|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Sarlah
4.4.2011 13:20:25   
Anoniman
Osip, koji lici na osip od znoja, ali se ovaj pojavljuje i u predelu prepona, glavobolja, bol u stomaku, crveno grlo toliko da izgleda kao da ce da krvari, ne moze se progutati ni pljuvacka, lupanje srca, uvecane zlezde na vratu. Osip ce se isperutati. Mogu se javiti plikcici na dlanovima, isto ce se perutati.

Luka je dobio sarlah, pice antibiotik 10 dana, kaze dr da je Panklav najbolja terapija. Za 48h nece biti zarazan.
Nisam ga prelezala ni ja, ni moja mama, ni moj brat. Ma samo da Marko ne dobije jer ce mu onda opet ekcem otici do vraga. :(
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Sarlah
4.4.2011 13:23:10   
lesica
"Bem mu misa Tash,gde bas Luka to sad dobi user posted image Ajde navijam da Mare ne dobije...

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Sarlah
4.4.2011 13:47:31   
Anoniman
u vrticu... MRZIM tu ustanovu! Zovem ih da im javim oni u cudu, OTKUD? Sta se cudis, pre mesec dana ste imali sarlah u zgradi, i kao prosao je...

(odgovor članu lesica)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Sarlah
4.4.2011 13:49:28   
*Alexx*
Ako je za utehu, piše na internetu da šarlah teže dobijaju deca mlađa od 2 godine. Izolujte Luku, i... držim palčeve user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Sarlah
4.4.2011 14:12:18   
Anoniman
znam, rekla mi je dr, ali je rekla i da je imala slucajeve mladje od 2god.

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Sarlah
4.4.2011 14:54:20   
Anoniman
i da, na sarlah se stice imunitet, ako sam dobro razumela, vecina ljudi ga dobije jednom i stekne imunitet, no, nije pravilo, jer neki ljudi ga ne dobiju nikada a neki ga dobiju vise puta.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Sarlah
4.4.2011 15:12:51   
majathegreat
Uf, baš mi žao. Što pre i bezbolnije da vas prođe.user posted image
Ja baš prikupljam papire za vrtić, čisto da obezbedim mesto, a već me muka hvata. Ne znam više šta da radim, da li ipak da sačekam, pa u privatni.. Odoh u temu o vrtićima da vidim vaša iskustva. Pozdrav veliki.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Sarlah
4.4.2011 15:14:23   
Verus
Eh Tash do vraga, uvek neke muke...Drzi se!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Sarlah
4.4.2011 20:37:47   
zoća
Tash imunitet posle šarlaha je solidan ali samo antitoksičan dok je antibakterijski kratak
IZVORNA PORUKA: Tash

i da, na sarlah se stice imunitet, ako sam dobro razumela, vecina ljudi ga dobije jednom i stekne imunitet, no, nije pravilo, jer neki ljudi ga ne dobiju nikada a neki ga dobiju vise puta.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Sarlah
4.4.2011 20:43:56   
Vika
Nikako da te zaobiđu muke! Baš mi je žao, držim vam pesnice da što pre ozdravi Luka, a da mališu zaoviđe u širokom luku

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Sarlah
4.4.2011 21:43:58   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: zoća

Tash imunitet posle šarlaha je solidan ali samo antitoksičan dok je antibakterijski kratak
IZVORNA PORUKA: Tash

i da, na sarlah se stice imunitet, ako sam dobro razumela, vecina ljudi ga dobije jednom i stekne imunitet, no, nije pravilo, jer neki ljudi ga ne dobiju nikada a neki ga dobiju vise puta.




Šta to znači? Kao na kineskom da si mi napisala, a baš me zanima.

(odgovor članu zoća)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Sarlah
4.4.2011 21:59:57   
lanajelena
Kod Lane u grupi je neki mali imao Sarlah jos u septembru ali ga ona nije dobila iako sve dovuce sto moze valjda ce i Marka zaobici user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Sarlah
4.4.2011 22:04:43   
winx
Na šarlah se ne stiče imunitet,bar mi nismo,J je imala dvaput. To je gnojna angina grla praćena tim osipom.Ona je dva put pokupila iz vrtića. I slali su nas na infektivnu kliniku da joj utvde dijagnozu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Sarlah
4.4.2011 22:08:16   
Anoniman
Ja sam u Wikipediji pročitala to za imunitet, pa mi mama posle kaže da to nije pravilo, da kod nekih može da se dobije više puta. 

