|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Trudnoća i topla kupka
7.1.2009 23:31:11   
Anoniman
Negde smo već ovo spomenule, no... pošto sam saznala da u trudnoći ne sme da se leži u vodi tek u 7mom mesecu kada sam krenula u školicu, odlučila sam da otvorim temu da bude uočljivija.

Ja sam baš bila oduševljena ležanjem u kadi u trudnoći, bilo mi je smešno što mi je stomak iznad vode user posted image , i beba se uvek mrdala (sada znam da je to zato što se ne preporučuje ležanje u kadi...)
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Trudnoća i topla kupka
8.1.2009 8:33:55   
Jeca*
Jeste. Ja sam napisala ovo:

Topla voda pojacava kontrakcije. Zato ginekolozi "zabranjuju" ženama da se kupaju u kadi punoj vodi ili djakuziju u toku trudnoće.

u temi Porođaj u vodi

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Trudnoća i topla kupka
8.1.2009 8:35:38   
Anoniman
Thx jeco!

Meni recimo to ginekolog nije rekao, ne znam da sam trebala znati... kao to je normalno da se zna... user posted image
Jel vama to ginekolog posebno naglasio?

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Trudnoća i topla kupka
8.1.2009 8:39:25   
Jeca*
O da. To mi je rekao odmah, na prvom odlasku. A pomenuli su nam i u školici roditeljstva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Trudnoća i topla kupka
8.1.2009 8:44:34   
Anoniman
Škola roditeljstva?

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Trudnoća i topla kupka
8.1.2009 8:47:13   
Jeca*
To je zvanični naziv škole za trudnice  user posted image  da nam nisu dali diplomice ni ja ne bih znala user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Trudnoća i topla kupka
8.1.2009 8:55:06   
Anoniman
LAŽEŠ DA STE DOBILI DIPLOMICE?! Mi to nismo dobili. user posted image

Pa u školici za trudnice sam i ja saznala, ali to je tek 7-8 mesec, a d tada sam svako malo lenčarila u kadi. user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Trudnoća i topla kupka
19.2.2009 16:45:27   
eugenija
Ovo za ležanje u vodi, stvarno nisam znala.. Mislim da je veoma važna informacija, ukoliko je proverena!!

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Trudnoća i topla kupka
19.2.2009 16:49:56   
Jacaca
Topla kada i djakuzi nikako ali plivanje u bazenu je dozvoljeno.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Trudnoća i topla kupka
19.2.2009 16:50:17   
andrijana
Ja sam se brckala i nije mi nista bilo.

_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Trudnoća i topla kupka
19.2.2009 18:45:20   
Anoniman
I ja sam ležala u kadi do momenta kada sam u 7-mom mesecu krenula u školicu (napomenuću, kupam se baš vrućom vodom), tada sam saznala da se to ne preporučuje. Mada mi nije jasno zašto nam to ginekolozi ne kažu ako je zaista toliko opasno!? user posted image

(odgovor članu andrijana)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Trudnoća i topla kupka
19.2.2009 18:58:02   
Jeca*
Ja vam kažem, meni je baš moj ginekolog naglasila prvi put kad sam otišla kod nje, kad sam potvrdila trudnoću.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Trudnoća i topla kupka
19.2.2009 19:00:46   
sneza24
Ni meni moja dr nista nije rekla.user posted image Mozda misle da se to podrazumeva user posted image Nemam pojma zasto nam te stvari ne govore.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Trudnoća i topla kupka
19.2.2009 19:09:27   
šarolta
Ja sam za to saznala, čitajući na internetu raznorazne tekstove vezane za trudnoću. Čini mi se o tome piše u "higijena tokom trudnoće". Kontam da ne sme se ni tuširati pretoplom vodom, jer se šire pore, a pri tom i vene, a to isto može biti opasno... 

