|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Modrice i cvorici od injekcija
16.11.2013 10:55:46   
dunja RR
Simonida, pitaj doktora da li smeš da stavljaš alkoholne obloge i da mažeš hepatrombin na ta mesta. Ja mislim da smeš, i da pomaže, ali obavezno proveri sa doktorom.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu simonida)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Modrice i cvorici od injekcija
16.11.2013 15:30:18   
Leax
Nisam dr vec sestra ali cu da posavetujem Simonidu da sme razblazene alkoholne obloge da stavlja i da maze hepatrombinom mesto uboda.
Kako si sada Simonida , da li se upala grudi sanirala ili jos traje?

Dunja kako tvoje bockanje? Nije mi jasno kakve to sestre rade u tvom domu zdravlja kada nisu znali da prvilno daju fraxi user posted image Davanje je bas jednostavno jedino sto ne istiskujes vazduh da ne bi slucajno smanjila dozu a dajes pod uglom od 90 da bi se taj isti vazdusni mehur podigao tj. da njega ne ubrizgas .E sada sam ga bas objasnila onako po kratkom postupku, heeh user posted image

_____________________________

-Strasno je to kad imate da ispricate nesto vazno a nemate kome. A jos je strasnije kad imate kome, a nemate sta.-
-Samo kukavice vole po nekoliko zena. Hrabri muskarci ne plase se rizika da vole samo jednu zenu.-
-Dušan Radović-

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Modrice i cvorici od injekcija
16.11.2013 22:23:21   
simonida
Hvala ti, probacu i to. Grudi su mi ok, posle cetvrtog longacefa nije mi se pojavljivala temperatura, ali moram svih 7 da primim. Nije mi jasno kako mi onoliki penicilin i gentamicin nisu pomogli...Pokusavam da se saberem koliko sam ih primila i nesto mi ne ide, 4 penicilina, pa 6 dana 2x dnevno penicilin i gentamicin i sad 5 longacefa.....Sanjam ih user posted image

(odgovor članu Leax)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Pomoc, modrice i cvorici od injekcija
26.12.2013 15:03:14   
mona.mica
Molim vas za pomoc! Primala sam gentamicin i diklofenak pre par dana ali nisam sanirala upalu pa cu morati opet da picnem. Interesu je me kakve su to injekcije i da li je normalno sto mi je posle njih pola guze tvrdo kao kamen. Do sad sam primala penicilin ali nikad nisam imala problem.

(odgovor članu verko)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Modrice i cvorici od injekcija
26.12.2013 20:23:33   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Leax


Dunja kako tvoje bockanje? Nije mi jasno kakve to sestre rade u tvom domu zdravlja kada nisu znali da prvilno daju fraxi user posted image


Meni nisu davali u DZ a li u Frontu jesu, pod uglom od 45 i samo u levu levu stranu stomaka, kao ne sme desna user posted image

Inače, meni je desna butina danas skroz upaljena (prešla sam sa stomaka na noge), čvorovi su na obe noge odvratni ali desna baš boli. Staviću večeras alkoholne obloge pa ću posle namazati hepatrombin ..


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Leax)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Modrice i cvorici od injekcija
26.12.2013 20:43:10   
doktorkakristal
namazi mesto uboda medom i preko stavi neku pamucnu krpicu provereno sve izvuce za jednu noc.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Modrice i cvorici od injekcija
26.12.2013 20:48:45   
dunja RR
Hvala Doco :)

Nego, meni su čvorovi baš, baš veliki, tvrdi, i plava mi je cela butina, desna pogotovu. Leva se malo smirila ..



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Modrice i cvorici od injekcija
26.12.2013 20:58:20   
serpica
Za cvorice i modrice pomaze list svezeg kupusa da se stavi na to mesto,ja sam imala mnogo tih cvorica i nakon porodjaja i samo mi je kupus pomogao,znaci ceo list se opere i stavi se na to mesto pricvrsti se gacicama i spavajte sa njim,ujutru ce biti smezuran i bacite ga pa onda ponovo i tako posle dva tri dana nema nista. Provereno,ne kosta nista a ne moze da steti,ja sam tako sva tri puta posle porodjaja jer sam primala injekcije na 12h i vise nije imalo mesta gde da se bocne...

