|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Smanjio mi je platu u toku trudničkog
18.8.2009 9:36:41   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Trinny

Toliko sam se iznervirala juce, jer sam morala da jurim papire od knjigovodje i socijalnog da proverim zasto mi je trudnicko umanjeno za dupli iznos, i saznam da je gazda (koji mi inace sve vreme izbegava odgovore) celoj firmi smanjio 50% plate - gad neopevani! Ima da iskoristim maksimalno sve sto mogu do sad i sad na porodiljskom i da odugovlacim sa negom deteta, i na kraju cu da mu kazem - user posted image bi se, ja odo! Ne pada mi na pamet da radim za te mizerne pare, jer da sam sama u ovoj situaciji, tacno ne bih imala da prezivim citav mesec!



IZVORNA PORUKA: prolece

mislim da on nema prava i tebi da smanji naknadu u sred boilovanja proveri sa nekim ko je upućen u te pravne začkoljice.


IZVORNA PORUKA: Trinny

Joj, Prolece, jesam, uzela sam privredni savetnik i iscitala ga 5 puta i posavetovala se, i ima pravo, jer se racuna prosek cele firme nakon prva dva meseca primanja trudnickog od socijalnog... user posted image Sa tim parama mogu samo dupe da obrisem!
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Smanjio mi je platu u toku trudničkog
18.8.2009 9:46:11   
Anoniman
Eh, tek sad videh temu.  Posto ja ne primam od firme, vec direktno od socijalnog, to do skoro nije uticalo na promenu iznosa primanja... medjutim sad utice jer socijalno uzima prosek plata zaposlenih u firmi u kojoj sam prijavljena - znaci osudjeni na milost i nemilost rada u firmi u kojoj niste vec toliko meseci! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Smanjio mi je platu u toku trudničkog
18.8.2009 9:50:11   
Koukla
Tragedija, strasno...
Znaci ukoliko poslodavac i dalje bude smanjivao zarade u firmi, tvoja zarada ce takodje da pada??? Bas svasta...
A sta se desava ako je prosek zarada u firmi veci od tvoje inicijalne zarade???

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Smanjio mi je platu u toku trudničkog
18.8.2009 9:53:00   
Anoniman
Ako smanjuje jos (sto u ovom slucaju nije vise moguce), i trudnici opada primanje, a ako je prosek veci, onda je samim tim i veca naknada trudnici, samo sto je to danas nemoguce, jer se svi privatnici vade na ovu krizu (cast izuzetcima) i tako smanjuju plate!

(odgovor članu Koukla)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Smanjio mi je platu u toku trudničkog
18.8.2009 9:55:14   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Trinny

jer se svi privatnici vade na ovu krizu (cast izuzetcima) i tako smanjuju plate!


Ili otpuštaju radnike.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Smanjio mi je platu u toku trudničkog
18.8.2009 9:56:02   
Anoniman
e pa i to, naravno!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Smanjio mi je platu u toku trudničkog
18.8.2009 9:57:44   
prolece
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: Trinny

jer se svi privatnici vade na ovu krizu (cast izuzetcima) i tako smanjuju plate!


Ili otpuštaju radnike.
a ostali ćute i rade svoje poslove i poslove otpuštenih, jer se boje da i njma ne pokažu vrata.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Smanjio mi je platu u toku trudničkog
18.8.2009 10:00:42   
Anoniman
E to je ono! Najgore je sto sada vecina ne zeli da se buni, jer misle da ako napuste posao koji imaju trenutno, pa makar i zaradjivali mizernu platu od koje ne mozes ni da se prehranis sam, a kamoli da imas porodicu, da ce ostati bez posla i nece moci da nadju drugi! E vala, ja mu ne bi radila to sto sam radila, za te pare!

(odgovor članu prolece)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Smanjio mi je platu u toku trudničkog
18.8.2009 10:01:49   
Koukla
Sigurno su smislili nesto ako je prosek veci, sigruna sam da ne bi isplacivali vise nego sto moraju!!!user posted image
Nesto racunam kod mene u firmi zbog par visoko placenih direktora, a malog broja zaposlenih, prosecna plata je daleko veca od moje zarade!!! Cisto sumnjam da bi mi neko isplacivao tolke pare...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Smanjio mi je platu u toku trudničkog
18.8.2009 10:13:44   
Anoniman
Sve zavisi od proseka firminih primanja, tj. zaposlenih, bez vlasnika preduzeca, naravno.

(odgovor članu Koukla)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Smanjio mi je platu u toku trudničkog
18.8.2009 10:16:44   
Rivana

IZVORNA PORUKA: Trinny

Ako smanjuje jos (sto u ovom slucaju nije vise moguce), i trudnici opada primanje, a ako je prosek veci, onda je samim tim i veca naknada trudnici, samo sto je to danas nemoguce, jer se svi privatnici vade na ovu krizu (cast izuzetcima) i tako smanjuju plate!


