|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Šta je istina?
13.7.2009 10:05:40   
Anoniman
Iz teme Koliko stojite iza svojih muževa?


IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Sve više sam mišljenja da je pojam "istina" jedna mnogo relativna stvar.

Ne kritikujem nikoga, sada, nego... da li je istina ono što recimo piše na 99 stranica na internetu, ili ono suprotno što piše na jednoj?
da li je istina ustvari "društveno prihvatljiv odgovor"?
Ne znam da li me razumete šta hoću da kažem.

Mislim da svačija istina zavisi od kućnog vaspitanja i okruženja u kom je odrastao.
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Šta je istina?
13.7.2009 10:11:47   
oliveradj
Mislim da svačija istina zavisi od kućnog vaspitanja i okruženja u kom je odrastao.


Ja mislim da je to tačno!

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Šta je istina?
13.7.2009 10:33:54   
mister NO
IZVORNA PORUKA: oliveradj

Mislim da svačija istina zavisi od kućnog vaspitanja i okruženja u kom je odrastao.


Ja mislim da je to tačno!


Ne mogu se sloziti sa ovim!

Ako je istina samo jedna,nekako ne mogu da svarim to 'svacija istina'.

U praxi da,postoje 'svacije istine',ali ipak mislim da je istina samo jedna!

postoje svacija tumacenjanj JEDNE istine!odnosno izvrtanje istine.Ne mora da bude izvrtanje,moze da bude samo drugi ugao gledanja na jedan dogadjaj,cinjenicu...sto su opet razlicita tumacenja .

Ne vidim kakve veze ima kucno vaspitanje,mislim mogao bih da povezem,ali da direktno otice mislim da ne!

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Šta je istina?
13.7.2009 10:44:33   
Anoniman
U neku ruku si i ti u pravu!

Međutim, ne vredi moram da citiram.

IZVORNA PORUKA: DACA/MACA

pa mu nasamo objasnim da neke osobe zaista ne zele da cuju njegovo pravo misljenje i da se ne trudi uvek da bude iskren jer istina neke ljude boli.


Odavde je krenulo moje mozganje o istini.

Da li je moje (tvoje... bilo čije) pravo mišljenje ustvari istina, i da li imamo pravo da ga serviramo kao istinu?
Naime, ovo me je podsetilo na nekoga koga poznajem... Ko ne staje kada misli da je u pravu, kada misli da je istina ono što govori. A odakle zna da je istina?

(odgovor članu mister NO)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Šta je istina?
13.7.2009 10:54:52   
Rina
I tako udjosmo u filozofiju user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Šta je istina?
13.7.2009 12:14:50   
mister NO
IZVORNA PORUKA: Rina

I tako udjosmo u filozofiju user posted image


sta fali,malo...da nam mozgovi radeuser posted image

(odgovor članu Rina)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Šta je istina?
13.7.2009 13:05:12   
mister NO

Da li je moje (tvoje... bilo čije) pravo mišljenje ustvari istina, i da li imamo pravo da ga serviramo kao istinu?
Naime, ovo me je podsetilo na nekoga koga poznajem... Ko ne staje kada misli da je u pravu, kada misli da je istina ono što govori. A odakle zna da je istina?


ček...ček....ček

Mišljenje i istina ne idu uvijek u paru! postoji npr.na stotine mišljenja o jednom događaju dok je samo jedna istina u stvari šta se zapravo desilo!

e sada u tom moru misljenja,verzija...razmišljanja na temu o....mogu se naći ona koja su ustvari tačna-istinita,i sva su ona ista, mislim na te istinite . sto povlaci da postoji samo jedna tacna-istinita verzija neke priče,desavanja!

e sad o tome da li je pravo onoga sto misli da je ono sto govori istina i da to plasira kao istinu...to su vec prava slobode izrazavanja...sto su na kraju krajeva neka osnovna ljudska prava.

po meni najgora kombinacija je kada imate za sagovornika nekoga ko je tvrdoglav,uporan..glup...i jos slag na tortu misli da je u pravu....


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Šta je istina?
13.7.2009 13:07:10   
mister NO
nisam citirao citav tvoj post zato sto on u sebi vec sadrzi citat,pa da ne bi citirao citat...i tako u nedogled.
a i moj post bio veliki onda.
kontekst je jasan

(odgovor članu mister NO)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Šta je istina?
13.7.2009 13:09:18   
mister NO
pozdrav djevojkeuser posted image

(odgovor članu mister NO)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Šta je istina?
13.7.2009 13:10:39   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mister NO

e sad o tome da li je pravo onoga sto misli da je ono sto govori istina i da to plasira kao istinu...to su vec prava slobode izrazavanja...sto su na kraju krajeva neka osnovna ljudska prava.



e zbog ovoga svi mi mislimo da je istina upravo ono što mi kao pojedinci ili grupe prezentiramo i serviramo

a istina je jedna i tu se u potpunosti slažem , a tumačenja je kolko i ljudi na ovoj kugli o određenoj temi

(odgovor članu mister NO)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Šta je istina?
13.7.2009 13:15:58   
Anoniman
Jasan ti je citat, i ni ne treba da citiraš sve. user posted image

IZVORNA PORUKA: mister NO

e sada u tom moru misljenja,verzija...razmišljanja na temu o....mogu se naći ona koja su ustvari tačna-istinita,i sva su ona ista, mislim na te istinite . sto povlaci da postoji samo jedna tacna-istinita verzija neke priče,desavanja!



