|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Savovi i konci
14.6.2009 21:51:14   
Anoniman
Kada su vama otpali konci? Koliko ste savova imali? Ja sam i pored epiziotomije isucala, pa me rana jos vise boli. Na koji nacin se mogu ublaziti bolovi i peckanje? Da li je istina da se samo jednom dnevno moze prati?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Savovi i konci
14.6.2009 21:58:16   
prase
Nije istina da se može prati samo jednom dnevno! Meni je ginekolog naredio da perem ranu nakon svake nužde sapunom i dobro isperem. Takođe mi je rekao da ne mažem ništa, nikakav povidon jod i te gluposti jer neće pomoći. Bitno je da rana diše što više, tako zarasta, dakle ne ginu mrežasti ulošci i hodanje u spavaćici ili komotnoj kućnoj haljini po ceo dan. Ja sam u svemu poslušala njegove savete i epiziotomija je počela značajno manje da me boli nakon 7 dana od porođaja, 10 dana od porođaja sam mogla lepo da sednem i ustanem, a 12 dana posle porođaja sam se prisetila da sam imala epiziotomiju kada sam se vozila kolima pa naišla na ležeći policajac user posted image

Konci su dosta kasnije počeli da ispadaju, recimo 5 nedelja posle porođaja. Ginekolog je savetovao da mm pogleda sa vremena na vreme kako izgleda rana, reče da mu se obavezno javimo ako se pojave neke bele tačkice oko epiziotomije koje izgledaju kao bubuljice - to znači da telo odbija konce i da rana mora ponovo da se ušiva. To se meni nije desilo, ali mm je gledao svaki dan...

Bolovi i peckanje se mogu ublažiti (što sigurno znaš) samo ležanjem na suprotnom boku, ustajanjem i sedanjem na suprotnu stranu, i (delimično) sedenjem na dečijem šlaufu (gumi) za plivanje... Sad, pretpostavljam da postoje neke maze koje bi mogle da pomognu, ali pošto je meni dr savetovao da baš ništa ne mažem, ja se oko toga nisam ni raspitivala...

Izdrži još malo! Ja nisam verovala kada su mi rekli da će mi biti mnogo bolje za 7 dana a drastično bolje za 10 - ali ispunilo se user posted image


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Savovi i konci
14.6.2009 22:03:57   
Lu
Sve mislim da smo negdje pisale o tomeuser posted image
Jao Miljana i ja sam kao i ti i sjekli me i popucala,užas.
Ja nisam mogla da sjednem 25 dana a kad hodam raširim noge kao robot.
Ne znam kad su mi ispali konci a ne znam ni koliko sam šavova imalauser posted image
Kad mi je dolazila babica kao pomoć oko bebe prvih dana pregledala mi je ranu,nekih 10.ak dana poslije poroda,  konci su bili  ispali,ustvari to je jedan konac.
Moguće je pri tuširanju(iako sam ja uvijek gledala) a moguće je i na ulošku da ostane.
Ja sam se bar triput dnevno tuširala i špricala bivacin sprejom od njega mi bilo lakše.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Savovi i konci
14.6.2009 22:06:09   
Anoniman
Ja imam dosta dugacku ranu od prvog porodjaja, ne znam tacno koliko imam savova, mislim oko 7-8. Mene su sili nekim cevcicama, bar sam ih ja tako napipala dok sam se prala. Te cevcice su, valjda, za usivanje dubljih rana, a konci su za sivenje koze.
Nama su reki da se rana moze prati cesce nego 1 na dan, tj.ona se mora oprati posle odlaska na veliku nuzdu, a ja sam isla 2-3 puta dnevno pa sam se toliko i prala. Pose par dana je pocela rana da me boli i zateze pa sam se obratila lekaru(jos uvek sam lezala u bolnici) i preporuceno mi je da na ulozak sipam Rivanol, sredstvo za dezinfekciju. To je neka zuta tecnost na bazi joda. Ja sam to i kupila da bih se posle tretirala sama kod kuce, tj mm mi je to sve lepo sipao na ranu i ona je brzo zarasla.
Misim da mi je trebalo tri nedelje da ti konci ispadnu, i pole 4 nedelje sam mogla normalno da sedimuser posted image  

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Savovi i konci
14.6.2009 22:11:39   
prase
Iju, žene, pa ja sam onda extra prošla... Što bi rekla moja baba: "Na psu rana, na psu i zarasla" user posted image Na kontroli posle 6 nedelja, dr mi reče: "Jao, što je ovo lepo zaraslo... Jesam li vas ja šio?" user posted image I stvarno mi je bilo bolje 7. dan, a 10. dan još bolje...

