|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Stene nov clan porodice
29.10.2014 15:17:14   
Shishica
Svi koji dovode malog kucova kuci da znaju cime ga hraniti, oko veterinara i ostalo..

Ovako ide... prvo ciscenje od parazita nekom pastom 70,00 (kod njih da odem i oni urade to po kilazi kuce) i posle dva, tri dana vakcinacija petovalentna 1000,00 (kada stene ima 6-8 nedelja) i isti postupak posle mesec dana (kada je revakcinacija)!
Kada bude imao oko 4-5 meseci onda ulazi u sistem njihov, vakcinise se protiv besnila i ugradjuju mikrocip (ukupno 1500,00)
Jednom godisnje mislim da je vakcinacija protiv besnila i dok je valjda mali, tri puta godisnje ciscenje od parazita..

E sad meni trebaju saveti oko ishrane..cime da ga hranim tako malecnog, a da nije samo ona kupovna hrana?!
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Stene nov clan porodice
29.10.2014 15:24:56   
Olga75
imate novu kucu user posted image
sjajno
mislim da treba razmisljati i o sterilizaciji
a ishrana , Dobricu smo hranili granulama , kuvanim mesom , psecim biskvitima i davali Dvitamin i suplemente vitamina
mislim i dalje ga tako hranimo jer je 4 meseca star

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Stene nov clan porodice
29.10.2014 15:36:57   
Shishica
Tek cemo da ga dovedemo! :)

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Stene nov clan porodice
29.10.2014 16:08:58   
wivern
Shishice kuvas mu kacamak, mogu i supice sa nadrobljenim hlebicem, slobodno mu daj i granule za stence.
I ja ih cistim od parazita 2-3 puta godisnje i kad su veliki user posted image

< Poruku je uredio wivern -- 29.10.2014 16:09:47 >


_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Stene nov clan porodice
29.10.2014 16:27:17   
Olga75
stenci mali kad prestanu da sisaju nisu odusevljeni mlekom , neki cak i ozbiljne prolive dobiju
znaci junior granule , kuvano meso , D vitamin i oni vitaminski kereci suplementi , to ce ti svakako veterinar preporuciti kad odvedes kucka na vakcinaciju i kad dobije svoju knjizicu

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Stene nov clan porodice
29.10.2014 16:29:02   
wivern
Sto kaze Olga ne mleko, ovo sto sam napisala kacamak to je suvi kacamak bez mleka, samo zuto sto bi se reklo user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Stene nov clan porodice
29.10.2014 16:33:00   
Olga75
ja uzmem da kuvam to meso i kad je gotovo dodam palentu i izmesam
mada Dobrica nije odusevljen time , ne voli kukuruz izgleda user posted image
a kad mu palentu ukuvam u ostatak supice ( kad kuvam nama njemu odvadim pre nego sto posolim , ko nekoj bebi ) to pomlati , vise mu se svidja
e sad , moja tetka je stencu umesto Dvitamina lomila ljusku od jajete , meni jse to cini opasno
Mihi , ako ikad procitas , kazi da li ta lomljena ljuska od jajeta ima ikakvu prevenciju rahitisa kod stenaca user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Stene nov clan porodice
29.10.2014 16:35:54   
jovicaa
ja zezam mma da ce nam pas postati vegeterijanac, danas je jeo uprzen kupus, a pre toga boraniju bez mesa sa projomuser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Stene nov clan porodice
29.10.2014 16:38:00   
jovicaa
nadji recepte na netu za psecu hranu, pravi se kombinacija zitarica, povrca i mesa, kuva se. to je najzdravije za njih. ali mi nasem dajemo sta imamo, ima i neke granule, nije preterano odusevljena, vise voli ovako klot boranijuuser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Stene nov clan porodice
29.10.2014 17:05:55   
wivern
Olga trebalo bi da je ljuska od jajeta dobra zbog kalcijuma tj kostiju, ali meni ni jedan od tri psa koliko sam ih imala nije hteo da jede ljusku. Mi smo davali kaldefos, ako se dobro secam imena tableta.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Stene nov clan porodice
29.10.2014 17:24:14   
Olga75
ja dajem kafortan po jednu tabletu
i to moram da je zamazem pastetom malo user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Stene nov clan porodice
29.10.2014 17:29:36   
wivern
Bolji je kafortan, nego kod nas jedno vreme ga nije bilo pa smo presli na ovaj. Meni jedino ovaj poslednji alavac prozdire sve sto mu das bez problema i zamazivanja, i vucijak i shar pei su mi cuvali tablete u ustima dok se negde ne steknu i onda ispljunu. Tako da sam nalazila tablete u raznim budzacima user posted image
Sad cesto koristim i tehniku "otvori usta, zavucem ruku i zatvorim njusku dok ne mljacne user posted image "

