|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Čime čistite nosić?
11.11.2008 9:00:41   
Anoniman
Kad se Luka rodio, kupila sam pumpicu za nosić - i muku mučila.

KLIK

Onda se moja mama pojavila sa izumom. user posted image user posted image  Naime, jedan deo sprave se utakne u usisivač, drugi se gurne bebi u nos i gotovo! Ali samo skoro gotovo... user posted image

Naime, Luka je bežao od zvuka usisivača. E, onda sam ja izvadila taj plastični deo koji je ustvari adapter za usisivač, i samo je ta guma ostala, koju ja stavim u usta (onaj drugi kraj i dalje ide u bebin nos), i povučem. Luka ne beži, slinci izvađeni i super!

Evo i toga:
KLIK OPET

Čime vi bebi čistite nosić?

< Poruku je uredio Tasha -- 11.11.2008 9:02:43 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Čime čistite nosić?
11.11.2008 10:07:54   
oliveradj
Kada se Adrijana rodila rodila se sa zacepljenim nosicem. imamo slicnu spravicu kao ova druga i s njom smo joj u pocetku izvlacili slince. Kasnije kada smo problem sa nosicem resili ostali su slinci i dan danas koji nisu strasni i spricnem Marisol ili ukapam fizioloski pa sam vadila stapicem bilo je super duze vreme, ali sada se opire. Ponekada joj izvucem slince s aspiratorom nekada ih iskija kada uspricam Marisol, a lekar mi je rekao da kupim Cikovu pumpicu da joj izvucem slince to jos nisam probala. Sada ih nema puno tako da videcemo za tu pumpicu.

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Čime čistite nosić?
11.11.2008 10:19:44   
guppy RR
Tašo, i ja koristim tu spravu za usisivač i FENOMENALNA JE!!!!!!!!!
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Od uzbuđenja zaboravih reći... pre "usisavanja" sipam u nosić fiziološku tečnost, da procuri na drugi nozdrvu. Tako u obe nozdrve. Tek onda usisamo slince sa tim Baby vac adapterom za usisivač i nosić je ČIST!


< Poruku je uredio guppy -- 11.11.2008 10:20:59 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Čime čistite nosić?
11.11.2008 10:20:40   
Anoniman
Da, naravno nakon ove "usisivač" sprave, uvek slede štapići za uši - da se stvar doradi. user posted image  I Luka se opire, ali ja podviknem i onda bude mir i red! user posted image

(odgovor članu oliveradj)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Čime čistite nosić?
11.11.2008 10:34:07   
andrijana
user posted image Mi koristimo samo fizioloski i stapice. Cula sam da od tih pumpica moze bebi da pucaju kapilari u nosu jer ne mozes tacno da procenis koliko da stisnes pumpicu da izvuces slince.user posted image

_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Čime čistite nosić?
11.11.2008 10:43:55   
Anoniman
Ova "usisivač" sprava se ne stiska, već, ja eto ne vučem usisivačem, već ustima, tako da baš imam kontrolu - osetim po svoim ušima kada je dosta. Ne znam dal me razumete šta kažem.

(odgovor članu andrijana)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Čime čistite nosić?
11.11.2008 11:16:54   
andrijana
Naravno da te razumemo. Ta,sto je ti koristis je bolja. Ja sam mislila na onu sto se stiska. Nadam se da si i ti razumela.user posted image

_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Čime čistite nosić?
11.11.2008 11:27:01   
Anoniman
Ti si mislila na "KLIK" a ja na "KLIK OPET". user posted image

(odgovor članu andrijana)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Čime čistite nosić?
11.11.2008 11:36:33   
andrijana
Bas tako!user posted image

_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Čime čistite nosić?
11.11.2008 13:32:03   
guppy RR
Tasho, ajde ponovo molim te nalepi linkove, da vidimo šta je tak KLIK i KLIK OPET... meni se ne otvore user posted image

(odgovor članu andrijana)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Čime čistite nosić?
11.11.2008 13:41:22   
Anoniman
Oni KLIK i KLIK OPET u prvom postu ti se ne otvaraju???

Evo ti draga:
KLIK

KLIK OPET

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Čime čistite nosić?
13.11.2008 12:27:43   
MERYEN
Ja jos mu ne cistim nosic o Boze dragi dali ja nista ne znam kad to pocinje da se radi nisam primetila da mu je zapusen ili nesto slicno,pomozite mi prava sam neznalica smejte se slobodno kad ne znam ne znam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Čime čistite nosić?
13.11.2008 12:44:27   
Anoniman
Draga, samo ti pitaj.

Ako mu nije zapušen nosić, nema potrebe da ga čistiš. A kada mu bude zapušen nosić - znaćeš. A ja ti savetujem da ne čekaš taj momenat da bi kupila neki od dva navedena rekvizita. Bolje da imaš kod kuće a da ti ne treba, nego da nemaš kada ti bude zatrebalo.

