|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Vodeni sportovi jačaju kičmu i srce
13.8.2009 9:54:01   
Anoniman
Leto je pravo vreme da pustite svog mališana da što više vremena provodi u vodi. Tim pre što svaka fizička aktivnost u vodi pokriva veliki broj specifičnih pokreta koji su važni za pravilan rast i razvoj deteta.
- Fizička aktivnost u vodi je od izuzetne važnosti za razvoj deteta - objašnjava dr Predrag Mugoša, fizijatar i akupresurolog. - Razlog je jednostavan, telo u vodi ima manju relativnu težinu nego na tlu, pa samim tim je i opterećenje na kičmu manje - dodaje on.
Ali to nije sve… Tokom aktivnosti u vodi dolazi do istovremenog aktiviranja velikih grupa mišića za pokrete, što je od velikog značaja za dete predškolskog uzrasta. Od ostalih dobrobiti treba istaći da se razvija i kardiovaskularni sistem, kao i centri za termoregulaciju. I na kraju sile na ekstremitetima u vodi su drugačije nego na suvom, pa se telo spontano prilagođava drugačijim pokretima i postaje motorički spretnije.
Postoji nekoliko sportova kojima bi vaš mališan trebalo da počne da se bave što ranije.
- Plivanje;
Plivanjem se sprečava slabljenje retko korišćenih grupa mišća i poteškoće s koštano-zglobnim sistemom.
- Vaterpolo;
Vaterpolo je sport iz grupe sportskih igara, a po strukturi kretanja spada u kompleksnu aktivnost. Osim osnovnog telesnog razvoja, dete se uči ekipnoj igri, strategiji i improvizaciji (uzrast: pri polasku u školu).
- Skokovi u vodu;
Skokovi u vodu i umetničko plivanje su pogodniji su za devojčice zbog njihove prirodne sklonosti ka estetskom doživljaju (uzrast: pubertet).
Izvor: Blic.rs
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Vodeni sportovi jačaju kičmu i srce
20.5.2010 14:37:14   
Anoniman
a tek što se projedu od plivanja user posted image user posted image user posted image user posted image
živjelo plivanje

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Vodeni sportovi jačaju kičmu i srce
6.7.2015 23:04:14   
vikiveki
Super tekstuser posted image znala sam da je plivanje dobro,ali nisam znala da je toliko dobro za kičmu i srce,od sutra ćemo više vremena provoditi u bazenuuser posted image Ja lično ne bih izlazila iz vode,a i deca obožavaju da se kupaju

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Vodeni sportovi jačaju kičmu i srce
6.7.2015 23:18:01   
mila83
Nisam ni ja znala sve pojedinosti bas....lepo ! Ziveo kupanjac ! user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Vodeni sportovi jačaju kičmu i srce
6.7.2015 23:20:53   
vikiveki
ma sutra svi na plaže ili u bazeneuser posted image ja ću od ranog jutra da se kupam u bazenu da nas ne uhvati posle jako sunce oko podneva

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Vodeni sportovi jačaju kičmu i srce
23.7.2015 23:33:53   
aleksandrici
Slazem se,samo plivanje.Volim ga i ja....

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Vodeni sportovi jačaju kičmu i srce
23.7.2015 23:38:42   
vikiveki
Kod nas svi vole plivanje,porodično

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu aleksandrici)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Vodeni sportovi jačaju kičmu i srce
23.7.2015 23:40:11   
jovana jojo
I kod nas svi volimo da plivamo, a mislim da će i D . i J. voleti da plivaju

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Vodeni sportovi jačaju kičmu i srce
23.7.2015 23:41:28   
veselicaa
Plivanje je veoma korisno za celo telo,to svako zna.Steta sto nismo negde pored mora ili neke lepe reke pa da cesce plivamo i mi a i deca.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Vodeni sportovi jačaju kičmu i srce
24.7.2015 9:34:23   
amdn
mi se tek ove god. oslobodili straha od vode, bili par puta na bazenu i bas mu se dopalo, nadam se dacemo moci u avgustu opet kad prodju boginje,
inace nema krivu kicmu ali ima jako lose drzanje, ja ga zovem kiflica i stalno ga opminjem da se ispravi, o vezbanju kuci nema sanse, odbija i kroz igru odmah shvati

