|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Bubice i prateća oprema za polaganje ispita
21.7.2009 9:42:49   
Anoniman
Pošto sam primjetila da na našem forumu ima dosta studentica evo i malo informacija što starih što novih

Nove metode obrazovanja user posted image

Što su nekada bili đonovi, danas su to bubice. I njih je, barem u Sarajevu, vrlo lako pronaći. Oglasi za iznajmljivanje bubica i prateće opreme nalazi se u skoro svim štampanim i internet oglasnicima, uz opis robe, kontakt brojeve telefona ili mailove.

Oglasi sa kontaktima mogu se pronaći na svakom koraku, te da nikada se nije čulo da je neko uhvaćen zato što je studentu iznajmio bubicu. Pojašnjava da bubice koje se stave u uho skoro neprimjetne, no da je za svaki slučaj bolje sjesti što dalje od profesora. Kada dobijete pitanja, morate se snaći te svome pomagaču s druge strane linije izdiktirati pitanja, da bi vam on nakon toga pročitao odgovore.

"Ne može svakome ni bubica pomoći. Opet morate nešto naučiti kako biste se snašli sa pitanjima. Mislim da se ne radi o lošim studentima, već da trema uradi svoje. Bolje ipak iznajmiti bubicu nego plaćati profesorima", pokušao je odbraniti 'čast' svoje profesije.

Ova vrsta varanje najviše je zastupljena na fakultetima gdje se ispiti obavljaju uglavnom pismeno i gdje postoji veliki broj studenata.

Najviše mušterija dolazi sa Pravnog, Ekonomskog i Fakulteta političkih nauka u Sarajevu. Naš sagovornik otkriva da je opremu nabavio od kolege iz Mostara, koji također na tom području ima pune ruke posla.

Na pojedinim fakultetima u prostorijama gdje se obavljaju pismeni ispiti postavljaju se zvučnici, koji prave smetnje te na taj način otkrivaju studente sa bubicama. No, i tu su dosjetljivi trgovci doskočili, pa se na tržištu pojavila najnovija vrste bubica koja sadrži tehnologiju protiv ometanja. Pored toga, na ponudi su i bežične mikrokamerice u olovci, koje olakšavaju komunikaciju između studenta i njegovog pomagača.

Cijene iznajmljivanje se kreću uglavnom oko 40 i 50 KM, a uz bubicu dobije se prijemnik, a u nekim slučajevima i nova bateriju i mobitel. Kupovina kompletne opreme, sudeći po pojedinim oglasnicima košta od 500 do 600 KM.

Tokom juna i jula kada se na svim fakultetima održavaju ispiti, posao naprosto cvijeta, dok fakulteti još nisu pronašli načina da stanu u kraj ovoj praksi i studentima prevarantima, koji direktno ruše ugled i dignitet obrazovnih ustanova.

user posted image

< Poruku je uredio Vučko.ba. -- 21.7.2009 9:49:49 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Bubice i prateća oprema za polaganje ispita
21.7.2009 9:47:30   
Rina
Ja sam dakle totalno izasla iz mode...padoh 3 ispita pre neki mesec Vuckice gde si bila pre da mi dobacis koju bubicu user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Bubice i prateća oprema za polaganje ispita
21.7.2009 9:50:19   
Anoniman
eeeeeeeeeeee....pa kako u zemlji tulipana nemam buba...pih kakva je to zemlja user posted image user posted image user posted image

za mog vakta studiranja na pravnom fakultetu su se ispiti polagali usmeno ....tako da čisto sumnjam da bi mi išta pomoglo...a sad je bolonja pa je sve pismeno...


< Poruku je uredio Vučko.ba. -- 21.7.2009 9:51:36 >

(odgovor članu Rina)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Bubice i prateća oprema za polaganje ispita
21.7.2009 9:55:21   
Rina
Ma nista,propala stvar skroz samo drogu diluju a ovako korisne stvari nigde naci...a ja se jos pametna oslanjala na svoje znanje pa jos sa ovim ludim hormonima user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Bubice i prateća oprema za polaganje ispita
21.7.2009 9:59:36   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
imal kakva droga za učenje user posted image

(odgovor članu Rina)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Bubice i prateća oprema za polaganje ispita
21.7.2009 10:02:59   
Rina
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

..za mog vakta studiranja na pravnom fakultetu su se ispiti polagali usmeno ....tako da čisto sumnjam da bi mi išta pomoglo...a sad je bolonja pa je sve pismeno...



