|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Da li lekove držati u frižideru?
3.3.2009 10:30:51   
Anoniman
Iz teme Ekcemi na dečijoj koži:

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: lu

Da kažem da sam tom Afloderm kremom namazala možda 5 puta i više se nije pojavljivalo crvenilo.


Ja sam je isto kupila. Eno je još uvek u frižideru. Nisam namazala ni jednom. Nešto sam se bila istripovala da je to kortikosteroid i da ja neću to da mažem... da vas ne davim.



IZVORNA PORUKA: lu

A sad malo offtopic,zašo držiš kremu u frižideru i zašto ljudi drže lijekove i sirupe u frižideru,ja znam da postoji jedan mali postotak lijekova koji se drže u frižideru ali nikako sviuser posted image

  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Da li lekove držati u frižideru?
3.3.2009 10:32:39   
Anoniman
Ne držim sve lekove u frižideru.

Recimo ta krema stoji u frižideru. Stoji moja krema za ekcem, jer mi je dermatolog naglasio da je stavim u frižider. I kada Luka pije antibiotik u sirupu, to stavim u frižider. Ostalo mi sve stoji u kuhinji, i kuhinjskom elementu, na suvom i mračnom mestu. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Da li lekove držati u frižideru?
3.3.2009 10:40:29   
Lu
Kad sam bila s prijateljima prošle godine na moru i ušla sam u njihov apartman dok su raspremali stvari i vidim da stavljaju tablete,dječije kapi za nos i sirupe u frižider i pitam zašo to radite,
kažu pa tako radimo i kod kuće vruće je i pokvariće se a klima ima u apartmanu,
a pitam se kako će djetetu dati sirup recimo za grlo iz frižiderauser posted image
Ja sve držim na polici u ostavi a ako je neki sirup u opticaju stoji na radnom stolu u kuhinji da nezaboravimuser posted image
Tablete za odrasle držim u kupatilu u ormariću.
Fino piše na svakom lijeku na koji način se čuva.
Obično je to na sobnoj temperaturi na mračnom mjestu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Da li lekove držati u frižideru?
3.3.2009 10:43:41   
Anoniman
Da, većinom na sobnoj temp, mračno i suvo mesto.
Ne držim kapi za nos u frižideru, niti sirupe za kašalj. Ali antibiotik da. I često sam razmišljala "Kako to sada tako hladno deluje???" ali, i dalje ga držim u frižideru. user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Da li lekove držati u frižideru?
3.3.2009 10:46:47   
Lu
A samo pogledaj gdje drže antibiotike u apoteci,na polici sa ostalim lijekovima a ne u frižideruuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Da li lekove držati u frižideru?
3.3.2009 10:47:57   
Anoniman
Neotvorene i neumućene (govorim o sirupu) drže na policama. Ali i na uputstvu piše da kada ga rastvore, da se onda drži u frižideru.

< Poruku je uredio Tasha RR -- 3.3.2009 10:48:21 >

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Da li lekove držati u frižideru?
3.3.2009 10:50:46   
Anoniman
ja sve drzim u frizideru pa i lijekove u vidu sirupa, naravno ne tablete... a da li treba ili ne pojma nemam jedni kazu da treba drugi da ne ... ko ce ga znatiuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Da li lekove držati u frižideru?
3.3.2009 11:10:18   
Jeca*
Ja sve lekove drzim u jednoj fijoci (suvo i tamno mesto user posted image ), osim ako nije naglašeno da se drži u frižideru. Iskreno, ne sećam se kad sam imala neki lek koji se drži u frižideru.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Da li lekove držati u frižideru?
3.3.2009 11:30:24   
mihi
Pa da prema uputstvu. Obično se ne otvoreni lekovi drže na suvom i hladnom mestu a rastvoreni antibiotski sirupi koji se daju deci OBAVEZNO U FRIŽIDER.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Da li lekove držati u frižideru?
3.3.2009 11:35:54   
Anoniman
Eto kako žena lepo reče ono što sam ja probala u prethodnih xy postova. user posted image

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Da li lekove držati u frižideru?
3.3.2009 13:50:50   
Lu
Pa ok onda slažemo se ,to je samo jedna vsta lijekova-antibiotika što se rastvaraju i na njima vjerojatno piše da se drže u frižideru.
Ja moram priznati da je moj mali samo jednom pio takav lijek koji se rastvara i nisam ga držala u frižideru,takođe ni ostale sirupe kada otvorim ne držim.
Sad upravo pijemo sirup za jačanje i muniteta,nezamislivo mi je davati djetetu ledeni sirup.
Ja sam prvenstveno htjela skrenuti pozornost da pojedini ljudi drže sve lijekove u frižideru iz neke navike jer su čuli da tako treba.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Da li lekove držati u frižideru?
4.3.2009 9:23:31   
mihi
Svi otvoreni sirupi koliko znam se drže u frižideru,  osim Imunala za imunitet ali on u sebi ima alkoholni ekstrakt ehinacee pa zato ne mora. Svi ostali sirupi koji to nemaju, kao npr. za kašalj, i vitaminski i ostala pomoćna lekovita sredstva sve se kada se otvori drži u frižideru. Ja sada Milošu dajem sirup od brusnice i držim ga u frižideru. Ujutru kad ustanem izvzučem iz vrižidera da se malo zagreje.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Da li lekove držati u frižideru?
4.3.2009 11:51:08   
Anoniman
A ne, ne držim sirupe za kašalj niti sirupe za jačanje imuniteta u frižideru. Niti držim Brufen i Febricet (oba su u sirupu) u frižideru. Samo antibiotik, i onu kremu iz prvog posta, a ta krema ustvari nemam pojma zašto je u frižideru. user posted image

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Da li lekove držati u frižideru?
16.10.2011 10:36:39   
Lu
IZVORNA PORUKA: Didy

IZVORNA PORUKA: cockic

e ne znam ko je spomenuo brufen i paracetamol zanima me do kad ti sirupi
vaze kad su u frizderu jer oni su napisali samo 28 dana na temp do 25.
a kad je u frizderu nepise nista.kad mi je mama davala to je vazilo
do kad ga ima u bocici.


