|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Gde su granice između prijateljstva i autorit...
4.12.2014 12:32:52   
Peace*
Sve je krenulo od ovog texta: mediji-uce-nasu-decu-da-budu-promiskuitetni-pijani-istetovirani-izbuseni-i-glupi-kao-noc

I onda sam pričitala komentare ispod, i natrapala na jedan koji glasi ovako:

Ja kad naletim na ovakav tekst uvjek zalepim ovaj link koji pokazuje da nama pored ovakvih roditelja ne treba niko sa zapada da nam urušava porodicu i tradicionalne vrijednosti: KLIK

Ja sam ostala zgrožena ovim snimkom sa YT.

Neki su na YT komentarisali kako je takav odgoj extra, jer mama zna šta joj ćerka radi, ima uvid u njen život... Ja jednostavno ne mogu da se složim.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Gde su granice između prijateljstva i aut...
4.12.2014 12:37:07   
Peace*
Ma čak ni nije dobar naziv teme.

Da, tema jeste i gde je granica između autoriteta i prijateljstva, ali, ljudi, jel ovo normalno KLIK?

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Gde su granice između prijateljstva i aut...
4.12.2014 12:39:09   
Modessty
Ne mogu da odgledam snimak jer sam na poslu, ali što se teksta tiče stvarno te natera da se zapitaš šta deca vide i uče sa reklama?
Tek kad sam pročitala tekst setila sam se reklama o kojima piše i tek sad "primetila" detalje.
Stvarno je strašno!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Gde su granice između prijateljstva i aut...
4.12.2014 12:40:44   
Trcosava
NEmam živaca da gledam kompletan video. Članak sam delimično preletela.

Kapiram komplet šta bi ona da kaže (MBM) ali po mojem mišljenju ga preteruje i to preterano. Jer decu ne uzgaja televizija VEĆ RODITELJI. Baš danas debatiram o tom tekstu sa Mod. Pa i mi smo kao mali gledali silne nasilne crtaće pa nismo izrasli u nasilnike i koljače. I u našem detinjstvu je bila golotinja pa ja ne idem golog dupeta.

Ja Ani ne želim da budem drugarica, ja sam njena MAMA koja mora da ima autoritet. Ne kažem ja da sad to ultra pogrešno, ali zna se ko su mama i tata,a ko drugo i drugarice.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Gde su granice između prijateljstva i aut...
4.12.2014 12:40:58   
Olga75
gledala sam tu mamu kraljicu ili kako vec
mislim da deca treba da imaju prijatelje a roditelji da budu roditelji
a roditelj mora da bude autoritet , ne da ga se dete plasi nego da ga respektuje


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Gde su granice između prijateljstva i aut...
4.12.2014 12:49:45   
Peace*
Pa i mi smo kao mali gledali silne nasilne crtaće pa nismo izrasli u nasilnike i koljače. I u našem detinjstvu je bila golotinja pa ja ne idem golog dupeta.


Iskreno, ja se sećam crtaća u 7h ujutru i u 19h uveče, pre Dnevnika. Sećam se uvodne špice Dnevnika. Sećam se Boljeg života. Sećam se Branka kockice. Na tome se završava moje sećanje na TV iz mladosti.
U priči sa mm sam shvatila da je on gledao još svašta nešto, ja nisam. Nisam gledala Metlu bez drške, ni Fore i fazone. Nisam gledala Muzički tobogan. Moja baka je to smatrala neprikladnim programom za mene user posted image , a popodne kad stignem kući, tada mi već TV nije bio zanimljiv, bila sam usmerena na crtanje, igračke, igre ispred zgrade sa decom, muziku. Ni danas ne ljubim baš TV, valjda sam prosto takva.
Pri tom, nisam gajedna konzervativno. Sve info o sexu i generalno nekim tako škakljivim tema o kojima dosta roditelja ne priča sa svojom decom, ja sam dobila od mame.
Mi smo imali dosta "grublje" priče. Kod nas je lovac sekao stomak vuku da izvadi baku i Crvenkapu, a sada ih vadi iz ormana, ako dobro znam.

Generalno, smatram da deca nemaju šta da se snimaju za internet sa 11-12-13 god. Nisam sigurna šta je taj ask.fm. Ali imam utisak da mi se baš ne dopada. user posted image

< Poruku je uredio Peace* -- 4.12.2014 12:51:08 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Gde su granice između prijateljstva i aut...
4.12.2014 12:55:03   
Modessty
ja sam obožavala Muzički tobogan! user posted image

Elem, danas je mnogo više "medija" nego ranije. Internet je glavni za sve. Meni se recimo ne sviđa što se moja sestričina koja ima 18 god stalno slika u nekim seksi pozama i to naravno u minjacima i sa dekolteima, naravno napuđenih usana a njena mama (moja sestra od tetke) joj uvek lajkuje slike! Ona je prelepa devojka i treba joj umetnička fotografija a ne Pink fore i fazoni

Ko zan u šta će izrasti moja deca. nadam se da ću im biti roditelj i podrška, ali ne kao prijatelj već kao mama.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Gde su granice između prijateljstva i aut...
4.12.2014 12:58:10   
Trcosava
Zaboravila sam koje si godište, ali mislim da smo tu negde. Ako nisi čak i godinu mlađa od mene.

Elem, koji crtaći?

Tom i Džeri, Nindža kornjače, Transformersi, Hi man.... U svkom od njih ima nasilja, zar ne? Štrumfovi....