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Savovi i konci
14.6.2009 22:14:22   
Lu
Ja ne znam kako vi ali ja sam se dugo plašila da pogledam doleuser posted image
A kad sam vidjela mogla sam da plačem,"moja" je jadna ostala osakaćena kao da mi fali dio sa strane gdje je išao šav skoro na nogu,ufuser posted image

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Savovi i konci
14.6.2009 22:15:13   
Anoniman
Blago tebi Prase, ja se samo nadam da me ovaj put nece seckatiuser posted image

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Savovi i konci
14.6.2009 22:17:50   
prase
IZVORNA PORUKA: lu

Ja ne znam kako vi ali ja sam se dugo plašila da pogledam doleuser posted image
A kad sam vidjela mogla sam da plačem,"moja" je jadna ostala osakaćena kao da mi fali dio sa strane gdje je išao šav skoro na nogu,ufuser posted image



Sestro slatka... Ja još nisam pogledala user posted image MM kaže da izgleda isto kao pre sečenja... a sve zahvaljujući tome što nisam popucala i što sam lepo ušivena, verovatno.

IZVORNA PORUKA: Zille

Blago tebi Prase, ja se samo nadam da me ovaj put nece seckati



Na drugom porođaju retko bude seckanja, zato što telo "zna" šta mu se događa, bar tako kažu... Moja kuma je prvi put i pucala i sečena, a drugi put je beba izletela kao ping-pong loptica - nije pošteno ni legla na sto user posted image


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Savovi i konci
14.6.2009 22:22:20   
Lu
Ok prase, neću te ni pitati kako se dpilirašuser posted image
Ili imaš TOLIKO dobrog mužauser posted image

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Savovi i konci
14.6.2009 22:24:36   
prase
IZVORNA PORUKA: lu

Ok prase, neću te ni pitati kako se dpilirašuser posted image
Ili imaš TOLIKO dobrog mužauser posted image



Evo odgovora, kao da si pitala... user posted image Odem u kozmetički salon i kažem: umočite me celu u vosak - obrve, trepavice i kosa mi trebaju a ostalo ne user posted image


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Savovi i konci
14.6.2009 22:26:27   
Lu
E baš si hrabrauser posted image

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Savovi i konci
14.6.2009 22:54:08   
sephora
I ja sam posle prvog porodjaja imala dosta konaca. Trebalo bi da otpadnu do 10. dana. Peckanje i zatezanje je normalan osecaj ali ako te posle 10. dana jos nesto ostro ziga i boli proveri da nije neki koncic zaostao-ni to nije strasno, samo se izvadi, znam neke sto su uspele same da povuku-mada ako ne viri, bolje kod dr.
U svekom slucaju dobri su i rivanol i jod a moze i kantarionovo ulje (najbolje kupljeno u apoteci jer je sigurno cistog sastava).
Kupaj se sasvim normalno, mlohije (krvarenje) su neprijatne i imaju veoma los miris i naravno, ima se potreba za cescim pranjem. Vazno je samo dobro se osusiti posle kupanja i staviti nesto od gore navedenog!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Savovi i konci
14.6.2009 22:56:52   
sephora
Zille,
Verovatno na drugom nece biti seckanja- ne brini, sve strukture su sada sposobnije da se rastegnu...
Ja sam na prvom imala puno konaca, usivan mi je i grlic, a na drugom por. nisu me sekli, niti sam se pocepala...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Savovi i konci
15.6.2009 1:24:16   
Anoniman
Ja se nisam prirodno porodila, ali se sećam da su nam u školici rekli da za spiranje rane treba koristiti blagi rastvor hipermangana.  Da li to pomaže ili odmaže - nemam pojma. user posted image

(odgovor članu sephora)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Savovi i konci
15.6.2009 1:28:04   
Verus
da, rastvor hipermangana je super i za kozu i za sluzokozu to znam....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Savovi i konci
15.6.2009 9:28:05   
Anoniman
sem hipermangana moze se koristiti i HRASTOVA KORA ...potopi se ...odstoji pola sata i navuče se u što veći špric i ispira se rana ...tačnije šav ... meni je extra ublažilo pa toplo preporučujem 

