|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kombuha caj
18.4.2014 18:22:57   
jovicaa
pre 2 nedelje sam kupila u prodavnici zdrave hrane caj od kombuhe i uspela od onda da razvijem tri gljive. planiram da pravim vecu kolicinu da bi svi clanovi porodice mogli da ga piju. kazu da je jaaako lekovit i da ima visestruko dobro dejstvo na zdravlje. a i veoma je lepog ukusa, nama bas prija...
evo nekih linkova KLIK
KLIK

mislim da je ona veoma dobar izbor za ciscenje organizma. osim sto je prijatnog ukusa, i ekonomicna je, pa je svako moze praviti.
sve sto je potrebno je par kesica, ili kasicica caja (zelenog, crnog ili kombinacije ova dva caja), odredjena kolicina secera (u zavisnosti od kolicine koja se pravi), par litara vode i staklena posuda...
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Kombuha caj
20.4.2014 12:01:23   
Torbica
Mi imamo dve staklenke velike, pravim po 3 litre, dakle ukupno 6 litara i pijuckamo svi. Obrnem turu na oko 10-tak dana. U jednu turu od 3 litre stavljam 20 g zelenog caja iz rinfuza, 200 gr secera. Oko godinu dana je imam. user posted image

< Poruku je uredio Torbica -- 20.4.2014 12:03:04 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Kombuha caj
21.4.2014 15:16:32   
jovicaa
znala sam torbice da pravis kombuhuuser posted image
a gde si nabavila velike staklene posude? ja imam one tegle od 2 litre, ali to mi bas nije dovoljno za sve nas.
stavljam zeleni caj u kesicama, ali kupicu "pravi" zeleni caj, bez kesica.
ja sam otprilike stavljala oko 2 l vode, 3-4 kesice caja i oko 150 gr secera. tako nesto...

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Kombuha caj
21.4.2014 20:50:31   
Torbica
user posted image imala sam od zimnice te velike tegle. Obavezno odgore samo pamucna pelena, mora da dise. Moj Djole redovno kaze - daj mi kombuKu! user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Kombuha caj
21.4.2014 20:55:05   
jovicaa
suuuuper sto voli da pijeuser posted image
nadam se da cemo i ove moje privoleti!
da, ja sam isekla jednu pelenu, pa nju stavljam odgore, a moze i pamucna krpa. stavlja se da ne bi usle musice, prasina i sl. a nikako poklopac, ili tu tu pa pa kombuha.
i dobro je da se drzi na nekom mirnom mestu, recimo u spajzu, ja je tamo drzim i nikako na direktnom suncu.

< Poruku je uredio jovicaa -- 21.4.2014 21:00:32 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Kombuha caj
21.4.2014 20:57:54   
Torbica
Moja je u potkrovlju, na tamnom. I cerka voli a maleni kako kad. Naviknuce i on user posted image Meni je recept od coveka koji se bavi sirovom hranom i hrani tako godinama.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Kombuha caj
21.4.2014 21:07:46   
jovicaa
aha, tek sad vidim da si napisala pelenu, a ja pisem ja stavljam pelenuuser posted image
ja sam modifikovala malo recept, posto stavljam caj u filter kesicama. ali svidja mi se tvoj recept, posto stavljas manje secera, na internetu je vecinom 100 gr secera na litru vode, sto mi deluje kao previseeee. mada ona preradi taj secer, ali opet sto bi stavljala vise.
i moj deda i tata se hrane iskljucivo sirovom hranom, vec 3 godine... tako da isto skupljam razne cake od njih, mada se mi ne hranimo raw food-om. mm ne voli, a ni deca bas, kako sta.. ali se trudim da jedu sto vise sirovog voca i povrca, skroz integralnog hleba od brasna od celog zrna bez trunke belog brasna i to su mi opet neki dobri koraci.. i tako naravno sve ostalo korigujemo u neku zdraviju varijantu od klasicne, vecinom...

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Kombuha caj
21.4.2014 21:08:19   
jovicaa
i kefir je isto super, ne znam da li pravis, on je jedan od najvecih antioksidanasa i prezdrav je generalno u svakom smislu.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Kombuha caj
21.4.2014 22:50:22   
Torbica
Ne pravim kefir.
Sto se raw food tice, ima dobrih stvari, kao i u svemu pokupis najbolje, onoliko koliko mozes. Mm i ja kroz postove provucemo po neke periode tako, a deca sama diktiraju sta i koliko im prija, ne forsiram nista osim sirovog voca/povrca i to tamane i vole, sve, ne biraju. Sad oni forsiraju - daj mama vockicu! Integralno uvek, i to vole. Odo ja u off....
Kombuhica je sjajna, ukusna, osvezavajuca, zdrava, sve u jednom! user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Kombuha caj
22.4.2014 9:27:48   
adulence
ja se secam kada sam bila mala moja baka je pravila komuha caj i bas sam volela da pijem,potpuno sam na to zaboravila,osveziste mi pamcenje,bas bi i ja mogla da pocnem to da pravim,kontam da se kupuje u zdravoj hrani,jel?

