|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Prva banka humanog mleka u Srbiji za pomoć pr...
22.6.2010 0:29:36   
Tatamata
Institut za neonatologiju dobiće najsavremeniju medicinsku opremu i dostavno vozilo kojim će se prikupljati mleko za prevremeno rođene bebe.

Pročitajte više...
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Prva banka humanog mleka u Srbiji za pomo...
22.6.2010 17:18:31   
Anoniman
Banke mleka KLIK

(odgovor članu Tatamata)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Prva banka humanog mleka u Srbiji za pomo...
12.7.2010 16:36:01   
goda
Bila sam na institutu,i mogu da kažem da je to bas lepo pomoći malim bebama. Inače,bebe koje su na institutu bez majki jedu DONORSKO MLEKO koliko ima ia ostali jedu Impamil milpre za nedonosčad do 3 kg tjelesne težine,a majke koje su u bolnici uz svoje mališane hrane svoje bebe a višak mleka ostavljaju u banku. Neke majke koje su u mogućnosti(žive u BG)svaki dan donose mleko u posebnim torbicama koje dobiju na institutu.
Jako sam zadovoljna tretmanom moje bebe i institutom uopšte,a posebno mi je drago sto se prvenstveno podstiče dojenje i upotreba majčinog mleka u ishrani mališana.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Prva banka humanog mleka u Srbiji za pomo...
12.7.2010 16:48:12   
Verus
Divno! Bas mi je drago da se ovo tako podrzava...nisam stigla da citam clanak-da li se sada mleko testira na prenosive bolesti?

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Prva banka humanog mleka u Srbiji za pomo...
16.7.2010 16:40:04   
Stasija
Nisam znala da ovo postoji kod nas ali bravo za inicijativu. Mleko je bebama najpotrebnije.

Malo sam pretrazila sajt Banke mleka i pronasla pricu jedne majke koja me je dovela do suza. Drago mi je sto jos uvek ima plemenitih ljudi na ovom svetu.

http://www.bankamleka.rs/iskustvo-jedne-mame.html

Svaka cast svim mama donorkama i nadam se da ce ih biti sve vise.


(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Prva banka humanog mleka u Srbiji za pomo...
16.7.2010 21:51:08   
goda
Rade se amnalize HIV,HEPATITIS B/C,CMV(IgG,IgM),KORPOKULTURA. Ovo su meni tražili,mislim d je svim donorima tako,jer se ne sme rizikovati.

(odgovor članu Stasija)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Prva banka humanog mleka u Srbiji za pomo...
20.7.2010 14:45:02   
Stasija

A da li majke koje nisu iz Beograda mogu da doniraju mleko?

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Prva banka humanog mleka u Srbiji za pomo...
21.7.2010 21:04:57   
Podrum Š.
IZVORNA PORUKA: Stasija


A da li majke koje nisu iz Beograda mogu da doniraju mleko?
Zvala ja pre neki dan... mogu i majke van Bgd ali da nekako obezbede prevoz.
Oni hoće da urade sve te analize i da daju aparaturu potrebnu za bezbedno čuvanje mleka, a na tebi je da dostaviš.
Inače te analize koje rade su potrebne i za čuvanje matičnih ćelija, pa jednim udarcem ....

(odgovor članu Stasija)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Prva banka humanog mleka u Srbiji za pomo...
23.7.2010 12:38:14   
Stasija

IZVORNA PORUKA: Podrum Š.

IZVORNA PORUKA: Stasija


A da li majke koje nisu iz Beograda mogu da doniraju mleko?
Zvala ja pre neki dan... mogu i majke van Bgd ali da nekako obezbede prevoz.
Oni hoće da urade sve te analize i da daju aparaturu potrebnu za bezbedno čuvanje mleka, a na tebi je da dostaviš.
Inače te analize koje rade su potrebne i za čuvanje matičnih ćelija, pa jednim udarcem ....



Super. Jeste malo komplikovanija procedura ali vredi :D

Da li ti planiras da postanes donor?

