|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Peksimeti
23.10.2009 15:01:58   
Anoniman
tijesto 1 kg brašna
2 jaja
1 kesica praška za pecivo
1/2 kesice kvasca
1 dl jogurta
400 ml toplog mlijeka
sol
malo šećera
ulje za pečenje

U brašno dodati sol , jaja, prašak za pecivo, kvasac , malo šećera, jogurt i potkuhati toplim mlijekom. Gotovo tijesto poklopite AL folijom i preko nje mokrom salvetom, te ostavite u frižider 2 sata. Ovakvo tijesto može stajati u frižideru i par dana, ako vam tako odgovara.
Izvadite tijesto i na pobrašnjenoj podlozi razvaljate na debljinu od 5-7 mm, isječete ga u željene oblike (možete na baklave, trokutove, kvadrate kocke, kako vam se više sviđa). U tavi za pečenje zagrijete ulje i pečete isječene komade tjesta, s jedne pa sa druge strane. Nastojte da vam na tijestu me bude brašna kako na ulju ne bi zagorilo. 

Super ide uz sve meze, namaze, a najbolje uz domaći sir , kajmak, suho meso, sudžuk, pršut i sl

user posted image

user posted image



< Poruku je uredio Vučko.ba. -- 23.10.2009 15:04:24 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Peksimeti
23.10.2009 15:05:20   
Anoniman
Dunja pokaži mužu sliku možda mu se povrati sjećanje user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Peksimeti
23.10.2009 15:12:04   
Lu
E superuser posted image
Samo im nešto ružno imeuser posted image
A liči mi na lepine,ono kad se od tijesta za kruh otkidaju komadići i prže u ulju...joj bolje da ne pričam ništa,sad će neko reći e lepine su...
user posted image
Peksimetiuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Peksimeti
23.10.2009 15:16:16   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

lepinja ili somun (na čaršiji poznatiji kao samun) user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

živjeli peksimeti nedjeljom ujutru user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image sve sa bijelom kafom

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Peksimeti
24.10.2009 10:46:32   
mamanp
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

tijesto 1 kg brašna
2 jaja
1 kesica praška za pecivo
1/2 kesice kvasca
1 dl jogurta
400 ml toplog mlijeka
sol
malo šećera
ulje za pečenje







Ja ne stavljam pecivo i jogurt, vec celu kesicu kvasac i zamesim sa mlakim mlekom.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Peksimeti
24.10.2009 11:21:20   
viking
Mljac, ovo baš fino izgleda user posted image
Kad sam videla temu u Aktivnim debatama pomislila sam da se radi o nekoj vakcini, tako mi je zvučao naziv, nisam imala pojma šta je ovo user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Peksimeti
7.11.2019 18:07:14   
mama ivane
Uuuu njam njam ide u moju zbirku recepata


(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Peksimeti
7.11.2019 18:25:30   
flamingos
Super je,sve što se pravi sa jogurtom mekano je i ukusno,bravooo!


(odgovor članu mama ivane)
Direktna veza do poruke: 8
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Krekeri
photo
Ringerajin kuvar: Nedja RR
Originalne ideje za Uskršnji ručak !
Svi volimo momente kada je čitava porodica na okupu, kada su ljudi oko nas nasmejani i zadovoljni.



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here