|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Ranice na grliću materice
19.3.2009 11:03:48   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: dunja

i ja imam ranicu na grlicu materice u vudu mozaika, , to su mi rekli i kada sam pre 3 godine radila laparaskopiju i dr-a po neki put pomene dok me pregleda ali kada ja pitam sta sa tim, ona odgovori da nije strasno; da li bih trebala da  je uklonim, neke moje cdrugarice su isle na "spaljivanje", tako kazu; da li je neka to radila......ako jeste gde i kako izgleda.

2002 da li si o tome pisala , opisi molim te ako je to...

  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Ranice na grliću materice
19.3.2009 11:05:55   
Modessty
Dunja ja sam imala ranicu na grliću posle spontanog. Sredili su mi to u Narodnom Frontu nekim laserom, pojma nemam. Nije bolelo i trajalo je vrlo kratko. Posle toga mesec dana bez sexa do naredne menstruacije.

Mislim da bi trebalo da to središ. Zašto da u trudnoći razmišljaš i o tome?!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Ranice na grliću materice
19.3.2009 11:08:20   
Modessty
Prvo bi trebalo da urade piopsiju tkiva ranice. Da vide tačno očemu se radi pa onda da rešavaju šta s tim

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Ranice na grliću materice
19.3.2009 11:12:40   
Modessty
2002m je napisala:

Ja sam prvo imala konizaciju, to je kada ti skine sloj koji je pod upalom,radise pod totalnom anestezijom i traje pet minuta.Posle tri nedelje sam imala kontrolu i tada sam isla deset dana svaki dan na loop laser terapiju koja traje nekoliko minuta i nista neboli .Isto sam imala mozaik.Moj gin. kaze da sam sada mirna od tri do pet godina i da je mala verovatnoca da ce se ranica vratiti, zato sam i radila to i sada sam mirna.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Ranice na grliću materice
19.3.2009 11:57:48   
Anastazija
nisam imala ranicu, ali su mi pre 4 meseca na pregledu otkrivene leukoplakije na glicu materice. trazila sam misljenje i drugog lekara, koje se poklopilo sa ovim prvim. Ipak, nista mi nisu do sada radili, nego idem na svaka 2 meseca na kontrolu tj na pregled. Poslednji put kada sam bila rece dr da su se malo i smanjile naslagice.. user posted image  jos rece da to ne utice na mogucnost zaceca, te da se slobodno "bacim na posao" user posted image
ipak, nervira me sto imam "nesto" i sto se tu nista ne radi po pitanju lecenja... user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Ranice na grliću materice
19.3.2009 12:03:08   
Mery
I ja sam imala iskustvo sa ranicom, prosle godine. Prvo sam imala oralnu terapiju + vaginalete, kada to nije upalilo onda sam isla svaki 10-15 dana na tusiranje ranice i to je sredilo stvar. Cijelo lijecenje je trajalo oko 4 mjeseca, malo se oduzilo jer imam duge M (traju 6-7 dana) a za to vrijeme nisam koristila terapiju.

(odgovor članu Anastazija)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Ranice na grliću materice
19.3.2009 14:06:15   
dunja RR
ja imam ranicu ali mi niko do sada, a verujte hiljadu me pregledalo , na prosloj laparaskopiji u frontu; niko mi nije rekao da se lecim , svi kao ma pusti nije strasno; videcu sada sa dr-om koji mi radi laparaskopiju, on jos to nije video iz razloga sto mi je radio uz{a  mislim da sam konacno nasla pravog dr-a, kako ga vole  zene ono nije normalno, juce preko 30 je pregledao bez pauze, i trudnice, i trudilice i bake i mame sve hoce kod njega, samo ga hvale; zene dolaze da se poradjaju tu samo zbog njega}, jer sam prosle nedelje na pregledu imala user posted image , a bris mi je jutros vadila babica a ne on, ne znam ni da li je bio tu;

da li mislite da to mogu da mi srede sada kad vec idem na operaciju, dve muve jednim udarcem, da li bi jos neke analize trebala da uradim?.....moram da ga pitam, samo kod njega idem tek u ponedeljak ili utorak zavisi kada ce biti na klinici, da mu odnesem ove prvobitne rezultate, ali plasim se da ne bude kasno ako jos nesto treba da izanaliziramuser posted image .....joj stvarno sam dosadna, koliko pitanja postavim, sama sebe smorim...user posted image

(odgovor članu Mery)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Ranice na grliću materice
19.3.2009 14:10:44   
Modessty
Dunja promene bilo koje vrste na grliću materice vide se kad se radi kolposkopija.
Razgovaraj o tome sa dr. Obavzno mu reci za tu ranicu

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Ranice na grliću materice
27.3.2009 3:49:07   
kumara
Ja nemam ranicu, ali imam neke promene, dr mi ih je utvrdila kolposkopijom i to jos davno, pa mi je radila biopsiju i trebalo je da idem da nekakvo zamrzavanje, gde to otpadne i izraste mlado zdravo tkivo. Ali kukavicki, nisam nikad otisla.

