|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   ZC Valjevo-porodiliste
26.10.2014 10:53:30   
Štetica
Ako postoji tema prebacite pitanje,ja je nisam nasla.
Interesuju me iskustva iz Valjevskog porodilista,kake su babice,sestre? Sta treba poneti za bebu tih dana dok je u porodilistu?
Direktna veza do poruke: 1
   RE: ZC Valjevo-porodiliste
27.10.2014 8:16:34   
Sanjchezze
Stetko i mene to intetesuje :) Na papirima sto sam dobila u dz pise da za bebu trebaju jednokratne pelene i vlazne maramice, i to je sve. Raspitacu se ja jos malo... Da li je moguce da na RR nemamo nikoga ko se porodio u Va?

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: ZC Valjevo-porodiliste
27.10.2014 9:42:18   
Štetica
Sanjchezze imamo QuenJ,ali je ja bas dugo nisam videla na forumu,a i procitala sam njenu porodjajnu pricu i ocigledno je prosla kao bos po trnju(sto me necudi za nase porodiliste).
Sinoc mi jetrva rece da se za bebu nenosi nista,jer ih i dalje povijaju u one "krpe",i da nedaju nase spavacice vec moraju one njihove bolnicke. Kad odem na kontrolu bas cu da pitam dr za to,on je neki vajni nacelnik pa valjda zna sta treba a sta ne.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Sanjchezze)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: ZC Valjevo-porodiliste
27.10.2014 10:00:11   
Sanjchezze
Jao da, za spavacice sam isto cula. Pitaj dr bas da vidimo sta on kaze. Iskreno nisam jos cula da je iko imao pozitivne utiske iz naseg porodilista tako da se spremam za najgore. Sad cu da procitam porodjajnu pricu QueenJ, bas da vidim kako je ona prosla.
I zeno pusti sms da pijemo kafu kad dodjes :)

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: ZC Valjevo-porodiliste
28.10.2014 20:58:02   
QueenJ
Nisam videla da postoji ova tema. Ovako, što se tiče našeg porodilišta, moj najgori utisak je dr Simović, koji je izazvao porođaj, a moje telo nije bilo spremno. Pročitale ste verovatno u mojoj porođajnoj priči, tako da neću širiti tu priču.
Kao i vi, psihički sam se pripremila na najgore. Zapravo, bila sam prijatno iznenađena.
Što se tiče osoblja, najtoplije preporučujem dr Peđu. Pošto su samo 2 babice na odeljenju i u sali za porođaje, kada nisu pretrpane porođajima, izuzetno su fine i uslužne. Naročito Ljilja i Olga. Da mi nije bilo njih, prosto psihički ne bih podnela porođaj. I nemojte se ustručavati da ih pitate za savet, naročito oko dojenja i izmazanja. Meni je to u početku bilo najteže. Čistačice korektno obavljaju svoj posao, mada higijena toaleta dosta zavisi od žena. Npr, moja kuma se porodila prošle godine i kaže da su žene bile baš aljkave, ulošci svuda itd. Ja tih problema nisam imala.
Što se tiče potrebnih stvari za porodilište, za bebu vam treba samo malo pakovanje pampersa 1.
Za vas, pored dokumentacije potrebno je sledeće:
-mrežaste gaćice (1 pakovanje)
-mrežasti ulošci (2-3 pakovanja za početak)
-veći peškir za posle tuširanja
-2-3 obična peškira (za lice, za izmazanje, da spustite bebu)
-papuče neke stare za tuširanje, ja nisam mogla bosa da stajem, iako je bilo čisto
-obavezno imajte u torbi spremnu plazmu i vodu
-pribor za ličnu higijenu (naglašavam-neku bebi kupku, najbolje)
Na odeljenju ne smete nositi ništa "civilno" sem papuča, tako da, da, tačno je, spavaćice nosite bolničke, i to vidite, grabite plavo-bele, nežnije su od onih roze, što će posebno da vam znači kada krene mleko i bradavice postanu osetljive. Čistu posteljinu i spavaćice donose 1 dnevno u ormar kod sobe za sestre. Ja sam tada ugrabila i rezervnu posteljinu i 2-3 spavaćice.
I da, možete već ranije pripremiti multi mam kremu za bradavice. To je spas.
Šta sam se setila, ja sam napisala. Ako se setim još nečega, dopisaću.
Pitajte ako želite još nešto.
Pozdrav!

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu Sanjchezze)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: ZC Valjevo-porodiliste
28.10.2014 21:21:14   
Štetica
Hvala na informacijama,u principu je to to. A sto se tice nasih dr sve mi je jasno,u par navrata sam lezala na ginekologiji pa sam imala priliku da ih upoznam,tako da iz tog razloga vodim trudnocu kod dr Bana,i najverovatnije ce biti ugovoren CR.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: ZC Valjevo-porodiliste
28.10.2014 21:37:02   
Sanjchezze
Hvala puno na informacijama QueenJ user posted image
Znaci ipak ima i ljubaznog osoblja, dobro je. Sto se tice dr, meni ko zapadne user posted image posto mi Mirkovic vodi trudnocu.