E kod mene uzas 40tak pitanja i svako pod a,b ,c ili d i cesto dve trvdnje pa onda :

a) prva trvdnja tacna druga netacna

b)druga tacna prva netacna

c)obe tacne

d) obe netacne


I sta znas ,vise ne znas ,samo da se lupas u celo ... a vec dva puta padam finasijski menadzment za 2 poena ma dodje mi da im podmetnem pozar ...


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Bubice i prateća oprema za polaganje ispita
21.7.2009 10:04:23   
Rina
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
imal kakva droga za učenje user posted image



Ma ne leze mi droge,samo 'ladno pivo user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Bubice i prateća oprema za polaganje ispita
21.7.2009 10:05:24   
Anoniman
draga moja onda tebi ova bubica bi došla ko melem na ranu user posted image

falim te Bože pa sam ja usmeno ispite polagala ...kontam nešto da po ovom sistemu ne bih nikad ništa položila

(odgovor članu Rina)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Bubice i prateća oprema za polaganje ispita
21.7.2009 10:06:07   
mihi
KOd mene na fakultetu svuda ima ometača u amfiteatrima i predavaonicama gde se polažu pismeni ispiti, u tim prostorijama nema dometa za mobilne telefone. Tako da ništa od toga, moraju studenti da učeuser posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu Rina)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Bubice i prateća oprema za polaganje ispita
21.7.2009 10:06:30   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Rina

IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
imal kakva droga za učenje user posted image



Ma ne leze mi droge,samo 'ladno pivo user posted image



ista sam ti moze ladno pivce i da zapjeva ...a moze i da se popije user posted image

(odgovor članu Rina)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Bubice i prateća oprema za polaganje ispita
21.7.2009 10:07:12   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mihi

KOd mene na fakultetu svuda ima ometača u amfiteatrima i predavaonicama gde se polažu pismeni ispiti, u tim prostorijama nema dometa za mobilne telefone. Tako da ništa od toga, moraju studenti da učeuser posted image user posted image user posted image .


što si takva .... sram te bilo user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image   user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Bubice i prateća oprema za polaganje ispita
21.7.2009 10:09:34   
mihi
Kod nas na fakultetu još uvek ima usmenih iako smo zvanično akreditovani po Bolonji.  Kod mene lično studenti polažu testom, mislim da je to realnije, objektivnije a za njih možda teže, jer ono što bi mi ispričao na ispitu, uvek profesor malo pomogne i izvuče onog ko zna, ovako gledala sam ima baš nezgodnih dvosmislenih pitanjauser posted image .

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Bubice i prateća oprema za polaganje ispita
21.7.2009 10:10:54   
Anoniman
ja sam recimo striktno za usmeno polaganje bar što se tiče prava , jer po meni pravnik mora biti orator

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Bubice i prateća oprema za polaganje ispita
21.7.2009 10:11:41   
Anoniman
Ja sam uvek mnogo više volela pismene ispite. MRZELA sam kontakte sa profama na ispitu. Valjda zato što je većina profesora bila totalno šiz... i voleli su da vređaju ako nešto ne znaš. Kao da ti nije dosta tvoje muke što ne znaš.

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Bubice i prateća oprema za polaganje ispita
21.7.2009 10:11:57   
mihi
Nisam Lenka, ali pamtim kako sam ja spremala ispite, sigurno i ti , oni sada veruj mi dođu sa 30% spremljenog ispita i ako ima sreće..... mada ovim sistemom testova ta mogućnost se eliminiše sa 30% znanja nema šanse da prođe i to mi je pošteno skroz.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Bubice i prateća oprema za polaganje ispita
21.7.2009 10:13:11   
Rina
IZVORNA PORUKA: mihi

... ima baš nezgodnih dvosmislenih pitanjauser posted image .


E sva su ti ovakva kod mene,bez zezanja...taman kad si siguran da je C) onda si skoro ubedjen da moze i A) ,nacin na koji su formulisana pitanja trebaju objasnjenje a o odgovorima da ne govorim...

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Bubice i prateća oprema za polaganje ispita
21.7.2009 10:15:15   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mihi

Nisam Lenka,


ama šalila sam se za ono bonička ....

ne znam za druge fakuletete all stojim iza ovog mišljenja za pravo ....skroz mi je glupavo da recimo krivično polažeš pismeno, a neka ti dadne da pismeno napraviš optužnicu, presudu ...ili iz obligacija neki ugovor...to je ok ...

