|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   LAXITAS
11.6.2013 12:53:25   
Peace*
Bili smo kod endokrinologa zbog sumnje na nedostatak hormona rasta, što sva sreća nije slučaj, i izašli smo sa dijagnozom Syndroma Hypermobilitatis, odnosno Laxitas (slabo vezivno tkivo).

Treba da odradimo još neke testove da bi se dijagnoza potvridla, nije ništa opasno, rešava se vitaminima.

Kopiraću sa jednog drugog foruma gde je baš lepo napisano da ne kuckam ponovo:

To je obolenje vezivnog tkiva koje je otkriveno pre par godina. Zapravo toga je bilo i ranije ali se nije znalo ništa. Takvi ljudi imaju veliku rastegljivost vezivnog tkiva pa npr. često uganu nogu, imaju spušteno stopalo, mogu palcem da dodirnu ruku sa unutrašnje strane... Laksitas je odgovoran za popuštanje mišića srca, za kamen u žuči (jer je kesa rastegljiva i mulj se skuplja)... Ali takvi su i odlični gimnastičari, mogu da sviraju klavir ili violinu jer mogu da "uhvate" više tipki... Vidi se iz laboratorijskog nalaza krvi koji se zove CROS LAPS. Nasledan je.

Zatim:

Citiram dr Katanića endokrinologa
. Klinička slika obuhvata:
asteničnu konstituciju (osobe su kao deca mršavije)
lako dobijanje hematoma (modrica)
epistaksu (krvarenje iz nosa)
lako nastajanje kefalhematoma kod deteta pri porođaju
­ patologija kukova u ranom uzrastu i potreba za širokim povijanjem
sklonost aneurizmama (patologija elastina)
­ pojava strija (bez gojaznosti ili trudnoće)
­ obilne menstruacije (menoragije) s posledičnom anemijom
frakture (prelome)
luksacije (iščašenja)
distorzije (uganuća)
lumboišijalgije (diskopatije)
refrakcione anomalije oka (+dioptrija=hipermetropija)
ptozu (spuštenost) organa (transverzalni kolon, bubreg,želudac)
- presavijenu žučnu bešiku (cholecysta angulata) i sklonost kamenju
- sklonost ulkusnoj bolesti
opstipaciju (zatvor)
hijatus herniju (proširenje otvora jednjaka na dijafragmi)
­ hipotoniju (mlitavost)
­ veziko-ureteralni refluks (vraćanje urina iz bešike)
- ciste štitaste žlezde
­ migrene i astmu (meteoropatija)
umor
- otoke
­ kolapse (epileptoidne krize)
­ teže buđenje ujutru ('tip sove')
­ plavkaste beonjače
­ deformitete kičmenog stuba (kifoza, skolioza)
­ osteoporozu (sunđerastu šupljikavost kostiju)
­ kariozne zube
­ Mb Osgood-Schlatter (oštećenje zgloba kolena)
- Mb Sever (oštećenje petne kosti)
­ pedes plani (spušten svod stopala)
­ emfizem (pucanje alveolarnih pregrada)
- fibrocističnu displaziju dojki
­ pneumotoraks (pucanje plućne maramice)
­ hernije (kile)
­ hemoroide (proširenje vena anusa)
­ varices cruris (proširenje vena nogu)
­ varikocelu testisa (proširenje vena testisa)
­ patologiju zalistaka (baloniranje, prolaps, regurgitacija)
­ artroze (degenerativna oboljenja kolena i kuka)
­ preteće i habituelne pobačaje (potreba za održavanjem
trudnoće serklažom i gestagenima).
Najozbilnije posledice nelečenog slabog veziva su artroze, frakture, diskopatije, žučno kamenje, aneurizme i prolaps mitralnog zaliska.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: LAXITAS
11.6.2013 12:54:34   
Peace*
Ova ženica piše "to je oboljenje" a meni je dr Katanić naglasio da to nije bolest već sindrom.

I nisam napisala Izvor: Trudnoca.net

< Poruku je uredio lesica RR -- 11.6.2013 15:50:37 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: LAXITAS
11.6.2013 13:14:47   
Figaro88
Peace nadam se da cete biti dobro.Na to vise ne moze da se utice?Ili mogu samo da se ublaze posledice?nadam se da nece imati nekih komplikacija zbog ovogauser posted image

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: LAXITAS
11.6.2013 14:52:29   
Peace*
Pa, nisam najbolje razumela. Mislim da generalno ne može da se izleči jer nije bolest. Jednostavno, uzimanjem određenih vitamina možeš valjda ojačati vezivno tkivo. Ja sam tako shvatila.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: LAXITAS
11.6.2013 17:07:02   
Figaro88
Pa da,i ja sam tako shvatila iz ovoga.Setila sam se da je Boba pisala o necem jako slicnom-klik-ili je to istouser posted image

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: LAXITAS
3.10.2013 15:23:47   
Peace*
Nije isto.
Ovde je terapija bakar, c vitamin, Mg i Ca.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: LAXITAS
8.12.2014 11:40:15   
Peace*
Bili na kontroli 31.05., i danas je trebala biti kontrola (zakazah termin još tada posle prethodne kontrole.

Naravno, setim se u petak u 21h, i shvatam da je uput istekao. Jutros kod pedijatra, naša dr ne radi, kukaj, moli, blamiraj se, dobih uput od druge dr.
Onda Luku sa sve burkom kod keve (jer je ona bliža bolnici nego ja), pa ja na posao, pa plaćaj zone za parking, trči nazad po Luku, pa od keve peške do bolnice, gužva u čekaonici, unesu nas u komp u 10.25, kažu, ima ih još dosta pre nas a zakazani smo u 10.30, ajde nema veze. Jednom u pola godine mogu da sačekam malo... Sednem pored neke mame, reč po reč - Katanić ne radi, nego zamena! user posted image Kod sestre na šalter:
- Katanić ne radi?
- Radi zamena.
- Zašto ja ostavljam br tel kad zakazujem?
- Molim?
- Zašto ostavljam br tel ako mi ne javite da dr kod kog sam zakazala ne radi?
- Pa svejedno je.
- Da je svejedno, ne bih zakazivala kod Katanića kod kog se čeka pola godine nego kod "svejedno kod koga". Vratite mi knjižicu i uput.
- Ja Vam savetujem da ostanete, jer sledeći termin kod Katanića je u maju, a možda i tad bude zamena.
- Neću da ostanem. I neću ni da zakažem. Naći ću ga drugde! user posted image user posted image user posted image user posted image

Flipnula sam!

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 7
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here