|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Injekcije za sazrevanje bebinih pluca
27.10.2010 18:16:11   
gagilly
Trudnice, koliko znate o ovim injekcijama?
kada najranije mogu da se prime, u kojim slucajevima se daju, da li imaju nekog uticaja ako se prime a ipak dogura do termina?
Ja sam usla u sedmi mesec i dosta se borim sa kontrakcijama, moj dr me uverava da cu uz strogo mirovanje i ginipral izgurati, ali ja bih se konsultovala sa njim oko ovih injekcija, sto bi se reklo, za svaki slucaj.
jel ste imale iskustava sa ovime?user posted image user posted image


_____________________________

One day, I'm gonna make the onions cry!
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Injekcije za sazrevanje bebinih pluca
27.10.2010 20:30:20   
Verus
gagilly, ja sam u 26 nedelji dobila kontrakcije i krenula da se poradjam.  Sve se zaustavilo i dogurala sam do 37n6d.  U bolnici su mi dali 2 inekcije: to su vrste steroida, i daje se jedna u 24h (i tako 2x).  Ne znam sta da ti kazem osim da se to mora uraditi ako dodje do preranog porodjaja, ili recimo, ako zena iima preklampsiju i znaju da ce raditi CR, onda odrade te inekcije da bi beba bila sto spremnija da dise.

Moja bebica je uvek bila nedelju dana ispred termina, a sto je vreme odmicalo sve je vise zaostajala u rastu, tako da se rodila malena, 2600g ali VEOMA zdrava, sa Apgarom od 9.  I dan danas je jako zilava, sa skoro 7 meseci starosti.  Tako da bi mozda bila sicuna svakako.  A opet, nekada mislim da su te inekcije malo "zaustavile" rast....ne znam.

(odgovor članu gagilly)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Injekcije za sazrevanje bebinih pluca
27.10.2010 21:48:29   
maja19
Verus ja malo preskacem od teme ali kako su ti zaustavljene kontrakcije, sta si posle primala, jel si bila u bolnici..Meni je i radjen serklaz i krenule kontrakcije i sad sam na partusistenu 3 outa dnevno i bensedin po potrebi..

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Injekcije za sazrevanje bebinih pluca
27.10.2010 21:49:54   
briseljancica
meni je grlic na svakom pregledu bio sve tanji i slabiji iako od 5. nedelje nisam mrdnula iz kreveta. u 30. nedelji sam primila te inekcije za sazrevanje bebinih pluca za slucaj da se rodi ranije. to su kortikosteroidi koji pomazu da se napravi materija u plucima koja sprecava da se slepe prilikom disanja. ja sam dobila samo jednu turu (neki dr daju svake 2 nedelje) dan za danom po inekciju. doktori se tu uglavnom oslanjaju na statistiku koja kaze da od pune 32 nedelje beba uglavnom nema vecih problema sa disanjem, a (kako sam shvatila) dejstvo tih kortikosteroida je 2 nedelje. nadam se da sam malo pomogla user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Injekcije za sazrevanje bebinih pluca
27.10.2010 21:51:34   
briseljancica
a da! ako ih budes primala ostavi ih na sobnoj temperaturi sat vremena pre ubrizgavanja. manje boli!

(odgovor članu briseljancica)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Injekcije za sazrevanje bebinih pluca
27.10.2010 22:14:09   
goda
Ja sam dobila dextametazon 3 puta i davali su mi ga na 6h pred sam porođaj. To pomaže da se bebi ne "zalepe" pluća i da lakše prodiše,tako su meni objasnili.I sad mi je guza modra sa obe strane i boli me još nije prestalo.Možda tripujem ali gotovo sam sigurna da je od tih inekcija.

(odgovor članu briseljancica)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Injekcije za sazrevanje bebinih pluca
27.10.2010 22:19:22   
maja19
Goda u kojoj si se nedelji porodila kad su morali da ti daju te injekcije..

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Injekcije za sazrevanje bebinih pluca
27.10.2010 22:28:02   
goda
U 33+5,nije bilo nikakvih znakova da ću se poroditi,osećala sam se odlično. Ujutru u 5h mi pukao vodenjak a uveče u 10:55 se porodila.user posted image
Hoču da kažem iako ti je trudnoća zakomplikovana i teška,možda ćeš baš kao Verus da izneseš do kraja jer si svesna rizika i čuvaćeš se maksimalno koliko je to moguće. Ja sam se osćala super a eto porodila se ranije.


