|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Privatne osnovne skole u Srbiji
2.2.2012 12:56:07   
kalinam
U proteklih par dana je bilo nekoliko stravicnih vesti iz osnovnih skola pa sam pocela da razmisljam u smeru privatnog osnovnog obrazovanja pre svega zbog bezbednosti, a isto tako i zbog kvaliteta nastave(opste je poznato da deca danas idu na privatne casove skoro iz svih predmeta kako bi dobili dobre ocene, pa besplatno obrazovanje uopste nije ni besplatno ni jeftino). Da li neko ima iskustva ili informacije o privatnim snovnim skolama u Srbiji, o ceni skolarine itd? Kakvo je vase misljenje o tome?
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Privatne osnovne skole u Srbiji
2.2.2012 13:03:08   
Anoniman
Školarina je oko 5000 evra a ne bih rekla da nešto posebno više nauče sem što mi se čini da je u cenu uračunata, tj zagarantovana dobra ocena. Čak imam utisak da izađu sa boljim prosekom i manje znanja... Možda grešim, takav utisak sam stekla posmatrajući nekoliko dece iz okruženja koja idu u privatnu osnovnu školu. Srbija je daleko od zapadnjačkog sistema i nivoa privatnog školstva...

(odgovor članu kalinam)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Privatne osnovne skole u Srbiji
2.2.2012 13:20:11   
minavb
Naše kumče ide u Ruđer Boškovi. Školarina za prvi razred je bila oko 3500evra, za svaki sledeći je veća, ne znam za koliko. Any way, ja ne bih dete dala u privatnu osnovnu školu. Srednju da, ali osnovnu ne. 

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Privatne osnovne skole u Srbiji
2.2.2012 13:23:32   
Jeca*
Ni ja! Ja nisam htela ni privatni vrtic, a kamoli skola...user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Privatne osnovne skole u Srbiji
2.2.2012 13:25:54   
kalinam

IZVORNA PORUKA: Jeca*

Ni ja! Ja nisam htela ni privatni vrtic, a kamoli skola...user posted image


IZVORNA PORUKA: minavb

Naše kumče ide u Ruđer Boškovi. Školarina za prvi razred je bila oko 3500evra, za svaki sledeći je veća, ne znam za koliko. Any way, ja ne bih dete dala u privatnu osnovnu školu. Srednju da, ali osnovnu ne. 


Zbog cega ne i kakvo iskustvo imaju u R.Boskovic? (disciplina, znanje....)

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Privatne osnovne skole u Srbiji
2.2.2012 13:29:19   
jelena038
ne bih dala svoje dete u privatnu osnovnu, ali padam u iskusenje da otvorim jednu user posted image



_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu kalinam)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Privatne osnovne skole u Srbiji
2.2.2012 13:31:41   
minavb
Naši kumovi su zadovoljni, mada oni bi bili zadovoljni i da se školuje na buvljaku ako je to in i ako ne moraju da se bave detetom.
Ja mislim da dete treba da ide u običnu osnovnu školu, da se druži i upozna sa svakakvom decom, da nauči da se izbori za sebe, da od malih nogu zna da samo svojim zaslugama može da bude bolje od drugih. Što bi rekao mm, nek se kali. zbog toga će i na kolektivni sport, naravno na vaterpolo. Naše kumče raste u kretena. "Znaš, ja sam posebna devojčica i uopšte se ne družim sa običnom decom".


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu kalinam)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Privatne osnovne skole u Srbiji
2.2.2012 13:32:45   
Olga75
moje dete je jos malo pa nisam u ozbiljnim razmisljanjima ali mislim da to  : privatna osnovna skola ne znaci automatski da tamo nece biti maltretirano i da ce imati bog zna kakvo super znanje koje ce joj garantovati upisu neku super - duper srednju skolu
doduse ja zivim u provinciji user posted image ali skola u koju bi trebalo da se upise je u sistemu skola bez nasilja pa sam skoro citala u novinama da je jedna devojcica ( 4 - 5 razred ) maltretirana , da li zbog izgleda ili cega vec user posted image
siledzija je uvek bilo i bice ih , na zalost svugde user posted image
e sad , matori je prosvetni radnik pa nekako jos uvek imam veru ( nemam kao ni u zdravstvo ni u sudstvo ni u nista u ovako uredjenoj drzavi )
trenutno mislim da ce ici u normalnu - drzavnu skolu
ne znam da li je vec donet zakon o skolovanju kod kuce
to mi se cini za sada najbezbednije
a opet , uskratiti detetu socijalizacuju i kontakt sa vrsnjacima ( kakvi god oni bili , mora da nauci da nadje svoje mesto pod suncem )
ne znam , kako se sve iskomplikovalo , zao mi je sto nisam radjala dete pre 10 - 15 godina user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu kalinam)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Privatne osnovne skole u Srbiji
2.2.2012 13:33:12   
Jeca*
Zato sto mislim da je drzavni sistem skolovanja razradjen i da bezobzira na sve nekakva kontrola i hijerarhija postoji. Sta to privatna skola moze da ponudi sto drzavna ne moze? Zastitu? Nisam sigurna jer mislim da dete na taj nacin neces zastiti..uvek neko moze da mu naudi posle skole ili sl. Drugo, to mi je kao izolacija deteta od "mase" sto mislim da nije dobro uciti ih od malih nogu, ne u sredini u kojoj zivimo. Trece, bojim se da bi privatno bilo platis i sve moze, a u drzavnom ipak mora da ide, bar bi trebalo, malo drugacije. I ustalom, ne mislim da je problem u skolama, mislim da je problem u roditeljima i deci, a to ne moze da resi novac...

