|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Posao, kolege, sef....
28.3.2018 10:03:49   
Queen Lady
Drage moje RR koleginice. Otvorila sam ovu temu da bi smo olaksale dusu sto se tice posla, kolega, sefova.... Ma sta god vam padne na pamet, a da vas uzasno mnogo iritira vezano za vas posao, radno mesto, sefa, kolega sa kojima radite ili delite posao. Ujedno mozemo i da napisemo cime se firma bavi, ko gde radi, na kojoj poziciji i sl... Ime firme ne mora da se spominje...

Evo ja cu prva da krenem.

U ovoj firmi sam vec 8 godina. Firma se bavi teskom metalurgijom. Proizvodnja delova za gradjevinske masine. Klasicni srpski crnci, koji rade za mizerne plate u losim uslovima za rad (ovo losi mislim na sam objekat). Plate su redovne, socijalno, regres sve u fulu, prijavljuju se radnici odmah(makar to bilo i na 3 meseca). Kada sam pocela da radim, bila je nekako opustena atmosfera, manje ljudi (oko 100-150). Stizalo se sve, nisu bile strikne pauze i moglo je da se izadje i van pauze na cigaru, kafu (naravno ne na svakih pola sata). Sada, cini mi se sto vise prolazi vreme, sve je nekako gore, atmosvera je katastrofa, za svaku sitnicu se pisu prijave, opomene, kao da uzivaju u tome da kazne nekoga (cast pojedinim sefovima). Ako odes 3 min ranije na pauzu, opomena, ako ostanes 3 min duze na pauzi, opomena, bas je atmosvera bljak. Sada u firmi ima preko 300 ljudi. Ja sam pocela u administraciji u sektoru priprema proizvodnje. Vodila sam izlaznost kom radnicima na osnovu cega su primali platu, kao i pracenje odradjenih komada u sistemu. Do 2015 sam bila u sektoru pripreme proizvodnje, ma radila sam svasta, i fakture za izvoz i carinu i pracenje plana proizvodnje, ma skoro celu pripremuu fulu. Da bi dosla koleginica koja ima visu skolu i onda je ona napredovala (iako sam je ja obucavala), jer ja imam srednju skolu, pa samim tim (po recimam mom tadasnjeg sefa, koji je sada na jos vecoj funkciji), nemam pravo da imam vecu platu od 30000. Iste reci sam cula i od sadasnjeg sefa, kada sam pitala za povecanje, jer smatram da dosta dobro radim svoj posao i da zasluzujem vecu platu. Pocela sam sa platom ispod minimalca, posle god dana kada sam dobila ugovor za stalno, primala sam minimalac. Posle 2,3 god mi je plata malo povecana. Do prosle god mi nije povecana plata. Sada mi je plata oko 40+ neki dinar. Posle 8 god. Od 2015 kada sam se vratila sa porodiljskog su me prebacili u sektor nabavke. Nabavka pomocno potrosnog materijala i zastitne opreme. Posle 3 meseca su me prebacili u magacin (robe koju porucujem) i u toj kancelariji smo bili kolega i ja. Inace taj kolega i mm su drugari (idemo kod njih, oni kod nas). Znaju se pre nego sto sam ja upoznala mm. E sad, taj kolega je teska ladovina, ali i ona najgora uvlakaca (to sam i muzu rekla iako su drugari). Cuti kao kur*a, nikad nista ne zna itd itd... Neradnik je do zla boga, u stanju je celu smenu da provede na netu i da nista ne uradi, a onda meni kaze (onako kroz salu, a znam da je mrtav ozbiljan), jao pa neces ovo da odradis. Do prosle god je njegov posao bio izdavanje materijala radnicima u proizvodnji, a ja sam pratila stanje i porucivala (menjali smo se samo ako neko od nas dvoje ne radi, tada smo radili ja njegov, a on moj posao + svoj). Oboje smo radili prvu smenu (on od 06-14, ja od 08-16). Prosle god su nas razdvojili po smenama. Ja sam isla i kod teh dir. jer mi ne odg da radim po smenama, on prica jedno, moj sef drugo. Ma haos. I tad mi se misljenje o ovoj firmi srozalo nacisto. O tome kako svako gleda svoje du*e necu ni da pricam. Bilo je toga uvek, ali u ovoj meri nikad. Cak je i ovaj kolega sto "delimo" posao, postao po fazonu kako je kod njega u smeni sve pod konac, a pola posla ne odradi, stigne mu roba, on i ne otvori kutiju da vidi sta je stiglo, pa onda zove mene da pita sta je sa tim. I tako svaki put. Mrtav ladan kaze kako ga mrzi da odradi neki papiroloski posao i kad ga sef pita sto se nagomilalo, pa on je uvek u guzvi, pa te ja nisam radila, pa on ne moze sve da stigne, a spor je... Ljudi, ja ne znam kako neki ljudi onako mogu da budu spori ko penzioneri na stakam ( ma oni su aktivniji od njega). Sta god da ja kazem zasto nesto kasni od robe, odmah je to ne smete da dozvolite, a on ko najgora kur*a, sve mu se veruje na rec, jer kod njega sve moze, i trecu smenu da mu ubace, moze, uradi ovo, moze, uradi ono, moze.... Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Posao, kolege, sef....
28.3.2018 11:35:03   
Ana RR
Meni nekad zafali živa reč i kafa sa kolegama ali kratko me drži user posted image radim od kuće, za UK ili USA ljude, plata mnogo veća a stresa mnogo manje nego da radim negde u firmi. Freelance user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Queen Lady)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Posao, kolege, sef....
28.3.2018 17:35:54   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Meni nekad zafali živa reč i kafa sa kolegama ali kratko me drži user posted image radim od kuće, za UK ili USA ljude, plata mnogo veća a stresa mnogo manje nego da radim negde u firmi. Freelance user posted image