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Stene nov clan porodice
29.10.2014 17:57:43   
Olga75
meni ga je brat doneo iz Madjarske pre par meseci , mislim da ima 100 tbl , mrzi me da idem da pogledam sad user posted image
a i Dobrica je halav , sad jede orahe i lesnike sto nismo pokupili a letos je jeo i smokve sa onih niskih grana
bila sam prepadnuta da ne krene i grozdje da jede pa sam ga obrala pre nego sto je i pomislio user posted image
ja mu jos dajem dva obroka dnevno , nekako ko da se secam da do sest meseci treba dva puta da klopaju a onda samo jednom
tako da on doruckuje i vecera
i nuzdu vrsi u jednom delu dvorista , ne radi kaka svugde
piski gde ga stisne ali jos ne dize nogu nego ko devojcica user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Stene nov clan porodice
29.10.2014 18:31:11   
wivern
Pa on ti ja sjajan Oldzi user posted image . Ja mom i dalje dajem dva obroka iako ima godinu dana, navikla sam tako jer tako hranim i shar-pei ja koji je ostao kod mame. Otrovali su ga pre 6 godina i ima gastritis pa mora po manje obroke.
A malisa inace satire lubenicu, letos sam se krila dok sam je jela user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Stene nov clan porodice
29.10.2014 18:40:15   
Olga75
ma on je blesav skroz , posle Astora nisam mislila da cu ijednu zivinu pustiti aliiii Dobrica ce da se useli cim pre
na stranu sto se odaziva kako ga ko zove a zvanicno ima dva imena Dobrica Kliford ( ne pitajte zasto , nikom nije jasno ) user posted image
za sada je izmedju vrata user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Stene nov clan porodice
29.10.2014 19:46:00   
caca81
Mi smo našem šarplanincu davali granule sa jogurtom, upravo protiv rahitisa (savet veterinara).

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Stene nov clan porodice
30.10.2014 8:24:59   
Shishica
Bas mi je drago da ste se raspisale!
A kazite mi, posto je on mali, pokusacu da moje nagovorim da ga drze preko noci unutra u predsoblju, ali valjda mu nece nista faliti sad preko zime..u sta da ga suskam dok spava? Cula sam da je slama super ali neki psi dobiju alergiju od nje, a i moze da se nakupe buve..
E sad moze da se pospe prasak pa slama pa prasak pa slama i onda da tako spava, da ga u neki kutak suskam.. kucicu bi kasnije neku nabavila ..na prolece. Skupe kucice covece!!

Koliko puta treba da jede!?

Ja ne znam.. pre je to bilo imas psa i das mu sta ima da se jede i on srecan.. a sad citam po forumima... coooovece ni detetu tako ne titram user posted image sta ljudi rade... ali ko moze, podrzavam.
Dacu sve od sebe, ali necu moci bas kao neki..

Moji ce doziveti sok kada sutra uvece dovedem kucova!

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu caca81)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Stene nov clan porodice
30.10.2014 9:51:19   
wivern
Dok je bas mali 2-3 puta dnevno ga hranis, i kako raste tako izbacujes po jedan obrok..sa godinu dana bi trebalo da jede jedan obrok. Za spavanje ne znam, moji su svi spavali unutra user posted image
Ih koja ce biti radost kad ga vide user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Stene nov clan porodice
30.10.2014 10:47:18   
Olga75
mamin pas ima svoju zidanu kucicu i stiropor su stavili a zimi ubace slamu i menjaju je na nekih dve nedelje ali uvek posle toga ima jako pun buva
moj spava trenutno izmedju vrata i ima parce sundjera ( koje je raskupusao ) i neki stari dzemper , jos koji dan pa cu mu dati stari kaput a kad je bas jaka zima onda ce biti u hodniku
ne mogu da ga ostavim napolju , jeste da mi tepih jako uprlja i sve se oseti na kera al meni je zao da se smrzava napolju . Nece u supi da spava , iznosio je svoje prnje pa sam se na kraju uselio kod vrata user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Stene nov clan porodice
30.10.2014 11:01:26   
Shishica
Sta mi sve kroz glavu sada prolazi!!!!!