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Savovi i konci
15.6.2009 12:06:04   
Anoniman
Ma ja ih nisam ni poslusala, perem se onoliko koliko mi je i potrebno, najmanje 3 puta dnevno, Stavljam rivanol jednom, jer kazu da je bolje da rana dise, pa stiskam zube koliko mmogu. Ali osjecam da mi je vec bolje danas, uspjela sam bar lavabo da operem user posted image user posted image user posted image user posted image . Ja imam 4 konca, jedan mi je ispao posle 4 dana, a drugi sam trazila da mi ga dr skine jer me je uzasno zatezao. Uf to je boljelo, jer sto kaze Zille taj konac je bio sa nekom cevcicom. Ja ne smijem ni da popipam, a da podledam jos manje. Meni patronazna sestra pogleda ranu i kaze da je odlicna. Ali zateze mila majko. Djeciji slauf mi je spas. Ja sam bila ubjedjena bila da konci posle 7 dana ispadnu user posted image user posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Savovi i konci
15.6.2009 14:21:46   
oliveradj
Iako sam sečena i pucala sam rana me nije uopšte bolela. Prskala sam je sprejem i tuširala 2 puta dnevno ujutru i uveče. Sprej se zove Oktaniseptus mislim i odličan je samo mi niko nije rekao na vreme pa sam kasno počela da prskam ranu. Krvarenje je prestalo nakon 4 nedelje.

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Savovi i konci
15.6.2009 14:28:09   
Rivana
Ja sam jako poucala na porodjaju bas katastrofa, i ako su me sekli, dve doktorke su me sule jedna pocela pa nije mogla pa zvala drugu koja ima vise iskustva kaze doktorka da za 20 godina koliko radi nije videla da je neko tako popucao pukao mi i grlic i deo vagine sve do guze user posted image , rekla mi da izgleda kao da je atomska bomba pala user posted image sili su me i to na zivo jer ne podnosim anesteziju konci su ispadala svih 40 dana. Koristila sam povidon jod za ispiranje i rivanol ponekad i kantarion. Prala sam vodom i bebi sapunom.

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Savovi i konci
15.6.2009 14:30:25   
prase
Sprej se verovatno zove "Octanisept" - to je sprej koji se koristi za brže zarastanje rana i sluzokože, dakle ima smisla... Mi smo to po savetu pedijatra prskali Urošu po pupku nakon otkidanja onog patrljka od pupčane vrpce... E sad da li to samo pomaže brže zarastanje ili i umanjuje bol, stvarno ne znam user posted image Sprej je inače, ako se dobro sećam, prilično skup - flašica od 100ml je nešto manje od 500 din, ili sam ja opet pogodila tamo gde je najskuplje kada sam kupovala (to mi je, izgleda, hobi).

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Savovi i konci
15.6.2009 14:31:41   
sneza24
Ovo bas nisam morala da citam.Uf.user posted image

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Savovi i konci
15.6.2009 14:32:57   
akul
tushirala sam se nekoliko puta tokom dana...na uloshci stavljala hrestova voda i tako sam je nosila po 2 sata i puno mi je pomoglo, a nocu, kad bi Luka zaspao onda sam ja rashirenih nogu lezala na krevetu potpuno gola...da bi rana lakshe disala...za 10 dana sve je proslo, osim sto mi je rana lose usivena i jos uvek me boli s vremenom na vreme

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Savovi i konci
15.6.2009 14:35:31   
Rivana
Snezo ne citaj nista pred porodjaj porodjaj je individualna stvar ja sam tako prosla jer je bebac bio jako veliki i brzo je izleteo pa me pocepao
meni su na UZ videli da je bebac veliki i rekli da smanjim cokoladu ali ih nisam poslusala user posted image

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Savovi i konci
15.6.2009 14:39:34   
Lu
IZVORNA PORUKA: sneza24

Ovo bas nisam morala da citam.Uf.user posted image

Pa i nisiuser posted image

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Savovi i konci
15.6.2009 14:48:51   
Lu
Eugenija kaže (na nekoj temi) da će sutra da joj vade konceuser posted image
Pa zar ne trebaju da ispadnu samiuser posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here