|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Lista opasnih igračaka
16.12.2008 8:42:26   
Anoniman
IZVOR

Hemijski neispravne, otrovne igračke
user posted image

Zemlja koja obaveštava o opasnom proizvodu: Estonija
Kategorija: Igračke proizvod: gumene igračle u obliku patke „Žute patke“ marka: Honey Baby
Tip i broj modela : Article No 1199, bar code 5031470012106 Zemlja porekla: Kina
OPASNOST Hemijski rizik
Ova igračka predstavlja ozbiljan hemijski riazik jer 40,5% težine predstavlja diisononil
ftalata isononyl) (DINP), što prelazi dozvoljeni maksimum od 0,1% težine po Direktivi 76/769/EEC koja
ograničava plasman i korišćenje određenih opasnih supstanci.
SPROVEDENE MERE U ZEMLJI KOJA OBAVEŠTAVA O OPASNOM PROIZVODU
Povlačenje sa tržišta i informisanje kupaca naredila nadležna tela.

user posted image

Zemlja koja obaveštava o opasnom proizvodu: Estonija
Kategorija: Igračke proizvod: kastanjete marka: nepoznat
Tip i broj modela : Article No 70023, EAN code: 4742090003016
Zemlja porekla: Estonia
OPASNOST Oslobađanje metala
Ovaj proizvod predstavlja ozbiljan rizik od oslobađanja metala jer migracija olova od 1012 mg/kg a
hroma od 163 mg/kg sa zelene i žute boje kastanjeta prelazi dozvoljene limite. Ovaj proizvod ne nije u
skladu sa Direktivom o igračkama i relevantnim Evropskim standardom EN 711.
SPROVEDENE MERE U ZEMLJI KOJA OBAVEŠTAVA O OPASNOM PROIZVODU Povlačenje
sa tržišta i informisanje kupaca naredila nadležna tela.

user posted image

user posted image

Zemlja koja obaveštava o opasnom proizvodu: Italija
Kategorija:igračke proizvod: gumeni masažer marka: nepoznat
Tip i broj modela : Article 180013 Zemlja porekla: Hrvatska
OPASNOST Hemijski rizik
Ovaj proizvod predstavlja ozbiljan hemijski rizik jer količina dietilheksil ftalata (DEHP), toksina druge kategorije, koji se nalazi u proizvodu prelazi maksimalan nivo naveden u Direktivi 2005/84/EC.
Konkretno:plavi masažer sadrži 0,38% ftalata, od čega je 0,3% DEHP; roza masažer sadrži 0,31% ftalata, od čega je 0,2% of DEHP.
SPROVEDENE MERE U ZEMLJI KOJA OBAVEŠTAVA O OPASNOM PROIZVODU
Carinske vlasti su odbile uvoz.

user posted image

Zemlja koja obaveštava o opasnom proizvodu: Ujedinjeno Kraljevstvo
Kategorija:Igračke proizvod: autići marka Fast Wheel Tip i broj modela : Model number –
17/ED202; batch code – 5050373021619 Zemlja porekla: Kina
OPASNOST : Rizik od trovanja
Korigovani sadržaj topivog hroma u žutoj boji na oba žuta automobila u kompletu bio je viši od
maksimalnog dozvoljenog nivoa u po standardu (60 mg/kg). Uz to, biodostupnost hroma koja rezultira
iz korišćenja igračaka prešla bi 0.3 g . Ovaj proizvod ne nije u skladu sa Direktivom o igračkama i μ
relevantnim Evropskim standardom EN 713.
SPROVEDENE MERE U ZEMLJI KOJA OBAVEŠTAVA O OPASNOM PROIZVODU
Zabrana prodaje po nalogu nadležnog tela.

user posted image

user posted image

Zemlja koja obaveštava o opasnom proizvodu: Slovačka
Kategorija:Igračke proizvod: knjigica za bebe marka: Play&Learn, Baby touch
Tip i broj modela : GG0904/411BK Zemlja porekla: Kina
OPASNOST Hemijski rizik Ovaj proizvod (u svojim plastičnim delovima) sadrži ftalate estere DEHP
u količini od 21,6% od težine što u velikoj meri prelazi limit.
SPROVEDENE MERE U ZEMLJI KOJA OBAVEŠTAVA O OPASNOM PROIZVODU
Distributer dobrovoljno prekinuo prodaju, povukao proizvod sa tržišta i obavestio kupce.