(odgovor članu winx)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Sarlah
5.4.2011 9:07:42   
zoća
uzročnik oboljenja je beta hemolitički streptokok iz grupe A on luči eritrogeni toksin koji ima svoje antigene i stimulišu organizam na stvaranje antitela to je taj imunitet posle preležanog šarlaha,što se tiče ponovne streptokokne infekcije neće dobiti šarlah ali hoće neku drugu streptokokozu tako da nemoj da se brineš.Upale ždrela nam ne ginu do vojske.Ako nisi razumela neće imati više šarlahuser posted image
IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: zoća

Tash imunitet posle šarlaha je solidan ali samo antitoksičan dok je antibakterijski kratak
IZVORNA PORUKA: Tash

i da, na sarlah se stice imunitet, ako sam dobro razumela, vecina ljudi ga dobije jednom i stekne imunitet, no, nije pravilo, jer neki ljudi ga ne dobiju nikada a neki ga dobiju vise puta.




Šta to znači? Kao na kineskom da si mi napisala, a baš me zanima.



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Sarlah
5.4.2011 13:19:12   
Anoniman
TENK JU! user posted image

Danas sam vodila Marka kod dr, imunologa, i spomenem da Luka ima šarlah, uglavnom kao ne može šarlah bez temp., dok lekari opšte praxe tvrde da današnji šarlah i tek kako može biti bez temp.
Naravno, Luka je dobio proliv od Panklava, iako mu dajem i probiotik. user posted image

(odgovor članu zoća)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Sarlah
5.4.2011 14:00:50   
Jeca*
Sto mu nisi dala zamenu za panklav. Meni je apotekarica rekla da je fenomenalna zamena, samo drugi proizvodjac i da je deca mnogo bolje podnose. AUGMENTIN!
Raspitaj se

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Sarlah
5.4.2011 14:09:14   
Jele
Tašo, izolujte ih, neka ne borave u istoj prostoriji, provetravaj redovno i naravno pranje ruku pre kontakta s Markom. Uroš je bio 2 nedelje bolestan i dr je sumnjala na šarlah jer je imao sve te simptome i na kraju osip, ja sam ih izolovala i mm i ja smo se nekako podelili, on više sa Urošem a samo ja sa strahinjom.
Nadam se da će Lika brzo ozdraviti.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Sarlah
5.4.2011 15:14:09   
winx
Ni J nije imala temperaturu,pa su nas zato i slali na infektivnu da joj tamo utvrde da li je šarlah ili nije, imala je sve što si gore navela sem temperature i mislim da je pila cefzil.
Želimo brzo ozdravljenje.


(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Sarlah
5.4.2011 19:57:34   
Verus
Helena je od Augmentina imala po 10 proliva na dan.  Smrsala skoro kilu za 6 dana....I nije ni taklo infekciju-usiju doduse, ali sve su to bakterije u pitanju...Sve je od deteta do deteta....
IZVORNA PORUKA: Jeca*

Sto mu nisi dala zamenu za panklav. Meni je apotekarica rekla da je fenomenalna zamena, samo drugi proizvodjac i da je deca mnogo bolje podnose. AUGMENTIN!
Raspitaj se

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Sarlah
5.4.2011 19:58:03   
Verus
Taske, kako je Luka?

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Sarlah
5.4.2011 20:02:41   
zoća
Tash i moj Mihajlo je imao retke stolice od panklava a evo i od pancefa pio je probiotik i nistatin
IZVORNA PORUKA: Tash

TENK JU! user posted image

Danas sam vodila Marka kod dr, imunologa, i spomenem da Luka ima šarlah, uglavnom kao ne može šarlah bez temp., dok lekari opšte praxe tvrde da današnji šarlah i tek kako može biti bez temp.
Naravno, Luka je dobio proliv od Panklava, iako mu dajem i probiotik. user posted image



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Sarlah
5.4.2011 20:05:28   
zoća
Verus to se desilo sa nama na kraju je uvo procurelo a sada je bubna opna još uvek crvena i otečena kao i ždrelo posle toliko antibiotika i evo treći put mu menjaju terapiju
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Helena je od Augmentina imala po 10 proliva na dan.  Smrsala skoro kilu za 6 dana....I nije ni taklo infekciju-usiju doduse, ali sve su to bakterije u pitanju...Sve je od deteta do deteta....
IZVORNA PORUKA: Jeca*

Sto mu nisi dala zamenu za panklav. Meni je apotekarica rekla da je fenomenalna zamena, samo drugi proizvodjac i da je deca mnogo bolje podnose. AUGMENTIN!
Raspitaj se



(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Sarlah
5.4.2011 21:15:46   
Anoniman
Luka je super. Nema osipa, nema temp, jede, veseo, i od sutra u podne više nije zarazan! user posted image

Rečeno mi je da za 10 dana nosimo urin na analizu, a za 3 nedelje radimo ASTO test i reumatološke faktore.

(odgovor članu zoća)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Sarlah
5.4.2011 21:16:27   
red sonia
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here