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Vodeni sportovi jačaju kičmu i srce
24.7.2015 11:01:31   
vikiveki
Da, kroz plivanje se angažuje dosta mišića,mi plivamo svaki dan u bazenu ali jedva čekam da idemo na more jer more je moreuser posted image

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu amdn)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Vodeni sportovi jačaju kičmu i srce
24.7.2015 16:20:08   
amdn
bravo Viki za vas i vas bazen user posted image user posted image

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Vodeni sportovi jačaju kičmu i srce
14.12.2016 13:34:11   
Anck Su Nmaun
Kod T se vec mali nazire kako se lepo razvija od plivanja user posted image

(odgovor članu amdn)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Vodeni sportovi jačaju kičmu i srce
25.7.2017 13:41:57   
Dragce86
Mi jedva cekamo mooreee, da mama i tata malo vezbaju misice a da se bebena zabavlja u pesku :)

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Vodeni sportovi jačaju kičmu i srce
25.7.2017 13:52:09   
Anck Su Nmaun
Moja T obozava vodu vec sam pisala. Skoro smo bili kod Dr. I ona pita jel trenira nesto ja kazem plivanje ..bas je rekla.vidi se. Od onakvog misica kako se.lepo razvila.

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Vodeni sportovi jačaju kičmu i srce
25.7.2017 15:15:10   
vocicana
Slazem se da je jako vazno da deca plivaju i bave se sportom. Plivanje treba znati, svakako, a ko se time bavi aktivno, svaka cast. Mene jeplivanje izvuklo sa bolovima u ledjima i smatram to najboljom sportskom aktivnoscu.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Vodeni sportovi jačaju kičmu i srce
26.7.2017 9:19:24   
Anck Su Nmaun
Vec sam pisala udavicu vas al opet...moja T se od malog stiglica predivno razvila za dve godine. Naj bolji sport. Sto rece nasa dr. Pored plivanja joj nosta ne treba.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Vodeni sportovi jačaju kičmu i srce
26.7.2017 9:26:13   
IvanaSK RR
Pa da, plivanje aktivira sve misice. Jos kad bi ziveli na moru, pa plivali tamo :)

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Vodeni sportovi jačaju kičmu i srce
26.7.2017 23:01:27   
dddaca
Eh, kada bi ziveli na moru, pa svaki dan vodile decu na plazu, umesto na igraliste user posted image Spojis lepo i korisno user posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Vodeni sportovi jačaju kičmu i srce
7.9.2017 23:28:26   
mama Jo
Plivanje je super, i trebalo bibda bude jedsn od osnovnih i prvih sportova za dete... bar neko vreme, pa ako im se bas ne svidi onda dobro 😁 alindefinitivno moraju znati da plivaju, sto pre to bolje

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Vodeni sportovi jačaju kičmu i srce
8.9.2017 8:53:30   
krin 40

IZVORNA PORUKA: dddaca

Eh, kada bi ziveli na moru, pa svaki dan vodile decu na plazu, umesto na igraliste user posted image Spojis lepo i korisno user posted image



Joj daco baš tako

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Vodeni sportovi jačaju kičmu i srce
21.7.2019 14:41:52   
MimaKos
Potluno se slazem, al to samo dok je leto :) ali je plivanje zakon za pravilan razvoj tela


(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 22
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
Koji obrok mališani smažu BRZO, BRŽE ILI Z...
Nutrino Junior kaša u zip pakovanju je savršen izbor za doručak, užinu ali i laganu večeru jer ne samo da zadovoljava de...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here