|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   HYDROPS I MIDGUT HERNIA?!
10.3.2014 13:23:32   
lepao
Danas sam bila kod doktora 11 sam sedmica...imala missed u augustu prosle godine u 13 sedmici....kaze mi doktor da vidi neke nepravilnosti na ultrazvuku i misli da nesto nije ok sa plodom...
velicina je ok i sve ostalo ali postoji "HYDROPS 3,2 I MIDGUT HERNIA 4,5MM?!!!
Kaze da moram doci za 7 dana i najvjerovatnije nraditi ranu amniocintezu...iako on ima iskustva (Dr.Divanovic) i misli da je upravu.
Ja sada razmisljam da li je to isto moglo biti razlog proslog missed-a...?
Sta sada da radim....valja mi cekati 7 dana i jos vise za amnio.
Kasnije zovemo prijatelja koji radi u Bahceciu on kaze to je "prerano lupanje takve dijagnoze"!!
Kako cu znati sada ko je u pravu...da li je iko imao slicno iskustvo??!
Direktna veza do poruke: 1
   RE: HYDROPS I MIDGUT HERNIA?!
10.3.2014 22:40:12   
Sanchy
Zasto ti nije predlozio CVS analizu horionskih cupica,to mozes sutra da uradis,ne treba da se ceka,moguce anomalije se utvrdjuju i ovom metodom,ne zahvalno je cekati amniocentezu kada vec postoji neka sumnja,verovatno ti je tesko sada zato sam ti i spomenula ovu metodu,da ne bi toliko iscekivala da li je u redu ili nije..Hydro_ps ukazuje na neku akumulaciju tecnosti ili edem a midgut hernia koliko sam citala i koliko se secam je normalno stanje do odredjene sedmice trudnoce nakon cega bi trebalo da se formira normalan trbusni zid i da ovo stanje prestane ,sto nije iskljuceno da ce se kod tenbe desiti u narednih par dana,ako mozes odradi cvs ,ne znam odakle si,u Bg to moze i privatno kako bi bilo brze

< Poruku je uredio Sanchy -- 10.3.2014 22:52:48 >


_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu lepao)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: HYDROPS I MIDGUT HERNIA?!
11.3.2014 0:07:20   
lepao
Hvala na odgovoru i podrsci.
Ja sam iz Sarajeva i radit cu u BG ili ZG CVS.
Ti znas puno o tome...kako? Imala slicnu situaciju?
Citala sam da je hydrops jako rijetka stvar pa se nadam da grijese :).
Znas li da li postoji mogucnost da se ta voda povuce?
Hvala!


IZVORNA PORUKA: Sanchy

Zasto ti nije predlozio CVS analizu horionskih cupica,to mozes sutra da uradis,ne treba da se ceka,moguce anomalije se utvrdjuju i ovom metodom,ne zahvalno je cekati amniocentezu kada vec postoji neka sumnja,verovatno ti je tesko sada zato sam ti i spomenula ovu metodu,da ne bi toliko iscekivala da li je u redu ili nije..Hydro_ps ukazuje na neku akumulaciju tecnosti ili edem a midgut hernia koliko sam citala i koliko se secam je normalno stanje do odredjene sedmice trudnoce nakon cega bi trebalo da se formira normalan trbusni zid i da ovo stanje prestane ,sto nije iskljuceno da ce se kod tenbe desiti u narednih par dana,ako mozes odradi cvs ,ne znam odakle si,u Bg to moze i privatno kako bi bilo brze


(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: HYDROPS I MIDGUT HERNIA?!
11.3.2014 0:10:32   
lepao
Rekao mi je da dodjem za 7 dana ako se tekucina ne povuce ili ne nestane obavezno CVS...
Tako me strah!

(odgovor članu lepao)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: HYDROPS I MIDGUT HERNIA?!
11.3.2014 0:43:34   
Sanchy
Nisam imala slicnu situaciju nego mi je sestra dr,pa sam joj na pocetku moje trudnoce uzela neke knjige jer sam zbog godina a i loseg rezultata triple testa morala da radim amniocentezu,pa sam izmedju ostalog dosta toga procitala o raznim mogucim komplikacijama,,kao sto ti je dr.rekao voda moze da se povuce a moguce da nije dobro ni video ,sve zavisi kakav je dr i kakav je aparat na kome gleda uopste,,ovo drugo stanje ti je naglaseno jer kao sto rekoh trebalo je negde sad da se povuce ili za par dana,,u svakom slucaju za sedam dana kada odes na uz nadam se da ce sve biti okuser posted image ..Ali da ne bi gubila vreme ti se raspitaj i vidi tacno gde bi uradila cvs,to nije strasna procedura a rezultate dobijas brze nego kada je u pitanju amniocenteza,,iskreno se nadam da ce sve biti dobrouser posted image

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu lepao)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: HYDROPS I MIDGUT HERNIA?!
11.3.2014 17:59:09   
lepao
Zakazala sam CVS u Jevremovoj prekosutra....nemam nade javit cu vam

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: HYDROPS I MIDGUT HERNIA?!
13.3.2014 23:39:12   
lepao
odbili su da mi rade...kaze doktor na granici je NT da uradim nifty....sad moram cekati 2 sedmice i ako mi bude nifty dobar opet cu sumnjati....

(odgovor članu lepao)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: HYDROPS I MIDGUT HERNIA?!
14.3.2014 0:10:35   
Sanchy
Kako mogu da odbiju da ti radeuser posted image .,pa nije to drzavna bolnica ,ti placas to,??Pri tome imas indikaciju tj.nalaz dr.,jesi li bila kod njih na uz?Drugo NIPT test ili Nifty se radi od 10 nedelje ,sto ti odmah nisu uradili?A trece sa njim se vidi samo trizomija 21 ,tako da mi nije neko resenje em je skup,em se ceka analiza dugo em pokazuje da li postoji samo jedna od pet najcescih hromozopatija,ne znam sta da ti kazem iskreno se nadam da je sve ok ali ja bih licno odradila taj CVS ili bih isla na jos jedan uz kod drugog doktora prethodno pa zavisno od njegovog misljenja odradila CVS

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu lepao)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: HYDROPS I MIDGUT HERNIA?!
15.3.2014 13:25:15   
lepao
Uradila sam nifty odmah u beogradu ali se nalaz ceka
2 sedmice sto je meni grozno posto cvs nalaz bude gotov
za 2 dana.
Sad sam zvala i Zagreb - Podobnik...oni me zakazali u srijedu ali isto nisu za da se
radi cvs tako naglo...vise su za nifty.
Ne znam sta dalje ??

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 9
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here