Onda mi se to ponovo pojavilo prosle godine, tj. rezultat PAP testa je bio 3. grupa, i opet sam isla na biopsiju (i to na zivo, uzas!), ali nisam stigla da odem na zamrzavanje jer sam u medjuvremenu zatrudnela.

Sad imam novog dr, koji mi kaze da on to ne bi dirao jer nije nista strasno. Ali videcemo, kad mi prodje ova cuvena user posted image , radicu opet PAP test, izmedju ostalog, pa cemo videti koja je sad grupa, i da li to dirati ili ne. Nadam se samo da postoji opcija da se to radi u anesteziji, bilo kakvoj!!!


(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Ranice na grliću materice
27.3.2009 3:53:00   
Verus
Lenka, ja sam isto imala ranicu 2000 te godine, moju su "sredili" laserom, to MORAS obavezno ici da to odradis, jer to su pre-kancerske celije, i ne daj boze mogu da se promene i progresuju u znas vec sta, taj dr. je idiot sto ti je to rekao, idi po drugo misljenje!!!  Mene su posle toga pratili na svaka 3 meseca godinu dana, pa na svakih 6 meseci jos godinu i po (svaki put radili papa nikolau) da se uvere da je sve "cisto" i da nije nista od celija ostalo.....molim te idi to obavi

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Ranice na grliću materice
27.3.2009 3:56:28   
kumara
Joj draga, znas ti kako je meni muka od svih tih intervencija!! Odlepicu!!! Mislila sam da sam se izvukla trudnocom, ali... user posted image

Hvala sto brines!!! Videcu sad kakav mi bude nalaz PAP testa, pa cu znati sta cu. Znas kad me vise sve to smara do besvesti. Dok ja resim sve bolesti, pojave i probleme, imacu gomilu godina. Hocu prvo bar jednu bebicu!!! Pa onda dalje na intervencije! user posted image

Inace, ja sam ti nevidjena kukavica, pa uvek ako mogu pobegnem od problema, dok se ne pogorsa.. user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Ranice na grliću materice
27.3.2009 4:00:59   
Verus
znam draga, i mene smara sto cu raditi sve te analize i zezancije, a eto, kada sam ovde bila na konsultaciji za trudnocu, zapisali su to sto sam imala abnormalan papa user posted image nadam se da to nece nesto lose uticati na user posted image , mada, te celije se cesto dese zbog HPV (human papiloma virusa), a nadam se da on nema nekog loseg uticaja na user posted image .  Eee Lenka moja, a neke zene zatrudne onako bezveze, bas mi bude muka od toga user posted image
Razumem te da si kukavica, ni ja bas ne volim da idem, ali moras zbog svog zdravlja, nije se sa tim zezati, odradi papa kada budes isla na sledeci pregled, a kolposkopija odredjuje koliko su "duboko" te celije napredovale...meni su radili i bopsiju (dali su mi anesteziju u matericu ali je i dalje bolelo kao jako losa M),  uzeli su 3 komadica sa grlica i cini mi se 2 ili 3 iz materice, tako provere da nema losih celija u materici....pitaj ti i nekog drugog dr. za misljenje o tvom nalazu, tako bar znas da zasigurno ne moras na proceduru....

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Ranice na grliću materice
27.3.2009 4:05:19   
kumara
Ma imam ja super dr, ali sam dosla do njega kad sam bila u trudnoci, pa nista nije mogao da radi. Verujem da ce on sve to videti sad kad krenu analize zbog spontanog. Mada nisam znala da su sve te promene opasne. Ako mi PAP i dalje bude 3. grupa, definitivno cu se time pozabaviti ozbilnije. Ako nista, onda zbog sledece trudnoce!

Uzas, ta biopsija me ubila u pojam. Znas kad sam je 2 puta radila u dve godine! Jeste da bol kratko traje, ali ubi me!! Kukala sam posle toga kao neka ludaca! user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Ranice na grliću materice
27.4.2009 10:56:27   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mihi

za ranicu na grliću savetuju da se umoči tampon u maslinovom ulje i stavi.

