo jedno dva sata ranije pred spavanje,dobro obrisem kosicu,ocesljam i naravno nigde ne izlazimo posle toga iz kuce,dok se poigramo,veceramo kosica se osusi,i nikad mi se nije prehladila od toga.
Frizurice pravimo razne,repice,kikice,snalice... user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Nega dečije kosice
1.5.2011 15:43:46   
majathegreat
E uradili smo onako kako nam je Miš rekla. Pa nije loše. Paaa jako mi je smešna, ali na sreću lepo sam dužinu odredila tako da je ustvari super kad se setim drugih bebica kakve su im te prve frizure posle skraćivanja šiškica. Mi još imamo fore malo na stranu pa se ne vide onako nasred čela. Ali sam ih namerno spustila da je fotkam... Ali dobar je svakako način za šišanje jer drugačije ja ne bih mogla, nema šanse, jedva je i presvučem. Pundravci!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Nega dečije kosice
1.5.2011 16:56:51   
Klarita
Moja Klara se rodila sa dosta gustom kosicom ali mekanom kao svila....perem joj kosicu Sebamed samponom ili Chicco, a razmisljam da krenem na Bubchen ( ne zamerite mi, nisam sigurna da se tako pise)...a, svako vece imao problem oko susenja jer vristi dok joj trljam glavicu peskirom pa se onda cesljamo do iznemoglostiuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu majathegreat)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Nega dečije kosice
1.5.2011 17:23:27   
Lu
Bravo majathegreat user posted image , a gdje je fotkica?user posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Nega dečije kosice
1.5.2011 19:48:14   
Shishica
A niko da mi kaze kakva je kosa posle sisanja..mislim da li bude bolja ili je to samo cisto vizuelno jer se ta prva kosa odsece pa odu ti tanusni vrhovi?

Ja ne mogu da je sisam pa da me ubiju...zao bi mi bilo strasno! A gledam sad cime kosu da joj perem a da bude lepa mekana....

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Nega dečije kosice
1.5.2011 19:49:43   
Olga75
zvercici su samo siske skracivane i osim sto su jednake duzine ja nikakvu promenu nisam primetila
razlikuje joj se kosica od one bebece , posvetlela je ali je i dalje svilena

< Poruku je uredio Olga RR -- 1.5.2011 19:50:21 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Nega dečije kosice
1.5.2011 21:38:52   
choopa choops
L je do gopdine dana imala frizuru kao djecak, tako da nije bilo potrebe za sisanjem user posted image A onda je kao pocela da raste (na moju srecu user posted image ), medjutim njoj je jako svilena i tanka kosa, a pritom je plavusa. Svaku noc joj se zacupa jedan dio kose na zatiljku i bez obzira koliko ga sisam on je i dalje cupav (on mi je bio inspiracija za nick user posted image ). Tako da sam probala da je osisam tek oko 2ge godine bas zbog toga. Medjutim stanje se ne popravlja. Kosa ista. Znaci od rodjenja sam je sisala mozda 3-4 puta, a kosa joj je jedva ispod ramena user posted image Sada prije ljeta planiram da je vodim kod firzera da je osisa na paz, ako bude dozvolila user posted image
Koristimo Schwarzkopf sa balzamom narandzasti (meni smrdi, ali onaj drugi je valjda od lubenice ili nesto slicno, a to mi jos gore user posted image ).
Kad se jako zacupa stavim joj Johnson balzam sto se ne ispira.
Snale koristimo one za "jednokratnu upotrebu", sto znaci da cim osjeti da su joj na glavi ona ih skine i baci (gdje god se nasla), pa mi se ne isplati ni da joj ih stavljam uopste user posted image
Gumice hoce ponekad, samo repic, ali i to skida.
Trake nece da nosi.



_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Nega dečije kosice
1.5.2011 21:45:54   
Lu
IZVORNA PORUKA: Shishica

A niko da mi kaze kakva je kosa posle sisanja..mislim da li bude bolja ili je to samo cisto vizuelno jer se ta prva kosa odsece pa odu ti tanusni vrhovi?

Ja ne mogu da je sisam pa da me ubiju...zao bi mi bilo strasno! A gledam sad cime kosu da joj perem a da bude lepa mekana....

Pa kosa je ljepša u smislu da se odsijeku ti vrhovi, izgleda urednije a i lakše se češlja..
Nema to nikakve veze sa rastom i kvalitetom kosice, bar tako kažu i frizerke, kao i da je zabluda da se djeca šišaju na nulu kao onda bude gušća kosa, ne samo raste ravnomjernije, što se postigne i običnim redovnim šišanjemuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Nega dečije kosice
1.5.2011 21:47:11   
Lu
Chopa, kakav je to Jonson balzam, baš dječiji?

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Nega dečije kosice
1.5.2011 21:52:56   
Snelle
Ja L perem kosicu samo vodom u kojoj je malko sebamed kupke. Kosica je gusta, mekana i mirišljava. Smatram da ne treba preterivati sa šamponima, pogotovo ako kosicu perete svako veče kao što je slučaj kod nas, posebno ne kod dece mlađe od godinu dana, ma koliko bila duga i gusta kosa. 

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Nega dečije kosice
1.5.2011 21:57:54   
Brana
Slazem se sa tobom Snelle,posto i ja Lakija kupam svako vece, ja mu tanak sloj Kosili sampona namazem na kosicu i kosica mu bude mekana,sjajna,mirisljava i negovana..user posted image

_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Nega dečije kosice
1.5.2011 22:05:17   
New Mom
Mi nemamo šta da šišamo... Jedva da imamo šta da operemo.user posted image user posted image  Frizure, šta je to?user posted image
Perem je svako veče, mrvica Chicco-ve kupke+šampon kombinacije.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Nega dečije kosice
1.5.2011 22:05:52   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: Lu RR

Chopa, kakav je to Jonson balzam, baš dječiji?


Da, bas djeciji user posted image Kao nekakva zelena tuba, kao za gel npr. Fino i mirise i sve je super, samo mi se ne svidja sto se ne ispira, ali kad se mora...user posted image Probacu da nadjem sliku pa cu stavit...


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Nega dečije kosice
1.5.2011 22:07:57   
choopa choops
Evo ga KLIK

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Nega dečije kosice
1.5.2011 22:10:42   
mejvis
Mi smo ga danas ošišali. Bili juče na nekoj proslavi i svi mu se obraćali u ženskom rodu- ona pa ona a i stalno mu je upadala kosica u oči. I danas smo mm i ja šišali dete, jurili ga po kući sa makazama dok je beba čeprkala po fiokama a mm je držao novine kao fišek i sakupljao dlake. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Nega dečije kosice
1.5.2011 22:11:13   
Brana
IZVORNA PORUKA: New Mom

Mi nemamo šta da šišamo... Jedva da imamo šta da operemo.user posted image user posted image  Frizure, šta je to?user posted image
Perem je svako veče, mrvica Chicco-ve kupke+šampon kombinacije.

user posted image e dobra si!
mada bolje kada im je kratka kosica lakse se susi,to mislim na decake,malo izfrotiras i gotovo,mi kada mu dosta poraste mi ga osisamo na 3-ku!user posted image i svaki put mu je sve gusca kosica!user posted image

_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pepeljuga ( srpska narodna bajka)
Bajke i pripovetke za decu na Ringeraja.rs
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here