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Prva banka humanog mleka u Srbiji za pomo...
23.7.2010 19:04:29   
Podrum Š.
Da, prijavila sam se... još da rešim potrebnu dokumentaciju i to je to...
Prošli put sam bacala i po 1,5litara mleka dnevno... Užas. Niko nije hteo mleko mada sam nudila.

(odgovor članu Stasija)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Prva banka humanog mleka u Srbiji za pomo...
25.7.2010 21:21:41   
Verus
Evo da vam napisem i moje iskustvo u vezi donacije mleka, ovde u inostranstvu (SAD).  Naime, kao neko ko je u Evropi ziveo posle 1980 vise od 5 godina (a naravno da jesam tu sam rodjena 79 i zivela 19 godina), NEMAM pravo da doniram ni krv, a ni mleko!  Zasto?  Zbog bolesti ludih krava.  Navodno da ne mogu uopste da zasigurno znaju gde je svo to lose meso stiglo, a i nisu sigurno kako se prioni prenose-znaci mozda se prenose preko mleka mozda ne, i oni lepo stite svoju decu i drzavljanine i ne zele ni krv ni mleko a ni nista drugo od Evropljana. 

E sad, zvala sam i jednu radnju koja prodaje sve prirodno za bebe, i trenutno nema nijedne majke na listi koja ceka mleko, a koja je usvojila bebu.  Od jedne devojke prijatejica je usvojila bebu, i kupuje mleko od jedne zene, pa sam rekla njoj da joj ponudi moje... Ja imam 4.5 litre mleka zamrznutog koje ne mogu da koristim jer sam u to vreme pila mlecne proizvode a  dete mi je sada alergicno na kravlje mleko, tako da eto, to ne mogu da koristiim a ne zelim da bacim.....a izgleda da cu na kraju bas to morati uraditi....user posted image
(toliko mi je krivo, bas tada sam se najvise mucila, sa bradavicama, pumpanjem, kap po kap, u sred noci itd)

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Prva banka humanog mleka u Srbiji za pomo...
25.7.2010 21:22:00   
Verus
BRAVOuser posted image
IZVORNA PORUKA: Podrum Š.

Da, prijavila sam se... još da rešim potrebnu dokumentaciju i to je to...
Prošli put sam bacala i po 1,5litara mleka dnevno... Užas. Niko nije hteo mleko mada sam nudila.

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Prva banka humanog mleka u Srbiji za pomo...
25.7.2010 21:24:01   
Podrum Š.
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Evo da vam napisem i moje iskustvo u vezi donacije mleka, ovde u inostranstvu (SAD).  Naime, kao neko ko je u Evropi ziveo posle 1980 vise od 5 godina (a naravno da jesam tu sam rodjena 79 i zivela 19 godina), NEMAM pravo da doniram ni krv, a ni mleko!  Zasto?  Zbog bolesti ludih krava.  Navodno da ne mogu uopste da zasigurno znaju gde je svo to lose meso stiglo, a i nisu sigurno kako se prioni prenose-znaci mozda se prenose preko mleka mozda ne, i oni lepo stite svoju decu i drzavljanine i ne zele ni krv ni mleko a ni nista drugo od Evropljana. 

E sad, zvala sam i jednu radnju koja prodaje sve prirodno za bebe, i trenutno nema nijedne majke na listi koja ceka mleko, a koja je usvojila bebu.  Od jedne devojke prijatejica je usvojila bebu, i kupuje mleko od jedne zene, pa sam rekla njoj da joj ponudi moje... Ja imam 4.5 litre mleka zamrznutog koje ne mogu da koristim jer sam u to vreme pila mlecne proizvode a  dete mi je sada alergicno na kravlje mleko, tako da eto, to ne mogu da koristiim a ne zelim da bacim.....a izgleda da cu na kraju bas to morati uraditi....user posted image
(toliko mi je krivo, bas tada sam se najvise mucila, sa bradavicama, pumpanjem, kap po kap, u sred noci itd)
Bože, ti ameri su skroz ludi... ne trebaju njima  lude krave user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Prva banka humanog mleka u Srbiji za pomo...
25.7.2010 21:43:49   
Verus
user posted image  bas!  Pricam danas sa mamom o tome, i u stvari, ti prioni su toliko ne ispitani a ljudi od njih dobiju onu Creutzfeldt Jacob bolest, da oni jednostavno nece da rizikuju.  Kaze moja mama "vidis kako stite svoje!!", pa i da razumem....nisam pametna, ali sam baaaas ljuta! STA CU JA SA MLEKOM???user posted image