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Ranice na grliću materice
27.4.2009 21:37:59   
Mai
Ja sam pet godina imala ranicu, koju sam redovno pratila i nisu mi je dirali dok je PAPA test pokazivao da je sve u redu, kao i kolposkopija. Proslog leta je odjednom PAPA pokazao III grupu, mozaik se prosirio i dr je savetovala da se odmah uradi biopsija i da se u istom trosku (kad vec boli da boli jos malo) ranica spali. Bas me je bolelo iako sam dobila neku lokalnu anesteziju. Nakon 4 nedelje sam ponovo otisla na kontrolu, uzorak je bio ok, i jos malo su to obradili laserom i sad je sve ok. Ali vazno je da smo to odmah sredili, jer vise ne ramisljam o tome.

Ranije sam koristila povidon jod i kantarion ulje, ali kako mi je dr rekla to samo trenutno smiruje i ne resava problem


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Ranice na grliću materice
30.4.2009 9:49:26   
kumara
Evo ja se moje resila, radila sam u novembru 2008 biopsiju, i rezultat je bio CIN 1 (blaga displazija), pa su mi sad uz jos neku intervenciju oko mioma, uradili konizaciju. Konizacija je skracivanje grlica materice tj, bukvalno se isece to lose tkivo. I onda se sve to usije, i zato mora da se miruje jer to zna jako da prokrvari, pa moraju ponovo da operisu.

(odgovor članu Mai)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Ranice na grliću materice
19.5.2009 10:20:28   
dunja RR
meni je doktor rekao da najverovatnije nece dirati ranicu na grlicu materice jer se one same povlace, nastaju od prisustva bakterija, tako da je najbolje ne dirati jer posle opet brze nastaju-posto sam ja popila tonu antibiotika da bi se oslobodila ureaplazme on misli da ce se sama povuci- videcemo pa vam jsvljam

mislila sam da ce mi ujedno sa laparaskopijom ukloniti i ranicu....

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Ranice na grliću materice
19.5.2009 10:22:21   
Anoniman
Jel ti doktor rekao da se povlače same?

Meni to nikako nema smisla. One prelaze iz jednog stadijuma u drugi (još gori), koliko sam ja dosadašnju priču razumela.

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Ranice na grliću materice
20.5.2009 8:51:23   
gracija
Meni je dr. prije vise od godinu dana,rekao da imam promjene na grlicu materice u vidu "grubljeg i njeznijeg mozaika".Kad mi je rekao da dodjem da to rijesimo,nisam otisla,poslije sam zatrudnila i evo do dana danasnjeg taj problem nisam rjesila.Sad cekam da dobijem user posted image sledeci mjesec pa da idem.Toliko se bojim rezultatauser posted image ...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Ranice na grliću materice
20.5.2009 8:52:43   
Anoniman
Idi to odradi ženo!

Stvarno vas ne razumem, kako se tako igrate sa takvim stvarima?! user posted image

(odgovor članu gracija)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Ranice na grliću materice
20.5.2009 8:54:54   
gracija
Joj Tasho ne znam ni ja sta sam mislila...ma nisam nista, dok sam dozvolila da sve do sad to ne rijesim.Idem sljedeci mjesec,pa sta budeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Ranice na grliću materice
20.5.2009 8:56:35   
Anoniman
Ništa strašno, Lenka RR je razvlačila tu info 5godina! Ili će ti spaliti te ranice, ili će ti uraditi konizaciju, proći će i bićeš k'o nova, samo odi kod dr sledeći mesec! user posted image

(odgovor članu gracija)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Ranice na grliću materice
20.5.2009 8:58:13   
Anastazija
Gracija, a kakav ti je Papa?

Ja takodje imam neke "naslage" primecene negde u novembru... od tada idem svaka 2 meseca na pregled, gde uglvnom konstatuju da se tu nista ne pogorsava i da nema potrebe nesto raditi sa tim (??!!).. Promenila sam dr u medjuvremenu, i plan je da to odradim sledeceg meseca ukoliko ne ostanem trudna.. Ako zabebim, to moze da saceka jer su mi VS i Papa II grupa, sto - kazu - govori da je 99% bezopasna pojava... user posted image

(odgovor članu gracija)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Ranice na grliću materice
20.5.2009 9:01:48   
gracija
Papa test mi je bio II grupa.Kad sam bila na UZ poslije poroda rekao mi je da dodjem za tri mjeseca da opet uradimo PAP i kolposkopiju,pa da mi kaze sta nam je raditi dalje.Valjda cu prezivjeti i touser posted image

(odgovor članu Anastazija)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Ranice na grliću materice
20.5.2009 9:07:08   
Anastazija
Hoces... Sigurno... ako je uredan nalaz Pape, ne bi trebalo da bude opasna promena.. I da.. zaista moze da se povuce vremenom.. Cim ti se imunitet oporavi.. user posted image

(odgovor članu gracija)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here