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Modrice i cvorici od injekcija
26.12.2013 22:03:34   
mona.mica
Ja sam pristalca injekcija i stvarno nikad nisam imala problem, ne znam da li je od gentamicina ili diklofena...

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Modrice i cvorici od injekcija
26.12.2013 23:33:56   
madre
i ja sam stavljala liske kupusa, ali se ne secam da su mi nesto specijalno pomogle... mozda i jesu ucinile nesto, ali je i dalje to bilo plavo, bolno i upaljeno. hocu reci, mozda bi bez kupusa bilo i gore...
najgore cvorice u zivotu imala sam od longacefa, a par godina pre toga od gentamicina. od njih sam imala tegobe i godinu dana posle primanja, ako mi verujete!

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu mona.mica)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Modrice i cvorici od injekcija
27.12.2013 7:51:44   
mona.mica
Madre, nisi me bas utesila user posted image
Evo sad stizem sa injekcije, uzas, oduzela mi se cela noga. Prvi put sam legla da bi mi je dala (inace od detinjstva imam neki svoj polusedeci polozaj u kome se super opustim), sestra je mislila da se nisam lepo opustila. Probacu kupus, sta me kosta, ali mi nije jasno sta ima u ovom gentamiciu kad tako boli. Moja sestra se plasi bockanja i ona i sad ima modrice svaki put kolik se stegne, ali ja sam skroz opustena i ne mogu da verujem sta mi se desava. Zelim moj penicilin user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Modrice i cvorici od injekcija
28.12.2013 0:29:35   
sladjanaa
list od kupusa da bih delovao najbolje je da se prvo malo predje oklagijom preko njega da odmeksa,pa se namaze malo masti i stavi se secer u prahu pa se previja to izvlaci super,meni da nije bilo toga namucila bi se,jer sam u bolnici dok sam bila blizu 40 inekcija primila

(odgovor članu mona.mica)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Modrice i cvorici od injekcija
28.12.2013 8:50:34   
mona.mica
Drzala sam non stop kupus od juce ujutru, samo sam menjala liske, ali ne primecujem da mi je bolje. Jutros sam jedva hodala, jos mi neka glupa sestra kaze da se tripujem i da nema sta da me boli kad nemam modrice...a ja sve zvezde vidim dok mi jos ne pridje.

(odgovor članu sladjanaa)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Modrice i cvorici od injekcija
7.3.2014 21:04:50   
25Srdjana
Jao mog uzasa, vec mesec dana se patim sa upalom jajnika, lekovima, a na kraju sam zavrsila na bestijama inekcijama. Jajnike sam sredila, konacno se upala smirila, ali zato mi je d.pe u haosu. Boli, trne, plavo, zeleno... Sta da radim, ne mogu da se umotavam u kupus jer moram na posao odmah posle bockanja...

(odgovor članu mona.mica)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Modrice i cvorici od injekcija
29.10.2017 20:11:59   
nata11
Da li je nekome za cvorove od inekcija pomogao Hepatrombin mast?
CItam i o masazi maslinovim uljem - neka iskustva?

_____________________________





(odgovor članu 25Srdjana)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Modrice i cvorici od injekcija
29.10.2017 22:04:42   
isidora88
Hepatrombin je odlican, samo je bitno da se vise puta dnevno utrljava

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Modrice i cvorici od injekcija
31.10.2017 11:22:43   
Dragce86
Hepatrombin jeste odlican ali se u tim slucajevima preporucuje i alkoholna obloga na bolno, modro ili oteceno mesto nakon injekcije.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Modrice i cvorici od injekcija
1.11.2017 8:28:12   
nata11
Hvala vam.
Da li je za ovu namenju bolji gel ili krema? Nisu znali bas da mi objasne u apoteci. Uzela sam za sada kremu.

_____________________________





(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Modrice i cvorici od injekcija
1.11.2017 8:32:50   
Duškić
Moze te alkoholne oboge. Ja stavim obligu od komove r.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 69
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here