|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pritisak u stomaku
13.2.2010 2:19:16   
Verus

Molim korisnike da takodje pogledaju temu Grlic materice u trudnoci<<KLIK

Teme su usko povezane...



Naime, dosta trudnica dolazi u situaciju da ima problema sa grlicem, bilo da je prirodno slab, ili je oslabio usled neke procedure, koju su ranije u zivotu imali (LEEP, konizacija i sl).  Puno puta, lekar ce postaviti to pitanje: "Da li osecate pritisak?", mnoge zene ce reci "Ne", iz prostog razloga sto NE znaju kako se uopste pritisak oseca u telu.  Meni je receno, da bi to bio vise vaginalni pritisak, nego pritisak u stomaku, sto se u mom slucaju pokazalo kao suprotno.  U 26 nedelji trudnoce sam dobila rane kontrakcije, i zavrsila u bolnici,ali je hvala bogu sve zaustavljeno, i pustena sam kuci na mirovanje. Sedam do deset dana pre tog incidenta, sam osecala pritsak u stomaku: osecaj je kao da vam je stomak previse mali, kao da ce koza da pukne svakog trenutka, a stomak bude veeeoma tvrd.  Prvo sam pomislila da su Braxton Hicks kontrakcije, ili ti lazne kontrakcije-vezba za pravu stvar, sto se cesto desava.  Medjutim, bile su prave kontrakcije, koje ja nisam prepoznala dok vec, nisam pocela da se otvaram.  Tada sam osetila bolove identicne menstruacionim bolovima, ali 100  puta jace.  I takodje, veoma jake bolove u donjim ledjima, koji su se pruzali uz kicmu, a misici uz kicmu su se grcili od bola.

Otvorila sam ovu temu, da svako dobije sansu, da bar, ranije otkrije sta se desava, i da ne dodje u situaciju da ne odmori, ne pauzira (kao sto ja nisam) i da ne daj boze krene u rani porodjaj i izgubi bebu....

Veoma je lako, da ce neke od vas osetiti samo Braxton Hicks/lazne kontrakcije, i ne mora biti ono najgore, tako da NE PANICITE ali se definitivno odmorite, pijte dosta vode itd.  Bitno je da svaka trudnica posle 24 nedelje slusa svoje telo, odmara dovoljno, ne stoji previse dugo-plod postaje sve veci i tezi, i pritisak na grlic pri stajanju je sve jaci. 

Nadam se da ce ovo bar malo pomociuser posted image


IZVORNA PORUKA: Verus RR

Unica, jedna dr. me je pitala da li osecam pritisak-ja pitam kako bi se "osecalo" kaze vaginalno, uopste nije tako, osecas kao da ce ti stomak puci, kao da je koza premala-veoma slicno onim laznim kontrakcijama, al je razliku tesko prepoznati....ako ne odmorim, pretvore mi se u prave, menstrualne kontrakcije....
IZVORNA PORUKA: Unica

IZVORNA PORUKA: Verus RR

Ja sam uzimala progesteron u prvih 13 nedelja, ali vaginalno, 2 puta na dan po 150 mg (total 300mg na dan).  On nije mnogo efektivan posle, jer placenta preuzima stvaranje progesterona...  Sto se tice ocuvanja trudnoce kasnije-nista bolje od mirovanja, cak ni serklaz ne pomaze u kasnijoj trudnoci, i on se mora uraditi u prvo trimestru.  Tako da sada mirujem, doziram koliko se osecam da mogu da uradim, a kada osetim PRITISAK u stomaku, kao da ce puci, znam da je previse i legnem na levu stranu stomaka, opustim se i tako...


to me stalno Dr pita jel osecam a ja curka nemam pojma jel to osecam...