< Poruku je uredio goda -- 27.10.2010 22:31:42 >

(odgovor članu maja19)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Injekcije za sazrevanje bebinih pluca
27.10.2010 22:34:34   
goda
Inekcije su mio dali zato što sam ja imala već jedan porođaj sa lošim ishodom,beba nije dobro prodisala iz NEKOG razloga,pa sam sada dobila dexametazon za svaki slučaj,srećom sada je sve dobro.user posted image

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Injekcije za sazrevanje bebinih pluca
27.10.2010 23:43:28   
maja19
Goda bas mi je drago sto je sve ok..i ja sam u prvom porodjaju jedva sa svojim sinom izvukla zivu glavu..preko noci odlubljivanje posteljice, izgubila puno krvi, malom se napunila pluca krvlju ali je sve ok..a trudnoca je bila savrsena do zadnjeg dana...a ova, samo strepim...

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Injekcije za sazrevanje bebinih pluca
28.10.2010 12:20:18   
Olga75
meni su dali deksametazon cetiri dana pre porodjaja a porodila sam se mesec dana pre termina i beba je samostalno disala , bila je u inkubatoru na 4 l kiseonika dva dana da joj malo olaksaju adaptaciju

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu maja19)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Injekcije za sazrevanje bebinih pluca
28.10.2010 17:25:17   
gagilly
sad mi je malo jasnije...
znaci one se daju u slucaju da bas krenu bolovi za porodjaj.
meni nisu toliko jake kontrakcije bile, i nisam otvorena nego "ulozivo za vrh prsta", mada ne znam sta im to tacno znaci.
pretpostavljam da bi mi doktori dali te inekcije da je bilo toliko opasno.


_____________________________

One day, I'm gonna make the onions cry!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Injekcije za sazrevanje bebinih pluca
28.10.2010 17:34:16   
Olga75
daju se kad je preteci prevremeni porodjaj. Ja sam bila otvorena dva prsta i vodenjak je prolabirao pa se moglo ocekivati da se svaki cas porodim

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu gagilly)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Injekcije za sazrevanje bebinih pluca
28.10.2010 17:45:18   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: gagilly

sad mi je malo jasnije...
znaci one se daju u slucaju da bas krenu bolovi za porodjaj.
meni nisu toliko jake kontrakcije bile, i nisam otvorena nego "ulozivo za vrh prsta", mada ne znam sta im to tacno znaci.
pretpostavljam da bi mi doktori dali te inekcije da je bilo toliko opasno.



Ovo je bilo kod mene i isto nisam znala sta znaci, tj. dr. me je ubedjival da je sve ok, medjutim porodila sam se u 32+4
Kada mi je pukao vodenjak dali su inekcije za pluca ali je beba ipak imala problema pa smo bili u bolnici 26 dana.

(odgovor članu gagilly)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Injekcije za sazrevanje bebinih pluca
28.10.2010 17:46:37   
dijana1*
Ipak neko je vec napisao lakse je kada znas da moras strogo da mirujes i doktori vode racuna o tebi i bebi, ali kod mene je bilo isto kao kod Gode sve uredu i odjednom porodjaj.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Injekcije za sazrevanje bebinih pluca
9.2.2015 19:01:31   
choopa choops
Pisala sam već u temi Prevremeni porođaj da mi daju Deksametazon. Sada sam 35+5. Do sada sam primila tri komada, a trebalo bi još tri.
Moje pitanje je, da li neko ima informaciju da li ove injekcije podižu šećer? Pitaću doktorku svakako, nego pokušavam sad da saznam jer sam upravo mjerila i 7,5 je, jela sam prije sat vremena dijetalni obrok, a injekciju primila prije dva sata. Inače imam gestacijski dijabetes ili zapravo do sada je bila dijagnoza intolerancija na glukozu pa smo regulisali samo dijetom, ne lijekovima. A u prethodnoj trudnoći sam dobila gestacijski dijabetes taman oko 36-te nedelje.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Injekcije za sazrevanje bebinih pluca
9.2.2015 19:14:52   
choopa choops
Ovo sam našla na wikipediji kao nuspojave:
Skrivena šećerna bolest se često može manifestovati. Glukozna intolerancija se pogoršava kod pacijenata sa postojećim dijabetesom