Nisam htela da se vraćam na temu, ali eto moram.

Molim ne shvatati je lično, molim ne nastavljati raspravu o pojedinim forumašima... jednostavno, nastavljamo kontext ove teme, inače će doći guppy da nam zaključa temu. user posted image

Naime, onaj dan kada se povela rasprava o Hlamidiji. Moje mišljenje je bilo jasno tada (nije se promenilo). Prepodnevna postava je pričala jedno (uz dokaze sa neta).
Popodnevna postava je pričala drugo (uz dokaze sa neta).

Par dana nakon svega toga otišla sam kod ginekologa na redovnu kontrolu, a pošto sam baš dobra sa dr, pitala sam i za Hlamidiju, odnosno njeno prenošenje.

Kaže, da može polnim putem, ali ne mora. Naime, ona je imala 4 odvojena slučaja devojčica od 7-8 godina koje su imale hlamidiju (činjenica, urinarno, a ne vaginalno, ali imale su je).

Tada mi je rekla: "O hlamidiji ne treba raspravljati. Ne treba razmišljati odakle ti."

Pa te pitam, šta je tu istina?

Naime, ne želim da mi odgovoriš na ovo pitanje, jer će onda nastati sra**.

Navela sam primer... bilo bi mnogo jednostavnije da sam imala neki drugi primer.

Za neke stvari se ne zna šta je istina. A neki od nas ipak veoma često tvrde za svoje misli da su istina.


(odgovor članu mister NO)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Šta je istina?
13.7.2009 13:18:49   
mister NO
da se nadovezem na samog sebeuser posted image user posted image ,moje skromno misljenje je da ne treba nikome braniti da govori gluposti,tj. ne treba mu oduzimati njegovo pravo da bude budala i da mu se se slusaoci,narod....druga strana smije.zasto braniti?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Šta je istina?
13.7.2009 13:19:46   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mister NO

da se nadovezem na samog sebeuser posted image user posted image ,moje skromno misljenje je da ne treba nikome braniti da govori gluposti,tj. ne treba mu oduzimati njegovo pravo da bude budala i da mu se se slusaoci,narod....druga strana smije.zasto braniti?


user posted image

(odgovor članu mister NO)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Šta je istina?
13.7.2009 13:22:10   
mister NO
ma opusteno tasho bre!
nastojim da ova tema krene u toku,sloboda izrazavanja,sta je istina....tj da se razradjuje ono prvo sto si postavila a ne da se vracamo na "HLAMIDIJU".
ne aludiram na ijednog RR forumasa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Šta je istina?
13.7.2009 13:26:47   
Anoniman
Htedoh reći da se o nekim stvarima ne zna istina, a da smo mi, na osnovu kućnog vaspitanja i okruženja iz kog dolazimo, formirali mišljenje, koje čak možemo potkrepiti internet dokazima, i gotovo smo sigurni da govorimo istinu.

Naime, ja potičem iz lekarske porodice, gde su mišljenja jasna. Bolesti tipa Hlamidije se ne prenose rukovanjem, peškirom.
Međutim, neki drugi, koji su odgajani u duhu prirode, verovaće u u lečenje lekovitim biljem i sl (u šta takođe ne verujem).

U tom kontextu sam mislila kada sam na početku rekla da neke stvari vezane za istinu imaju veze sa kućnim vaspitanjem.

(odgovor članu mister NO)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Šta je istina?
19.1.2022 17:48:15   
milicicak
Možda nije potpuno adekvatna tema ali nisam našla bolju pa ću ovde da pišem i pitam i unapred se izvinjavam na podužem postu.
Elem, skoro me je na twiteru izuzetno pogodila rasprava sa temom: uradio sam svoje istraživanje. Poenta nije bila toliko na tome šta je predmet istraživanja, nego na tome na osnovu kojih informacija ljudi formiraju svoje mišljenje i šta smatraju relevantnim izvorima informacija.
Ja za ono što mi je blisko znam šta tražim i koji su kredibilni izvori informacija. Umem da prepoznam gde su greške u metodi, zaključcima, izvorima i da isfiltriram informacije.
Mislim da me je tema toliko dotakla između ostalog zato što pred nedeljno izjašnjavanje zaista nisam znala/razumela šta se tačno menja i kakve to posledice ima a kad sam krenula da tražim, totalno sam se sludela od oprečnih informacija. Ja o pravu pojma nemam a htela sam da izvršim svoju građansku dužnost. I tako sam uradila svoje istraživanje i apsolutno nisam znala šta da mislim jer nisam imala prethodnog znanja da razumem. Na kraju sam zvala prijatelja pravnika.
Kako u ovom vremenu u kome su informcije toliko dostupne formirate svoje mišljenje o stvarima koje vam nisu bliske? Kako filtrirate informacije? Da li ćete više verovati nekom koga lično poznajete (bez obzira da li je stručan za datu temu) ili nekom stručnom iz oblasti? Ja sam na kraju poslušala prijatelja.




(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Šta je istina?
19.1.2022 17:58:44   
Ivanka 75
Iskreno, ja sam uradila isto sto i ti, pitala druga pravnika koji mi je, iz svog ugla objasnio i pojasnio ono sto mi nije bilo jasno.


A kako dolazim do informacija? Gledam vesti na svim kanalima, svako ima razlicit pristup, razlicito misljenje ali kad saberem sve sto cujem, mislim da napravim kompletnu sliku onoga sto cujem. Jer svako daje i deo imformacija. 

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 17
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here