Direktna veza do poruke: 1
   RE: Pritisak u stomaku
13.2.2010 19:41:09   
Verus
Unice, buhla nadam se da cete videti temu.....mozda pomogne.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Pritisak u stomaku
13.2.2010 19:45:08   
buhla
verus user posted image hvala! eto ni ja ne bi znala da je TO pritisak u stomaku, a desava mi seponekad, kao npr danas i da znas da sam se okretala u krevetu i da mi je najvise odgovaralo na levoj strani da lezim, cak sam i disala kako su nas ucili u skolici! user posted image

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Pritisak u stomaku
13.2.2010 19:47:34   
Verus
Drago mi je da bar malkice pomogne...eto, meni cesto kada lezim na desnoj strani, smeta i krene mi taj pritisak, pa se prebacim na levu i bude super.  Moguce da zavisi od polozaja bebe ne znam, ali ja nisam smatrala ranije taj pritisak opasnim, jer me nije bolelo, uvek sam mislila eto, lazne kontrakcije-ali ako se telo ne odmori, mogu da predju u prave kontrakcije, kao meni sto se desilo....cak i pre neko vece, ja htela da pravim veceru,i stajala i radila, i krenuo pritisak, pa posto nisam odmah legla-krenula kontrakcije, one, kao menstruacioni bolovi-bas sam se uplasila jer sam tako zavrsila u bolnici....

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Pritisak u stomaku
13.2.2010 19:52:57   
Unica
procitala sam ali sam ti odgovorila u nekoj drugoj temi... nekoj u kojoj smo juce kuckale... toliko sam rasejana od juce da ne znam sta gde pisem a o pismenosti necu da se izjasnjavam... kao da sam zavrsila samo 2 raz. osnovne...

tebi opet HVALA!!!! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Pritisak u stomaku
13.2.2010 20:12:44   
Verus
Unice draga! Nema na cemu, bar, da moje iskustvo moze da spreci drugim trudnicama tu frku i strah od iskustva iz bolnice i srah da cu roditi bebe u 27 nedelji...uzas.  Drzi se!!!  Miruj, na levoj strani sto vise, pij magnezijum, i ako vec pijes lekove sto ti je dao dr. nastavi, nemoj sad stati.  A ako budes koji dan lezala u bolnici PITAJ I TRAZI STEROIDE za sazrevanje pluca-napravice citavu razliku!!!  A dr. mi je rekla da ce joj pasti kamen sa srca kada predjem 32 nedelju, tada su bebe vec ok kad se ranije rode-naravno uz kiseonik koji daju i pomoc koju sada medicina nudi.  I super je sto gledas da se ne stresiras, jer to samo negativno utice.  Ostani tako pozitivna!user posted image

(odgovor članu Unica)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Pritisak u stomaku
14.2.2010 11:31:54   
Unica
ja za sad guram dan po dan... kad prodje noc ja sva happy... videcu sutra na UZ jos kakva je situacija....

_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Pritisak u stomaku
14.2.2010 13:29:32   
LillyT
osecaj je kao da vam je stomak previse mali, kao da ce koza da pukne svakog trenutka, a stomak bude veeeoma tvrd.


Ja cesto imam osecaj kao da cu da puknem, ali mi nije tvrd stomak user posted image Imam obicaj da kazem da pucam po savovima. Nisam uspela jos da povezem kada mi se to javlja, ali ne volim taj osecaj, tako me preplavi neka tezina....


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Unica)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Pritisak u stomaku
14.2.2010 17:24:22   
Verus
Meni se recimo, uvek desava da to bude kada stojim duze vreme.  Znaci u pocetku bude sve normalno, ne osecam tu tezinu u stomaku, taj pritisak, osecaj pucanja.  Sto duze stojim na nogama to polaako pocne da se desava...

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Pritisak u stomaku
14.2.2010 22:39:22   
Anoniman
. I takodje, veoma jake bolove u donjim ledjima, koji su se pruzali uz kicmu, a misici uz kicmu su se grcili od bola.



... evo ja bih i ovo izdvojila kao veoma bitan znak da se nešto dešava po pitanju kontrakcija.... znam da je tema pritisak u stomaku ali me je ovaj deo podsetio... dakle, leđa žene moje rasturaju! NAROČITO TAJ DONJI DEO....

...tako je kod mene bilo a onda mi je i jedna doktorica u Betaniji rekla kako je upravo taj bol često najbolji znak....

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Pritisak u stomaku
14.2.2010 23:06:15   
Verus
Hvala draga kaliopi! Nema veze sto je tema pritisak u stomaku-jer, bas sam htela da ukazem na neke simptome koji mogu biti znak ranog porodjaja, a i puno zena je zbunjeno pitanjem lekara da li oseca pritisak, kada, u stvari, ni ne znaju sta treba da osecaju....

Nadam se da cemo ovako spreciti bar nekoliko prerano rodjenih beba.....