(odgovor članu MERYEN)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Čime čistite nosić?
13.11.2008 12:54:07   
Jeca*
Slažem se sa Tašom, a tebi preporučujem da mu pre svakog podoja sipaš par kapljica fiziološkog rastvora u nosić. Do trećeg meseca. To preporučuju svi lekari i patronažne sestre. Imaš u apotekama ampulice BEBI SOL rastvora. Jednu kad otvoriš možeš da koristiš do 24h.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Čime čistite nosić?
13.11.2008 13:00:51   
MERYEN
Hvala vamuser posted image .

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Čime čistite nosić?
13.11.2008 13:04:21   
Anoniman
Ja ne znam za taj deo sa fiziološkim rastvorom, ja Luki ništa nisam stavljala.

MERY, what are friends for?! user posted image

(odgovor članu MERYEN)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Čime čistite nosić?
13.11.2008 14:25:18   
andrijana
A sada smo i mi poceli da koristimo pumpicu za nos "usisivac". Uhvatila nas neka kijavica pa moramo.user posted image

_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Čime čistite nosić?
13.11.2008 19:49:30   
guppy RR
MERY draga, samo ti pitaj. Nismo ni mi znali...
ni ja nisam čistila nosić dok nismo imali problema, a kupila sam u napred pumpicu onu što je Tasha stavila sliku pod "KLIK" ... ali kad je to trebalo koristiti, ništa nije išlo... pa smo prešli na usisivač-aspirator, kojeg slika je pod "KLIK OPET" od Tashe.. pa sad vidi.

U svakom slučaju imaj uvek kod kuće kupljenu i zatvorenu fiziološku... pa kad zatreba, nema panike.
To što kaže Jecka su i nama preporučili, znači da se bebi sipa po 2-3 kapi u nosić. Ali kasnije sam od gomile pedijatara čula, da kad se BAŠ ČISTI nosić neke mame još uvek koriste fiziološku u kapima, a treba da je koriste "u potocima"... misleći na to, da moraš u nozdravicu malu slatku uprskati toliko tečnosti, da ona iscuri van kroz drugu nozdrvu. Deluje kao mučenje deteta ali veruj mi, to je samo za bebino dobro.

CMOKA!

(odgovor članu andrijana)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Čime čistite nosić?
13.11.2008 19:52:06   
Jeca*
Ja uvek štrcnem toliko fiziološkog da se Luka zagrcne user posted image  Ali to je za njegovo dobro. Bitno je da mu ne bude suva sluzokoža nosa. Kažu da prva tri meseca, zbog udisanja plodove vode u stomaku, bebe zvuče kao astmatičari. I moj Luka je "krkljao". I to je normalno. Ja mu i dalje iako je u 4. mesecu, ubrizgavam rastvor u nosić, pogotovo posle kupanja. Ne škodi, a vidim da i njemu prija.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Čime čistite nosić?
14.11.2008 8:30:03   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Jeca02

Kažu da prva tri meseca, zbog udisanja plodove vode u stomaku, bebe zvuče kao astmatičari.


Već sam rekla da je moja mama plućni lekar, ali nikada nije poslušala ni moja ni bratova, pa sada ni Lukina pluća. Kaže da dečija pluća toliko škripe, i toliko čudnih zvukova daju, da ona ako posluša dečija pluća ona zvuče kao odrastao čovek na samrti. user posted image


Kad je Luka bio manji, ako je bilo baš zaista problema sa nosićemo, stavljala sam mu Efedrin kapi (mislim da jeca zna koliko %-ne su, ja sada ne znam a ne bih da lupim), to sme max 3 dana, max 2 puta dnevno. Kada je malo porastao (oko 1,5god) počela sam da koristim Olynt spray u nos, praktičnije mi je jer je spray. Obe ove kapi stvrdnjavaju slince u nosu, tako da posle tih par dana upotrebe se cela stvar betonira. Onda sam vremenom shvatila da kada koristimo te kapi (bilo koje od navedenih), uporedo koristimo ili čaj od belog sleza ili Marisol (jel oni odkravljuju slince)... pa tako održavam gustinu slinaca na onom nivou koji mi odgovara da mogu jednostavno da ih izvadim iz Lukinog nosića.

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Čime čistite nosić?
14.11.2008 19:36:44   
guppy RR
IZVORNA PORUKA: Tasha
pa tako održavam gustinu slinaca na onom nivou koji mi odgovara ...

Ovo me nasmejalo do suza, izvini... zvuči kao kuvanje nekog dobrog fila za tortu user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Čime čistite nosić?
14.11.2008 21:58:31   
andrijana
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Bas tako...

_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Čime čistite nosić?
15.11.2008 14:46:18   
Anoniman
Pa sada kada čitam zaista glupo zvuči user posted image  mada istina je. Ako su pregusti, nosić se betonira i ne mogu da izvučem, a ako su suviše tečni, besmisleno je i pokušati izvlačiti, jer bih onda tu sisaljku mogla instalirati detetu u nos do daljnjeg...

(odgovor članu andrijana)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Čime čistite nosić?
15.11.2008 16:07:10   
andrijana
Instalirati u nos...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Čime čistite nosić?
15.11.2008 18:59:01   
guppy RR
Tašo, razumela sam te sto posto!
Ali eto, simpatično mi je bilo user posted image

(odgovor članu andrijana)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here