|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako ste naucile da kuvate?
30.1.2010 16:44:12   
Shishica
Hajde malo iskustva.. Kako je teklo uhodavanje sto se tice kuvanja kada ste se udale... Odakle ste recepte vadile ili kako ste se vec snalazile...

Mene sve tek ceka.. Znam dosta toga, ali nisam uvezbana pa me malo hvata trema.. Kolace pravim bez problema iukiselo.. a kuvanje .. znam ponesto i krala sam zanat od mame, ali bojim se kad bas za bas krenem sa tim svaki dan... kako ce mi ici.... i koliko ce trebati da se uhodam...

< Poruku je uredio Shishica -- 30.1.2010 16:46:33 >


_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Kako ste naucile da kuvate?
30.1.2010 16:58:59   
Anck Su Nmaun
Ja odavno ne zivim s mojima pa sam znala peci meso , krompir i sl... musaka i to.......ali sam prava jela naucila kuvati tek kad sam se udala...

Mama mi je u jednu svescicu napisala receptei  kako se sta pravi, koliko cega i ....

Nekad kad nisam bila sigurna, nazovem je telefonom i pitam...ali sam se uhodala za  manje od mesec dana!

Inace kao mladja sam MMMMrrrrrrrrrrrzela kuvanje i govorila kako bi sve u zivotu radila sem kuvala...a sad mi je to ko dobar dan! A to nije bilo davno... pre par meseci samo....user posted image

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 30.1.2010 17:01:10 >

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Kako ste naucile da kuvate?
30.1.2010 17:03:37   
viking
Mene je naučio muž, bio je šokiran koliko nemam pojma user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Kako ste naucile da kuvate?
30.1.2010 17:05:35   
bonita
Ja sam imala nekih 19 god,i imala sam momka(mladjeg 1 god),pa smo mi nekako planirali brak(lude mlade glave),i ja se uplasila,hocu da se udajem a ne znam da spremam.Pa sam se motala oko mame i brzo sve naucila.
E posle toga smo raskinuli,i ja dugo nisam nista spremala,ali nisam zaboravila.
Sad sam domacica br 1user posted image i znam skoro sve da spramam.


_____________________________

verujem u ljubav za celi zivot

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Kako ste naucile da kuvate?
30.1.2010 17:05:40   
Anck Su Nmaun
I moram da se pohvalim .....kuvam bolje i od moje i od njegove mame user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Kako ste naucile da kuvate?
30.1.2010 17:06:08   
Lu
Mene je baka prva učila,još u osnovnoj školi,zatim mama.
Recepte sam sabirala sa svih strana,jednostavno kada kod nekog jedem nešto što mi se svidi tražim recept.
Prije nego sam počela živjeti sa mm znala sam da ću samo ja kuhati,pošto njega to apsolutno ne zanima,onda sam se potrudila i napravila malu kuharicu u koju i dandanas skupljam recepte.

Zatim,internet i evo ti riznica RR,koja nam je fenomenalna zato što možemo odmah da objasnimo sve u detalje kako se radiuser posted image

Volim da kuham,volim hranu,eksperimentiranje a najviše kad nešto pravim prvi put i ispadne mi onako super ukusnouser posted image


(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Kako ste naucile da kuvate?
30.1.2010 17:22:49   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: viking

Mene je naučio muž, bio je šokiran koliko nemam pojma user posted image


Tako nekako i kod nas, mada je i baka imala puno udela u tome. Ipak, ja i dalje tvrdim da ne znam da kuvam. user posted image

(odgovor članu viking)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Kako ste naucile da kuvate?
30.1.2010 17:27:04   
kika 80
ja nikad nisam voljela da kuham tako da kad sam se udala znala sam ispeci jaja i kafu napravitiuser posted image user posted image meso bi uvijek prepekla ,ostalo prekuvala ili zaboravila posoliti ma haos...onda sam se malo potrudila i trazila recepte po internetu jer me bilo sramota traziti od nekog recepte za najosnovnija jela...ali vremenom se sve nauci tako da i ja sad pravim koliko toliko jestiva jelauser posted image user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Kako ste naucile da kuvate?
30.1.2010 17:39:07   
Shishica
Uh, ja volim mnogo da jedem, kuvam i novo probam... mamino je isprobano samo da se izvestim ko ona..

Samo se uvek plasim da ne uspem...da se nekome ne svidi...a danas sam napravila pitu sa sirom samo zvoni user posted image

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu kika 80)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Kako ste naucile da kuvate?
30.1.2010 17:49:39   
buhla
ja sam jos u osnovnoj skoli pocela po malo da kuvam... od srednje sam zivela sama, pa sam morala da naucim, da ne budem samo na suvoj hrani... nisam neki eksert, volim da eksperimentisem i cesto improvizujem, retko kuvam gledajuci u recept (osim kolaca), nekad bas uzivam dok kuvam, a nekad mi bas i nije do kuvanja i tad obicno nesto brzinski napravim.

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Kako ste naucile da kuvate?
30.1.2010 17:57:06   
indy_25
nucio me da kuham internet tacnije coolinarka.com po nesto i svekrva.i super kuham a tek imam 1 godinu iskustva.