user posted image

user posted image

Zemlja koja obaveštava o opasnom proizvodu: Slovačka
Kategorija:oprema za bebe proizvod: ogradica marka: STANDARD
Tip i broj modela : Model B 105 Zemlja porekla: Italija
OPASNOST Hemijski rizik
Ovaj proizvod predstavlja ozbiljan hemijski rizik je plastični deo proizvoda sadrže prekomernu
količinu od 20,8% od težine ftalate estera DEHP.
SPROVEDENE MERE U ZEMLJI KOJA OBAVEŠTAVA O OPASNOM PROIZVODU
Distributer i dobavljači doborovoljno obustavili prodaju i povukli proizvod.

user posted image

Zemlja koja obaveštava o opasnom proizvodu: Grčka
Kategorija:igračke proizvod: makeup set marka: PRETTY MISS
Tip i broj modela : Deluxe make up, model No 7020 Zemlja porekla: Hong Kong
OPASNOST Rizik od trovanja
Ovaj proizvod za decu predstavlja rizik od trovanja zbog migracije barijuma iz crvene senke za oči
1747mg/kg, i iz crvenog ruža 2259 mg/kg, dok je gornji limit 1000 mg/kg. Uz to, ovaj proizvod nema
uputstva na grčkom.Ovaj proizvod ne nije u skladu sa Direktivom o igračkama i relevantnim
Evropskim standardom EN 71.
SPROVEDENE MERE U ZEMLJI KOJA OBAVEŠTAVA O OPASNOM PROIZVODU
Povlačenje sa tržišta po nalogu nadležnog tela.

user posted image

Zemlja koja obaveštava o opasnom proizvodu: Grčka
Kategorija:igračke proizvod: drvena lutka marka: EICHHORN
Tip i broj modela : Code 2374 Zemlja porekla: Češka
OPASNOST Rizik od trovanja
Ovaj proizvod predstavlja ozbiljan rizik od trovanja jer je: migracija hroma iz igračke 373mg/kg, što prelazi maksimalni limit od 60 mg/kg; migracija olova iz igračke 2170mg/kg, što prelazi maksimalni limit od 90 mg/kg.Ovaj proizvod nije u skladu sa Direktivom o igračkama i relevantnim Evropskim standardom EN 711.
SPROVEDENE MERE U ZEMLJI KOJA OBAVEŠTAVA O OPASNOM PROIZVODU
Povlačenje sa tržišta po nalogu nadležnog tela. Izdato je saopštenje za štampu.

user posted image

user posted image

Zemlja koja obaveštava o opasnom proizvodu: Slovačka
Kategorija:igračke proizvod: Eva slagalice marka: nepoznat
Tip i broj modela:Soft blocks No 118622 and No 118623 Zemlja porekla: Kina
OPASNOST Hemijski rizik
Ovaj proizvod predstavlja ozbiljan hemijski rizik za decu, odnosno iritira kožu, oči i disajne puteve jer
sadrži 6 hemijskih supsanci (etil benzena, ksilema, izooktanola, acetofenola 2fenola2propanola,
etilcikloheksana) sa štetnim i iritirajućim dejstvom na kožu, sluzokožu i centralni nervni sistem.
Mešavina ovih hemijskih supstanci ima dodatno dejstvo. Ovaj proizvod ne nije u skladu sa Direktivom
o igračkama.
SPROVEDENE MERE U ZEMLJI KOJA OBAVEŠTAVA O OPASNOM PROIZVODU
Distributer i dobavljač dobrovoljno obustavili prodaju i povukli proizvod sa tržišta.