Ja sam spomenula. Kad ih otvorim, stavim u frižider, napišem datum na kutiju i bacam posle 28 dana.
Nažalost, te zime kad je napunio godinu dana, nije stizao da im istekne rok koliko je često imao T.user posted image



_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Da li lekove držati u frižideru?
16.10.2011 10:38:49   
Lu
Da li vam je to rekao doktor ili farmaceut?
Ja sve držim u ostvavi koja je malo hladnija od sobne temp., lijekovi tako stoje i u apotekama.
Jedino oralne suspenzije na kojima piše tako, držim u frižideru.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Da li lekove držati u frižideru?
16.10.2011 10:42:40   
cockic
nije mi rekao ni dr ni farmaceut,a ja svakako ostavu nemam
pa htela ne htela moram u frizderu user posted image


(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Da li lekove držati u frižideru?
16.10.2011 10:43:40   
Anoniman
Ja držim u frižideru zato što mi u kuhinji i ostavi stalno varira temperatura, kad je uklučena rerna podigne se jako temperatura, pa se onda spusti i tako svaki dan. Da imam negde stabilnu temp. držala bih, ovako mi je najsigurnije u frižideru (a sigurna sam da sme da se drži u frižideru, pitala sam u apoteci).

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Da li lekove držati u frižideru?
16.10.2011 10:44:00   
Olga75
ja sve drzim u frizideru

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Da li lekove držati u frižideru?
16.10.2011 10:46:38   
zoća
samo rastvorene i to dok traje terapija ako mi ostane bacam

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Da li lekove držati u frižideru?
16.10.2011 10:47:38   
Lu
Eto sad me i doktorica demantirauser posted image
A stvarno paracetamol bacate nakon 28 dana?

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Da li lekove držati u frižideru?
16.10.2011 10:51:36   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: Lu RR

Da li vam je to rekao doktor ili farmaceut?
Ja sve držim u ostvavi koja je malo hladnija od sobne temp., lijekovi tako stoje i u apotekama.
Jedino oralne suspenzije na kojima piše tako, držim u frižideru.


isto
a brufen isto drzim na sobnoj i posle 30 dana bacam jer tako pise na kutiji (ili bese 28 dana...tako nekako)
paracetamol i otvoren drzim u ormaricu koji mi je kao špajz. E sad, bas ako dugo dugo stoji onda ga bacim
u frizideru drzim samo antibiotike u fazi dok ih pijemo. posle toga ako nesto ostane, bacam

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Da li lekove držati u frižideru?
16.10.2011 10:53:16   
zoća
Paracetamol i druge antipiretike koje mi ne rastvaraju u apoteci drzim do datuma na pakovanju.

< Poruku je uredio zoća -- 16.10.2011 10:54:37 >

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Da li lekove držati u frižideru?
16.10.2011 11:19:12   
Lu
Na mom Paracetamolu kao i na Dalsy-ju (ibuprofen), znači antipiretici, ne piše da se bacaju nakon 28 dana?
Koristi se do isteka roka valjanosti na temperaturi do 25 stepeni i tako i koristim.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Da li lekove držati u frižideru?
16.10.2011 11:39:59   
Leki 77

IZVORNA PORUKA: Jeca*

IZVORNA PORUKA: Lu RR
Ja sve držim u ostvavi koja je malo hladnija od sobne temp., lijekovi tako stoje i u apotekama.
Jedino oralne suspenzije na kojima piše tako, držim u frižideru.

isto
a brufen isto drzim na sobnoj i posle 30 dana bacam jer tako pise na kutiji (ili bese 28 dana...tako nekako)
paracetamol i otvoren drzim u ormaricu koji mi je kao špajz. E sad, bas ako dugo dugo stoji onda ga bacim u frizideru drzim samo antibiotike u fazi dok ih pijemo. posle toga ako nesto ostane, bacam


Isto. Osim što ab ne držim u frižideru. Pretpostavljam da misliš na ab sirupe, jer tabletama je svejedno da li je kutija otvorena pošto se svaka pakuje zasebno. Čak mi je tablete i kapsule potpuno nelogično držati na bilo kojoj temperaturi osim sobne.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Da li lekove držati u frižideru?
16.10.2011 11:55:11   
Olga75
kod mene se nista ne baca , antibiotike( sirupe ) bacim ali ostalo popijem ili ja ili matori i smesno je kad sirup doziram na svoju tezinu user posted image
ali treba ih nakon isteka roka ukolniti ,
ne znam da li su apoteke vec pocele da uzimaju lekove kojima je istekao rok trajanja ali znam da se sprema ta vrsta recikliranja


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here