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Kako ste naucile da kuvate?
30.1.2010 18:02:46   
indy_25
Jos da dodam da je u pocetku bilo nenormalnog bacanja hrane nikada nisam znala u pocetku dobro posoliti pa presolim, kada przim kuca je sva u dimu jednom sam napravila pitu zeljanicu ali je slucajno bila posecerena vanilin secerom zamislite a da nisam ni probala ni skontala miris, jednom sam pravila punjenu kokosku i usila je obicnim koncem umjesto za pecenje kncem i prilikom pecenja mi je pukla sva u rerni pa sam morala sve da bacam. Ali mi se vise takve stvari ne desavaju.

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Kako ste naucile da kuvate?
30.1.2010 18:25:20   
gagana83
Ja sam jos u osnovnoj skoli znala po nesto da napravim.Kasnije sam pocela i torte.E onda se mama razbolela pa sam bila prinudjena da se snalazim kako znam i umem.Sad znam da spremim dosta razlicitih jela,jedino su mi testa problem.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Kako ste naucile da kuvate?
30.1.2010 19:40:25   
Anoniman
Ucila sam od mame, od 17-18 godine, ali sam pravila samo neke specijalitete i eksperimente. Kada sam se udala, pocela sam da kuvam i ona svakodnevna jela, boraniju, grasak, paprikas...Svaki put kada sam pravila neko jelo prvi put, nazvala bih mamu, i ona bi mi objasnjavala kako da skuvam nesto, ali je to bilo objasnjavanje tipa-uzmes glavicu crnog luka, velicine jajeta/velicine teniske lopte/velicine dva klikera/ zavisi sta kuvam, pa mi je detaljno objasnjavala kako sta da iseckam, u minut koliko da kuvam, koliko soli, koliko vegete...ja sam tako, detaljno i pisala u moj kuvarcic, i tako naucila da kuvam jela, i nijednom, ni prvi put, mi se nije dogodilo da mi jelo ne uspe, tacnije, uvek je bilo bez greske. Dok nisam naucila sve cake, kuvala sam samo ta proverena jela. A onda sam se osmelila da kuvam jela i iz obicnih kuvara i sa interneta, gde su recepti povrsni. I volim da eksperimentisem i izmisljam, ma mnogo volim da kuvamuser posted image

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Kako ste naucile da kuvate?
30.1.2010 19:47:00   
LillyT
Jos nisam naucila, ja sam u procesu ucenja. Mama me je uvek terala iz kuhinje, jer je govorila da cu nauciti kada dodje vreme i pogresila je, vreme je doslo, a ja sam jos uvek smotana u kuhinji. Najvise sam naucila od drugarice jer je ona pravi umetnik za te stvari. Zivele smo zajedno dve godine i zahvaljujuci njoj imam neki temelj, pa sada radim ostalo. Momak me je naucio da pripremam neka jela i da pecem palacinke (znam da je sramota, ali sta cu, evo crvenim). Mozda jednog dana i bude nesto od mene, ne odustajem.

Ju sram me bilo, brata sam zaboravila da pomenem (ziveli smo zajedno osam godina). On dobro kuva (podela posla je bila sledeca, on kuva, ja perem sudove), ali sam pola stvari vec zaboravila. I dan danas kod njega jedem morsku ribu jer sam duduk da je spremim (a obozavam sve iz mora)


< Poruku je uredio LillyT -- 30.1.2010 19:50:56 >


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Kako ste naucile da kuvate?
30.1.2010 19:56:41   
minavb
Naucila sam jos u osnovnoj skoli, morala sam. Mama je puno radila da bi donosila puno para, a posto sestra nije htela prstom da mrdne, naucila sam da kuvam. U tom periodu sam kuvala sve, pa i hleb mesila svakoga dana jer ga u prodavnicama bas i nije bilo. Caskali smo o tome na kriznoj temi. Cak sam i za svaki nedeljni rucak , spremala kolace, one proste, starinske. Kasnije se mamin posao malo promenio pa smo se menjale, posto neke stvari pravi bolje od mene, ali i dan danas tata najvise voli moj gulas i moju telecu corbu. user posted image

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Kako ste naucile da kuvate?
30.1.2010 20:42:59   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: indy_25

nucio me da kuham internet tacnije coolinarka.com po nesto i svekrva.i super kuham a tek imam 1 godinu iskustva.


To je i moja učiteljica user posted image A sada i RR. Inače sam grozna kuvarica i mrzim da kuvam. Hm, to mu dođe u temu "šta mrzite da radite po kući" user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Kako ste naucile da kuvate?
30.1.2010 21:11:20   
engimengi
Kad sam resila da se udam nisam imala pojma da kuvam,samo neke proste kolace i mm me pitao jel znam da kuvam ja sam lagala da znam sveuser posted image Mama mi je diktirala postupak i ja pisala u svesku sva jela koja znam da mm voli!!Al nisam stigla da vezbam posto sam se brzo udala pa su prve punjene paprike bile sa živim pirinčemuser posted image al mm jeo jadan!!Sad već sve spremam sama i mnogo volim da kuvam....