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: ZC Valjevo-porodiliste
30.10.2014 10:51:24   
QueenJ
On će te verovatno "namestiti" kod Željke. Nije ni ona nešto, ne znam... Meni je trudnoću vodio dr M. Simović u dz, a pokušaj imao da me porodi dr D. Simović. Brankica me držala ceo dan i na kraju dr Peđa uradio forceps, jer je za cr bilo kasno. Divan je. Kasnio je i mene i dete obilazio nekoliko puta dnevno.

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu Sanjchezze)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: ZC Valjevo-porodiliste
30.10.2014 11:00:28   
Sanjchezze
Svi mi kazu da ce me namestiti kod Zeljke, sta znam , cula sam svasta o njoj, mojoj komsinici je mnogo pomogla, ostali je i ne hvale bas... ne znam da li to ima veze sa tim da li trudnocu vodis privatno kod Mirkovica... E a ko je taj Pedja, nije mi poznat?

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: ZC Valjevo-porodiliste
30.10.2014 15:15:32   
QueenJ
Verovatno ima veze sa njim. Iskustva su baš različita. Ni ja Peđu nisam znala ranije, biće da je od nedavno počeo da radi... Ali ja sam rekla, sledeća trudnoća kod njega 1000%. Ne radi nigde privatno, ali ako bude počeo, ne razmišljam gde ću i kako ću.

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu Sanjchezze)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: ZC Valjevo-porodiliste
28.11.2014 14:16:33   
Štetica
Nasla sam spisak Valjevskog porodilist sta nam se treba za tih par dana,pa da podelim sa vama.
neophodne stvari spakujte u rucnu tasnu ili kesu NIKAKO KOFER I PUTNU TORBU.
1. MEDICINSKA DOKUMENTACIJA
-Zdravstvena knjizica(mora biti overena)
-Licna karta
-nalazi lekara koji vam je vodio trudnocu,kao i nalaze labaratoriskih analiza
-Krvna grupa i Rh faktor
-rezultate briseva,grla,nosa,vaginalne i korpokulturu
-Rezultat HbsAg
-fotokopirani primerak izvoda iz knjige vencanih(ukoliko ste vencani)
-uput za porodiliste

2. STVARI ZA LICNE POTREBE
-bade mantil i papuce(papuce u kojima se moze tusirati)
-Mrezaste gacice (5komada)
-3peskira. NE VISE!
-mrezasti ulosci(2pakovanja)
-toalet papir i vlazne maramice
_pribor za licnu higijenu
-casa
-flasirana voda(0,5l),sok(0,2),plazma ili neki drugi keks ali u malom pakovanju.
-nekoliko plasticnih kesa za prljav ves koji saljete kuci.
Kako je u porodilistu poseta svakog dana od 14h-15h,to je istovremeno i prilika da vam se dostavi nova kolicina potrebnih stvari i da nepotrebne vratite kuci
3. U PORODILISTE NEDONOSITI
-Nakit
-Novac
-veliki neseser sa sminkom
-Lekove(cak ni vitamine) dok se ne konsultujete sa vasim lekarom
_spavacice,pizame,posteljinu. Sve to imate obezbedjeno u nasem porodilistu.
STROGO JE ZABRANJENO UNOSENJE CIVILNE GARDEROBE NA AKUSERSKO ODELJENJE!!!

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: ZC Valjevo-porodiliste
28.11.2014 15:33:53   
Sanjchezze
A za bebu? Pelene? Ja cu sve ovo da spakujem samo cu staviti jos jedne papuce za sobu i japanke za tusiranje. Mi bi trebali da idemo u obilazak porodilista u decembru (grupa sa vezbica) pa ako se ne porodim do tad bas cu da vidim da li treba pampers za bebu. Stetice fala na spisku user posted image

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: ZC Valjevo-porodiliste
28.11.2014 16:24:05   
Štetica
Za bebu mozes da poneses malo pakovanje pampersa,a nemoras,tako mi rekla ova jedna rodjaka sto uci za babicu.Oni imaju pelene koje dobijaju kroz donacije,tako da i ako poneses pampers neznaci da ce detetu stavljati njih,kaze oni uzimaju redom kako su im popakovane,tako da postoji mogucnost da ih povijaju u neznam koje pelene,a ti to to ionako neces znati jer bebe na podoj donose umotane kao kifle.user posted image
Ja cu na ovaj spisak da dodam jos 1-2 pamucne pelene,cisto da mogu da spustim bebu na krevet kad je donesu,da nespustam na posteljinu

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Sanjchezze)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: ZC Valjevo-porodiliste
29.11.2014 18:30:05   
QueenJ
Taj spisak je korektan. I ja sam imala posebne papuce za tusiranje. Bebu sam spustala na peskir, ali moze da posluzi i pelena. Meni su trazili malo pakovanje pampersa 1. Rekla sam Sanji, mozete poneti i neku malu flasicu plasticnu, zalepite flaster i napiset_e svoje ime i prezime i trazite da se ta flasica koristi samo za vase dete. Ja to nisam znala. A oni hrane sve bebe iz 1 flasice...