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Prva banka humanog mleka u Srbiji za pomo...
27.7.2010 16:29:03   
Stasija

Svaka cast. Samo napred :)

IZVORNA PORUKA: Verus RR

BRAVOuser posted image
IZVORNA PORUKA: Podrum Š.

Da, prijavila sam se... još da rešim potrebnu dokumentaciju i to je to...
Prošli put sam bacala i po 1,5litara mleka dnevno... Užas. Niko nije hteo mleko mada sam nudila.


(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Prva banka humanog mleka u Srbiji za pomo...
27.7.2010 16:30:10   
Stasija

Posalji u Srbiju :)

IZVORNA PORUKA: Verus RR

user posted image  bas!  Pricam danas sa mamom o tome, i u stvari, ti prioni su toliko ne ispitani a ljudi od njih dobiju onu Creutzfeldt Jacob bolest, da oni jednostavno nece da rizikuju.  Kaze moja mama "vidis kako stite svoje!!", pa i da razumem....nisam pametna, ali sam baaaas ljuta! STA CU JA SA MLEKOM???user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Prva banka humanog mleka u Srbiji za pomo...
28.7.2010 14:13:24   
goda
Mame,ko nije bio na instutu za neonatologiju (bilo gdje ne samo u BG) nema pojma kako izgleda videto ona male bebice u inkubatorima i ne želim da sazna kako to izgleda. Posebno oni najmanji od 500,600,700g samo što je Bog dao oblik čoveka.
Nemam puno viška mleka dnevno,oko 200-300 ml,ali verujte to je MNOOOOOOOOGO za one mališane jer je njihov obrok 5-10 ml koji jedu na sondu. Zato je zlatna i velika svaka kap majčinog mleka koja njima toliko znači da opstanu i odtrastu jaki i zdravi. Jako mi je žao što nisam u situaciji da dostavim mleko institutu a baš bih volela,jer moja beba ima dovoljno a kod mene kad nestana nadam se da će jesti čvrstu hranu.

(odgovor članu Stasija)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Prva banka humanog mleka u Srbiji za pomo...
29.7.2010 15:22:47   
Stasija

Steta :( Ja nazalost nemam sad viska mleka, nadam se da ce ga biti, pa da cu moci da budem donor...

IZVORNA PORUKA: goda

Mame,ko nije bio na instutu za neonatologiju (bilo gdje ne samo u BG) nema pojma kako izgleda videto ona male bebice u inkubatorima i ne želim da sazna kako to izgleda. Posebno oni najmanji od 500,600,700g samo što je Bog dao oblik čoveka.
Nemam puno viška mleka dnevno,oko 200-300 ml,ali verujte to je MNOOOOOOOOGO za one mališane jer je njihov obrok 5-10 ml koji jedu na sondu. Zato je zlatna i velika svaka kap majčinog mleka koja njima toliko znači da opstanu i odtrastu jaki i zdravi. Jako mi je žao što nisam u situaciji da dostavim mleko institutu a baš bih volela,jer moja beba ima dovoljno a kod mene kad nestana nadam se da će jesti čvrstu hranu.