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Kombuha caj
22.4.2014 10:10:02   
Torbica
Adulence, pretpostavljam. Ja nisam kupovala nego sam dobila gljivu pa sama pravim. Ne znam da li ima gljiva da se kupi u zdravoj hrani ili vec gotov napitak. Jovica je izgleda kupila gljivu posto rece da sama pravi.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Kombuha caj
22.4.2014 17:19:47   
jovicaa
da adulence, ja sam kupila u zdravoj hrani, caj od kombuhe. iz kog sam uzgojila gljivu.
veoma je jednostavno. sipas bukvalno samo taj caj koji si kupila u jednu teglicu prekrijes pamucnom krpom, pelenom, pricvrstis gumicom, stavis na tamno i mirno mesto i ona se sama na povrsini stvori, bude skroz providna na povrsini tecnosti. treba joj od 3-5 nedelja. mada meni se napravila i za 10 dana. zato sto mi je dosta toplo u spajzu.. kada se napravi, radis sa njom sve standardno ovo gore, caj, secer... samo za prvi put mozda da joj stavis pola mere.
postoji jos nacina da se razmnozi, ali meni ovo deluje kao najjednostavniji, ja sam je razmnozila na 3 razlicita nacina...

< Poruku je uredio jovicaa -- 22.4.2014 17:20:36 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Kombuha caj
29.8.2015 10:02:44   
nata11
Da li neko ima da mi posalje kombuhu?

_____________________________





(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Kombuha caj
13.9.2015 11:40:06   
branki*
kako se ovo pravi?hocu da probam.ima na netu da se naruci gotov caj,pola litre je 110 din.ali,mozda je bolje da pravim.
sta treba da kupim?ko zna?vidim spominjete i secer?je l on mora da se stavlja u napitak ili moze bez secera?

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Kombuha caj
14.9.2015 22:28:59   
jovicaa
Ako kupiš gotov čaj možeš i iz njega da dobiješ gljivu, sipas čaj u teglu, recimo 200 ml prekrijes gazom i staviš recimo u spajz, negde.gde je mračno i ostaviš oko 2 nedelje, na vrhu tečnosti će se stvoriti gljiva, sa kojom ces praviti čaj. Branki imaš sigurno u zdravoj hrani.da kupiš čaj od.kombuhe. Tako sam ja i napravila gljivu na ovaj način i masa ljudi je uzela od mene i pravi.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Kombuha caj
15.9.2015 6:43:06   
branki*
hvala,joviceuser posted image ok.a,sta posle radim sa tom gljivom?

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Kombuha caj
15.9.2015 12:46:27   
jovicaa
U 1 litar kljucale vode spustiti 2 kašikice bilo koje biljne mešavine za caj (najbolji rezultati pokazali su se upotrebom zelenog caja). Ostaviti da odstoji 15-tak minuta, pa procediti. Odmah zatim dodati 4 velike kašike secera i promesati. Nakon toga obavezno ostaviti da se prohladi na nivo sobne temperature. Pripremiti cistu staklenu posudu (nikako metalnu) i u nju sipati ohlađen caj. Tek tada gljivu Kombuhu spustiti u caj.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Kombuha caj
15.9.2015 12:47:06   
jovicaa
a mozes i caj u kesici da stavis, onda stavis 4 kesice na 1 l vode.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Kombuha caj
16.9.2015 9:10:16   
nata11

IZVORNA PORUKA: branki RR

kako se ovo pravi?hocu da probam.ima na netu da se naruci gotov caj,pola litre je 110 din.ali,mozda je bolje da pravim.
sta treba da kupim?ko zna?vidim spominjete i secer?je l on mora da se stavlja u napitak ili moze bez secera?


Jesi probala Branki?

_____________________________





(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Kombuha caj
16.9.2015 9:16:38   
branki*
nisam jos probala,nikako da odem u zdravu hranu!zarobljena sam ovde u kuci i kad izadjem uvek zurimuser posted image
ali,probacu!user posted image
hvala jovice!

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Kombuha caj
16.9.2015 10:37:38   
jovicaa
nema na cemu.,
znam kako ti je sto se tice zarobljenostiuser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 21
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here