|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Ucimo da pisemo slova
25.11.2013 10:31:50   
Anck Su Nmaun
Vec par dana trazim slicnu tema ali uzalud.

Moja T je jako zainteresovana za ucenje slova i pisanje (3,5 god)
Ona ide u mladju uzrastnu grupicu i jos u vrticu to ne uce, ali i njena vaspitacica mi je rekla da je ona jako zainteresovana za slova.

Pre dve nedelje sam prvi put primetila da je to interesuje, kad je ispod crteza pokusala da napise svoje ime.
T je bilo superr, a A tu i tamo i ostalo nesto naskrabala.

Onda sam joj na papiru napisala slova njenog imena i ona je ceo papir ispunila trudeci se da ih preslika.
Tako da sad cesce vezbam s njom, tj, ja joj napisem i kazem da ih precrta, i naravno koje je koje slovo...i lepo joj ide.

Malo se muci sa kosim crtama kod slova A

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 25.11.2013 10:32:56 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Ucimo da pisemo slova
25.11.2013 10:40:26   
Misha i Ljisha
Anck vidi da li mozes na netu da nadjes kako se pravilno pisu slova. Stampana naravno. Imam ucenika koji je jako rano nauci da pise ali nakaradno i nikad nije naucio da pise ko svet a evo sad je prva godina fakulteta. Koliko je dobro toliko je i lose to ucenje unapred tako da kazem. Bolje mozda da citate i tako da uci slova ali ne vec i da pise

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Ucimo da pisemo slova
25.11.2013 10:46:51   
Anck Su Nmaun
MiLj nisam je ucila niti forsirala ona sama uzme i pise, ne ucim je sve, samo svoje ime za pocetak jer je to interesuje.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Ucimo da pisemo slova
25.11.2013 10:53:22   
vikiveki
I ja zastupam mišljenje da ne treba decu forsirati da rano uče da pišu jer to negativno utiče na neku drugu stranu razvoja i veštinu koja u to vrema treba da bude vodeća.Slažem se da ima dece koja pokazuju želju da uče slova ali takvi su retki...ja sam u vrtiću imala slučaj gde su iskompleksirani roditelji dete učili da piše sa 3 god,mali je zaista naučio da piše azbuku ali je zato pokazao poremećaje u ponašanju,a roditelji su tvrdili da on sam hoće da piše i čitauser posted image

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Ucimo da pisemo slova
25.11.2013 10:53:26   
Misha i Ljisha
da da shvatila sam ja da hoce ona sama. Naravno kazem to je super ali nekad zna da bude i lose. Zato kazem ako vec hoce da precrtava onda bolje da je ti ucis kako pravilno da napise, jer ce ovako ona bukvalno precrtavati slova onako kako se njoj ucini najlakse a to mozda nije onako kako bi trebalo. Nadam se da si ti mene razumela, zato i kazem da je bolje da je ti ucis hihhi

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Ucimo da pisemo slova
25.11.2013 10:58:01   
Olga75
ASn user posted image za Taru
ali koliko moze sama , mozda je bolje da ucite da citate dok joj se svi ti sitni misici sake ne prilagode , ovo su reci defektologa reedukatora , to je meni savetovano - deca do neke seste godine treba da usavrsavaju grubu a ne finu i grafomotoriku jer jednostavno fizicki skoro ni jedno nije spremno
ali ti vidis sta i kako ona moze , mozda bi bilo dobro da odete kod nekog reedukatora da ti pokaze vezbe za pisanje
to je ujedno dobra priprema za skolu a i u prevenciji je za dzabe a dodje kao privatni casovi

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Ucimo da pisemo slova
25.11.2013 11:02:07   
Anck Su Nmaun
Znam da se pre ucenja pisanja samog slova prvo uce kose i prave i ostalo.
Pa sam je ucila da pise kose, jer vidim da joj teze ide A.

Ali opet ja joj samo pokazem a ona ako hoce pise ako ne nikom nista.

Nikakvo forsiranje, samo idem u susret njenim zeljama i interesovanjima!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Ucimo da pisemo slova
25.11.2013 11:02:41   
Peace*
Imali smo neku radionicu u vrtiću na temu podizanja samopoštovanja, izrađivali su se spomenari, i na moj šok sam videla da deca od 3g pišu svoje ime ispod crteža. Marko još ni čiča glišu ne crta da se on zaista raspozna, a ne svoje ime.

