|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Levo - desno (prvaci)
12.9.2013 13:26:20   
Peace*
Letos sam se nešto zezala sa Lukom, stali smo jedan naspram drugog, i pokazala sam mu da strane gleda u X. Moja desna ruka - njegova desna ruka... Razumete na šta mislim?

Krenuli smo u školu, i jedan dan dolazi kući, gledam svesku, crtež:
pečurka, sa desne strane nartan cvet, precrtan, i nacrtan ponovo sa leve strane. Odmah shvatim šta (i pitala sam ga), gledao je u X i tako nacrtao cvet levo od pečurke. Objasnim mu da to gledanje strana u X je samo kada on i ja stojim jedno naspram drugog, inače boji normalno.

Međutim, juče dolazi iz škole, zadatak "Oboji balone u devojčicinoj desnoj ruci i dečakovoj levoj", naravno, devojčica okrenuta licem a dečak leđima... i ja se nađem u čudu šta da mu kažem.

Moja ideja je da mu kažem sledeće:

Uvek crtaš onako kako jeste, levo - levo, desno - desno. Ali ako imaš dečaka ili devojčicu i vidiš joj oči, onda bojiš obrnuto, tj u X.

Uf, kako će biti zbunjen. user posted image Napravila sam mu gomilu zadataka, pa ćemo svaki dan po malo, valjda će ukapirati.

Inače, ja se sećam ovoga iz škole i bilo mi je najveća trauma (pored akcenata u srpskom jeziku).

user posted image

user posted image

< Poruku je uredio Peace* -- 12.9.2013 13:27:33 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Levo - desno (prvaci)
12.9.2013 13:58:01   
bea83
Moram da priznam da bih i ja bila zbunjena user posted image  ne znam baš da li bi se snašla sa tim gledanjem napred i nazad. Gledam ove tvoje crteže i razmišljam da li je moje levo isto što i devojčicino levo ili ne???user posted image

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Levo - desno (prvaci)
12.9.2013 14:23:24   
Peace*
Pa, ako ima oči, znači da gleda prema tebi, i tvoje levo je njoj desno.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Levo - desno (prvaci)
12.9.2013 14:49:55   
bea83
ma to znam, ali meni je inače teško da se orijentišem sa tim levo/desno, obično kad mi neko kaže imaš X na levom ramenu sto puta razmislim jel to moje ili njihovo levo? ne bih bila nikakav vozač user posted image

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Levo - desno (prvaci)
13.9.2013 14:34:49   
Peace*
Luka se oduševio zadacima, i sve sem jednog uradio iz topa tačno, na kraju je tražio i grafomotoriku, i rekao da mu napravim i za danas. user posted image user posted image Takođe je rekao, "Daj mi nešto teže, ovo je lako". user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Levo - desno (prvaci)
25.9.2013 14:29:08   
Peace*
Možda da se ova tema nekako preimenuje... Nisam sigurna... Jer, sada evo širim sa onog levo-desno na gore-dole, pa i pisanje, i svašta nešto drugo. Molim moderatore da, ako smisle bolji naziv, neka menjaju. user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Levo - desno (prvaci)
14.7.2015 21:33:12   
Bibilib
Moj Marko jos uvek nije sto posto siguran kada su u pitanju strane, levo ili desno,uvek pita mene kao jel to desno, ali zna sta je dole,sta gore to kazem zbog crteza koje sam videla,zna oblike i sve boje ...

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Levo - desno (prvaci)
14.7.2015 21:44:40   
NadaR
M je na karateu definitivno savladao lijevo - desno :-D
Trener ih je gnjavio bar deset treninga dok svi nisu savladali. :-)


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Levo - desno (prvaci)
14.7.2015 21:46:52   
mila83
Moji klinci znaju levo desno,ne znam kada su naucili,nekako spontano vremenom.a gore dole je valjda prvo sto nauce ,sto se tice orijentacije u prostoru.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Levo - desno (prvaci)
14.7.2015 21:54:59   
Bibilib
U pravu si Mila gore i dole je prvo sto oni nauce,eto ja tek sad skontala i upravo testirala kazem Akiju spusti loptu dole i on je spusti user posted image user posted image user posted image user posted image sve sam luda majke mi...

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Levo - desno (prvaci)
14.7.2015 22:10:53   
mila83
To je najlakse zapamtiti.A pored raznih igara i vezbica,postoje i radni listovi sa slicnim zadacima kao ovim gore navedenim da dete razmislja i upamti te prostorne pojmove.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Levo - desno (prvaci)
15.7.2015 8:47:05   
vikiveki
Moji su isto tako nekako spontano naučili to gore,dole,ispred,iza...a levo-desno su savladali isto relativno brzo kroz igre i rešavajući razne radne listove

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Levo - desno (prvaci)
15.7.2015 9:31:00   
mila83
Super je i ona igra leti,leti...da nauce gore dole user posted image






















_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Levo - desno (prvaci)
29.10.2016 20:05:06   
Anck Su Nmaun
T uglavnom zna ali.. desava se i da skrene pogresno user posted image

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Levo - desno (prvaci)
29.10.2016 20:43:26   
mamica 91
Ja sam U ucila boje i strane odmah posle prvog rodj, jer je i lepo propricavala tj ali po principu :daj mi zutu kockicu i ona nekad slucajno ubode pravu, nekada iz petog pokusaja, ali smo se tako svaki dan igrale, a levu desnu stranu sam stalno kad je oblacim govorila, sad levu nogu, sad desnu ruku.. I tako je lako i bas rano naucila, sa dve god je znala sve boje, sa dve ipo negde i strane,. Inace je jako radoznala i voli sve da nauci.

Dok je malac suprotnost totalna zna dve boje, onu kao "tv" krv, i onu kao "dovno" braonuser posted image , a strane pojma nema. Nisam ga ni ucila kao nju iskreno, a i ne zanima ga bas.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Levo - desno (prvaci)
14.12.2016 8:38:01   
Anck Su Nmaun
Ovo svakodnevno ucimo kad negde idemo u setnju , srecemo levo, skrecemo desno, uh kako znaju da se pogube da umrem od smeha. user posted image

(odgovor članu mamica 91)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Levo - desno (prvaci)
14.12.2016 10:52:05   
veselicaa
Moje prvace zna levo-desno gde je,naucila jos u predskolskom,sada uce znakove vece-manje u matematici pa i tu koristi levo-desno i sva je smesna kada savije ruku u laktu i gleda gde je stauser posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Levo - desno (prvaci)
11.4.2017 9:57:58   
Anck Su Nmaun
Naucila , kad vozimo bicikla ona uvek ide ispred o ja joj govorim levo desno.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Levo - desno (prvaci)
12.4.2017 14:17:47   
Duškić
Mi jos to levo.-desno , nemamo pojma..jos smo u fazonu tamo -ovamo. A mogu tako da joj govorim kad setamo nije mi ni palo na pamet..

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Levo - desno (prvaci)
12.4.2017 14:30:41   
Anck Su Nmaun
Skontala sam.da je tako naj bolke i naucila, ono dok sam pricala.kojom rukom pises, pa ovo oni slabo je kapira mialim sporije. Ovo ke bas dobar nacin za ucenje, bar se kod nas tako pokazalo.

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 20
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Koji obrok mališani smažu BRZO, BRŽE ILI Z...
Nutrino Junior kaša u zip pakovanju je savršen izbor za doručak, užinu ali i laganu večeru jer ne samo da zadovoljava de...
Zvončići no.1
video
Kad padne prvi sneg, kad zabeli se breg, na put se sprema tad, taj deda večno mlad,...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here