|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Konzervans i njegov uticaj na neplodnost
26.12.2009 18:58:24   
cipiripi
imam jednu pricu za vas, kad sam isla da mi dr da objasnjenje zasto nije uspela vto.. izmedju ostalog je rekao:

"pre 30 godina 80% razlog zasto ne dolazi do trudnoce su bile zene...nisu koristile kondome, ni spirale niti bilo kakvu vrstu kontracepcije, bilo je mnogo abortusa, kako profesionalnih od strucnjaka tako i nepsrofesionalnih od silnih nadri lekara. neke zene kasnije nisu imale problema da zatrudne dok vecina jeste.. i tu se javljao problem..
nakon par kiretaza materica nije kao sto je bila..dakle zene su bile problem, a muskarcima je spermogram bio fantastican. Sve se svaljivalo na zenski rod..znate onu izreku "JALOVA ZENA"-to potice od davnina.
Sad je situacija drugacija, zene koriste zasitu, nisu vise izlozene nepotrebnim abortusima, infekcijama, mnogo vise vode racuna o svom zdravlju.
U ishranu je uveden veliki postotak konzervansa koji umija spermice, tj nemoze do dadje do pravilne geneze..
Iz ovoga zakljucujemo da je sve manje zena sa problem, to su sada muskarci. Vode sa 70%.
Niko nije ni svestan kojiko je konzervans los i stetan ali sta da radimo, kako da se izborimo sa svetskom industrijom proizvodnjom...nemozemo sami protiv celog sveta. To je zadnje istrazivanje koje je zapecaceno i stavljeno sa strane u koveat i ceka priliku da se diskutuje i na tu temu, al ozbiljno..."

Ima logike..citala sam posle o tome..stvarno nije dobar, a meni ni jedan dr nije rekao za konzervans osim Radulovica..svi se hvataju za pusenje, gojaznaost, alkohol..itd..
naravno da sve to ima uticaja..
ali zamisli koji sad ludak moras da budes da idem po marketu i da gledas sta ima konzervans a sta ne...
Bez veze..


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*




Direktna veza do poruke: 1
   RE: Konzervans i njegov uticaj na neplodnost
26.12.2009 19:03:34   
Verus
Slazem se. Puno stvari kojima smo okruzeni u danasnjem svetu lose uticu i na nase zdravlje i na nas same....mnogi ljudi se smeju tome: konzervansi, hemikalije, pesticidi, ali covek ne mora da bude preterano pametan ili obrazovan, da logicki zakljuci da sve te strane supstance moraju imati dugorocan, los uticaj na nase telo. 
Mnogi kazu: pa jeo sam neoprano prskano voce i nije mi nista!  Nije ti nista danas, sutra, preksutra....za koju godinu? Ko zna da li taj rak sto naci tom nekom ima vezu sa tim sto nisi prao voce ili ne?  Ja se takvim stvarima ne bih smejala...

Super tema cipiripi!!

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Konzervans i njegov uticaj na neplodnost
26.12.2009 19:05:36   
cipiripi
ja sam bas ostala bez teksta kad nam je covek to ispricao, stvarno ima logike ! user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Konzervans i njegov uticaj na neplodnost
26.12.2009 19:15:14   
cipiripi
SPISAK OZNAKA MATERIJA (EMULGATORA) OPASNIH PO ZDRAVLJE:

E102 - opasan
E103 - zabranjen
E104 - sumnjiv
E105 - zabranjen
E110 - opasan
E111 - zabranjen
E120 - opasan
E121 - zabranjen
E122 - sumnjiv
E123 - veoma opasan
E124 - opasan
E125 - zabranjen
E126 - zabranjen
E127 - opasan
E130 - zabranjen
E131 - izazivac raka
E141 - sumnjiv
E142 - izazivac raka
E171 - sumnjiv
E173 - sumnjiv
E180 - sumnjiv
E210 - izazivac raka
E211 - izazivac raka
E212 - izazivac raka
E213 - izazivac raka
E215 - izazivac raka
E216 - izazivac raka
E217 - izazivac raka
E221 - poremecaj creva
E222 - poremecaj creva
E223 - poremecaj creva
E224 - poremecaj creva
E226 - poremecaj creva
E230 - stetan za kozu
E231 - stetan za kozu
E232 - stetan za kozu
E241 - sumnjiv
E250 - poremecaj pritiska
E251 - poremecaj pritiska
E311 - izaziva osip
E312 - izaziva osip
E320 - holesterol
E321 - holesterol
E322 - poremecaj zeluca
E330 - izazivac raka
E338 - poremecaj zeluca
E339 - poremecaj zeluca
E340 - poremecaj zeluca
E341 - poremecaj zeluca
E407 - poremecaj creva
E450 - poremecaj zeluca
E461 - poremecaj zeluca
E462 - poremecaj zeluca
E463 - poremecaj zeluca
E465 - poremecaj zeluca
E466 - poremecaj zeluca

Opsirniji spisak mozete naci OVDE

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Konzervans i njegov uticaj na neplodnost
26.12.2009 20:32:39   
Anoniman
eh... te "Ejove"  (tako ih ja zovem)   možemo naći svuda, ali baš svuda.........user posted image

na običnoj dečijoj čokoladici, npr.  ............

(odgovor članu cipiripi)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Konzervans i njegov uticaj na neplodnost
26.12.2009 20:44:48   
Anoniman
Znam za ovo, tj ne tacno koje "e" sta radi, ali znam o stetnosti, i zato detetu ne dajem NISTA sto sadrzikonzervans, osim ako to nije neki mlecni proizvod za koji ne postoji zamena koja ne sadrzi konzervans.I necu mu dati dokle god budem mogla da ga sacuvam.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 6
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.
Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here