user posted image

Zemlja koja obaveštava o opasnom proizvodu: Grčka
Kategorija:igračke proizvod: laserski pištolj marka: nepoznat
Tip i broj modela :LASER GUNSHOT, Cod. S139. Zemlja porekla: Kina
OPASNOST Rizik od trovanja
Ovaj proizvod predstavlja rizik od trovanja jer je migracija hroma iz materijala igračke 241mg/kg
(gornji limit je 60 mg/kg), a migracija olova iz materijala igračke 1291mg/kg (gornji limit je 90
mg/kg).Ovaj proizvod nije u skladu sa Direktivom o igračkama i Evropskim standardom za igračke EN
711
SPROVEDENE MERE U ZEMLJI KOJA OBAVEŠTAVA O OPASNOM PROIZVODU
Povlačenje sa tržišta po nalogu nadležnog tela.
 Ovo je pod naslovom Opasne igračke 1. Ima 15 nastavaka. Zaista mislim da je glupo da vam ih sve prebacujem, ako mislite da treba - nije mi teško, ali mislim da je jednostavnije da odete i same vidite. VIŠE O OVOME. Ono što bih dodala jeste da moj Luka ima neke od ovih igračaka, dal je isti proizvođač - nemam pojma, ali izgledaju isto. user posted image
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Lista opasnih igračaka
17.12.2008 2:18:28   
stella
Kada sam citala ovaj text bilo mi je zaista cudno i bila sam zaprepastena kako neko moze u svoj proizvod namijenjen djeci staviti nesto otrovno,ali nakon afere sa mlijekom vise me nista od ne cudi.Prvenstveno od Kineza.
Nadam se draga Tasha da te igracke koje imas nisu od istog proizvodjaca.
Mi imamo slicne patkice ali nisu bile u ovom pakovanju pa se nadam da nije isti proizvodjac.
Ako imalo sumnjas,preporucujem ti da bacis.Mislim da je bolje tako nego da sumnjas.A pokusaj se sjetiti pakovanja.


_____________________________

H A N A 26.09.2007

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Lista opasnih igračaka
17.12.2008 8:57:03   
Anoniman
Bilo je više patkica unutra i kao neka plava činijica, i neki kolutovi za plivanje. A kako se igra sa njima već preko godinu dana... ma preko dve godine... valjda onda nisu otrovne. user posted image

(odgovor članu stella)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Lista opasnih igračaka
28.12.2009 17:42:48   
Ellenica
evo još

opasni proizvodi


_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Lista opasnih igračaka
23.7.2011 23:33:34   
Anoniman
Već neko vreme razgledam šta da kupim Marku od igračaka za kadu, tokom kupanja. Svuda neki dinosaurusi, slatki su, ali majke ti... "Znaš sine moj od 10 meseci, ovo je Tiranosaurus, ovo je Brontosaurus..." user posted image user posted image user posted image Ja bih nešto "kva-kva"...
Uglavnom, ne nađoh, pa sam uzela 5 dinosaurusa (tako su pakovani) u DexyCo, koštaju oko 600din. Došli kući, ja otvorila da se upozna sa njima prvo na suvom, i dok sam uspavljivala Marka, Luka je uzeo jednog dinosaurusa. Nisam imala zamerki jer znam da je lud za dinosaurusima, međutim, vidim ja on grgulja usta, pljuje po kupatilu... Dođem, šta je? Kaže, stavio je dinosaurusa u usta (nećemo to komentarisati, mislim, sa 5 god staviti igračku u usta!?), i kaže skinula mu se boja na jezik. user posted image Pogledam, zaista fali boja sa jednog dela. Ok, vidi se da je zubima grizao, ali ipak! Uzmem sunđer, malo jače protrljala, siđe boja sa njih! user posted image Onda sam ih bacila u đubre.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Lista opasnih igračaka
23.7.2011 23:37:41   
Anoniman
Mi imamo patku sa 3 pačeta za vodu i ribicu. Mnogo su slatke i nije se ništa skinulo sa njih a svakodnevno su izlagane torturi Ninine čeljusti. user posted image  

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Lista opasnih igračaka
23.7.2011 23:38:41   
Anoniman
Videla sam tu veliku patku sa malim pačićima, ali ti mali su mi tako mali, a Marko ima uuuusta, bojim se staviće ih unutra! user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Lista opasnih igračaka
23.7.2011 23:40:37   
snješka
Tako smo i mi dobili neke Dizni likove, Miki, MIni, Pluto i Paja patak, gumeni i pište na stisak. Smrdili su kao sam đavo kad sam ih otvorila. Prala sam ih nekoliko puta i miris je ostao, a boja spadala. Sreća pa nisu zanimljivi nikome, i na kraju sam ih bacila.

< Poruku je uredio snješka -- 23.7.2011 23:42:41 >


_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Lista opasnih igračaka
23.7.2011 23:41:39   
Anoniman
E, to imam i ja, i ne skida se boja, Mare ih obrađuje već i-ha-ha. user posted image

(odgovor članu snješka)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Lista opasnih igračaka
23.7.2011 23:41:45   
Sanjica26 RR
Jel si videla te kva-kva u liliju?.user posted image

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 23.7.2011 23:42:03 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Lista opasnih igračaka
23.7.2011 23:42:22   
snješka
Kupila sam ja u apoteci pakovane po četiri životinje. U jednom su morske, a u drugom domaće životinje. Neki je poznat proizvođač i baš su kvalitetne, super su. Imaji rupice na ustima i njuškama, jer su baš za vodu.