< Poruku je uredio Vučko.ba. -- 21.7.2009 10:16:04 >

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Bubice i prateća oprema za polaganje ispita
21.7.2009 10:29:08   
mihi
Zato su prava u Americi uz medicinu, veterinu i stomatologiju PROFESIONALE ŠKOLE, moraš pre upisa na ova 4 fakulteta da završiš pree LOW, MED ili VET, to je neki collage od 2 ili 3 godine pa tek onda dođeš na prava, medicinu...... I imaju sistem koji je prilagođen zahtevu same struke, praktični ispiti, klinički treninzi........suđenja za pravnike itd..... Ali zato i zarađuju astronomske cifre ali su i same studije skupe tako da ove četiri profesionalne škole u Americi ne može svako da upiše, mogu super đaci i naravno imućni dobri đaci.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Bubice i prateća oprema za polaganje ispita
21.7.2009 11:13:52   
prase
IZVORNA PORUKA: Rina

IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

..za mog vakta studiranja na pravnom fakultetu su se ispiti polagali usmeno ....tako da čisto sumnjam da bi mi išta pomoglo...a sad je bolonja pa je sve pismeno...



E kod mene uzas 40tak pitanja i svako pod a,b ,c ili d i cesto dve trvdnje pa onda :

a) prva trvdnja tacna druga netacna

b)druga tacna prva netacna

c)obe tacne

d) obe netacne


I sta znas ,vise ne znas ,samo da se lupas u celo ... a vec dva puta padam finasijski menadzment za 2 poena ma dodje mi da im podmetnem pozar ...




Na ETF ima puno ispita kod kojih je "usmeni" ovako koncipiran... s' tim što se "kod nas" još dobijaju negativni poeni za greške (valjda da ne bi bilo suviše lako da se položi ispit). Tako da neznanje ili zbunjenost poništavaju znanje odnosno sreću... MM je izračunao jednom prilikom da mu se ne isplati da radi sva pitanja, nego od 8 da radi samo 6, tako minimizira verovatnoću da će greške da mu pojedu poene za prolaz. Zvuči šašavo, ali tako je na kraju položio (padao je nekoliko puta za poen ili dva).

Mi isto imamo aparate za ometanje signala, generatore belog šuma da budem preciznija, studentima bubice i mobilni ništa ne znače... I ja smatram da je to skroz OK, ko ne zna da ne položi... Ali u nekim slučajevima to deluje kao lečenje posledice a ne uzroka. Ipak većina dece upiše fakultet sa namerom da uči i nauči a ne da prepisuje - dakle trebalo bi malo da se preispita i zašto deca masovno prepisuju na nekim ispitima a na nekim ne. Ispit uvek može da se koncipira tako da onaj koji nije učio ne može ni uz pomoć ekipe iza ćoška ništa da uradi, prema tome stvar je lenjosti onih koji sastavljaju ispitna pitanja ako hoće da prave glupe pitalice i onda da ometaju prepisivanje.


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Rina)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Bubice i prateća oprema za polaganje ispita
13.7.2018 14:25:23   
BubicaBg
Ko to kaže da ne može da se polažu ispiti sa datim odgovorima, a,b,c,d... to što mi ne umemo da se snađemo to je naš problem, lik pored mene sad u junskom roku ima na ispitu 3 strane je zavrsio za 45min., a mi pametni koji smo učili 2h smo se gađali i na kraju okinuli ispit a rođa 8 zabo. Ja da uzmem tu bubicu imao bi osećaj da samo mene gledaju i nikog više, jednostavno moraš malo da budeš i flegma ako to radiš. user posted image
Zabranjeno reklamiranje bez dogovora sa Marketingom rr !

< Poruku je uredio veselica RR -- 13.7.2018 17:16:50 >


_____________________________

Pozuri polako.

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Bubice i prateća oprema za polaganje ispita
1.5.2019 9:40:39   
kamičak
Ovo je toliko slepacki da covek ostane bez teksta. Jos ludje je sto prolazi, pa kakav je to ispit do bubacki

(odgovor članu BubicaBg)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Bubice i prateća oprema za polaganje ispita
8.7.2020 4:59:30   
kikiko2
finding the right skills to your startup might be easier with those proven hiring guidelines. 
learn how to attract and maintain gifted human beings. read an interview with ex-googler david bizer. highlights: we're a group of startup fans, we've a global reach
https://www.toptheblog.com

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 22
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here