|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Bokina torta :)
30.1.2012 20:15:28   
Ana RR
Nadam se da se Boka neće ljutiti što sam "preuzela" recept, ali torta je odlična pa da podelim i sa drugima user posted image

Ovako..

Za jednu koru je potrebno (peku se ukupno 3 kore)

3 jaja
5 kašika šećera
3 kašike brašna
3 kašike kakaa
3 kašike mleka
3 kašike ulja
kašičica praška za pecivo

Prvo umutiti jaja i šećer pa postepeno dodavati ostale sastojke. Pre filovanja kore preliti toplim mlekom da bi bile sočnije.

Za fil potrebno:

3 mlečne čokolade (od 100g)
3 čokolade za kuvanje (od 100g)
pola litre slatke pavlake
125g putera
300g (može i više) višanja

Čokoladu otopiti na pari, slatku pavlaku zagrejati skoro do ključanja pa sjediniti sa čokoladom i dodati puter. Ostaviti da se fil stegne.

Filovati kore pa preko staviti višnje i tako redom. Fila ima dosta tako da se posle može cela torta premazati.

Evo kako je meni ispala

user posted image

Boko, puuuunooo hvala na receptiću user posted image user posted image user posted image


< Poruku je uredio Ana RR -- 15.6.2016 12:24:56 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Bokina torta :)
30.1.2012 22:38:05   
Natalie018
Anci user posted image Pa ovo tako dobro izgleda, a kad sam procitala sastojke zakljucih da je ovo definitivno po mom ukusu. Dosta crne cokolade, kakaoa, visanja... mljac.. Ovo moram da pravim! Hvala Boki, a hvala i tebi user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Bokina torta :)
30.1.2012 22:41:18   
Ana RR
Samo da dodam da je kalup veličine 26cm i da se kore peku na 200 stepeni oko 15 minuta (ali proveravati čačkalicom, moja rerna je jača pa se peklo koji minu kraće).
Moj savet je da prvo napravite fil pa onda kore, da bi se fil stegao.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Natalie018)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Bokina torta :)
31.1.2012 13:51:49   
Anoniman
ja je pravim u nedelju, jedva cekam user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Bokina torta :)
31.1.2012 13:56:24   
viking
idi bre ana u peršun! user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Bokina torta :)
31.1.2012 13:58:02   
Olga75
uh , 600 grama cokolade user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Bokina torta :)
31.1.2012 22:12:11   
zivka
Mljac mljac...hvala. Za vikend cu je pravitiuser posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Bokina torta :)
31.1.2012 22:16:20   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: viking RR

idi bre ana u peršun! user posted image


hihihi user posted image user posted image ima još jedno parče, ajde!

IZVORNA PORUKA: Olga RR

uh , 600 grama cokolade 


To je bila i moja prva pomisao ali uopšte nije tako jaka, meni su jači oni klasični filovi i zbog njih ja ne jedem torte. Ovde višnje razbiju slatkoću, ma mnoogooo je dobra user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Bokina torta :)
31.1.2012 22:24:11   
madre
auuuu, nemam reci! odlicna je!

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Bokina torta :)
1.2.2012 6:00:17   
Adriana83
Ovo je bas po mom ukusu! Samo jedno pitanje: da li mutis slatku pavlaku i margarin ili samo promesam dok je pavlaka vruca pa se margarin istopi?

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Bokina torta :)
6.2.2012 13:22:52   
Ana RR
Ništa se ne muti, samo lepo promešaš da se margarin istopi. Zagreješ sl. pavlaku, sjediniš sa čokoladom i dodaš margarin.

Moj savet je da prvo napravite fil pa se onda bacite na spremanje kora, jer će se do tada fil ohladiti i lepo stegnuti. Ja sam uveče sve napravila ali sam ujutru filovala.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Adriana83)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Bokina torta :)
6.2.2012 13:41:10   
Tea2
Kako bi bilo-jagode umesto visanja?

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Bokina torta :)
6.2.2012 13:44:57   
Ana RR
Pa valjda bi bilo ok. One su doduše slađe a meni se dopada baš taj kiseo šmek od višanja. 

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Bokina torta :)
6.2.2012 13:49:35   
minavb
Ja sam pravila sa višnjama, ali tako što sam malo prokuvala višnje sa kašikom šećera i malo vode, pa time prelila koru i višnje stavila preko kore, pa tek onda fil. Super je ispalo.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Bokina torta :)
6.2.2012 13:53:59   
Tea2
mina,sve vise te vidim u ovakvim temama....I sliku sa pihtijama sam videla...

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Bokina torta :)
6.2.2012 13:57:36   
Anoniman
Ana recept je odlican, i ja je pravim , cim mi una da malo slobodnog vremena.user posted image

(odgovor članu Tea2)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Bokina torta :)
6.2.2012 14:04:01   
minavb
IZVORNA PORUKA: Tea2

mina,sve vise te vidim u ovakvim temama....I sliku sa pihtijama sam videla...

I?user posted image


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Bokina torta :)
6.2.2012 14:11:30   
Tea2
Kaloricno,bre!!!Vodi nas na pravi put,da jedemo malo i zdravo,da ponovo idem u temu Dijetalni meni.Pocela sam da vracam ono sto sam skinula....A ova torta tako mami,pa kad vidim i tebe ovde,odmah idem da pravim...........

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Bokina torta :)
6.2.2012 14:22:58   
minavb
"Pa i mi cigani imamo dušu!"user posted image
Inače, moja torta je pravljena u najmanjem mogućem kalupu. Za nju je ukupno potrošeno 3 jaja, 5 kašika šećera, 3 kašike brašna, kakaa, 200ml slatke pavlake, 200g čokolade i 300g višanja. user posted image


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Bokina torta :)
6.2.2012 14:24:30   
Tea2
I sad mene opet treba da grize savest jer mastam o veeelikoj verziji ,i nekoliko parcica........

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Bokina torta :)
6.2.2012 14:26:47   
minavb
Maštaj. Ja sam napravil amalecku, slikaću vam je, mužu jer je bio na putu. Pojela sam juče jedno parče i više neću. Ajd da ne kvarimo temu ženama. Ova torta je jako lepa, uživajte!

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Bokina torta :)
7.2.2012 8:06:37   
minavb
user posted image
Moja malecka tortica.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Bokina torta :)
11.2.2012 9:36:40   
PoisonEve
Dolaze nam neki gosti za Dan zaljubljenih pa sam mislila da napravim tortu, e sad mene zanima da li je preveliki okrugli kalup precnika 28cm?

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Bokina torta :)
11.2.2012 9:47:13   
Anoniman
PE ja imam isto tako veliki kalup. Bice ti tanje kore a sira torta. Nije nikakav problem. Osim sto su ove visoke mozda malo na oko lepse.

Ova torta je kao svarcvald, jedna od mojih omiljenih, samo sto u fil ne ide cokolada i margarin. Samo slatka pavlaka.

< Poruku je uredio MaliMis -- 11.2.2012 9:48:20 >

(odgovor članu PoisonEve)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Bokina torta :)
30.12.2012 8:04:53   
branki*
danas pravim ovu tortu,kupila sve sto mi treba..nadam se da ce ispasti dobrauser posted image javljam kasnije kako bude!

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Rižoto sa blitvom
Ringerajin kuvar: 17 joka
Ukusni prokelj
Ringerajin kuvar: minnica



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here