|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Samostalna djeca
26.10.2009 14:04:14   
Anoniman
[Sadržaj poruke je obrisan]

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 20.11.2013 15:40:11 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Samostalna djeca
26.10.2009 14:07:04   
Anoniman


draga jesi gledala onaj film *Sam u kući*  ?  user posted image



(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   [Obrisana poruka]
26.10.2009 14:14:15   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Samostalna djeca
26.10.2009 14:17:54   
NadaR
Ja jos nemam misljenje o ovome ali znam da klinac od prijatelja ostaje sam poslije skole ... ide sad u drugi razred,sam se vraca kuci i onda je sam u stanu od 12 do 15i30 dok mu ne stigne mama!
Kazu da nikad nije bilo problema!


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 4
   [Obrisana poruka]
26.10.2009 14:18:57   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Samostalna djeca
26.10.2009 14:22:07   
NadaR
user posted image

Ma nista! Znam da mu ona ostavi sve spremljeno ,nazove ga nekoliko puta u tom periodu, uvijek proze pricu da treba zakljucati vrata, da ne treba razgovarati sa nepoznatima,da im ne treba otvarati .... user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Samostalna djeca
26.10.2009 14:22:22   
oliveradj
Moj polubrat je ostajao sam već sa 4 godine malo neki sat ujutro, nije imao ko da ga čuva on je već znao da uzme mleko da pije i gleda tv. Nije bilo problema naučio se, čula sam da neko decu ne ostavlja dugo samu, da budu već velika, ali neko ih  pušta po ulici čuvaju ga braća sestre malo su stariji od godine, sve zavisi od roditelja.

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 7
   [Obrisana poruka]
26.10.2009 14:34:12   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu oliveradj)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Samostalna djeca
26.10.2009 14:37:17   
Anoniman


nisu sva deca ista... npr. ja sam bila stođavo  ..(i ostala). mene ni sluuuučajno duuugo nisu smeli samu da ostave.. ma ni u kupatilu! user posted image dok je moj rođeni brat(razlika godinu dana), već sa 8-9 opušteno ostajao sam ali ne duže od 2-3 sata. i bilo bi sve ok. dok bih ja za to vreme najverovatnije napravila dar-mar!user posted image

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Samostalna djeca
26.10.2009 14:38:57   
sladjaaaa
IZVORNA PORUKA: gagi

Sta mislite.kada djete moze ostajati samo u kuci u kojoj godini zivota ako mu roditelji rade user posted image


Ja sam ostajala sama kući sa 4 godine. A sa 7 godina sam sama išla u školu i svaki dan prelazila magistralni put bez nadvožnjaka, mama i tata su radili pa sam morala samauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   [Obrisana poruka]
26.10.2009 14:41:35   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu sladjaaaa)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Samostalna djeca
26.10.2009 14:42:57   
indy_25
ja sam ostajala u kuci sama sa 6 godina a brat je imao 4 i po mama i tata su radili i niko nas nije cuvao i isla sam sama u skolu morala sam isto da prelazim glavnu cestu. A ja svoje djete ne smijem pustiti ni na 5 min samog u kuci sada a on ima 7 i po godina. Miran je puno ali ja imam strahove sta ako se nedaj boze nesto zapali ili ako padne sa balkona posto sam na 12 spratu itd.

(odgovor članu sladjaaaa)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Samostalna djeca
26.10.2009 14:43:49   
sladjaaaa
Mislim da dete od osam godina može ostajati samo kući, uz precizne instrukcije roditeljauser posted image

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Samostalna djeca
26.10.2009 14:52:50   
sladjaaaa
IZVORNA PORUKA: indy_25

ja sam ostajala u kuci sama sa 6 godina a brat je imao 4 i po mama i tata su radili i niko nas nije cuvao i isla sam sama u skolu morala sam isto da prelazim glavnu cestu. A ja svoje djete ne smijem pustiti ni na 5 min samog u kuci sada a on ima 7 i po godina. Miran je puno ali ja imam strahove sta ako se nedaj boze nesto zapali ili ako padne sa balkona posto sam na 12 spratu itd.


Zašto ti se ovakve stvari motaju po glavi? Pa ne može dete da ti raste pod staklenim zvonom. Pa i sutradan kad se bude igrao sa decom na igralištu lopta može da izleti na put i da ga udari auto ili da ti se otme iz ruke i da istrči na ulicu i ima još milion tih situacija ali ne možemo tako da razmišljamouser posted image

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Samostalna djeca
26.10.2009 15:00:23   
Anoniman
Ja sam ostala sama kod kuće sa 7-8 godina prvi put.

(odgovor članu sladjaaaa)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Samostalna djeca
26.10.2009 16:36:51   
indy_25
joj znam sladjo u pravu si to mi svi govore i mama i muz i svi oko mene .Ja sam svoje strahove prenijela i na djete. Ja sam po prirodi strasljiva i panicarka prava i kad je na igralistu pazim na njega ko da je od papira. Stvarno ne znam kako da se oslobodim tog straha a trebala bi ga sljedece godine vec navikavati na samostalnost bojim se da ne bude previse strasljiv kad naraste ili bude ovisan o meni i kasnije.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Samostalna djeca
27.10.2009 8:31:22   
mamanp
IZVORNA PORUKA: gagi

Pa zanimama da li djete od osam godina moze samo biti u kuciuser posted image


Ja mislim da sve zavisi od ozbiljnosti deteta. Moj je ostajao sa 7 sam kuci doduse po nekoliko sati, al opet dovoljno da ako hoce ucini neki ser. On je veliki radoznalko, sve hoce da proba, petlja nesto oko robota, pravi nekakva cuda pa me je jedino od toga bilo strah, zvala bi ga svaki cas, ali objasnila sam mu da ne sme to da radi kad je sam tako da bi on sedeo, gledao crtace ili igrao igrice.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 17
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
Prelepa GRČKA imena ZA DEČAKE
Grčka je zemlja sa drevnom kulturom, bogovima i mitološkim bićama, koja nam je dala i prelepa ženska i muška grčka imena...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here