ASN, iz druge teme:

"ali su imali na zidu na papiru iz bloka 5 ispisanu celu azbuku (jedan papir, jedno slovo), ispod koje su lepili svoje crteže na zadato slovo. Veoma brzo su svi znali da čitaju jer su znali slova, znali su naravno i da pišu, ali se na tome nije insistiralo. Meni se dopao princip jer imam utisak da su bez veće muke, kroz igru naučili slova."

IZVOR

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Ucimo da pisemo slova
25.11.2013 11:42:50   
vikiveki
samo bez forsiranja i kako Peace kaže kroz te radionice je najbolje

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Ucimo da pisemo slova
27.11.2013 12:12:20   
Žapkić
Ja nisam za to da dete treba forsirati da uči. Ima vremena.
Međutim, moja Tina je jako rano pokazala interesovanje za slova i brojeve.
Prošle zime (tada je imala 3 god i 2 meseca) počela je da uči slova. Naučila je da piše. Zna Azbuku, Američku abecedu, zna slova i na ćirilici i na latinici da pročita. Doduše, još ne zna da ponovi reč iz koje sriče slova, ali polako. rano je još.
Na engleskom broji do 50, na srpskom do 100

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Ucimo da pisemo slova
27.11.2013 12:28:27   
vikiveki
Žapkić, svaka joj čast,nego ako me pamćenje služi vi ste u ponedeljak imali rođendan...da li se dobro sećam

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Ucimo da pisemo slova
27.11.2013 12:37:06   
Žapkić
Da, Vikiveki. U ponedeljak je napunila 4 godine

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Ucimo da pisemo slova
27.11.2013 12:44:34   
vikiveki
E pa da vam sa zakašnjenjem čestitam rođendan,user posted image user posted image nisam videla da ima ta tema ...ali tako pametna devojčica zaslužuje da je se setimouser posted image Biće Tina neki naučnik....ako pokazuje interesovanja za slova ne treba je sputavati, ali zato joj kasnije kada njeni vršnjaci budu učili slova,treba pružiti neke nove podsticaje i znanja da se ne bi dosađivala tada i počela manje da uči.Valjda znaš šta hoću da kažem

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Ucimo da pisemo slova
27.11.2013 12:44:38   
Olga75
ja gledam M , pokusavala sam sa vezbama koje se rade ( tj ja sam ih radila u prvom razredu ) i njoj definitivno neodgovaraju , vezbe koje nam je dala reedukator su joj taman , to radi bez frustracija
i neka je nek ne pise , koliko god da se ja frustriram da je "zaostala "ona jednostavno nije spremna da napise G i da napise / ili \ to joj je sve nakoako zaobljeno
necu da dovodim Etelino mislujenje u piratnje jer je u pravu user posted image
ali i to citanje ( toga se jos nismo dotakli sa reedukatorom - sta cu glupavo mi dete ) ja sam citala i cirilicu i latinicu sa nepunih pet , citala sam titlove filmova jer niko nije to radio ( nisam ja ober pametna , mozda jesam user posted image ali nije prica )
do sada bez problema prepoznaje tu negde 5 - 6 slova a ostalo ne
znaci nije spremna
definitivno je forsiranje dresura a zver nije kuca i necu da je dresira
pa naucece majkumu , nauce mnogi iako nemogu da povezu st je pisac htao da kaze user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Ucimo da pisemo slova
27.11.2013 12:52:52   
Žapkić
Olga, sve se slažem.
Moj je otac bio profesor, nikada nije forsirao da učimo slova, pa samo i ja i brat znali da čitamo i ćirilicu i latinicu sa 4 godine.
Meni na časove engleskog dolaze deca kući, T. je tu dok su oni na času, sve sluša, upija, tako je počela i engleski da govori.
Interesovanje za slova je isto, pretpostavljam, odatle što je okružena tom starijom decom, pa ona hoće da se identifikuje sa njima.
Ja je nikada ni za šta nisam forsirala, niti bih, jer sam stava da su svi naučili da čitaju ipišu-pa i ona će, ali zašto bih je sputavala u nečemu što je interesuje, a kad već traži da joj "pomognem" ja to i uradim.
Napominjem, da je to kod nas sve kroz igru i zabavu.user posted image

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Ucimo da pisemo slova
27.11.2013 12:57:11   
Anck Su Nmaun
Od kad sam napisala prvi post svi samo o forsiranju i o forsiranju pisu.
Konkretno s Tarom ni jednom nisam probala da pisemo slovasve dok se sama nije zainteresovala ... a da ona to nije htela ja joj sigurno ne bih nametala !
Ona dete sama uzme da crta i pise svoje ime user posted image .