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Prva banka humanog mleka u Srbiji za pomo...
29.7.2010 22:47:46   
Verus
Kako?user posted image

goda, ja sam videla te male bebice, ovde u bolnici, i razumem o cemu pricas. NAIME, nasla sam ovde jedan web sajt gde roditelji beba koje nemaju mleka ili koji su usvojili decu uzimaju mleko od donora.  Ovde kad doniras banci (donacija je naravno besplatna, tj. ne dobijes novac za to), ALI banke to prodaju bolnicama ili direktno roditeljima za po 3$ za 30ml mleka!  Tako da se nadam da cu naci nekoga preko tog web sajta ko moze uzeti moje mleko....
IZVORNA PORUKA: Stasija


Posalji u Srbiju :)

IZVORNA PORUKA: Verus RR

user posted image  bas!  Pricam danas sa mamom o tome, i u stvari, ti prioni su toliko ne ispitani a ljudi od njih dobiju onu Creutzfeldt Jacob bolest, da oni jednostavno nece da rizikuju.  Kaze moja mama "vidis kako stite svoje!!", pa i da razumem....nisam pametna, ali sam baaaas ljuta! STA CU JA SA MLEKOM???user posted image


(odgovor članu Stasija)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Prva banka humanog mleka u Srbiji za pomo...
30.7.2010 22:11:31   
goda
Verus
videla si kak bebice izgledaju,i to je stvrno jako humano darovati mleko tim malim bespomoćnim bićima.U BG za sada jedva da ima za one najmanje kako će biti u buduće to neznam. Možda ako bude previše donora i bude dosta viška bolje nek prodaju kome treba i kupuju opremu i li šta već treba bolnici nego da skladište višak bezpotrebno.
Štzo se tiče našeg naroda,veruj mi pre bi dete hranili mlečnom formulom nego kupili donorsko mleko ili i ako bi pokušali,prvi bebin veći plač bilo bi "krivo mleko". Hoću da kžem da je dobro što bar imaš mogućnost pokloniti nekom ili prodati šta već hoćeš,kod nas bi mnoge bilo sramota i ponuditi,svaka čast izuzetcima.
Iskreno se nadam da ćeš pronaći nekoga da daš svoje mleko jer je šteta da baciš toliko mleka,a bolje je i od njbolje formule.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Prva banka humanog mleka u Srbiji za pomo...
1.8.2010 19:02:52   
Verus
godauser posted image MORALA sam da vam kazem veselu vest.  Danas sam upravo nasla zenu u Severnoj Karolini koja je usvojila 2 mesecnu devojcicu koja je bila od majke ovisnika od droga.  Bebu su uspeli da skinu sa droga, ali su te droge ostavile posledice na njen digestivni sistem.  Ne moze da zadrzava formulu nego sve povraca i ima proliv tako da ne moze da dobija na tezini koliko bi trebala.  Upravo sam se cula sa tom zenom, pa cemo da vidimo da joj ja to posaljem postom na "suvom" ledu, koje mogu nabaviti na poslu.  Rekla sam joj, ako mi Bog da da imam i dalje puno mleka, slacu joj svo extra sto imam.  ONa mi je rekla da bi majcinsko mleko pomoglo bebici da izbaci i ostale toksine iz creva, tako da nek ima mog mleka bar da ona skroz ozdravi, pa da moze da pije kasnije formulu bez problema...

JAKO sam srecna i srce mi je bas veliko!

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Prva banka humanog mleka u Srbiji za pomo...
1.8.2010 20:48:16   
red sonia
user posted image user posted image user posted image srce ti je ogromnouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Prva banka humanog mleka u Srbiji za pomo...
1.8.2010 21:03:43   
goda
Verus
ne mogu ti opistai koliko mi je drago što ćeš pomoćći da beba ozdravi. Ona nije kriva što joj je majka neodgovorna i zaslužuje da živi zdravo.
Tako mi jedrago veruj mi kao da ćeš mom detetu poslati .Plačem i pišem,neznaš koliko sam osetljiva postala kada su deca u pitanju,sva me tako pogađa.To je jedno veliko dobro delo.Mleko ti neće propasti što bi bila velika šteta.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu red sonia)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Prva banka humanog mleka u Srbiji za pomo...
6.8.2010 4:30:59   
Verus
user posted image ja sam htela reci da mi je srce veliko od srece, a ispalo nesto drugo....