Uvek sam bila sad ili nikad pa onda da se snalazim, srce i zelje me povuku, a onda pocnem da se nervozim i znojim od brige jesam li dobro uradila, da sve sad dobro uradim i pripremim.. da negde ne pogresim..

Znaci dva, tri puta da rucka!

Pitam se, Boze, ne znam ljude, pa ko zna ustvari mesanac je to, kakav ce da izraste, narav i koliki ce biti, da nije ukrsten sa stafordom, bulom ili tako nesto, kuku meni..
Pa da nema buve.. ja imam fobiju od buva kao i moja mama user posted image user posted image
Da se ne zavuce negde, da ga ne ukradu, da se ne provuce kod komsije kroz ogradu pa da moram da preskacem da ga vratim (a tamo skoro nikad nema nikoga, a sa tom gospodjom smo u svadji..malko je bolesna u glavu..)..
Da ga ne maltretiraju komsijska deca i daju cokolade..
Da ga opasni Sijamski macak ne nameraci slucajno!

Kao da bebu usvajam, sva sam opterecena...

Da se opustim malo? user posted image

Mogu da ga okupam? user posted image

< Poruku je uredio Shishica -- 30.10.2014 11:04:02 >


_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Stene nov clan porodice
30.10.2014 11:11:11   
nata11
Mozes da je okupas i stavis u toplo. Ja sam jednu od mojih dobila sa mesec i po i odmah okupala jer je bila mnogoo prljava.
Moras da se opustis ja sam tako prvog pekinezera drzala ko u staklenom zvonu, setala iskljucivo na povodac nikako ga nisam pustala samog i na kraju je on zeljan trcanja izleteo iz kuce i bilo je sta je bilo. Ove sada pustam od malena, pa i ako se provuku ispod kapije i odu na ulicu samo ih vratim nikada posebno nisam ogradjivala i stvarno su se super naucile da se paze od automobila.

Ja imam losu naviku oko njihove ishrane, moje kuce imaju non stop na raspolaganju granule .Znam da je bolje dati im ujutru i uvece ali sve se plasim da ne zakasnim sa posla pa da budu gladne user posted image .

_____________________________





(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Stene nov clan porodice
30.10.2014 11:20:42   
wivern
Shishice pas je onakav kakvim ga ti napravis, bez obzira na rasu. Znam gomilu staforda koji su potpune razmazotine a sa decom cine cuda. Na zalost uzimaju ih pogresni ljudi sa pogresnim karakterima i za pogresne stvari. A da ces ga razmaziti- pa sigurno hoces to vec vidim po tvojim postovima user posted image
Vidis kako se Oldzin psic sam smestio na mesto koje je hteo, oni su inace veliki manipulatori ali ja i sa trecim po redu iste greske pravim. Sve mi zao kad vidim one tuuuuzne oci user posted image
I sto kaze Nata ono za dvoriste user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Stene nov clan porodice
30.10.2014 12:02:42   
Shishica
A koliko su stari? Ne verujem da bi bili tako gladni.. ako se nagoje jako vise ce im to skoditi zar ne?

Pre je u mom kraju (ja ga i dalje zovem mojim iako su sada samo mama i tata tamo, a ja odlazim vikendom, nekad i preko nedelje) bilo vise pasa, a sad skoro samo macke!


_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Stene nov clan porodice
30.10.2014 12:04:41   
Shishica
Hvala sto ste uz mene user posted image

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Stene nov clan porodice
30.10.2014 12:09:26   
nata11
Ma kakvi one te granule i ne pipnu to im je kao rezerva. One su probirljive do boga miloga cekaju samo ostatke hrane da im iznese svekar. Jedna je 2 god a druga 7 meseci. Ali kada bi im sluzila dva puta dnevno mozda bi tada lepo jele granule a ne kao sad.

Propustila sam hoce kuca biti unutra ili napolje?

< Poruku je uredio nata11 -- 30.10.2014 12:10:50 >


_____________________________





(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

prezime Jovanović bata Aca a kako ja da se zovem
Acina mama



(80%)

(20%)


Ukupan broj glasova: 87

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here