A ovo na internetu:
Pre primene DEXASONA obavestite lekara ako ste nedavno imali srčani napad, -imate tuberkulozu, poremećaj bubrega ili jetre, visok krvni pritsak, dijabetes, srčane probleme, osteoporozu, želudačne ili crevne poremećaje, zatim ako imate infekciju oka uzrokovanu herpes virusom ili ako imate težak oblik psihijatrijskog poremećaja ili patite od epilepsije.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Injekcije za sazrevanje bebinih pluca
9.2.2015 23:11:22   
choopa choops
Pričala sam sa dr, i ona kaže da to nema veze sa šećerom, nego da mi je to od stresa?????. Nego da primim noćas još tu jednu. Primila sam 5 na svakih 8h otprilike. Ne znam kolika je doza. Na WHO sajtu sam našla da se daju

dexamethasone 6 mg intramuscularly 4 doses 12 hourly

Samo mi je još ova briga trebala. Ja ne želim to da primim, jer i za ovo smatram da je mnogo, ali kako kad je ona rekla da moram ???

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Injekcije za sazrevanje bebinih pluca
9.2.2015 23:25:36   
dijana1*
Ne mogu da se setim ali mislim das sam ja primila 3 doze user posted image
A to da utice na secer stvarno ne znam. Eto i ja sam bila na dijeti pa sam primila. Mada ako imas jos jednu dozu izguraj. Bar ces biti mirna sto se tice bebinih pluca. A secer se brzo vrati u normalu ako si na diejti. user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Injekcije za sazrevanje bebinih pluca
9.2.2015 23:30:51   
choopa choops
Ma nemam pojma, sve se nešto mislim možda su manje doze, pa zato 6kom. A opet s druge strane skoro sam 36ned, po UZ sam je i prešla, pa se pitam koja je svrha. Drugo da sam u 26-oj nedelji ili tako...Baš sam smorena user posted image Šećer sam mjerila prije, 5 sati nakon injekcije (jela sam neki jadan obrok nakon prvog mjerenja, i 5,2 je. Mislim sad već i može biti od stresa. Kad bih bar mogla da se ne opterećujem ovim stvarima, nego da gatam šta i kako...

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Injekcije za sazrevanje bebinih pluca
9.2.2015 23:39:07   
dijana1*
Mislim da to uopste nije tako strasno. Ja sam se cak obradovala kada sam cula da cu ih primiti. Jer mi je pri put porodjaj odjednom krenuo i bebac je dugo bio na aparatima.
Pokusaj da se opustis i mislis o lepim stavrima. Stres nikako nije dobar. Znam da ti hormoni luduju i da ti je u glavi haos ali pokusaj da ne mislis na to ili bar gledaj sa pozitivne strane. Sto je bebac duze u stomaku to je bolje.
Nego ti si na dijeti pa ti malo hvali i slatkog. Ja sam uzasno bila nervozna zbog toga. Secam se da sam jedno vece molila sestru da mi da samo griz napolitanke user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Injekcije za sazrevanje bebinih pluca
9.2.2015 23:44:54   
choopa choops
Ma o slatkoj hrani neću ni da pričam user posted image Željna sam je kao malo dijete. Ma i obične hrane sam željna, a ne samo kuvano, zelen, nemasni sir, čaj...Užas jedan.

Ja baš nekako ima psihički problem sa ovim injekcijama, ne zbog toga što ih primam, nego zbog količine. Ne mogu da nađem da je iko toliko dobio. Iako sam obećala sebi da neću da google-am. Da ne pričam što pijem još lijekova drugih. U životu nisam popila lijekova kao u trudnoći/ama. user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Injekcije za sazrevanje bebinih pluca
10.2.2015 0:01:18   
choopa choops
Evo primih još tu jednu pa šta nam Bog da!

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Injekcije za sazrevanje bebinih pluca
10.2.2015 9:44:39   
New Mom
Ja sam tada sa Koljom primila ukupno 5 na razmak po 12 sati.

I da. Kortikosteroidi vrlo uticu na metabolizam uglj.hidrata, pa time i na regulaciju glukoze u krvi.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Injekcije za sazrevanje bebinih pluca
11.2.2015 10:21:20   
choopa choops
Da, NM i ja sam sigurna da mi je od njih skočio šećer. Dr me je poslije propitivala za šećer, ali sigurno je rekla da nema uticaja da bi me smirila. Čuj da me smiri, a imam internet, i sve mogu da nađem i da se uplašim user posted image

Uglavnom, jutros mi je babica rekla da su mi davali nekakve male doze. Kolike pojma nemam.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here