Sada ce me mnogi napasti ali moram reci user posted image mozda je covek stvarno morao da smanji plate ne da se vadi na krizu jer kriza je zaista ja radim u svojoj firmi i ja cu sama sebi morati platu da smanjim, jer su troskovi veliki a zarada se smanjila i prodaja drasticno u odnosu na proslu godinu, inace sam i ja na porodiljskom koje nikako da pocnu da mi isplacuju jer kao osnivacu firme precesljavaju sto puta dokumentaciju. Eto....tako da nije tvoj gazda kriv krivo je vreme u kojem zivimo.....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Smanjio mi je platu u toku trudničkog
18.8.2009 10:33:34   
Anoniman
Ajmo sad ovako - smanjio je plate, kako bi sebi imao da kupi nov auto (iako mu je ovaj sto ima nov, da noviji ne moze biti), kako bi sebi povecao 200% primanje i uzivao na moru koje je platio 7000e... ima toga jos, samo mislim da bi bilo suvise za citanje!

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Smanjio mi je platu u toku trudničkog
18.8.2009 10:40:29   
Rivana
Jao nije da branim coveka ali ja dok sam imala radnike (sada nemam rdimo muz i ja jer nemam para da ih placam a nemam ni toliko posla), pricali su svasta samo kad se setim, da im je plata mala jer ja idem na letovanje itd..... A ne znaju koliko sam ja ulozila para u firmu i moja majka, i da nam se to jos uvek nije vratilo.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Smanjio mi je platu u toku trudničkog
18.8.2009 10:48:14   
božana
Ma ebem privatnike (izvini Rivana nemoj da se osetiš prozvanom) većina su gadovi.Problem je u tome što većina privatnih firmi nema jake sindikate, pa gazde mogu da rade šta hoće.Ja gledam u firmi moga muža (strana firma), brate imaju jak sindikat koji postupa u skladu sa evropskim načelima, pa da vidiš kako znaju radnici da isteraju svoje.Nekad im to ne podje za rukom, ali se ipak o mnogim stvarima vodi računa.Ono što je isto kao i u drugim privatnim firmama jeste eksploatacija ljudi do maksimuma.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Smanjio mi je platu u toku trudničkog
18.8.2009 10:48:23   
Anoniman
Ma, ja sve mogu da razumem, Rivana, samo sto je ovaj gazda posebna sorta - a da nema posla, to nije tacno, jer sigurno ne bi mogao sebi da priusti sve to sto jeste, nakon smanjivanja plata radnicima!
Nekad sam ga i ja branila, samo sto sam shvatila da je on jedno ogromno djubre od coveka, kojeg boli uvo ni sto ima trudnicu (koju pritom ne placa od pocetka godine), ni sto ima mlade parove, koji zele da stvore neku buducnost, ni sto ima porodice koje treba da se prehrane, a zavise od te mizerije koju im on daje na kasicicu, i to kad njemu odgovara...  A on ce da dize gotovine i gotovine na tonu, koju ce posle naravno radnici da pravdaju, jer Boze moj, njega boli uvo da se bakce sa time...
Koliko sam samo puta ja sama trazila neke racune gde god da odem, ne bi li mu opravdala ogromne sume novca...
Sve je to ok, Rivana sto ti kazes, i ja se slazem sa tobom da treba voditi racuna o svemu, naravno prvenstveno o sebi, ali se mora znati i neka mera!

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Smanjio mi je platu u toku trudničkog
18.8.2009 11:35:17   
Rivana
Ma i ja sam radila kod raznih privatnika pre nego sto sam otvorila svoje i mene isto mnogi nisu placali ali ne samo privatnici radila sam na RTS trebala sam da budem placena po emisiji i to su u to vreme bile lepe pare ( da sam ih dobila) potpisala sam i ugovor ali mi nikada nisu platili, to je bilo '98.

ja u svojoj firmi radim posteno drzava mi uze sve pare za doprinose i poreze tako kad na kraju meseca jedva imamo para i za nase dve plate. Jos mm mora i van firme da radi privatno poslove da bi imali za jedan skroman zivot.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Smanjio mi je platu u toku trudničkog
18.8.2009 11:51:47   
Anoniman
E pa, Rivana, nazalost moram da kazem ovo, ali samo opstaju te barabe kao sto je moj gazda... NAZALOST!
Posteno da radis, mozes samo da imas neku sicu, ako i to...

