|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Vrtoglavica-vertigo
8.5.2015 14:59:05   
mati
Drage moje, vec pet meseci se borim sa vrtoglavicom i nikako da prodje. Terapije menjaju a meni nista ne pomaze.
Prvo sam koristila Vestibo i Bilobil, pa je ukljucen i bevipleks.
Pa neko vreme sam bila bez terapije. Zatim Betaserc i Bevipleks i sada mi je uz to ukljucen i redizork.
Od analiza sam radila skener glave, rengen vrata, isla kod oftamologa, ORL, interniste.
I pored svih terapija nema ni malo poboljsanjam bar kad bi mi lekovi pomogli.
Zanimaju me vasa iskustva ili ako znate nekog ko je imao slican problem. Veoma je neprijatno i ometa svakodnevni zivot.
Da li ikad prestaju vrtoglavice?

Zaboravih da napisem da sam isla i na fizikalnu isto bez poboljsanja,

< Poruku je uredio mati -- 8.5.2015 15:00:14 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Vrtoglavica-vertigo
9.5.2015 0:19:42   
Azra_
Mati, žao mi je što se još mučiš... Gleda te neki neurolog u KC ili u DZ?

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Vrtoglavica-vertigo
9.5.2015 10:22:19   
jess021
Mati moja komisinica je imala takve vrtoglavice da su je nocu budile i mogla je da spava samo u polulezecem polozaju.
Isla je na sve pretrage i problem je bio u ledjnom prsljenu koji je sprecavao protok krvi i kiseonika do glave. Kad joj je terapeut to resio sve je bilo ok.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Vrtoglavica-vertigo
9.5.2015 13:03:06   
Anarunika
Ja znam, majku od mog zeta. Skoro je imala taj problem, i završila na nekim antibioticima zbog upale srednjeg uha valjda. Znam da su je iz hitne pomoći kada je pala u nesvest prvo pitali da li je pala na stranu ili unazad pošto to ima veze sa tim šta je u pitanju. Ali koliko vidim ti si već dosta pretraga uradila tako da je verovatno neki mali ali skriveni problem koji ti zadaje muku. I možda je stvarno pršljen ili neki nerv pritisnut...

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Vrtoglavica-vertigo
9.5.2015 20:17:49   
nata11
Moja majka je imala do skoro ali je ona ipak u godinama kada krecu ti problemi. Njoj je bilo povezano sa prsljenima koji nisu dovoljno obavijeni hrskavicom koliko sam shvatila ta hrskavica se gubila. Pojacali su joj Dvitamine i neke bas za to (plavo pakovanje)

_____________________________





(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Vrtoglavica-vertigo
1.11.2023 21:45:41   
flamingos
Imam vrtoglavice.Bila sam na raznim pregledima i dijagnoza-okoštavanje vratnog dela.Ne smem naglo da ustanem.Jednom prilikom sam se i onesvestila(bilo mi je dete malo).Radih razne analize,loša cirkulacija i od tog vratnog dela sve kreće.Joj koliko je tad bilo strašno.Nisam smela da se savijem,užas.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Vrtoglavica-vertigo
2.11.2023 8:15:00   
Srecko47E
Ja idem na ceste masaze,medicinske,pomaze mi.
Kod mene je problem u vratu od sedenja i lose stolice,kao i od samog polozaja.
Rezultat su vrtoglavice,bol u glavi,.

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Vrtoglavica-vertigo
2.11.2023 8:37:00   
flamingos


IZVORNA PORUKA: Srecko47E

Ja idem na ceste masaze,medicinske,pomaze mi.
Kod mene je problem u vratu od sedenja i lose stolice,kao i od samog polozaja.
Rezultat su vrtoglavice,bol u glavi,.
Meni baš dosta pomognu.Trebala bih da kupim jedan masažer.Setim se toga samo kad imam bolove,pa kad mi je dobro zaboravim.


(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Vrtoglavica-vertigo
2.11.2023 9:50:11   
Srecko47E
Uzeli smo masazer ,samo za vrat i onja setajuci,ne znam kako se zove.
Infracrveni Zepter aparat za bolove,ma nema sta nemamo.
Samo sto slabo sta deluje.