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Kako ste naucile da kuvate?
30.1.2010 22:53:42   
Anoniman
ja sam pocela da ucim pre pet meseci kada sam se preselila sa muzem u nas stan...
Imala sam veliku zelju i elan pogotovu sto sam otisla na bolovanje...
i onda sam prvo krenula po internetu da trazim neke zgodne recepte...i to po principu:
- pogledam sta imam kod kuce od mesa i povrca i takav recept trazim(koji podrazumeva to)
- ili trazim neka jela koja mi se ucine zgodnim i kupim namirnice...

Uzela sam svesku u koju pisem recepte..nemam ih mnogo ali pravim jedno po jedno...
PItam dosta i na RR.

Nedeljno napravim pet ruckova, vikendom me mrzi da radim bilo sta jer mi je muz kod kuce i onda uzivam...
Nekad napravim jelo koje se jede dva dana: paprikas, gulas, lovacke snicle (jedan dan sa pirincem drugi sa pireom)

Do sada sam pravila: gulase, razne spagete i testenine sa sosevima, biftek na nekoliko nacina, piletinu na sto nacina uz priloge raznih vrsta....
I ne smara me sve to...
Shvatila sam da prosecan rucak ne trazi vise od 45 minuta vremena (od toga efektivno 15-20, ostalo je krckanje,kuvanje, pecenje...)...

jedino sto ne smem da se usudim su kolaci i torte...to mi se cini pretesko!

(odgovor članu bonita)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Kako ste naucile da kuvate?
31.1.2010 15:05:38   
Shishica
Oti, ja kao sef u kuci za kolace (dobro...da izuzmem mamu koja je majstor od kog sam ucila) ti kazem da su kolaci laki samo par caka da uvatis..pravila..i da ne zuris kad pravis nego lepo sve da se dobro umuti i tako......

Ne volim grmuljice u filovima i bilo sta sto lici na aljkavo spremljen kolac, a to se desava kad zuris...

Eto to nek ti je zadatak... user posted image
A meni sledi zadatak uvezbavanja kuvanja...

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Kako ste naucile da kuvate?
31.1.2010 15:07:26   
Anoniman
pa imam zelju da krenem i to...videcemo...od jednostavnijih pa na dalje...

(odgovor članu Shishica)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Kako ste naucile da kuvate?
31.1.2010 15:48:29   
bebironcic
Ja sam ucila sa kuvanjem jos dok se nisam udala,dok sam zivela sa roditeljima.Uvek sam se gurala po kuhinji kada je mama nesto spremala.tako da kada sam se udala nije bilo nikakavih problema.Nisam bas sve znala.ali je zato tu uvek bila mama koja bi pomogla savetima preko telefona.Sada nemam nikakvih problema sto se tice kuvanja,a jednostavno i volim da kuvam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Kako ste naucile da kuvate?
31.1.2010 16:03:25   
Iwana87
Hvala mojoj mami koja me je naterala da stojim i gledam kako ona to radi mada je to tad bilo nesto sto sam najvise mrzela.Danas sa ponosna na sebe.Ne postoji rec ne umem.Nisam probala sama da razvijam kore sto je ovde obicaj,i ne trudim se.Obicno nedeljom svekrva to uradi za dorucak.Jedino jutro koje mogu da uzivam u krevetu sa mm.Inace,opet hvala mojoj mami sto danas ceo komsiluk hvali novu snajku koja "cak" i hleb mesi.Ja dosla iz grada u selo pa to svima cudno.U sustini nista nije tesko,treba imati samo malo vremena i zelje.E jedino ne umem da ukrasavam torte,cccc.Mada to pre nisam ni radila pa se nadam da cu se vremenom nauciti.


(odgovor članu bebironcic)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Kako ste naucile da kuvate?
31.1.2010 16:04:44   
gagins
Ja sam pocela da ucim kad su bili raspusti u srednjoj skoli,zato sto je pocelo da me interesuje.Neke sam recepte pokupila od mame,neke od tate,neke od drugih,po principu sta cu sutra da kuvam,ko to lepse sprema kod njega sa papirom i olovkom.Bilo je i uspeha i neuspeha,a sve mi je puno znacilo kad sam se odvojila od roditelja i dosla u Novi Sad,bar su bili sigurni da cu jesti kuvano.
Sto se kolaca tice,mislim da ih pravim od kada znam za sebe,uvek sam bila kraj mame kad je nesto pravila,a to je bilo cesto,pa sam to kao vrlo mala savladala,naravno prvo one jednostavne kolace,a kasnije i vrlo komplikovane torte,na sta sam veoma ponosna!

(odgovor članu bebironcic)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Kako ste naucile da kuvate?
31.1.2010 16:09:36   
Anitaaa
Ja sam naučila za vreme letnjeg raspusta kad sam završila 7 razres osnovne škole.JA volim da kuvam i naterala sam mamu da me uči tako da sam za ta dva meseca naučila 15-ak jela a ostalo je došlo negde usputuser posted image

_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krekeri
photo
Ringerajin kuvar: Nedja RR
Ukusni prokelj
Ringerajin kuvar: minnica



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here