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Smanjio mi je platu u toku trudničkog
18.8.2009 11:58:01   
prase
U toku porodiljskog bolovanja, naknada se ne može umanjiti - može samo da se poveća ukoliko poraste prosek primanja u firmi. 100% sam sigurna, ekonomski savetnik u mojoj firmi mi je dobra prijateljica i ona mi je tako rekla. Ako je nekome umanjena naknada u toku porodiljskog bolovanja, onda joj firma direktno uplaćuje a ne socijalno i razliku stavlja sebi u džep. Socijalno je obavezno da uplaćuje porodilji Zakonom tačno određen iznos u toku porodiljskog bolovanja, a neke firme na osnovu tog iznosa uplaćuju pa refundiraju od Socijalnog.

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Smanjio mi je platu u toku trudničkog
18.8.2009 11:59:27   
Rivana
Znam ali ja ne znam ne posteno da radim eto sve placam i drzavi i ostale troskove ali mi bar mirna savest, ja ne bih imala mirnog sna kada bi radila nesto tako. Ali eto uvek kazem krivo je vreme u kojem zivimo imali smo tu "srecu" da se rodimo u takvo vreme. Sta da ti kazem kada je moja knjigovodja nosila dokumentaciju za moje bolovanje trazili su joj trista cuda smo zato sto sam osnivac i ako redovno sebi uplacujem platu i doprinose. Porodila sam se u decembru i jos uvek cekam refudaciju....ALI BICE BOLJE user posted image Da smo mi zivi i zdravi BICE PARA user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Smanjio mi je platu u toku trudničkog
18.8.2009 12:06:38   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: prase

U toku porodiljskog bolovanja, naknada se ne može umanjiti - može samo da se poveća ukoliko poraste prosek primanja u firmi. 100% sam sigurna, ekonomski savetnik u mojoj firmi mi je dobra prijateljica i ona mi je tako rekla. Ako je nekome umanjena naknada u toku porodiljskog bolovanja, onda joj firma direktno uplaćuje a ne socijalno i razliku stavlja sebi u džep. Socijalno je obavezno da uplaćuje porodilji Zakonom tačno određen iznos u toku porodiljskog bolovanja, a neke firme na osnovu tog iznosa uplaćuju pa refundiraju od Socijalnog.


To je tacno, ali Prasence slatko, u pitanju je trudnicko, ne porodiljsko - ima ogromne razlike! user posted image

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Smanjio mi je platu u toku trudničkog
18.8.2009 12:08:17   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Rivana

Znam ali ja ne znam ne posteno da radim eto sve placam i drzavi i ostale troskove ali mi bar mirna savest, ja ne bih imala mirnog sna kada bi radila nesto tako. Ali eto uvek kazem krivo je vreme u kojem zivimo imali smo tu "srecu" da se rodimo u takvo vreme. Sta da ti kazem kada je moja knjigovodja nosila dokumentaciju za moje bolovanje trazili su joj trista cuda smo zato sto sam osnivac i ako redovno sebi uplacujem platu i doprinose. Porodila sam se u decembru i jos uvek cekam refudaciju....ALI BICE BOLJE user posted image Da smo mi zivi i zdravi BICE PARA user posted image


Samo ti nastavi tako, i mirna ti dusa, ima Onog gore sto gleda, to je sigurno!

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Smanjio mi je platu u toku trudničkog
18.8.2009 12:17:40   
Rivana

IZVORNA PORUKA: Trinny

IZVORNA PORUKA: Rivana

Znam ali ja ne znam ne posteno da radim eto sve placam i drzavi i ostale troskove ali mi bar mirna savest, ja ne bih imala mirnog sna kada bi radila nesto tako. Ali eto uvek kazem krivo je vreme u kojem zivimo imali smo tu "srecu" da se rodimo u takvo vreme. Sta da ti kazem kada je moja knjigovodja nosila dokumentaciju za moje bolovanje trazili su joj trista cuda smo zato sto sam osnivac i ako redovno sebi uplacujem platu i doprinose. Porodila sam se u decembru i jos uvek cekam refudaciju....ALI BICE BOLJE user posted image Da smo mi zivi i zdravi BICE PARA user posted image


Samo ti nastavi tako, i mirna ti dusa, ima Onog gore sto gleda, to je sigurno!



user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Smanjio mi je platu u toku trudničkog
18.8.2009 12:22:27   
Anoniman
Samo nikad ne odustaj! user posted image

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Smanjio mi je platu u toku trudničkog
18.8.2009 12:24:18   
Rivana
Ma ja uvek kazem samo da je zdravlja sve ostalo lako cemo user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Smanjio mi je platu u toku trudničkog
18.8.2009 12:26:52   
Anoniman
Ma naravno, u pravu si! Al i to zdravlje danas kosta, user posted image em li im sunasac! user posted image

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here