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Vrtoglavica-vertigo
2.11.2023 10:27:25   
flamingos


IZVORNA PORUKA: Srecko47E

Uzeli smo masazer ,samo za vrat i onja set_ajuci,ne znam kako se zove.
Infracrveni Zepter aparat za bolove,ma nema sta nemamo.
Samo sto slabo sta deluje.
Znači da odustanem?Kad idem u bolnicu baš mi prijaju.


(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Vrtoglavica-vertigo
2.11.2023 10:30:35   
Srecko47E
MM je sve probao.
Isto i ja,moja sestra,majka-one su operisale kicmu.

Nema tu nekog cuda,ublazi delimicno,ali je terapija resenje.
Terapija koju doktor prepise.

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Vrtoglavica-vertigo
2.11.2023 10:47:55   
flamingos


IZVORNA PORUKA: Srecko47E

MM je sve probao.
Isto i ja,moja sestra,majka-one su operisale kicmu.

Nema tu nekog cuda,ublazi delimicno,ali je terapija resenje.
Terapija koju doktor prepise.
Toga se i ja pridržavam.Terapiju koju doktor prepiše.


(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Vrtoglavica-vertigo
2.11.2023 14:23:40   
Srecko47E
Mislim da je kljucna fizikalna...

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Vrtoglavica-vertigo
2.11.2023 15:11:20   
flamingos


IZVORNA PORUKA: Srecko47E

Mislim da je kljucna fizikalna...
Da,plus elektro-terapija.Ufff koliko mi to pomogne.


(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Vrtoglavica-vertigo
2.11.2023 15:26:33   
Srecko47E
Na to jos nisam isla,tj jesam na nekiaparat sa elektro stimulacijom-privatno.
Nije mi nesto pomoglo.

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Vrtoglavica-vertigo
2.11.2023 15:27:56   
flamingos
Ja sam u bolnici i veruj mi toliko mi je pomoglo da sam se preporodila.

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Vrtoglavica-vertigo
24.2.2024 21:30:09   
lekovitoizdravo
Prirodni lekovi za vrtoglavicu
Postoji nekoliko prirodnih lekova i strategija koje mogu pomoći u ublažavanju vrtoglavice. Evo 10 prirodnih lekova koje možete razmotriti:

Đumbir za vrtoglavicu
Jedan od prirodnih lekova koji se tradicionalno koristi za ublažavanje vrtoglavice i mučnine je đumbir. Đumbir ima antiinflamatorna svojstva i može pomoći u smirivanju želuca, što može olakšati osećaj vrtoglavice. Evo nekoliko načina na koje možete koristiti đumbir za vrtoglavicu:

Sveži đumbir: Možete koristiti sveži đumbir tako što ćete ga iseći na tanke kolutove i žvakati ih polako. Ovo može pomoći u smirivanju mučnine i vrtoglavice. Takođe možete pripremiti čaj od svežeg đumbira tako što ćete ga kuvati u vodi nekoliko minuta. Dodajte med i limun po želji za poboljšanje ukusa.
Đumbir u prahu: Ako nemate sveži đumbir, možete koristiti đumbir u prahu. Dodajte pola do jedne kašičice đumbira u prahu u šolju tople vode i dobro promešajte. Pijte ovaj napitak polako kako biste ublažili simptome vrtoglavice.
Đumbir kao dodatak jelima: Dodajte iseckani sveži đumbir ili đumbir u prahu u svoja jela. Đumbir se često koristi u azijskoj kuhinji i može dodati pikantan i osvežavajući ukus jelima. Osim što poboljšava ukus hrane, đumbir može imati blagotvoran efekat na probavni sistem i ublažiti mučninu i vrtoglavicu.
Đumbirovi bomboni ili čajevi: Na tržištu se mogu naći đumbirovi bomboni ili čajevi koji sadrže đumbir kao aktivni sastojak. Ovi proizvodi mogu biti prikladni za korišćenje kada vam je potrebno brzo olakšanje od vrtoglavice ili mučnine.
Pročitaj... Urasli nokat: Kako se nositi sa ovim bolnim problemom?
Ginko biloba prirodni lek za vrtoglavicu
Ginko biloba je biljka koja se tradicionalno koristi u kineskoj medicini i često se koristi kao prirodni lek za vrtoglavicu. Biloba sadrži aktivne sastojke koji poboljšavaju cirkulaciju i protok krvi u mozgu, što može imati blagotvoran efekat na vrtoglavicu. Evo nekoliko informacija o upotrebi ginko bilobe za vrtoglavicu:

Poboljšanje cirkulacije: Ginko biloba može poboljšati protok krvi u mozgu i perifernoj cirkulaciji. Ovo može doprineti boljem snabdevanju kiseonikom i hranljivim materijama u mozgu, što može smanjiti simptome vrtoglavice.
Antiinflamatorna svojstva: Ginko biloba ima i antiinflamatorna svojstva, što može pomoći u smanjenju upale koja može doprineti vrtoglavici.
Zaštita unutrašnjeg uha: Ginko biloba može imati zaštitni efekat na unutrašnje uho, koje je odgovorno za održavanje ravnoteže. Ovo može pomoći u sprečavanju ili smanjenju problema sa vrtoglavicom uzrokovanom zbog problema unutrašnjeg uha.
Ruzmarin prirodni lek za vrtoglavicu
Ruzmarin je aromatična biljka koja se često koristi u kulinarstvu, ali ima i neka potencijalna blagotvorna svojstva za ublažavanje vrtoglavice. Iako nije istraživan u toj meri kao neki drugi prirodni lekovi za vrtoglavicu, ruzmarin se tradicionalno koristi zbog svog stimulativnog i opuštajućeg dejstva. Evo nekoliko načina na koje se ruzmarin može koristiti kao prirodni lek za vrtoglavicu:

Inhalacija ruzmarinom: Miris ruzmarina može imati stimulativno dejstvo na nervni sistem i pomoći u poboljšanju mentalne koncentracije. Možete koristiti esencijalno ulje ruzmarina u difuzoru ili jednostavno udahnuti miris svežeg ruzmarina kako biste osvežili um i umirili vrtoglavicu.
Ruzmarin za masažu: Pripremite ulje za masažu koristeći bazno ulje (kao što je maslinovo ulje) i dodajte nekoliko kapi esencijalnog ulja ruzmarina. Blaga masaža vrata, ramena ili temena ruzmarinovim uljem može pomoći u opuštanju mišića i smanjenju napetosti, što može olakšati vrtoglavicu.
Ruzmarin u ishrani: Dodajte sveži ili sušeni ruzmarin u svoja jela kako biste dodali aromu i ukus. Ruzmarin je poznat po svom stimulativnom dejstvu i može pružiti osećaj osveženja i jasnoće. Redovna konzumacija ruzmarina u ishrani može doprineti poboljšanju cirkulacije i zdravlja nervnog sistema.
Lavanda kao za vrtoglavicu
Lavanda je poznata po svom umirujućem i opuštajućem dejstvu, i može se koristiti kao prirodni lek za vrtoglavicu. Iako se istraživanja o upotrebi lavande za vrtoglavicu ne mogu smatrati konačnim, neki ljudi prijavljuju olakšanje od simptoma vrtoglavice uz pomoć ove biljke. Evo nekoliko načina na koje možete koristiti lavandu za ublažavanje vrtoglavice:

Inhalacija lavandom: Miris lavande može imati smirujući i opuštajući efekat na nervni sistem. Možete koristiti esencijalno ulje lavande u difuzeru, dodati nekoliko kapi u toplu kupku ili jednostavno udahnuti miris lavande direktno iz bočice. Ova inhalacija može pomoći u smanjenju anksioznosti i napetosti povezane sa vrtoglavicom.
Topička primena: Dodavanje nekoliko kapi esencijalnog ulja lavande u bazno ulje (poput kokosovog ulja) može stvoriti umirujuće ulje za masažu. Blaga masaža vrata, ramena i sljepoočnica ovim uljem može pomoći u smanjenju napetosti mišića i olakšati simptome vrtoglavice.
Lavandini oblozi: Natopite pamučnu krpu u vodu u koju ste predhodno stavili nekoliko kapi esencijalnog ulja lavande, a zatim je stavite na čelo ili na potiljak. Ova obloga može pružiti osećaj hlađenja i smirivanja, što može pomoći u smanjenju vrtoglavice.
Vitamin B6 i vrtoglavica
Vitamin B6, poznat i kao piridoksin, je jedan od vitamina B kompleksa koji ima važnu ulogu u održavanju zdravlja nervnog sistema. Iako ne postoji direktna veza između vitamina B6 i vrtoglavice, nedostatak ovog vitamina može doprineti neurološkim simptomima koji mogu uključivati vrtoglavicu. U tom slučaju, dodatak vitamina B6 može biti koristan za neke ljude kao prirodni lek za vrtoglavicu. Evo nekoliko ključnih činjenica o vitaminu B6 i njegovoj potencijalnoj ulozi u vrtoglavici:

Nervni sistem i ravnoteža: Vitamin B6 igra ključnu ulogu u normalnom funkcionisanju nervnog sistema. Nedostatak ovog vitamina može uticati na neurološke funkcije, uključujući ravnotežu. Stoga, dodatak vitamina B6 može pomoći u podršci zdravlju nervnog sistema i smanjenju vrtoglavice uzrokovane nedostatkom vitamina B6.
Anemija: Nedostatak vitamina B6 može dovesti do određenih vrsta anemije, kao što je sideroblastična anemija. Anemija može doprineti vrtoglavici zbog smanjenog snabdevanja tkiva kiseonikom. U takvim slučajevima, suplementacija vitaminom B6 može pomoći u rešavanju anemije i ublažavanju simptoma vrtoglavice povezane s anemijom.
Individualna potreba: Važno je imati na umu da svaka osoba ima individualne potrebe za vitaminom B6. Prekomerna upotreba suplementa B6 takođe može imati neželjene efekte, pa je važno konsultovati se sa lekarom pre nego što započnete suplementaciju, kako biste odredili adekvatnu dozu i vreme trajanja.
Ishrana: Osim suplementacije, vitamin B6 se može dobiti iz raznovrsne ishrane koja uključuje hranu bogatu ovim vitaminom. Hrana poput žitarica od celog zrna, ribe, piletine, oraha, banana i spanaća sadrže značajne količine vitamina B6.
Pročitaj... Mušice u Oku: Prirodni Lekovi za Jasniji Pogled
Hidratacija preventivno deluje na vrtoglavicu
Hidratacija igra važnu ulogu u održavanju zdravlja i može biti korisna u prevenciji vrtoglavice, posebno ako je uzrokovana dehidracijom. Nedovoljan unos tečnosti može dovesti do poremećaja ravnoteže elektrolita i smanjene cirkulacije, što može izazvati vrtoglavicu. Evo nekoliko smernica za hidrataciju koja mogu pomoći u ublažavanju simptoma vrtoglavice:

Pijte dovoljno vode: Preporučuje se da odrasli prosečno konzumiraju oko 8 čaša vode dnevno, ali ta količina može varirati u zavisnosti od individualnih potreba, nivoa fizičke aktivnosti i uslova okoline. Održavanje adekvatne hidratacije može pomoći u održavanju normalne cirkulacije i ravnoteže elektrolita.
Pratite znakove dehidracije: Osobe koje su podložne vrtoglavici trebaju biti posebno pažljive u praćenju znakova dehidracije. To može uključivati žeđ, suvu kožu, smanjenje količine urina, umor i koncentraciju urina tamne boje. Ako primetite ove simptome, važno je povećati unos tečnosti.
Pijte tečnosti bogate elektrolitima: Vrtoglavica može biti povezana i sa neravnotežom elektrolita. Pored vode, možete konzumirati tečnosti bogate elektrolitima, kao što je kokosova voda ili biljni čajevi. Ove tečnosti pomažu u nadoknadi izgubljenih elektrolita i održavanju ravnoteže.
Izbegavajte alkohol i kofein: Alkohol i kofein mogu imati diuretički efekat, što može dovesti do povećane dehidracije. U slučaju problema sa vrtoglavicom, preporučuje se smanjenje ili izbegavanje konzumacije alkohola i kofeinskih napitaka.
Unosite vodu redovno tokom dana: Umesto da konzumirate velike količine tečnosti odjednom, preporučuje se redovno uzimanje malih gutljaja tokom celog dana. To će pomoći u održavanju stalne hidratacije i sprečavanju naglog porasta ili pada nivoa tečnosti u telu.


< Poruku je uredio Ana RR -- 24.2.2024 23:59:42 >

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 17
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here