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Trudnoća i topla kupka
19.2.2009 21:17:03   
lucia
a sta mislite, od kada treba paziti? jel ima veze vruca kupka dok ste na samom pocetku trudnoce/posto tu jos nema mogucnosti za kontrakcije, utice li na sta drugo? mislim, ne znam jos da li samuser posted image  ali da znam smeta li mi vruca voda..user posted image predostroznosti radi

(odgovor članu šarolta)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Trudnoća i topla kupka
19.2.2009 23:13:52   
Verus
IZVORNA PORUKA: lucia

a sta mislite, od kada treba paziti? jel ima veze vruca kupka dok ste na samom pocetku trudnoce/posto tu jos nema mogucnosti za kontrakcije, utice li na sta drugo? mislim, ne znam jos da li samuser posted image  ali da znam smeta li mi vruca voda..user posted image predostroznosti radi


Lucija, topla kupka je opasna od samoga starta jer moze dovesti do pobacaja, tako da iako jos ne znas, nemoj da sedis u kadi!  Tusiranje je svakako bolje, tako da preskaci to sto vise mozes-isto tako i tm (tvoj muz) da ne sedi u kadi, visoka temperatura ubija spermu!

(odgovor članu lucia)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Trudnoća i topla kupka
11.2.2010 13:31:59   
Nensi*
Znaci nista od brckanja dok se ne porodim user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Trudnoća i topla kupka
11.2.2010 13:37:32   
Anoniman
Ja se brčkala do 7og, nisam imala pojma da ne sme. Ali mani se, ti si već na lekovima i mirovanju. user posted image

Mislim da je tu fora sa toplom vodom, jer plivanje u bazenu je i tek kako preporučeno u trudnoći.

(odgovor članu Nensi*)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Trudnoća i topla kupka
11.2.2010 14:02:27   
marince1
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Jeste. Ja sam napisala ovo:

Topla voda pojacava kontrakcije. Zato ginekolozi "zabranjuju" ženama da se kupaju u kadi punoj vodi ili djakuziju u toku trudnoće.

u temi Porođaj u vodi



Ja sam znbala za djakuzi,ali se nisam tangirala,posto ga vidjam jedino na slikama user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Trudnoća i topla kupka
11.2.2010 16:31:01   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ja se brčkala do 7og, nisam imala pojma da ne sme. Ali mani se, ti si već na lekovima i mirovanju. user posted image

Mislim da je tu fora sa toplom vodom, jer plivanje u bazenu je i tek kako preporučeno u trudnoći.



Ma kad sam izdrzala do sad,izdrzacu jos ovoliko... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Trudnoća i topla kupka
11.2.2010 17:00:27   
Anoniman
Ja tek sad vidim ovo...mada ja nisam sela u kadu sigurno 10 godina...uvek se tushiram....nekad bude malo vrelija voda...a nekad normalna....zavisi....al niko mi nije rekao niti sam ja pomislila da moze biti shtetno user posted image

(odgovor članu Nensi*)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Trudnoća i topla kupka
11.2.2010 17:05:30   
indy_25
Ja sam kad sam imala prvi spontani sjecam se da sam taj dan dan bila u kadi i lezala u kadi i banjala se. I navece sam prokrvarila i izgubila bebu. Ne znam jel od toga ili od neceg drugog.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Trudnoća i topla kupka
11.2.2010 17:27:49   
lothroniell
Cula sam da je stetno prvi put od mame, a onda u skolici... Ja se nikada nisam kupala u kadi, a sada imam tus kabinu tako da nema brige. + volim hladniju vodu... user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Trudnoća i topla kupka
11.2.2010 23:41:37   
She Ra
Inace vise volim tus od kupke, ali zato vise volim vrelu vodu od mlake user posted image
Naravno, u trudnoci sam se odrekla tog "luksuza" i pazim na toplotu zbog moje cice...


_____________________________

"Deca se prave od mame
i ne prave se od rode..
Ne veruj. To su priče!
Prave se od gotovih beba
da sama na sebe liče."
M. Antić

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Trudnoća i topla kupka
12.2.2010 10:35:36   
lenaa
Meni je ovo saznanje bas tesko palo jer sam navikla skoro svaki drugi dan da punim kadu a i kupala sam se vrelom vodom.Komsinica mi je rekla da kad je trebala da se porodi doktor joj je preporucio da lezi u kadi sa toplom vodom i da ide stepenicama gore-doleuser posted image .

(odgovor članu She Ra)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here