Gledala sam i fore i fazone i metlu bez drške, ali smo se igrali i dosta napolju.

Meni je tata bio poprilično konzervativan čovek, ali mama i ne baš mnogo. No poenta je da su me oni uzgajali, oni su bili autoritet. A ne televizija. A radilo se i tada po skoro ceo dan. Druga su vremena i nezahvalno je porediti sve. Ali ostajem pri svom prvom postu. Mama je mama, a drugarica drugarica.



_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Gde su granice između prijateljstva i aut...
4.12.2014 13:08:56   
Misha i Ljisha
strasno samo cu to da kazem. I slazem se sa Peace nama niko nije "mazao" oci. ako je neko preminuo taj je PREMINUO nije otisao na nebo, ako su vuka rasporili e vala su ga rasporili nisu se baka i crvenkapa krile u ormaru. Mislim da decu danas lazu i mazu i stvarno deca postaju naivna, glupa i td. Za ovu majku nemam reci. Strasno nesto. Za cerku tek.... A komentari na yt tipa: "ugledajte se, tako se vaspitava dete" user posted image user posted image user posted image

Aha dobro da znam. Hvala. Ali bolje neka hvala.

Slazem se takodje sa Trcom da smo mi gledali itekako nasilne crtane, nama je puska bila svasta nesto, ova daska onaj stap, igrali smo se rata ali to je bas iskreno bila igra. Klinci danas kad se "igraju puskama" ocekuju da ce stvarno nekog ubiti a ako ga ne ubiju kao u filmu misle da im igracka ne radi. Ma fuj fuj fuj. Srecom pa zivim na salasu majke mi. Ce uskoro da izbacim tv kompjuter i sve ostalo i da zivim kao AMiš

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Gde su granice između prijateljstva i aut...
4.12.2014 13:17:45   
Peace*
Tom i Džeri je nasilan? Štrufovi? Auuuu draga, jel gledaš ti ove današnje crtaće? user posted image

I mi smo se igrali rata, svako je imao bazu u svom žbunu. user posted image A municija su bile one bele bobice. user posted image Žene su uglavnom negovale ranjenike i kuvale ručak. user posted image

Nekada davno je bila jedna tema, ja sam je otvorila, kopirala sam text na temu izmena u bajkama i basnama. Bio je to fenomenalan text, a tema je imala neki čudan naziv, i naravno da ne mogu da je nađem. Seća li se neko od starijih forumaša?

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Gde su granice između prijateljstva i aut...
4.12.2014 13:21:34   
Misha i Ljisha
Tom i dzeri, pa i paja patak, dusko dugousko sve su to nasilni crtaniuser posted image . Ove nove nasilne stvarno ne gledam, kod nas ako se i gledaju crtani ukljucen je mini ultra a tamo iskreno nema nasilnih, svi su miroljubiviuser posted image .

Te izmene u decijim pricama mi uopste nisu jasne. Pa nije ni cudo sto neke moje ucenice ne znaju da stignu sa jednog kraja grada na drugi autobusom kad su nesposobni, a svim tim lazima ih mi pravimo nesposobnim. Bitno da okace polugole slike napucenih usta na fb.

Nego sto se tice odnosa cerke i majke. Po meni nije normalno da mama sve zna. Pa zamislite da ste sada u braku i da kazete svojoj mamici dal je i kad je vas muz da prostite prdnuo. Da li ste pitale mame da li mozete da se udate za vaseg muza? Ovakve cerke nece jadne nista u zivotu moci same. Za sve ce zvati svoju mamicu. Ima takvih i sincica, a sve su to majke krive. Sta se kog vraga mesaju u decije stvar? Objasnis sve potencijalne opasnosti, sve podobro objasnis ocitas bukvicu i to je to. Kazes detetu PAMET U GLAVU (kad mi to kaze mama mislim da mi je bilo bolje da me isprebijala na mrtvo ime) i cao. Ovo mesanje majke u sve delove zivota svoje cerke mi nije normalno. Nesto treba da ostane i tajna. Ne kazem da dete treba da se boji roditelja ali treba da ima VELIKO STRAHOPOSTOVANJE. Mene moji nikad nisu udarili ali naravno da sam se plasila njihovih reakcija na neke svoje postupke i po meni je to normalno

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 4.12.2014 13:35:32 >

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Gde su granice između prijateljstva i aut...
4.12.2014 13:41:23   
Peace*
Evo ga!

Malo crnog humora

I ovo: Crvenkapa malo drugačije - poenta o odgajanju deteta

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Gde su granice između prijateljstva i aut...
30.12.2014 21:40:05   
dragicar
I ja sam pobornik teorije "majka je majka a drugarica je drugarica". mi roditelji smo tu da bi radili i donosili odluke koje su najbolje za nasu decu. bez obzira dal dobijamo i njihovu podrsku u tome.

_____________________________

Život je lep

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Gde su granice između prijateljstva i aut...
31.12.2014 0:02:31   
choopa choops
Š T A JE BRE OVO???? kAKAV JE OVO UŽAS? Ne mogu sebi da dođem...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu dragicar)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Gde su granice između prijateljstva i aut...
31.12.2014 10:36:17   
Peace*
user posted image choopa

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 15
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Prelepa GRČKA imena ZA DEČAKE
Grčka je zemlja sa drevnom kulturom, bogovima i mitološkim bićama, koja nam je dala i prelepa ženska i muška grčka imena...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here