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Lista opasnih igračaka
23.7.2011 23:43:41   
Anoniman
Gledala sam, nisu imali, Sanjice.

Snješka, ove što su u kanti imaju rupice na ustima! user posted image Ali ne znam ko je proizvođeč.

(odgovor članu snješka)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Lista opasnih igračaka
23.7.2011 23:44:09   
Anoniman
Evo ih kva kva,samo smo podmladak sklonili jer cenim da Ninin želudac ne vari gumu user posted image

user posted image

(odgovor članu snješka)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Lista opasnih igračaka
23.7.2011 23:44:53   
snješka
Tasho, otiđi u Aksu, vidjela sam na sajtu da oni imaju veliki izbor tih životinjica. Nažalost mi Aksu nemamo.

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Lista opasnih igračaka
23.7.2011 23:46:18   
Anoniman
Da, bzvz su napravili te najmanje, baš su male. Ne znam što su ih tako male napravili!
Luka je imao onakve kao na prvoj slici skroz gore user posted image , mislim tako su izgledale, ali nisu iz tog pakovanja. Ali napale ih gljivice iznutra, pa kad stisneš, kadica se napuni slinavim, crnim user posted image user posted image user posted image i završile su u kanti.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Lista opasnih igračaka
23.7.2011 23:46:49   
snješka

IZVORNA PORUKA: Tash

Gledala sam, nisu imali, Sanjice.

Snješka, ove što su u kanti imaju rupice na ustima! user posted image Ali ne znam ko je proizvođeč.



Ok, vjerujem ti, obično te za kupanje imaju. Ali ove su baš, baš dobre. I vidi se na njima da su kvalitet. Bile su 5 eura prošle godine, jedno pakovanje.


_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Lista opasnih igračaka
23.7.2011 23:48:44   
Anoniman
Naše nisu slinave, za sada user posted image

(odgovor članu snješka)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Lista opasnih igračaka
23.7.2011 23:50:07   
Anoniman
Ojha!
Evo ih kva kva: http://shop.aksa.rs/katalog/unika-toy-bebi-patkice-za-vodu-5-komada-u23196.html
I gledam danas dal da uzmem ovo http://shop.aksa.rs/katalog/unika-toy-bebi-divlje-zivotinje-za-vodu-u23201.html, ma reko neću, uzeću dinosauruse! user posted image
Ovo mi je super: http://shop.aksa.rs/katalog/unika-toy-bebi-zivotinje-za-vodu-4-komada-u23197.html

Ostaviće me muž!

A moderatori će me odrati! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Lista opasnih igračaka
23.7.2011 23:54:08   
snješka
Tasho, sve su preslatke, i ja bih sve uzela. Baš su medene.

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Lista opasnih igračaka
24.7.2011 17:54:45   
liliana
Ja sam T. kupila  u decembru patkice i  "Idei". Bilo izh je 5 u pakovanju, nisu bile baš ni jeftine. Boja je postojana, ali ima drugu manu:Odozdo svaka patkica ima rupicu kroz koju voda ulazi unutar igračke. Ja sam ih istresala i prala do besvesti, ali se ipak pojavilo nešto crno što je, kada bi ih stavila u vodu, izlazilo vani i plutalo. Tak sam ih slatko pobacala!!! Ne znam da li imaju neke patkice za kupanje  bez tih rupica ili da e bar voda može skroz istresti da se to ne stvara?

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Lista opasnih igračaka
24.7.2011 21:57:24   
Anoniman
To crno su gljivice. user posted image

(odgovor članu liliana)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Lista opasnih igračaka
8.3.2018 20:18:32   
Dora89
Dobro je znati 😝

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Lista opasnih igračaka
8.3.2018 20:24:46   
Anck Su Nmaun
I opet ce se prodavati i opet kupovati!

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Lista opasnih igračaka
8.3.2018 21:07:53   
Sarav
Te igračke su opasne iz još jednog razloga, dole gde je ta rupica ima plastika koju beba može da izvadi zubićima i inhalira ili proguta. Svakako su bezveze

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Lista opasnih igračaka
8.3.2018 21:43:24   
mama Jo
Boze sacuvaj...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...
Pepeljuga ( srpska narodna bajka)
Bajke i pripovetke za decu na Ringeraja.rs



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here