Bebe su vredne cekanja!

Sve sto se moze uciniti da se rode na vreme, treba biti ucinjeno.  Zene, zaboravite na zakaze CR pre 40 te nedelje, osim , ako je medicinski neophodno...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Pritisak u stomaku
14.2.2010 23:16:35   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Verus RR
Zene, zaboravite na zakaze CR pre 40 te nedelje, osim , ako je medicinski neophodno...




slažem se....
što se konkretno pritiska u stomaku tiče, ja ga recimo nisam osetila do trenutka kada mi je pukao vodenjak...dakle, do tada su me samo  leđa(što bi stari rekli krst) u donjem delu, u dnu....bolela...
a nakon pucanja vodenjaka - počeo je taj pritisak u donjem delu stomaka...
kako bih opisala taj pritisak.... i tokom trudnoće kada je bilo sve ok sam ga osećala tek-tek... obično ako bih malo duže bila na nogama...ali ovo je jače... kao menstrualni bolovi .... moji su srednje jačine a ovi su bili recimo tri puta jači.. dakle, nije me čak ni jako bolelao ali se pritisak osećao ....
ma ja mislim da će ga svaka žena prepoznati ....kad dođe vreme, hvala bogu...user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Pritisak u stomaku
21.6.2012 17:08:00   
Meliisa
Meene boli stomak,osecam jake bolove skoro me tera svakih par minuta da idem u wc da piskim...stomak mije mnogo tvrd i osecam pritisak neki dali bi moglli dami pomognete sta to znaci

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Pritisak u stomaku
21.6.2012 18:09:35   
ana77
Koja si nedelja trudnoce? Da li ti se ritmicno steze stomak ili te mozda muce gasovi? U svakom slucaju ako potraje, javi se doktoru. 

(odgovor članu Meliisa)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Pritisak u stomaku
21.6.2012 20:36:15   
Meliisa
ocito nemam gasove u stomaku,ne osecam se tako...Hm ai vec mije tako pocelo biti 1mesec.tako da i neznam dali sam trudna i izlazi mi nesto kao belo iz dojke!!!

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Pritisak u stomaku
21.6.2012 22:32:39   
Olga75
Mellisa , prvo uradi test za trudnocu i idi kod ginekologa
moze biti i trudnoca , hormonski poremecaj , miom , neka cista ,
najbolje je da odes kod dr

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Meliisa)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Pritisak u stomaku
22.6.2012 17:35:47   
Meliisa
bila sam juce kod ginekologa,uvece na dezurnoj bolnici i pregledao me i rekao mi daje sve uredu,i da idem na ultrazvuk za 10dana obavezeno jelsam izgleda trudna,ai rekla sam dami isto i mens...kasni vec kao i jeste vec 5dan

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Pritisak u stomaku
22.6.2012 17:40:07   
Verus
zar ti ginekolog nije uradio test na trudnocu iz mokrace ili krvi?

(odgovor članu Meliisa)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Pritisak u stomaku
22.6.2012 20:13:00   
Meliisa
Ne samo,ginekoloski pregled .. a cudno se osecam ovih dva meseca u prvi mesec samo sam povracala al sad osecam bol u doljnim delu stomaku osecam kao pritisak steze me.. i zatim posle odma mokrim cesto.. osecam se cudno.. al bilo mi cudno kad sam bila na pregled kod ginekologa pregledao me i nista nije reko da je sve uredu a verovatno sam trudna i da za 10 dana trebam ici na ultrazvuk?.. ja se bas ne razumem u to meni je bilo prvi put da idem kod ginekologa.. zanimame moze se videti trudnoca sa pregledom..?

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Pritisak u stomaku
4.2.2021 7:48:46   
Anoniman
Ja baš imam osećaj težine u stomaku. Ne znam kako to da opišem. Osećaj kao da su mi svi organi spomerani u telu. Da l je to normalno? 15. sam nedelja


(odgovor članu Meliisa)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Pritisak u stomaku
4.2.2021 10:01:52   
lesli
Da, zato sto materica raste i pritiska i pomera organe. Istezu se ligamenti. Sve to se oseca kao pritisak, neko neprijatno zarenje.  Dok god bolovi nemaju karakter menstrualnih, ne pojacavaju se itd, sve je to ok.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here