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Ucimo da pisemo slova
27.11.2013 14:07:27   
Anoniman
ako dete trazi - zasto da ne?
M za sada raspoznaje par slova jer je pokazivala i pitala "sta je ovo", tako da smo joj pokazali (prepoznaje nekih 7 - 8 slova). kad sam je ucila kako se zove, onda kad sednemo ispred kompa da slusamo muziku, uzmem neki papir i kazem "kako se ti zoves?" i onda pisem i govorim slog po slog (i tako je i naucila)

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Ucimo da pisemo slova
22.9.2014 14:05:20   
mati
Matija zna da napise MATA i redovno se potpisuje na sve svoje crteze i poklanja...
Ne znam da li rade slova u vrticu ali samo kupujemo neke radne sveske i casopise


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Ucimo da pisemo slova
22.9.2014 14:10:29   
Modessty
Danilo zna da napiše svoje ime. Mlao meša ćirilicu i latinicu i hoće u poslednje vreme da piše naopačke, tj da krene s desna na levo

user posted image

user posted image

Više ga zanimaju brojevi nego slova

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Ucimo da pisemo slova
22.9.2014 14:18:14   
New Mom
Kaca pise par slova: N, A, T, R, O (sve cirilicno). Pokazala joj vaspitacica proletos jer je pokazala interesovanje. Pre par dana bas o tome sa njom pricam (sa vaspitacicom), kaze samo Kaca i jos jedna devojcica pokazuju to interesovanje, druge uopste ne zanima.
Sada je ne zanima ni da crta, ljude npr. predstavlja nekom svojom kombinacijom slova.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Ucimo da pisemo slova
23.9.2014 8:58:59   
lanajelena
Meni je Lana isto rano pocela da pise slova,cak su hteli da je prebace u stariju grupu jer je ona na samoj granici da bude u starijoj grupi a onda sa nekih sest je to prestalo totalno da je interesuje i evo sad kad treba nju mrzi user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Ucimo da pisemo slova
14.1.2015 8:01:16   
Anck Su Nmaun
Danima trazim neke dobre knjizice , slikovnice za decu oko 5 god da vezbamo slova.
Pre neki dan smo malo piskarali
user posted image

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Ucimo da pisemo slova
14.1.2015 8:17:00   
Trcosava
Anck, moja mama je donela Ani prošle godine neke iz knjižare.... Imaju i nalepnice i sve, mislim da se zove nešto mala školica ili tako nešto za decu od 5 god pa na dalje. Probaj da nađeš to po knjižarama. Ani je doduše više bilo zanimljivo sve drugo osim pisanja, ali dobro neću da je forsiram sa ćirilicom, dok ne savlada latinicu.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Ucimo da pisemo slova
14.1.2015 8:49:26   
Ivanka 75
Ja sam Ivu pocela uciti po Montesori principu. Kupila sam joj Veseli pocetak magnetna slova (po 2 slova od svakog i magnetna tabla kija se sklapa).
Odstampala sam joj listove na kojima imaju da se vezbaju slova velika i mala a na njima su i slike predmeta koja pocinju na to slovo.
Ona prvo malo vezba slovo na papiru pa onda gleda one reci i onim magnetnim slovima napise rec, pa je procita slovo po slovo, pa celu rec i na kraju islod toga prepise rec na onu magnetnu tablu koja sluzi kao bela tabla pa pise flomasterom.
Za ono vreme koliko je mene bolelo grlo i nisam mogla da pricam, 4 dana, naucila je sva slova koja nije znala, ona teza.
Pomalo i čita, počinje da sriče polako a i pisanje joj se popravilo, slova nisu kilometarska, manja su i preglednija.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Ucimo da pisemo slova
14.1.2015 8:57:33   
Trcosava
Ivanka, mi smo joj sve to kupili, ali nju to ne interesuje. Ni magnetna slova ni pisanje flomasterom. ali voli da piše po papiru. Videla si sliku pisma deda mrazu na FB user posted image

Tupson je za čitanje, sva slova zna ali ne ume da pročita. I naravno samo štampana velika. Mala su špansko selo - ja se uopšte ne opterećujem, krenuće u školu pa će tamo naučiti - za ono što ima interesovanje kući - tu sam. Piše ona svoje ime, drugaričino, naša... Bez ičije pomoći. Ali vidim da masu reči ne čita, već ih zna napamet.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zvončići no.1
video
Kad padne prvi sneg, kad zabeli se breg, na put se sprema tad, taj deda večno mlad,...
Dete koje skače je dete koje raste
Skakanje nije samo zabavno, već ima i višestruku korist za psihomotorni razvoj deteta. A najbolji deo što je to jednosta...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here