E ovako: ono sa ovom zenicom iz Severne Karoline je propalo: nije mi se javila, mozda zbog visokog troska slanja, a ja to stvarno ne mogu da placam.  ALI u subotu ujutru se nalazim sa parom koji je usvojio drugo dete, devojcicu od mesec dana, koja se rodila isto od majke ovisnika, i imala je jedva 2 kile po rodjenju.  Tesko zadrzava formulu i nekada toliko povraca da prestane da dise (a sve te jadne bebe imaju problema sa varenjem kao posledice droga).  I sednem danas da "racunam" zamzrnute zalihe, da im odvojim sve od kraja maja i ceo jun i izracunam koliko im dajem: 8970ml!  Skoro devet litara mleka!  Meni ostaje nekih 5.5l nije 14l ali nema veze, nek pomogne ovoj bebici.  Takodje sam razgovarala sa prijateljima ciji su se blizanci rodili sa 26 nedelja (sada su 31 nedelju stari), i ona je pocela da pumpa odmah posle CR, i ima PUN zamrzivac mleka, i ona planira da isto da sve to ovoj porodici!  DIVNO se osecam, ispunjeno i srecno sto mogu nekome pomoci.

goda, eh isla sam da vidim ova dva mala decaka, tako su sicni sake su  im velicine grozdova, a obojica imaju glavu punu kose!  Crne, guste kose!  DIVNI su, tako sam htela da ih grlim i mazim.  A ta prostorija ima u sebi oko 5,6 inkubatora i sve te malecne bebice...a meni su sve suze navrle na oci.  Zivot je jedno veliko cudouser posted image
IZVORNA PORUKA: red sonia

user posted image user posted image user posted image srce ti je ogromnouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu red sonia)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Prva banka humanog mleka u Srbiji za pomo...
6.8.2010 10:02:39   
Podrum Š.
IZVORNA PORUKA: Verus RR

user posted image ja sam htela reci da mi je srce veliko od srece, a ispalo nesto drugo....

E ovako: ono sa ovom zenicom iz Severne Karoline je propalo: nije mi se javila, mozda zbog visokog troska slanja, a ja to stvarno ne mogu da placam.  ALI u subotu ujutru se nalazim sa parom koji je usvojio drugo dete, devojcicu od mesec dana, koja se rodila isto od majke ovisnika, i imala je jedva 2 kile po rodjenju.  Tesko zadrzava formulu i nekada toliko povraca da prestane da dise (a sve te jadne bebe imaju problema sa varenjem kao posledice droga).  I sednem danas da "racunam" zamzrnute zalihe, da im odvojim sve od kraja maja i ceo jun i izracunam koliko im dajem: 8970ml!  Skoro devet litara mleka!  Meni ostaje nekih 5.5l nije 14l ali nema veze, nek pomogne ovoj bebici.  Takodje sam razgovarala sa prijateljima ciji su se blizanci rodili sa 26 nedelja (sada su 31 nedelju stari), i ona je pocela da pumpa odmah posle CR, i ima PUN zamrzivac mleka, i ona planira da isto da sve to ovoj porodici!  DIVNO se osecam, ispunjeno i srecno sto mogu nekome pomoci.

goda, eh isla sam da vidim ova dva mala decaka, tako su sicni sake su  im velicine grozdova, a obojica imaju glavu punu kose!  Crne, guste kose!  DIVNI su, tako sam htela da ih grlim i mazim.  A ta prostorija ima u sebi oko 5,6 inkubatora i sve te malecne bebice...a meni su sve suze navrle na oci.  Zivot je jedno veliko cudouser posted image
IZVORNA PORUKA: red sonia

user posted image user posted image user posted image srce ti je ogromnouser posted image user posted image  

Baš mi je drago što si uspela da nađeš nekoga kome je to mleko neophodno... šta su bebe krive što su uopšte došle na svet, još pogotovo što su ih takve majke rodile... Srca mala.
Želim ti da uspeš u svemu tome, jer znam koliko će ti to značitiuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ćelije fetusa su u mozgu majke 18 godina n...
Ako ste mama, znate kako možete intuitivno da osetite svoje dete čak i kada ga nema… Pa, sada postoji naučni dokaz da ga...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here