|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Crna čoko kraljica
25.1.2014 13:26:18   
Didy
Evo jedne sjajne poslastice. user posted image Otkrila ju je Ana rr i stavila u temu rođendanske torte, ali toliko je dobar da sigurno zaslužuje posebnu temu. Juče sam ga pravila, već ga nema pola. user posted image Divno, kremasto, topi se u ustima.

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Evo jedan lep recept, može kao kolač, može kao torta :

Biskvit

5 belanaca
6 kašika šećera
4 kašike ulja
4 kašike glatkog brašna
2 kašike kakaa
1/2 paketića praška za pecivo
2 kašike mleka za natopiti pečeni biskvit

Fil

5 žumanaca
120 g šećera
3 paketića vanil šećera
4 kašike gustina
500 ml mleka
220 g maslaca
100 g čokolade za kuvanje
50 g čokolade za kuvanje 70% kakaa

Još potrebno

oko 200g Petit Beurre keksa
mleka za namočiti kekse
4 kašike marmelade (neke kiselkaste)
1 šlag krema od čokolade
2 šlag kreme od vanilije
čokoladne mrvice za posipanje

Fil : Umutiti žumance, gustin i dve kašike mleka i dodati u vruće mleko sa šećerom i vanil šećerom. Kad je krema čvrsta i kuvana dodavati po malo maslaca i mešati da se istopi. Na kraju dodati istopljenu čokoladu i sve lepo sjediniti. Dok se hladi povremeno mešati.

Biskvit: Izmiksati belance skoro do kraja, dodati šećer i ulje pa miksati do kraja. Laaaaagano umešati brašno pomešano sa praškom za pecivo i kakaom. Razvući kašikom u namašćenom i pobrašnjenom plehu i peći 15ak minuta na 180 stepeni. Kad je pečeno preliti ga sa dve kašike mleka, po potrebi ga pre toga izboockati čačkalicom.

Slaganje: biskvit, pola kreme, keks umočen u mleko, marmelada, druga polovina kreme (preko možete poređati još jedan sloj keksa ali i ne morate, po želji), ukrasiti umućenim krem šlagom.

Nemojte (kao ja) koristit preveliki pleh, najbolje je da bude 20x30, 21x35 ili u kalupu za torte od 26cm.

Recept je sa coolinarke.

Direktna veza do poruke: 1
   RE: Crna čoko kraljica
25.1.2014 14:01:19   
Ana RR
Didy, je l da da je mljac user posted image a dijeta? user posted image

< Poruku je uredio Ana RR -- 25.1.2014 14:02:23 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Crna čoko kraljica
25.1.2014 14:07:19   
Didy
Mljac je. Probala sam malo juče u vremenu kad dijeta dozvoljava. user posted image Nisam mogla da odolim.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Crna čoko kraljica
25.1.2014 15:52:30   
Klarita
Znaci user posted image sam...eno mi kolaca u frizideru. Mole se Ana i Didy da ne postavljaju vise nikakve cokoladne recepte dok se ne porodim. Amin. user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Crna čoko kraljica
25.1.2014 17:37:24   
Ana RR
user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Crna čoko kraljica
25.1.2014 17:54:48   
Verolina

IZVORNA PORUKA: Klarita

Znaci user posted image sam...eno mi kolaca u frizideru. Mole se Ana i Didy da ne postavljaju vise nikakve cokoladne recepte dok se ne porodim. Amin. user posted image

I ja kazem, amin! Ana samo bombardujeuser posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Crna čoko kraljica
25.1.2014 20:53:47   
Didy
user posted image
Ma, ja to za goste pravila. I za decu.user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Crna čoko kraljica
26.1.2014 10:27:40   
Klarita
Nismo sacekali da se stegnu...
user posted image

Nisam stavljala petite beure, vec plazmu, jer sam nju imala...i nisam imala gustin nego sam krem pravila sa brasnomuser posted image

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Crna čoko kraljica
8.2.2014 14:41:33   
Verolina
Kazem ja, upropastih seuser posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Crna čoko kraljica
8.2.2014 20:18:27   
Didy
IZVORNA PORUKA: Verolina

Kazem ja, upropastih seuser posted image


Zbog ovog ukusa vredi. user posted image


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Crna čoko kraljica
23.2.2014 11:14:51   
Didy
Pravila sam je kao tortu u kalupu prečnika 26 cm. Odnela sam je juče bratu za rođendan, svi su se oduševili kako je ukusna. user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Crna čoko kraljica
23.2.2014 11:16:37   
Verolina
Evo nase Didy na ovoj kriticnoj temiuser posted image . Sad je moram i ja praviti.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Crna čoko kraljica
23.2.2014 11:18:58   
Didy
user posted image Ja je više ne smem praviti da mi ostane kod kuće, već samo da je nosim nekome. user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Crna čoko kraljica
10.5.2014 23:15:22   
Didy
Pravila sam crnu čoko kraljicu s jagodama. user posted image Savršena je! user posted image Imali smo neko društvo danas, svi su se oduševili, ostalo je jedno parče, a pravila sam meru i po. Sve po receptu, samo sam dodala preko fila seckane sveže jagod, pa preko šlag krem. Savršeno, savršena, ukus je fantastičan. user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Crna čoko kraljica
10.5.2014 23:29:22   
dijana1*
Ne smem da citam ovu temu user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Crna čoko kraljica
11.5.2014 2:20:12   
Žapkić
Joj, ovo je sledeće što se pravi u našu kuću!!!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Crna čoko kraljica
2.1.2017 18:10:07   
emicaa
mislim da sam nasla kolac za Bozic user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Crna čoko kraljica
2.1.2017 18:18:24   
Ana RR
Emice, odličan je user posted image ja sam pravila za doček, okruglu, kao tortu user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Crna čoko kraljica
2.1.2017 18:23:36   
emicaa
ne djeluje komplikovano za napraviti.hoce li biti dobar ako napravim u cetvrtak?

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Crna čoko kraljica
2.1.2017 18:30:40   
Ana RR
Emice, jako se brzo i lako pravi, za sat vremena bude gotova. Ja sam je pravila u petak, evo još imamo i odlična je.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 20
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Slana torta sa krekerima
Ringerajin kuvar: Maraj
Krekeri
photo
Ringerajin kuvar: Nedja RR



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here