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu kalinam)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Privatne osnovne skole u Srbiji
2.2.2012 13:36:12   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: minavb

Naši kumovi su zadovoljni, mada oni bi bili zadovoljni i da se školuje na buvljaku ako je to in i ako ne moraju da se bave detetom.
Ja mislim da dete treba da ide u običnu osnovnu školu, da se druži i upozna sa svakakvom decom, da nauči da se izbori za sebe, da od malih nogu zna da samo svojim zaslugama može da bude bolje od drugih. Što bi rekao mm, nek se kali. zbog toga će i na kolektivni sport, naravno na vaterpolo. Naše kumče raste u kretena. "Znaš, ja sam posebna devojčica i uopšte se ne družim sa običnom decom".



user posted image  
sa svim napisanim se slazem, sem sa ovim decidiranim "vaterpolo". Jer ne mislim da po default-u mora bas vaterpolo da trenira jer mu je tata trenirao, vec mislim da mu treba dati mogucnost izbora. Ali to je moj stav i to je off topic user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Privatne osnovne skole u Srbiji
2.2.2012 13:38:09   
minavb
Mora vaterpolo. user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Privatne osnovne skole u Srbiji
2.2.2012 13:41:59   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: minavb

Naši kumovi su zadovoljni, mada oni bi bili zadovoljni i da se školuje na buvljaku ako je to in i ako ne moraju da se bave detetom.
Ja mislim da dete treba da ide u običnu osnovnu školu, da se druži i upozna sa svakakvom decom, da nauči da se izbori za sebe, da od malih nogu zna da samo svojim zaslugama može da bude bolje od drugih. Što bi rekao mm, nek se kali. zbog toga će i na kolektivni sport, naravno na vaterpolo. Naše kumče raste u kretena. "Znaš, ja sam posebna devojčica i uopšte se ne družim sa običnom decom".



Ovakva su i deca koju ja znam da idu u Ruđer Bošković...

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Privatne osnovne skole u Srbiji
2.2.2012 13:45:03   
minavb
Imamo istu spremačicu. Mala joj se obraća ovako "Donesi mi čašu vode, hajde potrči!"

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Privatne osnovne skole u Srbiji
2.2.2012 13:48:52   
kalinam

IZVORNA PORUKA: minavb

Imamo istu spremačicu. Mala joj se obraća ovako "Donesi mi čašu vode, hajde potrči!"

Ponekad mi je zao sto ne zivim u Engleskoj gde je aristokratija -aristokratija bez obzira na imovinsko stanje i gde se ni novac ne pomaze pri upisu na prestizne univerzitete i zna se ko se kako ponasa i vlada...mislim da ste skroz u pravu i da je Srbija i dalje zemlja medj'sljivama....

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Privatne osnovne skole u Srbiji
2.2.2012 14:07:23   
minavb
Meni nije žao što ne živim u Velikoj Britaniji. user posted image


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu kalinam)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Privatne osnovne skole u Srbiji
2.2.2012 14:12:58   
Lu
Šta sve neće izmisliti...a kofol krizauser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Privatne osnovne skole u Srbiji
2.2.2012 14:18:27   
minavb
Lu, privatne škole su vazda postojale, nisu ih sad izmislili, i u njih su vazda išla deca ljudi koji to mogu da plate, a takvih ima i u krizi.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Privatne osnovne skole u Srbiji
2.2.2012 14:21:32   
Lu
Ja sam onda vanzemaljac, mislim nisam znala da to postoji na "našim" prostorima, u BIH koliko ja znam ne postoje , ma nebitno, ne zanima meuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Privatne osnovne skole u Srbiji
6.11.2013 11:50:19   
vikiveki
Ja sam znala za privatne srednje škole ali nisam čula da imaju i privatne osnovne škole....u svakom slučaju ja ne bih dete davala u privatnu O.Š. jer mislim da to što je privatna ne garantuje automatski i veći kvalitet znanja

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Privatne osnovne skole u Srbiji
6.11.2013 21:37:50   
Misha i Ljisha
u Ns mislim da ima samo jedna ako se ne varam i iskreno meni se ne svidja tacno se vidi da nije znanje prioritet vec zadovoljstvo roditelja da im deca imaju petice jer Boze moj oni to placaju

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Privatne osnovne skole u Srbiji
6.11.2013 21:57:49   
isidora88
ja znam za dve osnovne u NS, koliko sam cula jako su skupe, neka skola iz BG je 8000eura po godini, tako je bar pisalo u nekim novinama kad sam citala

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Privatne osnovne skole u Srbiji
6.11.2013 22:06:44   
vikiveki
Tako sam i mislila ,roditelji daju decu u takve škole više iz nekog prestiža da se hvale pred drugima,sebi sličnim roditeljima,i ja mislim da ko ima više para u tim školama ima i bolje oceneuser posted image Možda ja i imam predrasude prema tim školama,ali takvo je moje mišljenje

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Privatne osnovne skole u Srbiji
21.1.2015 21:20:18   
Valerie
ima li neko info o skoli Bejza na Banovom brdu. Gledala sam neki prilog, zanimljivo deluje, a mislim da i nije skupo kao druge privatne skole

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 23
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Kada dete nema ni maminu ni tatinu krvnu g...
Postoje tri različite verzije tog ABO gena i to su A, B i O verzije. U jednostavnom svetu te tri verzije bi dale tri krv...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here