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: ZC Valjevo-porodiliste
8.12.2014 11:56:38   
Valjevka 014
Mene nešto strah od odlaska u to naše porodilišteuser posted image

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: ZC Valjevo-porodiliste
24.12.2014 21:04:46   
QueenJ
A sve nas je strah, ne bi bilo normalno da nije, zar ne? user posted image Nije toliko strašno, verujte. user posted image

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu Valjevka 014)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: ZC Valjevo-porodiliste
27.12.2014 10:59:09   
Štetica
Imala sam prilike da upoznam drPedju,stvarno je divan,pazljiv,i ako mogu da kazem nezan je kad pregleda. Zena koja je bila samnom u sobi a koju je on porodio pre neki dan kaze da je bas strpljiv kad udje u boks i krene porodjaj. Sanjci moli boga da ti on bude na porodjaju.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: ZC Valjevo-porodiliste
28.12.2014 9:54:54   
QueenJ
Rekla sam ja... user posted image
Piši u pp kako si. user posted image

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: ZC Valjevo-porodiliste
28.10.2015 14:24:10   
bodžislav
Evo još nekih, svežih informacija o uslovima u valjevskom porodilištu, na osnovu ličnog iskustva ( ako nekoga još zanima ova tema ).
Ja sam Šapčanka, prvo dete sam rodila u šabačkom porodilištu, a pošto smo loše prošle i beba i ja, odlučila sam da za rađanje drugog deteta potražim drugu ustanovu. Trudnoću sam vodila kod dr Jokića koji više ne radi u bolnici. Na odeljenje patologije sam primljena kao hitan slučaj da bi se tako izbegli administrativni problemi jer sam iz drugog grada. Boravila sam ( različitim povodima ) u pet srpskih bolnica, ali nigde nisam srela tako pozitivnu atmosferu kao u Valjevu. Fascinirana sam uslovima, stručnošću i odnosom prema pacijentu. Nisam čula nijednu ružnu reč, niti je neko povisio glas na mene, svi su ljubazni i predusretljivi. Higijena je na visokom nivou za jednu srpsku bolnicu. Dezinfekcioni sapun i ubrusi su na raspolaganju, posteljinu možete promeniti kad god vam padne na pamet. Jedino je hrana nešto oskudnija ali ukusna. Ako ne stigneš na užinu, servirke ostave obrok da se sama poslužiš. Porodio me je dr Peđa, iako me čovek prvi put video, iako nisam imala nikakvu vezu, niti sam koga poznavala u toj bolnici, pa ni u celom gradu ( osim dr Jokića, ali samo kao pacijent ). Bio je izuzetno strpljiv, pažljiv i ljubazan. Nikome nisam dala ni dinara a kamoli evra,a primetih da ni čast u vidu ručka ili torte i pića za dežurno osoblje, nije uobičajena pojava. Posebno me oduševila činjenica da muž može prisustvovati porođaju ukoliko ima odgovarajuće sterilne nalaze, ali bez ikakvih komplikacija ili novčane nadoknade za doktore ili bolnicu. Pohvalno je i to što se beba može videti uvek prilikom posete, što organizuju sastanak sa pedijatrom prilikom otpusta, tako da porodilja bez žurbe, može saznati sve što je zanima o nezi deteta. Babice redovno pregledaju grudi i daju neophodne informacije o dojenju. Da ne bude da ih samo hvalim, jedina mana ovog porodilišta jesu neke pedijatrijske sestre, al samo neke al ni to nije ništa strašno ni tragično. Nešto su neljubaznije ali komunikacija se može uspostaviti. Manji paket jednokratnih pelena se donosi ali to nije obavezno, čak zaborave i da te pitaju jesi li to ponela. Svaka čast kompletnom osoblju, a naročito sestri Slavici Pešić sa odeljenja patologije, dr Mileni i dr Peđi, a posebno babicama Ani, Ljilji i Olgi, ovaj porođaj je za mene bio jedno divno iskustvo, imala sam priliku da uživam u tim nezamenjivim trenucima detetovog dolaska na svet i njegovim prvim danima života. Ima i toga u Srbiji, nije sve za optuživanje i ,,pljuvanje".

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 19
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here