user posted image Isto zafali kafica i caskanje ponekad, ali onda kad procitam sve ovo sto napise queen lady odmah me prodje zelja za kolektivomuser posted image

Meni je bitno da posao nije monoton. Ja volim da se nesto stalno desava. Zato i dalje drzim casove pored posla, eto kao malo "razonode" plus novaca, posao mi je cas ovo cas ono, radim sta se kaze a stalno sef izmislja nesto novo. sto je super. Volim i da ucim nesto novo. Ja sam ustvari los radnik kad je monotono i kad stalno radim jedno te isto. Tako da mi prija sef, i ovaj posao za njega online. A kolektiv. Pa imam sefa on se meni jada ja se njemu jadam user posted image jes da je preko telefona ali dozivljavam ga kao pravog kolegu a ne samo sefa

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Posao, kolege, sef....
28.3.2018 20:05:01   
mama Jo
Ja bih jako volela da radim od kuce. Sve vise razmisljam u tom pravcu. Sa ljudima je jako tesko, a s godinama postajem sve osetljivija osoba i svaki, i najmanji konflikt zna bas da me pogodi.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Posao, kolege, sef....
29.3.2018 6:59:36   
Queen Lady
Ja odavno razmisljam o promeni posla, o nekom biznisu ili poslu od kuce, ali nemam nikakvu ideju, a da je opet pristojna zarada. Meni se vise smucilo da radim sa ljudima (sa gomilom nesposobnih ljudi). Za ovih 8 god koliko sam ovde, mnogo ljudi se promenilo, i svi koji su bili sposobni da rade svoj posao kako treba su otisli iz firme, a menjaju ih ljudi kojima moras da crtas kako da odrade svoj posao. Ja ne znam gde ih nalaze. Ode jedan iz finansija, dovedu ih 3 i opet zivkaju druge, jer ne mogu da odrade nesto. Jedna sto radi od skoro u finansijama, haos.... Ja ne znam iz koje skole je ona izasla... Kolektiv nam je bio za pozeleti, dok se nisu promenili svi do jednog (i to u svim sektorima). Sad nam je kolektiv samo da ih pozelis najgorem neprijatelju...

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Posao, kolege, sef....
29.3.2018 10:29:25   
Dragce86

IZVORNA PORUKA: mama Jo

Ja bih jako volela da radim od kuce. Sve vise razmisljam u tom pravcu. Sa ljudima je jako tesko, a s godinama postajem sve osetljivija osoba i svaki, i najmanji konflikt zna bas da me pogodi.


Joj, ovo bih rado i ja! Nesto sam ostarela za povratak u hitnu pomoc...Ne trcka mi se vise, ne lomi i ne trose zivci i energija na tome..neisplativo je definitivno!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Posao, kolege, sef....
29.3.2018 10:30:43   
mama Jo
Slazem se Dragce. Nadam se da ce nam se ostvariti zelja.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Posao, kolege, sef....
28.2.2019 10:32:17   
Sanidej
Kolege su bas to-kolege, prijatelji nešto sasvim drugo. 

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Posao, kolege, sef....
21.7.2019 9:44:50   
MimaKos
Prodali su me oni kojima sam najvise pomogla, tako da...  samo interes je tu u igri, ne ocekujte prijatelje


(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Posao, kolege, sef....
8.4.2021 13:35:56   
nata11
Za danas smo imali online sastanak sa jednim fin savetnikom koji bi pomogao u izradi izvestaja koji do sada nismo radili. Iako nije bilo precizirano ko od nas 3 treba da se javi, sef je preusmerio na mene. Dogovor je bio da to radimo od pola 2. Kako je sef izasao, moja draga koleginica iz druge kancelarije koja snima sve razgovore po firmi je samoinicijativno pozvala u pola 12 i zavrsila ono sto je bio moj posao. Evo sada cekam da naidje sef i ona mu nabije odstamapne papire pod nos.

Najkrace sam u firmi pa sam bila OK, ne mogu odmah sve kupce, dobavljace pohvatati ali sad vec ludim. Radim nesto sto je mnogo ispod mog znanja i iskustva, bez ikakve zelje bilo koje koleginice da me uvede u novi program ( sve sto sam naucila sam peske sto bi se reklo) a ko radi knjigovodstvo odlicno zna kolika je razlika od programa do programa i da je tu potrebna dodatna obuka.

user posted image user posted image

Pritom za razliku od ostalih ne uvlacim se nikome u d***, ne nudim sefu kafu 8598 puta dnevno, ne otimam se za telefon i ubacujem drugome u razgovor. Oni su OK ljudi, zadovoljni mnom, otpustili su zenu da bi mene doveli u firmi, imam odlicnu platu ali naidje tako momenat kada ja ne mogu opravdati njihova ocekivanja. I to je ono sto me nervira, imam znanje, iskustva a ispadam neradnik ...

p.s. samo da mi se dete osamostali i prelazim na rad od kuce.

< Poruku je uredio nata11 -- 8.4.2021 13:39:55 >


_____________________________





(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Posao, kolege, sef....
8.4.2021 13:42:39   
mati
Joj Nato, odakle je izvuče, nisam ni znala da postoji ova tema...
Knjigovodstvo... Meni uopšte nije jasno da postoji toliko različitih programa. Ja sam, pre dve god bila na ispomoci u Knjihovodstvo i trebalo je skroz da promenim posao i posle odlaska koleginice u penziju da predajem tamo. Već znaš, ali ono što se radi u našem programu nije ništa što je meni do sada poznato o računarima a mogu reci da se vrlo dobro snalazim.
Kod nas isto kruže priče kako se u knjigovodstvu ništa ne radi, kako samo ispijaju kafe... A zaista nije tako, bila videla. Ogroman posao posao na kraju i početku nove godine.
Pusti sve da ide svojim tokom, i da to uvlačenje, nikada nisam pribegla tome, iako su drugi mnogo bolje prolazili... Ali neka hvala. Kao što reče nova si, (ne znam koliko) ali veruj mi da je vreme najbolji pokazatelj kvaliteta.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Posao, kolege, sef....
8.4.2021 14:23:27   
vonavoj
Nato,ne daj se!!! Znam da ti nije lako,ali tako ces dosta nauciti,sto se kaze kad ides rucno i od najlakseg posla!

Ovaj nas posao je sranje...bas tako mati,prica se ds nista ne radimo,da smo uvek krivi za sve...a koliko izvestaja,tabela..s*nja radimo,to niko ne zna...

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Posao, kolege, sef....
8.4.2021 14:45:50   
dddaca
Vidi Nato, da sef nema poverenja u tebe i da ne smatra da si sposobna to da uradis i da brzo usvojis novine, ne bi ni predlozio da bas ti prisustvujes online sastanku. A ta koleginica... Hm, ne znam sta bih rekla. Njeni postupci govore vise od reci. Sad samo nadji nacin da mu kazes da je ona to uradila mimo dogovora sa tobom ili sa njim. Ja bih mu poslala mail da ga obavestim da nisam mogla da odrzim sastanak zato sto je ova vec to zavrsila. Uz to bih se napravila blesavom i pitala da li je nesto promenjeno u planovima i da li su zaboravili da te obaveste. Tek da se stavi do znanja da nije napravljen propust zato sto neces da radis, vec zato sto neko drugi gura nos gde ne treba

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Posao, kolege, sef....
8.4.2021 19:03:51   
mati
Da, ovo sto kaze ddaca možeš da uradiš. Kad je već ona bila drška i bezobrazna, ti to uradi na finjaka. Ne obaveštena o promenama planova kao.
Von, naše knjihovodstvo se dosta razlikuje, ali da. To su te priče, da one ništa ne rade. Nisam nikad komentarisala, bila sam na ispomoci kad sam radila u prvoj trudnoći pa me sklonili kod njih, ali sada posle par meseci provedenih tamo i te kako ih branim. Jer da bi nešto tako komentatisao moraš da provede jedan dan bar u toj koži. Kod nas je sve specifično, i ja kažem jednu nulu samo da pogreše... Katastrofa...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Posao, kolege, sef....
8.4.2021 19:32:53   
mati
Nato, ako si na mobilnoj, proveri pp.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Posao, kolege, sef....
8.4.2021 19:50:35   
dddaca
Ja ne znam ko uopste moze da pomisli da knjigovodje ne rade. Jos kad stignu zavrsni racuni, ljudi ne znaju gde im je glava od posla

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Posao, kolege, sef....
9.4.2021 0:18:43   
mati
Daco i pomisljaju i pričaju. Nepisano pravilo je da je svakome tudj posao lak a njegov najteži...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 17
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here